Billy_tramp, fue, 3080 grafts, 4/10/2012

koskar

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

Flosk είπε:
Γιατι το καλοκαίρι ειναι δύσκολη εποχή;
Φιλε ο μεγαλύτερος εχθρος στην μακρόχρονη περίοδο (περίπου 6 μήνες) μετά την μεταμόσχευση είναι ο ήλιος. Οπότε όπως καταλαβαινεις εαν κάνεις την μεταμόσχευση το καλοκαιρι πρέπει να εισαι διπλά προσεκτικός από ότι εαν την εκανες το χειμωνα. Το καλοκαίρι θα πρέπει να εισαι πάντα με ένα καπέλο όπου και εαν είσαι για όλη την ημέρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

alekontas είπε:
koskar είπε:
alekontas είπε:
Πραγματικά πολυ χαιρομαι μ αυτά που λες!!!!
Εγω είμαι 33 δεν έχω κανένα θέμα με το οικονομικό(φτου φτου)και το σκεφτομαι εδω και 4 χρονια...και ο μόνος λόγος να μη γίνω είναι επειδή βλεπω γύρω μου αρκετές αποτυχημένες επεμβάσεις και λεω καλύτερα καραφλός παρα γελοίος..
Δεν ξέρω αν με πιάνεις..
Υπάρχουν όμως και επιτυχημένες επεμβάσεις που δεν μπορεις να τις καταλάβεις αρα μην μένεις σε αυτην την διαπιστωση με τις αποτυχημενες που τυχόν βλέπεις.
Το σημαντικότερο είναι να κάνεις σωστη επιλογή στην κλινική και στον γιατρο. Δεν γνωριζω τι NW εισαι αλλα σίγουρα στα 33 σου ειναι μια πολυ καλή ηλικία να κάνεις την πρωτη σου επεμβαση. Μην το καθυστερεις αλλωστε και οι τιμές πλέον έχουν πέσει αρκετά.
Απλως προσεξε πότε θα πας να την κάνεις γιατι το καλοκαιρι ειναι γενικα η πιο δυσκολη εποχη για την μεταμοσχευση μαλλιών.
Ναι φίλε μου καλά τα λες,
Μακάρι να υπάρχουν καλές που δεν τις καταλαβαίνουμε...αν και όλοι εμείς που είμαστε ψιλιασμένοι τα καταλαβαίνουμε πιο εύκολα..
Καταλαβαίνεις για ποιές περιπτώσεις μιλάω και πολλες φορές στεναχωριέμαι που βλέπω έτσι κάποιους στο δρόμο....απ αυτό παράδειγμα προτιμώ χίλιες φορές τη ξούρα...
4-5 ΝW είμαι αλλά το καλύπτω σχεδον τέλεια με toppik με όλους τους περιορισμους και τα άγχη που έχει αυτή η φάση..
Οσο για το καλοκαίρι που λες είναι και αυτός ένας λόγος που το καθυστερώ...λόγω της φύσης τησ δουλειάς μου που έχει να κάνει με πολύ κόσμο(και δν θέλω να γίνει βούκινο)και πως πάντα 'εχω όλο τον Αύγουστο πάντα άδεια...
Οπότε αφήνω το whiskey μου να ωριμάσει σαν λαλάκας...
Οσο για το οικονομικό που λες...δν είμαι ο γιος του Μαρινάκη...αλλα για αυτό το θέμα θέλω τον καλύτερο στο κόσμο(όσο περιεργο κ αν σου ακούγεται) και είμαι διατεθιμένος να το πληρώσω...και γ αυτό σκεφτομαι Rahal..
Συγνώμη αν χαλάω το νήμα του φιλου και για την πολυλογία..

Παίδες να τονίσω κάτι το οποίο κατά καιρούς ήθελα να γράψω αλλά για διάφορους λόγους δεν το έκανα. Όταν περπατάς στο δρόμο και βλέπεις ξαφνικά κάποιον με μαλλιά κούκλας ή με τομή στο πίσω μέρος του κεφαλιού και 10 τρίχες σηκωμένες μπροστά, κάποιον με αφύσικη φορά, γωνία κλπ στα μαλλιά του, καταλαβαίνεις αμέσως ότι πρόκειται για μμ και μάλιστα αποτυχημένη, αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι το πότε έγινε αυτή η μμ. Πιστέψτε με, επειδή έχω ασχοληθεί πολύ με το θέμα μμ εδώ και 6 χρόνια, τα περισσότερα από αυτά τα αποτελέσματα αφορούν μμ που έγιναν μέχρι το 2004-2005 από εκεί και πέρα, υπάρχει μια φοβερή εξέλιξη των τεχνικών, των εργαλείων κλπ παγκοσμίως τα οποία κάνανε τις μμ σχεδόν «αόρατες» ακόμα και αν τα μοσχεύματα που βάζεις δεν είναι πολλά. Αν για παράδειγμα με δείτε στον δρόμο, δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβει κανείς σας ότι έχω κάνει μμ, το ίδιο ισχύει για τα περισσότερα μέλη εδώ στο φόρουμ, τα οποία έχουν κάνει μμ σε γιατρούς και κλινικές που γνωρίζουν το θέμα μμ.
 

