Bouklas, fue, 2500 grafts, 31/10-1/11/2013

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτα τα ξερει ηδη ο γιατρος μην στεναχωριεσε.
Πρεπει να κανουμε σωματιο δεν παει αλλο.
Σωματιο καραφλων μαιμουδων.:D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Manos21

Member
χαχαχα μη σου πω να κατέβουμε και στης εθνικές εκλογές με τοσους καραφλούς εκει εξω με μια προεκλογική δέσμευση για επιδότηση μεταμοσχευσης και επίδομα συντήρησης αργότερα θα πάρουμε αυτοδυναμία!

Ο μπουκλας που χάθηκε?
 

Eradon

Member
Αγαπητέ φίλε Boukla,
πλέον στους 6 μήνες είσαι πολύ κοντά στο τελικό αποτέλεσμα.

Το ότι είσαι ευχαριστημένος από την πυκνότητα οφείλεται στο σχεδιασμό της hairline. Η hairline σου σχεδιάστηκε ώστε να ακολουθεί τη γραμμή των προγενέστερων μαλλιών σου ώστε να υποστηρίζεται από αυτά.
Αν επιχειρούσες να φτάξεις μια πιο female hairline με πιο κλειστούς ή πιο στρογγυλεμένους κροτάφους θα είχες σοβαρό θέμα με την πυκνότητα.
Εγώ έκανα ακριβώς αυτό το λάθος. Έχω μια ξεκάθαρα female hairline με αποτέλεσμα να έχω μια μεγάλη περιοχή χωρίς υποστήριξη των προγενέστερων τριχών και κατά συνέπεια όχι μια καλή πυκνότητα.

Όταν σχεδίαζα τη hairline μου και επηρεασμένος από φωτογραφίες άλλων πίστευα ότι μπορούσαν να έχω την τέλεια hairline.
ΠΟΣΟ ΛΑΘΟΣ ΕΚΑΝΑ !!!

Αυτός είναι και ο λόγος που καμία σοβαρή εταιρεία μεταμόσχευσης δε συμφωνεί να σχεδιάσει hairline όπως την ονειρεύεσαι.
Οι μεταμοσχεύσεις και οι πυκνότητες που μπορείς να πετύχεις είναι πολύ χαμηλές και ούτε καν που πλησιάζουν τη φυσική (έστω και οπτικά) πυκνότητα των προγενέστερων μαλλιών. Τι και αν σου βάλουν 100grafts/τ.εκ. Δε θα φυτρώσουν ούτε τα μισά !!!
Αυτό το ξέρουν καλά αυτοί που κάνουν τις μεταμοσχεύσεις απλά δε στο λένε γιατί σε θέλουν για πελάτη. Εσύ και εγώ θέλουμε να ακούσουμε αυτό που μας αρέσει οπότε μας πουλάνε ένα παραμύθι με σύμμαχο τις φωτό οι οπόιες κάθε άλλο παρά την αλήθεια λένε... ΔΕΣ ΤΙΣ 2 ΦΩΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΩ (λίγο μετά από λούσιμο χωρίς τίποτα πάνω τους). Αν και δείχνουν ικανοποιητική πυκνότητα δεν λένε την αλήθεια..

Θα σου έλεγα ούτε καν να τολμήσεις να "κλείσεις" πιο πολύ τους κροτάφους σου. Θα φτιάξεις ένα πολύ αραιό "πράγμα" το οποίο ότι και να κάνεις δε θα μπορείς να το διορθώσεις.

Φίλε...πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό... Η Hairline σου είναι τρέλα...απίστευτη!! Είναι ακριβώς αυτό που ψάχνω!
Που την έφτιαξες? Αν μπορείς πες μου...με ενδιαφέρει σοβαρά, χωρίς πλάκα!
 

Gianney

Well-Known Member
Φίλε...πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό... Η Hairline σου είναι τρέλα...απίστευτη!! Είναι ακριβώς αυτό που ψάχνω!
Που την έφτιαξες? Αν μπορείς πες μου...με ενδιαφέρει σοβαρά, χωρίς πλάκα!
Χαχα ρε φίλε που το ξεθαψες αυτό το νήμα.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δηλαδή όταν ο μπούκλας έκανε ΜΜ μόλις είχα αρχίσει το γυμνάσιο. Κι όμως τον έκανα outplay και τον πρόλαβα στην αραίωση χοχοχο.
 

Eradon

Member
Δηλαδή όταν ο μπούκλας έκανε ΜΜ μόλις είχα αρχίσει το γυμνάσιο. Κι όμως τον έκανα outplay και τον πρόλαβα στην αραίωση χοχοχο.
Χοοοο χοοο χοοοοοο!!! Λες να του έχει μείνει καμιά μπούκλα μέχρι σήμερα? xD
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Χοοοο χοοο χοοοοοο!!! Λες να του έχει μείνει καμιά μπούκλα μέχρι σήμερα? xD

Ρε φίλε αν πας λίγο πιο πίσω και δεις φωτογραφίες του έχει μαλλουρα ο μαν. Δεν κατάλαβα γιατί μπήκε για ΜΜ.

