Anar, fue, 2873 grafts, 11-12/11/2015

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχω την αίσθηση ότι έχει κακό λόγο στην δότρια (μακάρι όχι) για αυτό είπα και παραπάνω ότι πρέπει να ληφθεί υπόψη στις επόμενες μμ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πέραν της επιβίωσης λόγω πυκνότητας, τα μονά γενικώς έχουν θέμα επιβίωσης. Υποφέρουν και στην εξαγωγή και στην διατήρηση τους λόγω μικρής μάζας. Θεωρώ ότι ο μετρ του είδους για μονότριχα είναι ο Koray.
 

ANAR

Well-Known Member
Για να μην χαλαμε το θεμα του salonikios.
Αναφέρθηκε ο tasos στην πρωτη μεταμοσχευση μου με το παρακατω μηνυμα.

...αναρ όσον αφορα εσένα σεια.φωτογραφία εννιαμηνου που είχε ανεβάσει πολύ καλής ανάλυσης ,μς αφορμή μια διαφωνία που ειχαμε τα μέλη για το αν είχες υψηλη φυτρωση έχω να σε πω τούτο...εκατσα και μετρησα στον υπολογιστη σε μεγάλη οθόνη οτι τρίχα είχες η οτι έμοιαζε με τρίχα η που θα γινόταν τρίχα,με πολύ σπρώξιμο πανω απο 2100 δεν μετρησα

Ο tasos λεει οτι στο 9μηνο μετρησε (αν μπορει να γινει αυτο) 2100 τριχοθυλακια το πολυ.....ειχα φυτρωση εως τον 12 μηνα οποτε το αποτελεσμα ΔΕΝ ειχε ολοκληρωθεί....εχω πει οτι η φυτρωση μου ηταν πανω απο 90%....το ιδιο μου ειπε και ο Φιουρης σε συναντηση που ειχαμε στο ενα χρονο,Ο Μαρας μου ειπε το ιδιο.
Εβαλα 2870 στην πρωτη μεταμοσχευση και ο Μαρας μου εκανε πύκνωση μετα απο ενα χρονοστη στη ζωνη Α με 150 τριχοθυλακια.
Αρα ειχαμε απωλεια +-150 τριχοθυλακια....αρα το ποσοστο φυτρωσης ειναι +90%...γνωμη μου.
 

salonikios30

Active Member
Δε μπορω να σας καταλαβω ειχες μια μετρια μεταμοσχευση (οχι αποτυχειμενη) ολοι λιγο πολυ το ειπαν κ εσυ μιλας με τα καλυτερα λογια για την μετριοτητα ( κατ εμε) .αρκεισε σε αυτο, δε θες το καλυτερο για σενα?τα λεφτα σου το χρονο σου εδωσες κ ταλαιπωρηθηκες,δε σου εκαναν χαρη.τεσπα ευχομαι τα καλυτερα
 

ANAR

Well-Known Member
1.Όλοι ΔΕΝ το είπαν....ίσα ίσα που τα ποιο έμπειρα μέλη μίλησαν για πολυ καλή φύτρωση
2.Στην κλινική εντόπισαν πρόβλημα σε 2-3 σημεία όπου και έγινε πύκνωση με περίπου 150 τριχοθυλακια,αν χρειάζονταν παραπάνω μπορούσαν να είχαν βάλει γιατί δότρια υπήρχε.
3.Εγω έμεινα ευχαριστημένος και οι γύρο μου λένε τα καλύτερα....άλλαξε η ψυχολογία μου και η διάθεση μου.
4.Σου βγαίνει μια επιθετικότητα λόγο του άγχους που έχεις και δεν υπάρχει λόγος.
5.Ειμαι κλίμακα 6 με 7 και δεν περιμένω να γίνουν θαύματα στο κεφάλι μου,απλά θέλω ένα αξιοπρεπή αποτέλεσμα
6.Το καλύτερο για μένα θα ήταν να είχα τα μαμά μαλλιά μου,αφού δεν τα έχω αρκούμε σε αυτά που τοποθετήσαμε με ότι ρίσκο έχει μια μεταμοσχευση
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αναρ το θέμα σου δεν είναι η φύτρωση σου αλλά ο λόγος σου. Λόγω αυτού δίνεις την αίσθηση χαμηλότερης φύτρωσης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ANAR

Well-Known Member
Στον 6ο μήνα μαλλον από το ποιο έμπειρο μέλος.

Γεια σου φιλε ΑΝΑΑΑΑΡ ;)
Απ οτι βλεπω η φυτρωτικοτητα εχει παει μια χαρα αν κρινω απ τις φωτο στην σελιδα 6 που συγκρινεις το σημερα με το 4 μερες μετα το χειρουργειο.
με το ματι δειχνει μια φυτρωση τουλαχιστον 80% μεχρι...αρα η επεμβαση ειναι επιτυχης στο πρακτικο κομματι.
 

ANAR

Well-Known Member
Αναρ το θέμα σου δεν είναι η φύτρωση σου αλλά ο λόγος σου. Λόγω αυτού δίνεις την αίσθηση χαμηλότερης φύτρωσης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνώ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι μέτρια η μεταμόσχευση όπως γράφει ο Σαλονίκιος.
Μην κάνουμε το άσπρο μαύρο.
Υπάρχει κλινική που φτιάχνει και λόγους;;;;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Στους 6 μήνες και αυτό.

