Anargiros88_dhi thessalonikis_2966 grafts_5-6/8/2017

anargiros88

Well-Known Member
Έκανα μια προσπάθεια να βγάλω τη δότρια στο μπάνιο . Κουρεύτηκα προχθές όμως και δεν ξέρω αν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα , οι πιο έμπειροι ας μιλήσουν


DOTRIA1.jpg DOTRIA2.jpg DOTRIA3.jpg DOTRIA4.jpg DOTRIA5.jpg DOTRIA6.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
ρε συ Ανάργυρε ιδια μου φαινεται η δοτρια και απαραλαχτη . Δε μου φαινεται να εχασες απο δοτρια τπτ . Και φαινεται και ομοιογενης κιολας , δε φαινεται καποιο pattern που σου βγαλαν 3Κ μοσχευματα .
 

anargiros88

Well-Known Member
ρε συ Ανάργυρε ιδια μου φαινεται η δοτρια και απαραλαχτη . Δε μου φαινεται να εχασες απο δοτρια τπτ . Και φαινεται και ομοιογενης κιολας , δε φαινεται καποιο pattern που σου βγαλαν 3Κ μοσχευματα .

Τι να έγινε τότε ρε συ Μάκη ? Που να οφείλεται τέτοια κατρακύλα ?
 

vagosx

Well-Known Member
Ανάργυρε χωρίς να ειμαστε ούτε ειδικοί, αλλά και ούτε να εχουμε τα μέσα (μικροσκόπια, αρχικές μετρήσεις, τελικές μετρήσεις, κλπ.), νομιζω ότι αφενός μεν ότι η δότρια σου είναι πολυ καλη και αφετέρου η διαφορά στις φωτο μεταξύ 12 και 14 μηνών δεν είναι τόσο μεγάλη και αν κρίνω και από μένα μπορεί και να οφείλεται και σε εποχική τριχόπτωση, αφού παντα τους καλοκαιρινούς μήνες εμφανίζεται μια έξαρση της τριχόπτωσης η οποία όμως επανέρχεται στους επόμενους μήνες.
Σε κάθε περίπτωση και ενόψει και της δευτερης μεταμόσχευσης θέλει οπωσδήποτε παρακολούθηση.
 

makis25

Well-Known Member
ρε συ εισαι δηλαδη απολύτως σίγουρος πως εχασες απο το καλοκαιρι και μετα μαλλι κυριως απο πανω απο τα μεταμοσχευμενα; Δε ξερω τι αλλο να πω , πιθανον να ειναι προσωρινο , οπως και να εχει η μινοξ και η κετοκοναζολη θα βοηθησουν . Η κετο θα βοηθησει και αν υπαρχει φλεγμονη η μυκητες στο δερμα , και και τα δυο βγαζουν μαλλι και παχαινουν τις τριχες . Μηπως να σταματησεις να αγχωνεσαι παραπανω και να κανεις υπομονη μερικους μηνες με τα φαρμακα και βλεπουμε . Επισης αν εχεις πολυ στρες στην καθημερινοτητα βρες τροπους να το πολεμησεις γιατι το να σου ριχνει το μαλλι ειναι το λιγοτερο , σκεψου τι ζημια σου κανει στο υπολοιπο σωμα σου και στο μυαλο σου.
 

anargiros88

Well-Known Member
Μηπως να σταματησεις να αγχωνεσαι παραπανω και να κανεις υπομονη μερικους μηνες με τα φαρμακα και βλεπουμε . Επισης αν εχεις πολυ στρες στην καθημερινοτητα βρες τροπους να το πολεμησεις γιατι το να σου ριχνει το μαλλι ειναι το λιγοτερο , σκεψου τι ζημια σου κανει στο υπολοιπο σωμα σου και στο μυαλο σου.

Εύκολο να το λες δύσκολο να το κάνεις . Και είχα την εντύπωση ότι είχα απαλλαγεί από το άγχος . Για κάθε μέρα τι σαμπουάν να πάρω ? Έχεις να προτείνεις κάτι ?
 

