capsaicin cream !!!!!!!!!

Briner

Active Member
Παιδιά, καλό θα είναι να μην παίζετε με τη φωτιά. Το Βολταρέν έχει κατηγορηθεί για καρδιακά και εγκεφαλικά επεισόδια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Θα θελα καμια καλη προταση για κρεμα καψαϊκινης απο ebay, φτηνη, λιγοτερο λιπαρη απο λεοντος, και με μικροτερη 'πυκνοτητα' ισως. Υπαρχει;
 
Ρε παιδεια αν ειναι τοσο επικυνδινο για εγκεφαλικα και τετεια τοτε ισως να μην το ξεκινησω γιαυτο και σας ρωτησα γτ δεν θελω να παθω κατι γιατι προεχει η υγεια οπως και ναχει
 

mikegad

Well-Known Member
Soralteno είπε:
mikegad είπε:
Το voltaren εχει κατηγορηθει για αυξηση του κινδυνου σε καρδικο και εγκεφαλικο ,οχι η capsaisin.

Ποιο συστατικό του voltaren έχεις υπ' όψιν σου;

Κυρίως έχει κατηγορηθεί το χάπι αν δεν κάνω λάθος.Αλλά με τέτοιες παρενέργειες δεν είναι να παίζεις.
Η ουσία νομίζω είναι η δικλοφενάκη ,αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Δες και εδώ
 

35007

Member
Kapa ποιο σκευασμα θα είναι αποτελεσματικοτερο πιστευεις, αυτό που εχει μονο καψαικινη http://www.ebay.com/itm/RUGBY-CAPSAICIN-0-025-CREAM-COMPARE-TO-ZOSTRIX-sm245886-/350830799357?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51af2529fd
ή η flogoderm που εχει και βοτανα μεσα (ευκαλυπτο, καμφορα, ριγανη θυμαρι) ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
Kapa ποιο σκευασμα θα είναι αποτελεσματικοτερο πιστευεις, αυτό που εχει μονο καψαικινη http://www.ebay.com/itm/RUGBY-CAPSAICIN-0-025-CREAM-COMPARE-TO-ZOSTRIX-sm245886-/350830799357?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51af2529fd
ή η flogoderm που εχει και βοτανα μεσα (ευκαλυπτο, καμφορα, ριγανη θυμαρι) ?

ισως το δευτερο αλλα με μικρη διαφορα.
δηλαδη το 90% της δρασης θα ειναι η καψαικινη.
εδω παμε για ενα μικρο regrowth,το μισο της μινοξιδιλης δηλαδη
βλεπω πολλα σκευασματα στο ebay και εχω χαθει.
εχω δοκιμασει μονο την λεοντος προς το παρον αλλα ειναι πολυ λιπαρη.
εχουμε και στα φαρμακεια μας και αλλη κρεμα καψαικινης εκτος απο την λεοντος αλλα δεν ξερω πως θα ειναι και αυτην στο θεμα λαδιλας.
 

cool11

Well-Known Member
Δωστε ρε παιδια καμια φτηνη κρεμα απο ebay, που εχετε διαβασει οτι δεν ειναι σκετη λαδιλα οπως η λεοντος!
Μου αρεσει που η λεοντος απεξει γραφει 'μη λιπαρη υφη'! Κι ειναι και μεγαλη η περιεκτικοτητα και σου καιει και το κεφαλι!
Αντε να καταληξουμε σε κατι καλο στο ebay.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Δωστε ρε παιδια καμια φτηνη κρεμα απο ebay, που εχετε διαβασει οτι δεν ειναι σκετη λαδιλα οπως η λεοντος!
Μου αρεσει που η λεοντος απεξει γραφει 'μη λιπαρη υφη'! Κι ειναι και μεγαλη η περιεκτικοτητα και σου καιει και το κεφαλι!
Αντε να καταληξουμε σε κατι καλο στο ebay.

cool η capsicum ειναι καλυτερη στο θεμα λαδιλα,αλλα δεν εχει αναφερθει αν υπαρχει στα φαρμακεια η στο καταστημα, στην σελιδα που προαναφερθηκε...
η αλλη επιλογη ειναι το thermascalp μεχρι στιγμης
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Για τη thermascalp εχουμε κανενα λινκ στο ebay?