Για όσους βγάλανε γρήγορα συμπεράσματα.....
Μετά απο αυτές τις φωτό φαίνεται ότι η φύτρωση έχει ξεπεράσει το 85% κατα τη γνώμη μου.
Στους επόμενους 3 μήνες θα φτάσει το 95% πιστεύω...
Άλλη μια καλή δουλειά της hdc .
Μια ακόμη anar και ξεμπερδέψεις
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φυσικά και δεν υπάρχει, αυτό είναι δομική αδυναμία του κεφαλιού σου και διορθώνεται μόνο με ενίσχυση της πυκνότητας με 2μμ. Στην περίπτωση σου όμως δεν ενδεικνυται γιατί τα graft τα χρειάζεσαι πιό πίσω λόγω της έκτασης που πρέπει να καλύψεις. Όποτε ορθώς έγινε μια μικρό πύκνωση για να βελτιωθεί η εικόνα και τα υπόλοιπα μπήκαν πιο πίσω. Η στρατηγική είναι σωστή. Η ομοιογένεια σε σένα είναι πιο σημαντική από την πυκνότητα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

salonikios30

Active Member
Δεν ηθελα να φανω επιθετικος,εννοειται τυχον κενακια καλυφθηκαν με την 2 μ.μ και θα εισαι μια χαρα κ σημασια εχει αυτο που βλεπεις να σε ικανοποιει,μαζι σου ειμαι :) .Eιμαι συγουρος θα παει μια χαρα κ η δευτερη μ.μ , θα δεσουν με τα υπολοιπα κ θα υπαρχει ομοιογενεια, τα καλυτερα σου ευχομαι!!!!
 

tasos33

Well-Known Member
Αναρ μου κανει εντύπωση η δοτρια σου,έγραψες πριν λίγες μερες οτι εχει ς αλλά 3000graft?σύνολο 8500 περιπου? Για nw 6 μήπως είναι πολλά?
Για να μην χαλαμε το θεμα του salonikios.
Αναφέρθηκε ο tasos στην πρωτη μεταμοσχευση μου με το παρακατω μηνυμα.



Ο tasos λεει οτι στο 9μηνο μετρησε (αν μπορει να γινει αυτο) 2100 τριχοθυλακια το πολυ.....ειχα φυτρωση εως τον 12 μηνα οποτε το αποτελεσμα ΔΕΝ ειχε ολοκληρωθεί....εχω πει οτι η φυτρωση μου ηταν πανω απο 90%....το ιδιο μου ειπε και ο Φιουρης σε συναντηση που ειχαμε στο ενα χρονο,Ο Μαρας μου ειπε το ιδιο.
Εβαλα 2870 στην πρωτη μεταμοσχευση και ο Μαρας μου εκανε πύκνωση μετα απο ενα χρονοστη στη ζωνη Α με 150 τριχοθυλακια.
Αρα ειχαμε απωλεια +-150 τριχοθυλακια....αρα το ποσοστο φυτρωσης ειναι +90%...γνωμη μου.
 

ANAR

Well-Known Member
tasks δεν ξέρω αν είναι πολλά η λίγα,ο Μαρας μου το είπε και ότι είμαστε άνετοι και για την Τρίτη μεταμόσχευση σε ένα χρόνο,θα δίξει φιλε
 

ANAR

Well-Known Member
Δεν ηθελα να φανω επιθετικος,εννοειται τυχον κενακια καλυφθηκαν με την 2 μ.μ και θα εισαι μια χαρα κ σημασια εχει αυτο που βλεπεις να σε ικανοποιει,μαζι σου ειμαι :) .Eιμαι συγουρος θα παει μια χαρα κ η δευτερη μ.μ , θα δεσουν με τα υπολοιπα κ θα υπαρχει ομοιογενεια, τα καλυτερα σου ευχομαι!!!!

Ευχαριστώ και εύχομαι τα καλύτερα και σε σενα
 

tasos33

Well-Known Member
tasks δεν ξέρω αν είναι πολλά η λίγα,ο Μαρας μου το είπε και ότι είμαστε άνετοι και για την Τρίτη μεταμόσχευση σε ένα χρόνο,θα δίξει φιλε
Γαι να στο είπε έτσι θα είναι ,αν εχεις αλλά 3000 περιπου να ριξειςς στην τριτη μμ σε εναν χρονο μην το λες ουτε του παππά, αν εβαζες και 1500 γένεια τοτε θα εφτανες τα 10000 graft και θα ήσουν μια πολύ ενδιαφέρουσα περιπτωση για ελληνικά δεδομενα,ειδωμεν
 

koumparos

Well-Known Member
Εγω παντως αυτα τα 3000 θα τα εριχνα ολλα α.β ζωνη και στη γ απο γενια.Και λιγο αραιωσουλα στο vertex δεν εγινε και κατι αλλα πιστευω α,β ζωνη θα ημουν μπομπα!
 
Μπλουζα