Adriano

Well-Known Member
Περιμένω εμπεριστατωμένη ανάλυση από Tsek και dimitris50423

Μην μπει κανένας άσχετος CVIAL όμως και τα χαλάσει πάλι.
 

leas

Well-Known Member
Αναργυρε ο Μάκης τα λέει καλά φιλαράκι μην στεναχωριέσαι και όχι αγχος..Προφανως το να το κάνεις είναι το θέμα στην θεωρία όλα εύκολα είναι..
Αυτόν τον καιρό εγώ ας πούμε δηλητήριαζω κανονικότατα τον εαυτό μου γτ έχω αγχωθεί τόσο μη μου πει ο Λορέντζο πως ο φίνα είναι μονόδρομος και δεν αναλαμβάνει τέτοια περίπτωση ενώ έχω μαζέψει τα λεφτά μετα από καιρό σε κωλοδουλειες.. Πάντως πάρε ένα ρεπό ρε συ αν βγαίνει να κατέβεις Αθήνα να σε δει ο Ισπανός είναι κορυφή και έρχεται εδώ είναι κρίμα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
Αυτόν τον καιρό εγώ ας πούμε δηλητήριαζω κανονικότατα τον εαυτό μου γτ έχω αγχωθεί τόσο μη μου πει ο Λορέντζο πως ο φίνα είναι μονόδρομος και δεν αναλαμβάνει τέτοια περίπτωση ενώ έχω μαζέψει τα λεφτά μετα από καιρό σε κωλοδουλειες..
όλα καλά θα πάνε .
 

leas

Well-Known Member
Έκανε σχόλιο απλά πως υπάρχει αρνητική εξέλιξη. Από κληρονομικοτητα πως είσαι πατερν στην οικογένεια
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το θέμα είναι να βρούμε που οφείλεται αυτή η κατάσταση .

Δεν μπορω να το εξηγησω.
Περιμένω εμπεριστατωμένη ανάλυση από Tsek και dimitris50423

Μην μπει κανένας άσχετος CVIAL όμως και τα χαλάσει πάλι.

Περιμενε αναλυση και μαλιστα εμπεριστατωμενη γιατι επεσαν καποια μεταμοσχευμενα. Εδω η κλινικη δεν ξερει.

Θα ηθελα κ εγω τη γνωμη του cvial γιατι αυτος στην αρχη ηταν ο μεγαλυτερος μου φοβος.
 

anargiros88

Well-Known Member
Και όλοι έχουν μεγάλο θέμα οι ποικίλουν οι περιπτώσεις;;

Εγώ έχω ίδιο ακριβώς κεφάλι με τον πάτερα μου . Ο πατερας μου στα 60 να το ειναι 5 Άρης . Αν δλδ αφαιρέσω τα μεταμοσχευμενα μαλλιά που μου απόμειναν είμαστε το ίδιο . Τώρα ο παππους δεν ξέρω πως ήταν στα νιάτα του .
 

tasos33

Well-Known Member
Αναργυρε όπως έγραψαν και πιο πάνω η δοτρια φαίνεται μια χαρά όντως.

Αυτό που πιστεύω οτι συμβαίνει είναι το εξής.

Είναι θέμα καλοκαιρινής τρίχοπτωσης, το ίδιο συμβαινει και σε μένα, έχω απώλεια και από δοτρια και ειδικά σεπτεμβρη κ Οκτωβρη το μάλλι είναι σε κακή κατάσταση, πιο αδυνατή τριχα και αραιωμενο.

Στην περίπτωση σου τώρα, εκεί που δεν είχες μάλλι απέκτησες, και τους τελευταίους μήνες απέκτησες μια εικόνα, από τα 3000 που έβαλες αν έχασες ένα 20% λογω καλοκαιριου και φθινοπώρου, δηλαδη 600 graft αυτό από μόνο του αρκεί να αλλάξει την εικόνα στα μάτια σου.









Εγώ έχω ίδιο ακριβώς κεφάλι με τον πάτερα μου . Ο πατερας μου στα 60 να το ειναι 5 Άρης . Αν δλδ αφαιρέσω τα μεταμοσχευμενα μαλλιά που μου απόμειναν είμαστε το ίδιο . Τώρα ο παππους δεν ξέρω πως ήταν στα νιάτα του .
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Αναργυρε θα συμφωνησω με τον Τασο, ουτως η αλλως τα μοσχευματα που εβαλες, σε πρωτη φαση, δεν ειναι πολλα για την εκταση που τοποθετηθηκαν, υπολογιζε ενα 15% συνεχως σε τελογενη φαση μετα το 12μηνο που ο κυκλος διαφοροποιειται, τα μεταμοσχευμενα κανουν κ αυτα τον κυκλο τους, σε συνδιασμο με καποια απωλεια μαμα μαλλιων κ ισως κακη διαθεση λογω αγχους κλπ, μεγεθυνουν το προβλημα μεινε σταθερος στο πλανο σου κ προχωρα στη δευτερη μμ, η δοτρια σου εχει ζωη να δωσει ακομη
 
Μπλουζα