Bouklas, fue, 2500 grafts, 31/10-1/11/2013

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Eradon

Member
Βάλε φώτο φίλε μου στο νήμα που άνοιξες για την hairline, μόνο έτσι μπορεί να καταλάβει κάποιος, τι ζητάς. Έχεις κάνει και ήδη 1 μετ, οπότε θα έχει ενδιαφέρον η περιπτωσή σου.
Φοβάμαι το που μπορεί να φτάσουν οι φώτο που θα ανεβάσω, γιατί δε θέλω να ξέρουν γνωστοί ότι έχω κάνει ή ότι σκοπεύω να ξανακάνω μεταμόσχευση :p (lol) Άσε με να το σκεφτώ λιγάκι... :p Είναι πάντως ενδιαφέρον γιατί είναι hairline :)
 

oreo

Well-Known Member
@Flosk μιας και γνωρίζεις την ιστορία με τον boukla , παρακαλώ την βοηθεία σου γιατί με ενδιαφέρει το θέμα. Φυσικά όποιος άλλος γνωρίζει να τοποθετηθεί.
 

oreo

Well-Known Member
Δεν βλέπω φως σε αυτό το τούνελ. Είναι όμως πολύ σημαντικό να ασχοληθούμε με την περίπτωση της γυροειδούς αλωπεκίας, της ανιχνευσής/διαγνωσής της στο τριχωτό του κεφαλιού και τις επιπτώσεις που έχει στο αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης μαλλιών. Είναι μια αντίστοιχη περίπτωση της dupa,bupa,retrogade και επικρατεί σκοτάδι και συγκεχυμένη πληροφόρηση. Διάβασα με προσοχή ξανά το νήμα και περισσότερα ερωτηματικά μου δημιούργησε παρά απαντήσεις.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δεν βλέπω φως σε αυτό το τούνελ. Είναι όμως πολύ σημαντικό να ασχοληθούμε με την περίπτωση της γυροειδούς αλωπεκίας, της ανιχνευσής/διαγνωσής της στο τριχωτό του κεφαλιού και τις επιπτώσεις που έχει στο αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης μαλλιών. Είναι μια αντίστοιχη περίπτωση της dupa,bupa,retrogade και επικρατεί σκοτάδι και συγκεχυμένη πληροφόρηση. Διάβασα με προσοχή ξανά το νήμα και περισσότερα ερωτηματικά μου δημιούργησε παρά απαντήσεις.

Για ακομα μια φορα εισαι ολοσωστος. Μακαρι ο @CVIAL να βρει λιγο χρονο να μας πει την αποψη του περι του νηματος αυτου γιατι και εγω προβληματίστηκα και στεναχωρήθηκα πολύ με το case του παιδιού.
 

oreo

Well-Known Member
Έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου, μιας και η γυροειδής αλωπεκία , έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά απο την περίπτωση του boukla, όμως εδώ τα τινά είναι τα εξής : 1) H βιοψία που έδειξε γυροειδή αλωπεκία ήταν ¨πέτσινη¨ 2)Η διακοπή της θεραπείας με φίνα απογύμνωσε στο πέρασμα του χρόνου τις ήδη προβληματικές περιοχές (αλλά και πάλι που είναι τα υποτιθέμενα 65-70 graft/cm2 τοποθέτηση, αυτά θεωρητικά έπρεπε να αντέξουν αν ήταν απο την safe zone το extraction και τελικά δεν είχε οποιαδήποτε άλλη μορφή αλωπεκίας)
3. Αν υπήρξε νέκρωση απο το overimplantation θα παρουσιαζόταν άμεσα και όχι μετά την πάροδο του 7 μήνου , όπου η φύτρωση εξελισσόταν ομαλά. Η μήπως τελικά η ζημιά είναι κάτι που μπορεί να επέλθει πολύ αργότερα?
4. Έγινε αναφορά σε μη κατάλληλες χειρουργικές συνθήκες. (σχετικά με την καθαριότητα του χώρου). Αυτό το γεγονός επέδρασσε με οιονδήποτε τρόπο ?

Για άλλη 1 φορά, σε μια περίπτωση του πρόσφατου παρελθόντος, βλέπουμε την πραγματική αξία των μετρήσεων και την δημιουργία ενός πλάνου κοστούμι , για τον υποψήφιο προς μεταμόσχευση.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Για μένα το πιο στενάχωρο είναι η στάση της κλινικής. Αντί να δώσει λύση άμεσα ταλαιπωρούσε επί μήνες το φίλο.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μήπως όσο πιο πολύ ωριμάζει η τρίχα τόσο μεγαλύτερες γίνονται και οι απαιτήσεις της από άποψη αιμάτωσης; Μήπως όταν πικαρε το μαλλί του μπούκλα πολύ απλά δεν άντεξε το αρτηριακο δίκτυο και τα σουταρε ολα; Εικασίες κάνω.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ή έστω ο CVIAL που με την εμπειρία και τις γνώσεις του σίγουρα θα μπορούσε να πει το κάτι παραπάνω συγκριτικά με το μέσο μέλος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα