Alitis, fue, 2300 grafts, 14/7/2016

koumparos

Well-Known Member
Η δοτρια παιζει πολυ μεγαλο ρολο.Μην σκεφτεσαι μονο το τωρα και το αποτελεσμα της πρωτης σου μμ.Αν αναγκαστεις στο μελον να κανεις και αλλες μμ οπως οι περισσότεροι και χρειαστεις πολυτριχα να καλυψεις μπιφτεκι που θα τα βρεις εαν στις πρωτες 2 πχ σου παρουν τα περισσοτερα πολυτριχα ?
Ειδικα το μπιφτεκι χωρις πολυτριχα δεν καλυπτεται αξιοπρεπως.Θα τρεχεις και δεν θα φτανεις μετα.
Γιαυτο μιλαμε για σωστη διαχειριση δοτριας και ποσο σημαντικο ειναι να γινεται σωστη και συντηρητικη εξαγωγη ωστε να υπαρχει το ποιοτικο αποθεμα για το μελον.Κανε μια ερευνα στο ιντερνετ να δεις οτι οι περισοτεροι σοβαροι γιατροι χρησιμοποιουν αποκλειστικα manual εξαγωγη και μπροστα στη hairline οσο περισσοτερα μονοτριχα μπορουν.Γιατι αραγε?Γιατι να μην βαζουν και αυτοι το μοτερακι και να κερδιζουν χρονο και χρημα?Γιατι αραγε σου παιρνουν μοσχευματα σχεδον απο ολλη τη δοτρια και οχι μονο απο ενα τετραγωνο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

οκ μαγκες,ισως κ να εχετε δικιο,δεν θελω να ερθω ουτε σε αντιπαραθεση μαζι σας ουτε κ να τσακωθουμε.Ισως κ οι γνωσεις μου να ειναι περιορισμενες πανω στο θεμα μ.μ.Αποψεις ανταλλασουμε κ δεν ειναι δεδομενο οτι παντα θα συμφωνουμε.Απλα εγω το βλεπω καθαρα απο ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ αποψης,απο την στιγμη που δεν ειμαι διατεθειμενος να περασω για αλλη μια φορα στο μελλον αυτη την ψυχοφθορα(εως τωρα μεχρι να δω αποτελεσματα) διαδικασια,οποτε κ γιαυτο εξεφρασα την αποψη οτι η δοτρια δεν με ενδιαφερει πλεον,απο την στιγμη μαλιστα που το τετραγωνακι φαινετε μετα βιας.Αυτα,παντα φιλικα...
 

dimitris50423

Well-Known Member
αν μια δοτρια βγει με προβλημα μετα απο μεταμοσχευση σε κανεναν δε θα αρεσει. ουτε σε αυτον που την εκανε.. εμεις μαλλον μιλαμε εκ του ασφαλους ειδικα εγω γιατι η δοτρια μου οπως ειδαν και τα παιδια που συναντησα απο κοντα ειναι σαν απειραχτη.
 

Tasmania

Active Member
Η διαχειριση της δοτριας ειναι σημαντικη γιατι ειναι το "χωραφι" για μελλοντικη χρηση διασπορας γραφτς...τελειως λαθος η προσεγγιση δεν με νοιαζει η δοτρια πως θα φαινεται κλπ φιλε. Επισης στις μ/μ πλεον ολοι δεν επιδιωκουμε μονο καλυψη της φαλακρης περιοχης αλλα και αισθητικοτητα τοσο στη ληπτρια οσο και στη δοτρια (γι'αυτο και η μεθοδος strip σαν μεθοδος θεωρειται πλεον ξεπερασμενη). Οσα νεα μελη διαβαζουν τα ποστ στο φορουμ να εχουν υψηλες απαιτησεις καθως δινουν και χρηματα αρκετα (ανεξαρτητα απο την κλινικη επιλογης) και θυσιες κανουν για μια καλυτερη εμφανιση. Να μην συμβιβαζεστε με τη μετριοτητα. Η μη αποδοχη εκ μερους των ασθενων απαραδεκτων πρακτικων πιεζει τις κλινικες να δουλευουν σε πιο υψηλα standards καθως γνωριζουν οτι υπαρχει απαιτηση για υψηλη παροχη υπηρεσιας.
 

