Billy_tramp, fue, 3080 grafts, 4/10/2012

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikolakis

Well-Known Member
Ναι εννοειται. Απλα απο ποτε περίπου θα δω τα πρωτα δείγματα βελτίωσης; Βάζω δυο χρονια μινοξ με φοβερά αποτέλεσμα ( απο νγ 2 πήγα 0) κ επειδή το τελευταίο δίμηνο εχω τρελή τριχόπτωση δηλ 300-400 τριχες ημερησίως μπήκα κ σε φίνα αλλα δεν εχει φρενάρει ακομη καθόλου η τριχόπτωση. Μαλακια...
 

vag25

Well-Known Member
Εξαρταται απο το ατομο. Αλλοι εχουν shedding στους πρωτους μηνες αλλοι οχι για παραδειγμα.

Στο 4μηνο πιθανον θα σταθεροποιηθει η κατασταση και στο 6μηνο θα δεις διαφορα, μεχρι ισως και το 12μηνο.

Ολα αυτα ειναι σχετικα, αλλοι εχουν δει βελτιωση και νωρίτερα. Στο 12μηνο λογικα θα δεις το μεγιστο που μπορεις να παρεις απο φινα.
 

koumparos

Well-Known Member
Είναι ακριβό δυστυχώς.Ξεκινα για κανένα τρίμηνο με propecia να παίρνεις ακριβώς 1 mg και μετά δοκιμάζεις proscar(θέλει κόψιμο το χάπι) που είναι ποιο φθηνό.
 

tasos33

Well-Known Member
Εσύ ποιο παίρνεις κουμπάρε, εχεις είχες παρενέργειες, τι nw ήσουν είσαι?





Είναι ακριβό δυστυχώς.Ξεκινα για κανένα τρίμηνο με propecia να παίρνεις ακριβώς 1 mg και μετά δοκιμάζεις proscar(θέλει κόψιμο το χάπι) που είναι ποιο φθηνό.
 

koumparos

Well-Known Member
Τάσο propecia παίρνω.Μαζι με την μινοξ πήγα norwood 1 από 3 για κάποια χρόνια μέχρι να λαχανιασει η μινοξ.Επειτα έχανα σταδιακά και κλείδωσα εδώ και χρόνια στο 3.

@ Καλή επιτυχία billy και μακρυά από παρενέργειες.
 

nikolakis

Well-Known Member
εσκασα απο τη ζηλια μου ! ακους εκει nw2 -> nw0
Αληθεια μπέσα μιλάω, εκανε θαύματα για ενάμιση χρόνο η μινοξ. Εχω κρατήσει κ φωτογραφίες συγκριτικές. Στο τωρα , μεσα σε 3 μηνες πήγα παλι nw 1,5-2 με τρελή τριχόπτωση 400 τριχες την ημέρα κ τρελάθηκα. Είπα η φίνα η καμπριολε μεχρι τα Χριστούγεννα. Ευτυχώς που απο παρενεργειες (αν κ δε ξερω ποτε εμφανίζονται συνήθως;) μου έκατσε καλα κ αναμένω αποτελέσματα απο το 1/5 του proscar. Ειμαι 32 οποτε σε 2-3 χρονάκια κ αν η φίνα κουμπώσει πάω σουλτάνο για το κόλπο γκροσο
 

felaini

Active Member
Νικολακι καραφλα βγαλαμε μαλακι; Πες κ σε μας τις καραφλομαιμουδες ο μυστικο ρε; Αστα αυτα μονο απο μινοξ.. παιρνεις φινα κανα χρονο ρε;;; Χαχαχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikolakis

Well-Known Member
Νικολακι καραφλα βγαλαμε μαλακι; Πες κ σε μας τις καραφλομαιμουδες ο μυστικο ρε; Αστα αυτα μονο απο μινοξ.. παιρνεις φινα κανα χρονο ρε;;; Χαχαχα
Μια εβδομάδα σχεδόν παίρνω φίνα τρελέ μου. Στη μινοξ το τελευταίο καιρο αδειαζα μεσα 10 κάψουλες avodart αλλα δεν είδα κάτι το τρομερό ίσως να θέλει το χρόνο του
 

kardinalios

Well-Known Member
Βλέποντας την περίπτωση σου φίλε μου είναι σαν να βλέπω το κεφάλι μου . Μίλησα με τους κορυφαίους γιατρούς στην Ευρώπη και έκανα αρκετά consultations .Έχω και εγώ στο παρελθόν κάνει μία προσπάθεια ΜΜ η οποία πλέον είναι πολύ άσχημη . Το συμπέρασμα που έβγαλα και αυτό που μου πρότειναν ΟΛΟΙ οι γιατροί (Lorenzo , Erdogan , Feriduni ) είναι ότι για να έχω ρεαλιστικές ελπίδες να κρατήσω λίγο μαλλάκι στο μέλλον και να μπορώ να ξανακάνω ΜΜ πρέπει να πάρω fina .Την ξεκίνησα και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα με χαμηλή δόση 0,25 έχω κάποιες παρενέργειες αλλά κάνω υπομονή να με αφήσουν γιατί δυστυχώς έιναι η μόνη ελπίδα . Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου .
 

tasos33

Well-Known Member
Iσως απο εκει να προεκυψε η αυξημενη τριχοπτωση.
Μια εβδομάδα σχεδόν παίρνω φίνα τρελέ μου. Στη μινοξ το τελευταίο καιρο αδειαζα μεσα 10 κάψουλες avodart αλλα δεν είδα κάτι το τρομερό ίσως να θέλει το χρόνο του
 

leas

Well-Known Member
Παιδιά εγώ πάντως επειδή η συζήτηση εν τέλει πήγε αλλού και ακούσαμε βέβαια επιχειρήματα και από τις δύο πλευρές αρκετά ενδιαφέροντα, θα ήθελα να επιμείνω.. Στο γεγονός πως αν δείτε την περιοχή του στριπ δεν έχει φτάσει μέχρι εκεί η αραίωση ώστε να δικαιολογησει την εικόνα σήμερα για 3χ γκραφτς..
Επίσης αν υποθέσουμε ότι υπάρχει ντουπα στην δοτρια δεν έχει αραιώσει σε τέτοιο βαθμό ώστε να πούμε και για τη Ληπτρια ότι έχει φυσιολογικη εικόνα, υποθέτοντας πως ότι πήραν σχεδόν έφυγε αφού αντίστοιχα ριμαχτηκε και η δοτρια...
Οκ μπορώ να καταλάβω πως κάποια γκραφτς από την δοτρια και αυτά λόγω γήρατος θα πέσουν απλά η εικόνα της δοτριας δεν δικαιολογεί (στο μυαλό μου πάντα) πως έχει προχωρήσει τόσο επιθετικά η αραίωση και πήρε και μόσχευματα που πριν 6 χρόνια ήταν στην safe περιοχή.
@Billy_tramp θα σου ήταν εύκολο όπως είπε και ο cvial να βάλεις και φωτογραφίες από την τοποθέτηση των γκραφτς..
 

leas

Well-Known Member
https://www.hairlossgr.com/threads/kizcos-fue-2948-grafts-18-19-5-2016.10878/



Παραθέτω εδώ την περίπτωση που είχα αναφέρει πως το αποτέλεσμα μου θύμισε αρκετά την περίπτωση του Μπιλ.. Πάνω κάτω ίδιος αριθμός γκραφτς και μετά η εικόνα να μην είναι η ανάλογη και απλά να έχει μείνει πιο έντονα η hairline..
 
Μπλουζα