capsaicin cream !!!!!!!!!

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Δεν ειμαι ειδικος στο θεμα οπως εσυ.
Αλλα νομιζω οτι πιο γυμνες περιοχες, εχουν πλεον πολλα μικρα τριχακια.
Για μενα αυτο ειναι κατι. Εστω κι αν μεινουν τριχακια, και δεν μεγαλωσουν.
Αυτο μπορω να εχω. Αξιζει τον κοπο; Οπως το δει κανεις;

Πιθανως ομως, σε περιοχες που υπαρχουν ακομη κανονικες τριχες, να τις ενισχυει κιολας, διχως να μπορω να πω με βεβαιοτητα.
Θελω να πω, κατι βλεπω στις 'γυμνες' περιοχες. Γιατι να μην υποθεσω οτι κατι γινεται και στις υπολοιπες;


Φαινεται να εχει μια συνεισφορα στον πολεμο της τριχοπτωσης. Τι λες;

εχει συνεισφορα στον πολεμο εστω και αν δινει και αυτο το λιγο.
τωρα για το αν αξιζει ο καθε ενας δοκιμαζει και κρινει.
σιγουρα δεν θα εχουν ολοι ανταποκριση,και σιγουρα δεν θα εχουν ολοι στον ιδιο βαθμο αν εχουν.
και βεβαιως υπαρχει και η κατηγορια που η μινοξιδιλη εχει αρχισει και χανει σε αποδοση (οπως και εγω)
ειναι καλη προσθηκη συνδιαστικα.
αν αποτυχει απλα πεταξαμε 10 ευρω στα σκουπιδια.
αν πετυχει κερδισαμε λιγο επανεκφυση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Η καψαϊκινη της λεοντος, ειναι too much για το κεφαλι μας;
Το ThermaScalp μας καλυπτει επαρκως, με την σωστη δοση καψαϊκινης;
 

Briner

Active Member
Έχω πάρει την Thermascalp. Δεν καίει, ούτε λαδώνει. Σε μισή ώρα το πολύ έχει στεγνώσει. Με 10-15 ψεκασμούς, υγραίνεται το κεφάλι, όπως πρέπει σύμφωνα με τις οδηγίες χρήσεως.
 

cool11

Well-Known Member
Briner είπε:
Έχω πάρει την Thermascalp. Δεν καίει, ούτε λαδώνει. Σε μισή ώρα το πολύ έχει στεγνώσει. Με 10-15 ψεκασμούς, υγραίνεται το κεφάλι, όπως πρέπει σύμφωνα με τις οδηγίες χρήσεως.

Ετοιμαζομαι να παραγγειλω κι εγω.
Φαινεται οτι ειναι αυτο που θελουμε (καψαϊκινη), και 'εξευδικευμενο' για το μαλλι.
Φαινεται να αξιζει τον κοπο.
 

Briner

Active Member
petrosAlex είπε:
παιδεια αυτο το thermascalp Υπαρχει στα φαρμακεια;
http://www.greensations.com/ThermaScalp-Anti-Itch-Dandruff-Scalp-Spray-p/ypc-3xce.htm

Και μια διευκρίνιση: Το Thermascalp, σύμφωνα με τις οδηγίες χρήσεως, δεν είναι απαραίτητο να μείνει στο κεφάλι για ώρες. 5' είναι αρκετά για να απορροφηθεί. Όπως γίνεται δηλαδή και με ένα σαμπουάν. Στο καπάκι μπορείτε να βάλετε το τοπικό που χρησιμοποιείτε.
 

Briner

Active Member
Παιδιά, μην τρελαίνεστε. Δεν βγάζεις μαλλιά μ' αυτό και δεν διαφημίζεται ως κάτι τέτοιο. Λειτουργεί κυρίως επικουρικά. Και μόνο του δηλαδή να το βάλεις, δεν χάνεις κάτι τη στιγμή που η χρήση του δεν είναι απαιτητική και δεν είναι και ακριβό. Είναι φυτικό προϊόν, οπότε λογικά δεν θα πρέπει να υπάρχουν κάποιου είδους παρενέργειες (και δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μαλλια δεν θα βγαλει κανενας αυτο ειναι αληθεια.
οι θεραπειες δεν φτανουν μεχρι εκει :5m:
για χνουδακια γινεται το στορυ


αν παρετε το νημα απο την αρχη θα δειτε οτι η τοπικη καψαικινη εχει την μιση ωθηση της μινοξιδιλης
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Reve είπε:
Κάπα πως πάει με το ρόλλερ? Συγνώμη για το offtopic
περιμενω αποτελεσματα.
στοχος ειναι να ξεπερασω αυτην http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5041-post-109636.html#pid109636
την κατασταση.
αν οχι,φευγει στα σκουπιδια,πινω καφε στην χουφτα παλι
,μεταγραφη σε folligen και καψαικινη.
αν τα καταφερει κραταω roller και δοκιμαζω και τα αλλα δυο.
δεν ειναι τριχες ας φαινονται ετσι στην φωτο,ειναι πολυ μικρα χνουδακια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
kapa τι λες, ποιο να αξιζει περισσοτερο?
Το thermascalp ή η λέοντος;
Σαν λαδιλα, καψιμο κλπ, δεν το συζητω, το thermascalp θα ειναι σιγουρα καλυτερα.
Αλλα μιλω σαν στοχο για να βγουν ...τριχακια. Τι λες; Εκτιμηση μονο φυσικα, στην πραξη θα δειξει.

Παντως η λεοντος, κατι παλευει εκει με τα τριχακια.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
kapa τι λες, ποιο να αξιζει περισσοτερο?
Το thermascalp ή η λέοντος;
Σαν λαδιλα, καψιμο κλπ, δεν το συζητω, το thermascalp θα ειναι σιγουρα καλυτερα.
Αλλα μιλω σαν στοχο για να βγουν ...τριχακια. Τι λες; Εκτιμηση μονο φυσικα, στην πραξη θα δειξει.

Παντως η λεοντος, κατι παλευει εκει με τα τριχακια.

Στο να βγουν τριχακια μάλλον ειναι το ίδιο και τα δυο.
Αλλα ίσως να ειναι και καλύτερη η λέοντος.
Αλλα σίγουρα thermascalp καλυτερα.
Αν σου δωσει κάτι παραπάνω το thermascalp θα ειναι απο τα υπόλοιπα συστατικα,αλλα αμφιβάλω,η καψαικινη κάνει την δουλεια
 

cool11

Well-Known Member
Παντως, αν και η λεοντος εχει 'πολυ' καψαϊκινη, το thermascalp εχει την απαιτουμενη-εστω και μικροτερη ποσοτητα καψαϊκινης, για να κανει τη δουλεια;
Το θεμα δεν ειναι να εχω ενα συνολικα καλυτερο προιον, αλλα να μου μειωσει κι αλλο τα ηδη πενιχρα αποτελεσματα.
Αρκει, επαρκει, η περιεκτικοτητα του thermascalp σε καψαϊκινη, γι' αυτα που περιμενουμε να μας δωσει αυτη η ουσια;
(ειναι η αντιστροφη ερωτηση απο αυτο που ειχα ξαναρωτησει, αν η λεοντος εχει τοση πολυ καψαϊκινη που ειναι 'too much/-overdose για το κεφαλι-διχως να χρειαζεται να ειναι τοσο).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Παντως, αν και η λεοντος εχει 'πολυ' καψαϊκινη, το thermascalp εχει την απαιτουμενη-εστω και μικροτερη ποσοτητα καψαϊκινης, για να κανει τη δουλεια;
Το θεμα δεν ειναι να εχω ενα συνολικα καλυτερο προιον, αλλα να μου μειωσει κι αλλο τα ηδη πενιχρα αποτελεσματα.
Αρκει, επαρκει, η περιεκτικοτητα του thermascalp σε καψαϊκινη, γι' αυτα που περιμενουμε να μας δωσει αυτη η ουσια;
(ειναι η αντιστροφη ερωτηση απο αυτο που ειχα ξαναρωτησει, αν η λεοντος εχει τοση πολυ καψαϊκινη που ειναι 'too much/-overdose για το κεφαλι-διχως να χρειαζεται να ειναι τοσο).