P70

Active Member
Αυτο ειναι αληθεια. Γενικα φαινεται να ειναι ψηλα στην κλιμακα value for money ο Β. Ομως αυτο δεν τιυ δινει το "δικαιωμα" να ειναι τσαπατσουλης. Εχει στο μυαλο του ενα πλανο, οτι ξερω γω δεν θα χρεωνω 8 χιλιαρικα την επεμβαση, αλλα πιο φτηνα για να χω πελατεια και να φτιαξω ονομα + αν ειμαι καλος τις οποιες δευτερες επεμβασεις χρειαστουν. Οκ μακαρι να βγουν ολα τα μοσχευματα που βαλαμε, αλλα δεν θελω να εχω τα πλαινα ή τα πισω μαλλια μονιμως 1 ποντο τουλαχιστον για να μην φαινεται χαλια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπερα και παλι.Πριν 5 μερες εκλεισα 3 μηνες.Σχεδον ολα τα νεα μαλλια πεσανε,καποια λιγα μεινανε,καποιες νεες τριχες βγηκανε,επισκεπτηκα και την κλινικη και μου ειπε η γιατρος οτι εχω δρομο μπροστα μου.Διεκρινε και αυτη οτι τα περισσοτερα πεσανε αλλα με καθυσηχασε οτι συνηθως ειναι φυσιολογικο.Οποτε λοιπον αναμενουμε να δουμε τι θα δουμε απο εδω κ περα καθως μπηκα στον 4ο μηνα.Τα μαλλια τα κοβω τελευταια σκαλα,η δοτρια ειναι μια χαρα.Παραθετω νεες φωτος που μου δωσανε απο την κλινικη απο την μερα της μςταμοσχευσης,τωρινες δεν θα βαλω ακομα καθως δεν υπαρχει οπως ειπα και νωριτερα καποιο εμφανες αποτελεσμα...
 

Συνημμένα

  • IMG_1824.JPG
    IMG_1824.JPG
    2.4 MB · Προβολές: 779
  • IMG_1825.JPG
    IMG_1825.JPG
    2.8 MB · Προβολές: 717
  • IMG_1826.JPG
    IMG_1826.JPG
    2.8 MB · Προβολές: 707
  • IMG_1863.JPG
    IMG_1863.JPG
    2.4 MB · Προβολές: 721
  • IMG_1865.JPG
    IMG_1865.JPG
    2.6 MB · Προβολές: 682
  • IMG_1827.JPG
    IMG_1827.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 672
  • IMG_1828.JPG
    IMG_1828.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 700
  • IMG_1830.JPG
    IMG_1830.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 704
  • IMG_1831.JPG
    IMG_1831.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 662
  • IMG_1834.JPG
    IMG_1834.JPG
    2 MB · Προβολές: 674

nikolakis

Well-Known Member
Καλή συνεχεια ατίθασε. Απο τις τελευταίες φωτογραφίες φαινεται καθαρά οτι έβαλες μοσχεύματα ανάμεσα σε ΟΛΑ τα μαμά μαλλιά. Μηπως ρισκαρες λίγο;
 
Σε ευχαριστω πολυ nikolaki.Ισως και να ρισκαρα,η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζα περι ρισκου shockloss.Παντως μεχρις στιγμης δεν φαινετε να εχουν πεσει τριχες απο τα παλια μαλλια.Βεβαια,χρησιμοποιω κ μινοξ 5%,μια φορα την ημερα.Ειδομεν...
 

aeratos28

Just aeratos
αρχηγε καλή συνεχεια ,όντως λίγο επικίνδυνο ήταν ,ως πολύ,αλλα εφόσον το έκανες και δεν έχεις δει κάποιο πρόβλημα μέχρι ώρας,πάλι καλά ..ωραίος σχεδιασμός hairline έχει γίνει,πιστευω θα έχεις καλό αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Atithasos φιλε τελικά πως πηγε; 13 μηνες μετα θα εχεις ολοκληρωμενη ισως εικονα.

η περιπτωση σ εχει μεγαλο ενδιαφερον γιατι τα εβαλες ολα μεσα σε μαμα-μαλλια..
 

manosc44

Member
Τι λέτε να έγινε με αυτόν τον τύπο; πως εξελίχθηκε η μεταμοσχευση του;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Μπλουζα