απο ebay ειναι λιγο ακριβα http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313.TR11.TRC1.A0.Xthermascalp&_nkw=thermascalp&_sacat=0&_from=R40
ειναι και το shipping στην μεση.
μην κανεις παραγγελια πριν δεις τα μεταφορικα πρωτα.
αν δεν εχεις κανε εναν λογαριασμο στο iherb http://www.iherb.com/Greensations-ThermaScalp-Natural-Scalp-Repair-4-fl-oz-120-ml/25808#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=thermascalp&rc=1&sr=null&ic=1
 

cool11

Well-Known Member
kapa είπε:
cool11 είπε:
Οντως χαλια τιμη.
Αλλα αυτο ειναι κρεμα, ή λοσιον;

το thermascalp ειναι λοσιον και απο οτι φαινεται δεν λαδωνει.
εχει μικροτερη περιεκτικοτητα απο την λεοντος (0,075)

Kαι φαινεται οτι ειναι και πιο εξειδικευμενο για τα μαλλια, ή κανω λαθος;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Kαι φαινεται οτι ειναι και πιο εξειδικευμενο για τα μαλλια, ή κανω λαθος;

γενικα η καψαικινη ειναι και για τα μαλλια.
εχει δοκιμαστει σε ΑΑ και areata με θετικη ανταποκριση μας λενε οι ερευνες :rifle
εσυ cool...
αν υποθεσουμε οτι η μινοξιδιλη σου εδωσε 10 σε επανεκφυση,η καψαικινη ποσο σου εδωσε?
 

cool11

Well-Known Member
Δεν ειμαι ειδικος στο θεμα οπως εσυ.
Αλλα νομιζω οτι πιο γυμνες περιοχες, εχουν πλεον πολλα μικρα τριχακια.
Για μενα αυτο ειναι κατι. Εστω κι αν μεινουν τριχακια, και δεν μεγαλωσουν.
Αυτο μπορω να εχω. Αξιζει τον κοπο; Οπως το δει κανεις;

Πιθανως ομως, σε περιοχες που υπαρχουν ακομη κανονικες τριχες, να τις ενισχυει κιολας, διχως να μπορω να πω με βεβαιοτητα.
Θελω να πω, κατι βλεπω στις 'γυμνες' περιοχες. Γιατι να μην υποθεσω οτι κατι γινεται και στις υπολοιπες;


Φαινεται να εχει μια συνεισφορα στον πολεμο της τριχοπτωσης. Τι λες;
 

soidyl2

New Member
Οι κρεμες ειναι μουφα.
Αν θες δοκιμασε αυτο.Ειναι απλο.

Σε ενα μεγαλο βαζακι προσθεσε 4 κουταλιες εξτρα καυτερο τσιλι,οσο πιο καυτερο τοσο καλυτερα για να αιματωνει την περιοχη.Γεμισε το μπουκαλι με 400-500 ml ελαιολαδο και φυλαξε το σε σκιερο μερος.Αναδευσε ανα μια μερα και μπορεις να το χρησιμοποιησεις μετα απο δυο εβδομαδες.Θα γινει κοκκινο σταδιακα.

Αν εισαι μαστορας προσθεσε λιγες κουταλιες καστορελαιο και δενδρολιβανο αποξηραμενο

Πραγματικα οποιος εχεις την ορεξη να κανει μασαζ με το μειγμα αυτο 15 λεπτα το βραδυ και να ξεβγαζει μετα ,και το κανει για καθε μερα για πολυ καρο θα δει αποτελεματα.Και ναι υπαρχουν αυτοι που το κανουν.
 
Μπλουζα