ο soralteno με το thermascalp εχει το 60% της επανεκφυσης της μινοξιδιλης.
τωρα οσοι δεν ειχαν αποτελεσματα με καψαικινη,δεν εχουν αποτελεσματα και με μινοξιδιλη.
μονο με δοκιμη μπορεις να τα δεις και τα δυο.
το πολυ πολυ να ξανα γυρισεις στην λεοντος.
αν οχι θα απαλαγεις απο λαδιλα και καψιματα
 

malloumpas

New Member
Πίστευα ότι δεν υπάρχει άνδρας που να τον έχει πειράξει τόσο πολύ η ΑΑ όσο εμένα πριν μπω στο φόρουμ. Τελικά βλέποντας σε τι κατάσταση έχουν φτάσει πολλοί εδώ μέσα όπως ο kapa ή o Gomi, έχω κατασταλάξει στο ότι τελικά δεν με έχει πειράξει και τόσο πολύ η τριχόπτωση.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
malloumpas είπε:
Πίστευα ότι δεν υπάρχει άνδρας που να τον έχει πειράξει τόσο πολύ η ΑΑ όσο εμένα πριν μπω στο φόρουμ. Τελικά βλέποντας σε τι κατάσταση έχουν φτάσει πολλοί εδώ μέσα όπως ο kapa ή o Gomi, έχω κατασταλάξει στο ότι τελικά δεν με έχει πειράξει και τόσο πολύ η τριχόπτωση.

η ΑΑ με πειραξε παρα πολυ στην ηλικια των 27.
τωρα το βλεπω πολυ πιο χαλαρα το θεμα.
περναω και διαστηματα που δεν κανω καμια θεραπεια
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
malloumpas είπε:
Πίστευα ότι δεν υπάρχει άνδρας που να τον έχει πειράξει τόσο πολύ η ΑΑ όσο εμένα πριν μπω στο φόρουμ. Τελικά βλέποντας σε τι κατάσταση έχουν φτάσει πολλοί εδώ μέσα όπως ο kapa ή o Gomi, έχω κατασταλάξει στο ότι τελικά δεν με έχει πειράξει και τόσο πολύ η τριχόπτωση.

Μπορείς αν θες να μου περιγράψεις την κατάσταση που έχω φτάσει?
 

malloumpas

New Member
GOMI είπε:
malloumpas είπε:
Πίστευα ότι δεν υπάρχει άνδρας που να τον έχει πειράξει τόσο πολύ η ΑΑ όσο εμένα πριν μπω στο φόρουμ. Τελικά βλέποντας σε τι κατάσταση έχουν φτάσει πολλοί εδώ μέσα όπως ο kapa ή o Gomi, έχω κατασταλάξει στο ότι τελικά δεν με έχει πειράξει και τόσο πολύ η τριχόπτωση.

Μπορείς αν θες να μου περιγράψεις την κατάσταση που έχω φτάσει?

rollers, βουρτσισματα, γαλακτοκομικά, συνωμοσιολογίες για φαρμακοβιομηχανίες που ξέρουν το φάρμακο για την φαλάκρα αλλά δε το βγάζουν κτλ κτλ

Edit: Και οι 2 να προσθέσω πάντως ότι είστε ευγενέστατοι και ουδέποτε έχετε προκαλέσει
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε malloumpas, σε κανένα από όλα αυτά που αναφέρεις, δεν παράθεσες κάποιο λογικό επιχείρημα για το οποίο τα αμφισβητείς, ώστε να γίνει μια χρήσιμη συζήτηση.
Tην γενική ειρωνεία δίχως επιχειρήματα, την έχω περιγράψει σε άλλο θέμα μιλώντας με τον pazuzu. Εκείνος τουλάχιστον, ότι λέει προσπαθεί να το τεκμηριώνει και απολαμβάνω τις όποιες διαφωνίες μαζί του.
Μαζί σου τι να συζητήσω?

Δεν μπήκες καν στον κόπο να δεις αν έστω και ένας, δεν σου λέω παραπάνω, έστω και ένας αν είδε ότι είδα εγώ από το βούρτσισμα.
Όλες μου τις απόψεις γι αυτό και για άλλα που αναφέρεις, τις έχω πει αναλυτικά. Βαριέμαι να υπερασπίζομαι πράγματα από τα οποία δεν έχω κανένα προσωπικό κέρδος.

Οπότε, σεβόμενος την ενόχλησή σου ως μέλος, θα σου κάνω τη χάρη να σταματήσω να ασχολούμαι.

Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση.:tiphat:
 
Μπλουζα