Υ.Γ. Ακυρο. Λαθος φωτο ειδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Μαγκες το συγκεκριμενο νημα δυστυχως ειναι πολυ στεναχωρο. Δεν ξερω αν το διαβασατε..
Ο ανθρωπος τρια χρονια παλευε να βγαλει ακρη και τελικα δεν ξερουμε αν εβγαλε.
Απο την επιτυχημενη μεταμοσχευση ξαφνικα βρεθηκε στην ιδια κατασταση που ηταν πριν.
Τι να πω...
@Bouklas Αμα βλεπεις ενημερωσε μας.

Η συγκεκριμενη κλινικη ειχε οντως τοσο κακα αποτελεσματα, απο οσα γνωριζετε οι παλαιοτεροι??
Παντως το παληκαρι τοσο καιρο το ειχαν στην αναμονη. Πολυ πιθανον και areata να ειχε αν στο 7μηνο που ειχε το πολυ δυνατο αποτελεσμα ξεκιναγε κορτιζονη να ειχε τα μαλλια του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ειλικρινά διαβασα αρκετα μηνύματα από το thread και με έπιασε η καρδιά μου. Να ξοδεύεις έναν σκασμό λεφτά για να ηρεμήσεις με κάτι που σε πονάει και να καταλήγεις πάλι στην αφετηρία και ίσως και πιο πίσω. Όχι όμως μόνο αυτό, να έχεις και τον ΥΠΕΥΘΥΝΟ να κρύβεται πίσω από το δάχτυλο του και να σε αποφεύγει όσο εσύ ψάχνεις μία σανίδα να πιαστείς . Πραγματικά ο άνθρωπος αυτός αξίζει κάποιο βραβείο. 3 χρόνια περίμενε να βρει λύση ο παλίκαρος. Μακάρι 6 χρόνια μετά την τελευταία του εμφάνιση στο φόρουμ ο άνθρωπος να ναι καλά και να έχει το μαλλί που γουστάρει. Το λιγότερο που μπορείς να ευχηθείς. Όσο για τη συμπεριφορά του γιατρού, θλιβερός και ότι πιο άνανδρο.

Υ.Γ. Μου εχει κανει απιστευτη εντυπωση πως περιπου προ δεκαετιας οποιος επαιρνε φινα ηταν σιγουρο πως θα βγαλει και κατι. Πιο πισω στο νημα οποιος ειπε οτι πηρε φιναστεριδη ελεγε οτι παρουσιασε s.e.. Πολυ odd.
 

veg

Active Member
διαβαζοντας αποσπασματα αυτο το παλιο νημα , μου δημιουργηθηκαν καποιες αποριες

1. η βιοψια στο τελος ελεγε early alopecia areata , και ο φιλος ειπε οτι εχει γυροειδη αλωπεκια .

2. η γυροειδης αλωπεκια εινα αυτοανοση , που μπορει να εχει ψυχολογικη βαση και ειτε με θεραπεια , ειτε και χωρις πολλες
φορες τιποτα ,συνηθως επανερχεται γιατι δεν νεκρωνονται οι θυλακες . Αλλα απο οσο ξερω εχει την εικονα των 'κυκλων ' αδειασματος και οχι του diffuse thinning που εδειχνε οτι ειχε ο φιλος . Οποτε θεωρω οτι εφοσον προκειται για γυροειδη αλωπεκια , μπορει ο φιλος απο την αποψη αυτη να εχει επανελθει η να του ερχεται ανα εποχες και να του φευγει . Αυτο οχι τα πιθανα shock loss απο την επεμβαση η αν εχει progress ανδρωγενετικης αλωπεκιας .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Σας διαφεύγει η ουσία.
Μιλάμε για το 2013 όταν οι μμ ήταν σε επίπεδο πρωτόγονο στην Ελλάδα.
Μόλις τότε ξεκίνησαν να παράγουν κάποια αποτελέσματα όπως και Κύπρο.
Έβαζες 100 και φύτρωναν τα μισά.
Άρα ο bouklas ήταν ο κανόνας και όχι η εξαίρεση.
Η συγκεκριμένη κλινική είναι πολύ καλή και ο συγκεκριμένος γιατρός,αλλά έχει τα τρωτά του και αυτός όπως όλοι.
Εγώ προσωπικά τον είχα πολύ ψηλά για τις ικανότητες του.
Στην Ευρώπη από το 2010 και μετά άρχισαν τα πολύ δυνατά.

Για αυτό προσγειωθείτε και να λέτε ευχαριστώ που είστε τόσο τυχεροί.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σας διαφεύγει η ουσία.
Μιλάμε για το 2013 όταν οι μμ ήταν σε επίπεδο πρωτόγονο στην Ελλάδα.
Μόλις τότε ξεκίνησαν να παράγουν κάποια αποτελέσματα όπως και Κύπρο.
Έβαζες 100 και φύτρωναν τα μισά.
Άρα ο bouklas ήταν ο κανόνας και όχι η εξαίρεση.
Η συγκεκριμένη κλινική είναι πολύ καλή και ο συγκεκριμένος γιατρός,αλλά έχει τα τρωτά του και αυτός όπως όλοι.
Εγώ προσωπικά τον είχα πολύ ψηλά για τις ικανότητες του.
Στην Ευρώπη από το 2010 και μετά άρχισαν τα πολύ δυνατά.

Για αυτό προσγειωθείτε και να λέτε ευχαριστώ που είστε τόσο τυχεροί.


Στο έβαζαν 100 φύτρωναν 50 δεν συμφωνώ και για τον Γεωργίου άλλα και για εμάς εκείνη την εποχή.
 

vlafo

Well-Known Member
Στο έβαζαν 100 φύτρωναν 50 δεν συμφωνώ και για τον Γεωργίου άλλα και για εμάς εκείνη την εποχή.
Γιάννη επέτρεψε μου να διαφωνώ και αυτό ισχύει και για πολλές κλινικές του εξωτερικού.
Αλλά καλύτερα ας το αφήσουμε εδώ.
 

oreo

Well-Known Member
Φίλε...πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό... Η Hairline σου είναι τρέλα...απίστευτη!! Είναι ακριβώς αυτό που ψάχνω!
Που την έφτιαξες? Αν μπορείς πες μου...με ενδιαφέρει σοβαρά, χωρίς πλάκα!
Βάλε φώτο φίλε μου στο νήμα που άνοιξες για την hairline, μόνο έτσι μπορεί να καταλάβει κάποιος, τι ζητάς. Έχεις κάνει και ήδη 1 μετ, οπότε θα έχει ενδιαφέρον η περιπτωσή σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιάννη επέτρεψε μου να διαφωνώ και αυτό ισχύει και για πολλές κλινικές του εξωτερικού.
Αλλά καλύτερα ας το αφήσουμε εδώ.

Εγω το 2011 έκανα και από μέλη εδώ μέσα είχα βοηθηθεί που είχαν κάνει μεταμόσχευση Κύπρο την ίδια στιγμή που στην Ελλάδα είχαν μαύρα μεσάνυχτα.
 

vlafo

Well-Known Member
Εγω το 2011 έκανα και από μέλη εδώ μέσα είχα βοηθηθεί που είχαν κάνει μεταμόσχευση Κύπρο την ίδια στιγμή που στην Ελλάδα είχαν μαύρα μεσάνυχτα.
Γνωρίζω πότε έκανες,αλλά εγώ δε σύγκρινα την Κύπρο με την Ελλάδα.
Εδώ ήταν σφαγεία άλλωστε δεν υπήρχαν κλινικές πέρα από την dhi μόνο ιδιώτες γιατροί που σφάζανε και πειραματιζόντουσαν.
Άρα μακράν καλύτερη η Κύπρος η μάλλον η μοναδική επιλογή αν δεν έφευγες εξωτερικό καμία αμφιβολία,αλλά δεν ήταν στο επίπεδο που είναι τώρα.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αποκλέιεται το σενάριο ο άνθρωπος να είχε καμια DUPA και οι τρίχες να υποχώρησαν ; Βεβαια δε νομιζω να μεγαλωναν τοσο πολυ και να ειχαν τετοια δυναμη πριν υποχωρήσουν .
 

ManCyprus87

Well-Known Member
χαχαχα μη σου πω να κατέβουμε και στης εθνικές εκλογές με τοσους καραφλούς εκει εξω με μια προεκλογική δέσμευση για επιδότηση μεταμοσχευσης και επίδομα συντήρησης αργότερα θα πάρουμε αυτοδυναμία!

Ο μπουκλας που χάθηκε?
Συμφωνώ, είμαστε παντού, εάν αναλογιστεί κανείς ότι μέχρι την ηλικία των 35, τα 2/3 έχουν ήδη παρουσιάσει απώλειες μαλλιών και έχουν ξεκάθαρο σχηματισμένο πάττερν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Τελικά με την περίπτωση του boukla τι πραγματικά έγινε. Και δεν μιλάω για την αποζημίωση. Τι συνέβη και δεν πήρε αποτέλεσμα. Πολύ θα ήθελα την εκτίμηση των παλαιότερων μελών.
 
Μπλουζα