Billy_tramp

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

παιδιά δεν ξέρω τι γίνεται το μαλλί έχει γίνει ζούγκλα, πάμε πολύ καλα :p
 

n094

Active Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

Σουπερ Bill κάποια κενά ανάμεσα στα μεταμοσχευμένα και τα μαμά πιστεύω ότι θα κλείσουν τους επόμενους μήνες και αν δεν κλείσουν είσαι πολύ κοντά με 1 μμ ακόμα να είσαι full.... παντού....!!! Πραγματικά σκίζει...
 

Adriano

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

Πολύ καλό αποτέλεσμα.Την ουλή να μας δείξεις αν θες κάποια στιγμή.Ειδικά με κάποιο πιο κοντό κούρεμα στο πλάι.Να δούμε τι παίζει.
 

alekontas

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

Τι λές τώρα ρε Billy?!
Toύμπανο ειδικά με στεγνό μαλλί..
Κ είσαι χωρίσ θεραπείες έτσι?
 

Billy_tramp

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

no94 θα συμφωνήσω! Μια δεύτερη σίγουρα θα χρειαστεί γτ θα πέσουν κ τα υπόλοιπα!
Adriano ναι ρε συ, ολο το ξεχνάω! Βλέπω τα μαλλάκια και γουστάρω και ξεχνάω την ουλή! Θα ανεβάσω αυτες τις μέρες!
Αλεκόντας ναι, δεν κάνω θεραπεία! Το στεγνό μαλλι είναι με αυτο που κυκλοφορώ κιόλας , οπότε αυτο είναι το φυσιολογικό!
Είναι κ σπαστό προς σγουρό και φαίνεται πυκνο :p
Ευχαριστώ πολύ για τα καλα σας λόγια σύμμαχοι!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

Billy εισαι δυνατος συναγωνιστης,νομιζω θα πας καλυτερα απο μενα..μπραβο χερομαι!!!
 
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

ποπο ρε φιλε. Ειδικα στη τελευταια, δεν εχεις μαλλί, βουρτσα εχεις μπροστα. Μπραβο παντως, φανταζομαι θα σαι αρκετα χαρουμενος. και σγουρο δε θα το λεγα. ειναι και αρκετα σκουρο που εινα ι αρνητικο για αποτελεσμα μεταμοσχευσης, παρολα αυτα....μπραβο. Σορρυ αν το χεις αναφερει, αλλα για τετοιο αποτελεσμα φανταζομαι κουμπωνεις φινα αβερτα? και επισης, ηθελα να σε ρωτησω, ποσο ψηλοτερα απο τη μαμισια χερλαιν ειναι η νεα(Στο περιπου). Σου ευχομαι τα καλυτερα(αν και το θεωρω δεδομενο) μεχρι τελους δωδεκαμηνου, και πιστευω οσο σε κραταει η φινα στα υπολοιπα, απο μαλλι δεν εχεις πλεον φοβο.


ακυρο για φινα το ερωτημα. Γυρισα λιγο πιο πισω και ειδα πως δε παιρνεις. Απιστευτο...
 

Billy_tramp

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

Κουμπώνεις φίνα αβέρτα λέει χαχαχαχαχαχαχα :p ! Γι αυτο το λογο έκανα μεταμοσχευση γτ δεν ήθελα ορμονικές θεραπείες.
Το πόσο ψηλότερα είναι η χερλαιν δεν μπορώ να σου πω με σιγουρια, πάντως είναι σε πάρα πολυ καλο σημείο ωστε να φαίνεται φυσική.
 

zan

New Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

Φοβερο αποτελεσμα και εχεις ακομα δρομο !!! Μπραβο !
 

Adriano

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC 3080 grafts

Στην πρώτη δεν φαίνεται πολύ.Στην δεύτερη φαίνεται λόγω ότι είναι ακόμα κόκκινη.Πάντως μια χαρά.Και έχεις κάνει κοντό κούρεμα.Ο κομμωτής τι σου είπε?Το κατάλαβε?Ευχαριστώ για τις φώτο κυρίως γιατί εγώ επέμενα να ανεβάσεις την ουλή.
 
Μπλουζα