Althis, fue, 4500 grafts, 24-25/03/2016

dimitris50423

Well-Known Member
Althis θες κουρεμα επειγοντως. Τα μαλλια σου ειναι πολυ μακρια. Δες πως ηταν ο Anar με πιο μακρυ μαλλι και μετα τα κουρεψε γουλι και εδειξε καλυτερα. Δεν σου λεω να τα κουρεψεις γουλι αλλα απο μερικες φωτο σου φαινονται παρα πολυ μακρια. Οσο μακραινει το μαλλι τοσο πιο αραιο δειχνει.
Οπως ειπαν μερικοι πρεπει να ξερουμε και το λογο τριχων ανα μοσχευμα που ειχες. Εκτος απο την κορυφη το υπολοιπο εγω το βλεπω κομπλε. Κανε ενα καλο κουρεμα να ερθουν ολα στο ιδιο μηκος και βαλε φωτο. Μη τα ξανααφησεις τοσο πολυ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Μετα το κουρεμα θα μπορουμε να κρινουμε καλυτερα τι εγινε. Επισης να τους ρωτησεις ποιος ηταν ο λογος τριχων και παρε τις φωτο που σε τραβηξαν εκει μετα την τοποθετηση να δουμε ποσα μπηκαν πισω
 

Xristoforaz

Well-Known Member
MWcokEy.png

επειδη εκανε στην ιδια κλινικη με εμενα ο althis...πηρα πρωτοβουλια να ανεβασω μια φωτογραφια τωρα ερασιτεχνικη!
σημερινη η φωτο..τωρα την εβγαλα....8,5 μηνες περιπου μετα τη μεταμοσχευση....βεβαια η φωτο που ειμαι αδειος δεν ειναι πριν τη μεταμοσχευση ακριβως αλλα οχι και πολυ παλια...και φωτογραφισα με το κινητο μου εικονα απο φωτογραφια μου (ειχα παει σε εκδηλωση...ή γαμος ηταν ή κατι αλλο..δε θυμαμαι)....τωρα μη με ρωτησετε ποσα μοσχευματα και τα λοιπα..γιατι δε γνωριζω λεπτομερειες...γιαυτο και δεν ανοιξα νημα..παντως εκανα 2 συνεδριες στη συνολικη τιμη των 4.200 ευρω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

alhtis

New Member
Thanks φιλε. Ησουν full αδειος στο crown και μπροστα η απλως τα χες κουρεμενα γουλι στο πριν; αν ησουν αδειος επιτυχημενο φαινεται, εχεις και καμια απο αλλη οπτικη γωνια να δειξω αν χρειαστει;
 

Xristoforaz

Well-Known Member
οχι τελειως αδειος..αλλα φαινομουν σαν τελειως αδειος...γουλι τα κουρευα συνεχεια...η μητερα μου παντως ειχε πει οτι δεν ειχα τιποτα πριν..οπως και κατι παιδια στη γειτονια μου ειχαν πει χαριτολογωντας οτι δεν ειχα ουτε στα φρυδια και τωρα ξαφνικα εχω..εγω νομιζα οτι ειχα λιγα σα χνουδια..τωρα τι να πω..αλλιως τα βλεπει ο παθων αλλιως οι αλλοι...τα ξυριζα μαλιστα με ξυραφι ορισμενες φορες (και κοντρα)...αν ειχα στο crown...θα ειχα πολυ μικρα τριχακια διαχυτα σε ολο το κεφαλι που φαινομουν καραφλος παντελως...τα οποια ειχαν ατονησει....η υπευθυνη μου χε πει να βαζω μινοξ για να τα βοηθησω...αλλα φαινοταν μεγαλο προβλημα πραγματικα....στο πισω μερος μπιφτεκι δεν εχω πολλες...νομιζω δεν επικεντρωθηκαν εκει πισω ιδιαιτερα κατα τη μεταμοσχευση....παντως ειχα καλη δοτρια απο οτι μου ειπανε....ηθελα με τον κυριο Βεκρη αλλα μου ειχαν απαντησει οτι ειναι το ιδιο...ειτε την κανει ο κυριος Βεκρης ειτε καποιος αλλος...επισης με κυριο Βεκρη ηταν πιο ακριβη η μεταμοσχευση..για ποιο λογο ομως? δεν ξερω γιατι...εγω ειχα εντυπωσιαστει απτο Δημητρη αλλα δε μετρησε μονο αυτο...το χε ψαξει ηδη πολυ καλα ενας συγγενης μου ο οποιος εκανε και αυτος μεταμοσχευση εκει λιγο πριν απο εμενα χρονικα...ειμαι σχετικα ικανοποιημενος...μπορει να μη γεμισα φουλ μπορει να ειμαι κι απαιτητικος βεβαια (αλλο αυτο)..μπορει στην περιοχη την πισω να μην ειναι τοσο γεματο το κεφαλι...αλλα απτο τιποτα κατι κι αυτο...παντως μου ειχαν πει στην αρχη οτι θα παρουν τριχες απτο στηθος και απο τα γενια αλλα τελικα δεν πηρανε γιατι δε χρειαστηκε....ειχαν πει στην αδερφη μου για τα grafts αλλα δε συγκρατησα το νουμερο....ακομα δεν εχω παει βεβαια για φωτογραφιες...ειχα παει για αλλο λογο στην κλινικη....αν ειχα κι αλλα 2000 ευρω θα εκανα ακομα μια συνεδρια αλλα σε γενικες γραμμες καλυφθηκε το προβλημα....μακαρι με θεραπεια να γινουν πιο πυκνα...εννοω περαν της μεταμοσχευσης...θα μου πεις τι να γινει με λαδακια..ε δεν πειραζει..οτι μπορει να παλεψει ο καθεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

andy.k

Active member
Μετα το κουρεμα θα μπορουμε να κρινουμε καλυτερα τι εγινε. Επισης να τους ρωτησεις ποιος ηταν ο λογος τριχων και παρε τις φωτο που σε τραβηξαν εκει μετα την τοποθετηση να δουμε ποσα μπηκαν πισω

Φιλε, αν το αποτελεσμα ειναι σχετικα πυκνο και η τριχα χοντρη κ σπαστη, με μακρυ μαλλι αναδυκνειεται.Αν ομως η τριχα ειναι ισια κ λεπτη κ το αποτελεσμα ειναι μετριο, τοτε καλυτερα να τα εχει κοντα κανεις. Στην πρωτη περιπτωση μπλεκονται μεταξυ τους κ δημιουργουν ενα θαμνο που δε βλεπεις δερμα με τιποτα κ φαινεσαι τουμπανο(οπως εσυ). Στη δευτερη σκορπιζουν οι τριχες απο δω κ απο κει κ φαινονται κενα...κ εγω νομιζω οτι θα δειξει καλυτερα με κοντο μαλλι αλλα οχι οτι θα δειξει κ εντυπωσιακο. Οντως διαφορετικη περιπτωση απο τον larioso, μπορει να επαθε κ σοκλοσ ο aliths. Αλλα και στη χειροτερη των περιπτωσεων που εχασε ΟΛΑ τα δικα του, εβαλε 600gts παραπανω, θα επρεπε να εχει παραπλησιο αποτελεσμα με τον αρχικα αδειο larioso. Ποσο μαλλον αν δεν εβαλε και τοσα πολλα στο crown o aliths, οπως μας ειπε...Βεβαια δε ξερουμε ουτε το λογο τριχων/gts , και η τριχα του φαινεται μη ιδανικη για μμ. Πιθανον να φταινε κ αυτες οι παραμετροι, πιθανον να μην επιασε κ καλη φυτρωση. Το θεμα ειναι οτι εγω, και νομιζω κ ο ιδιος ο aliths και ακομα κ ο ιδιος ο βεκρης,για 4500gts θα περιμενε κατι παραπανω σαν τελικη εικονα.
 

alhtis

New Member
Ep! αυτή τγη φορα δεν έφαγα κράξιμο που άργησα να ποστάρω:) Λοιπόν, attached φωτός πρόσφατα κουρεμενος (πριν δυο βδομάδες περίπου). Τελικά θα κατεβω χριστούγεννα να παο και από τι κλινική να δω τι θα πούνε, πάντο που τους πήρα μου είπε η υπεύθυνη ότι είναι νωρίς ακόμα για συμπέρασμα στο crown. Δε ξέρω τι φυτρώσει περιμένουν μεταξύ 7ου και 12ου μηνα, φαντάζομαι είναι λίγη.
 

Συνημμένα

  • IMG_0102.JPG
    IMG_0102.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 666
  • IMG_0117.JPG
    IMG_0117.JPG
    65.7 KB · Προβολές: 672
  • IMG_0118.JPG
    IMG_0118.JPG
    93.7 KB · Προβολές: 701
  • IMG_0119.JPG
    IMG_0119.JPG
    378 KB · Προβολές: 619
  • IMG_0123.JPG
    IMG_0123.JPG
    88 KB · Προβολές: 646
  • IMG_0124.JPG
    IMG_0124.JPG
    87.7 KB · Προβολές: 653

koumparos

Well-Known Member
Το κραουν αργει φιλε καλα σου ειπαν.Το θεμα ειναι οτι θα περιμενα καλυτερη πυκνοτητα μπροστα μιας και ειχες αρκετα μαλια και θα επρεπε τωρα να εισαι πολυ πυκνος.Βεβαια οι φωτος σου ειναι πολυ μετριες και α.β ζωνη δεν βγαινουν συμπερασματα.
 

aeratos28

Just aeratos
οι φωτό είναι θεοσκοτεινες ρε man..αφού ανεβάζεις που ανεβάζεις,καντο καλά τουλάχιστον ..βλέπε φώτο άλλων παιδιών πως ανεβάζουν ..πως θα καταλάβουμε τι έγινε?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
οι φωτο ειναι χαλια,δεν βγαζεις κανενα συμπερασμα για το πριν και μετα...εσυ πως το βλεπεις για 4500 grafts που εβαλες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alhtis

New Member
Οπως προειπα περιμενα κατι καλυτερο. Μπροςτα το παραπονο μου ειναι στο αριςτερο κομματι, περιμενα καλυτερη καλυψη κατα τα αλλα διαφορα υπαρχει για να μαι δικαιος. Τωρα πισω δεν εχει γινει αυτο που υποσχεθηκε η κλινικη και δε μπορω να κρινω ποσες βγηκαν απτα 4.500. Βασικα οταν ξαναπαω θα ρωτησω οπες μου ειπατε το λογο graft / τριχας.
Εδω που μαι ρε παιδια εχει να καβει ηλιο απο σεπτεμβρη. Θα ζητησω απο καποιον να με βγαλει οταν ευκαιρησω καποιο σκ γιατι μονος μου δε μπορω να βγαλω καλυτερες. Iphone6s εχω τωρα που βλεπω το ζοομ δε ξερω γιατι το Resolution δε βγαινει καλυτερο..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
στα 4500 grafts κανονικα πρεπει να υπαρχει μεγαλη διαφορα για να μην πω τουμπανιασμα..
Περιμενουμε νεες φωτο.
 

aeratos28

Just aeratos
τουμπανιασμα δεν νομίζω να μπορούσε να γίνει..σκεψου ότι έβαλε και στα temples αρκετά grafts..πρέπει να χρησιμοποιήθηκαν πάνω κάτω 400 grafts μόνο εκεί..δούλεψε και όλο το κεφάλι..από α ζώνη μέχρι πίσω crown με τα άλλα 4000 περίπου..δεν λέω ότι πήγε καλά,αρκετα μέτριο το βλέπω το αποτέλεσμα,απλα δεν θα μπορούσε να γίνει τουμπανο με τίποτα με αυτά τα grafts ακόμα και καλύτερα να πηγαινε
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ειχε αρκετο μαμα μαλλακι ομως γιαυτο σε συνδιασμο μαζι με τα μεταμοσχευμενα θα ηταν δυνατο αποτελεσμα.Τουλαχιστον αυτο βλεπω απο τις αρχικες φωτο του και κρινω και βαση εμου του δικου μου κεφαλιου...Τωρα αν παραπλανουν λιγο επειδη τα εχει πολυ μακρια δεν ξερω...
 

Tsek

Well-Known Member
Το παληκάρι "λέει" :


Μπορεί να παρακολουθεί κάποιος το Forum , αλλά δέν μπορείς να "ανοίξεις" - "βλέπεις" φωτογραφίες άν δέν είσαι μέλος!

Εγγραφή μόλις βγήκε απο την κλινική...σήμερα δηλ.

Προβολή συνημμένου 11015

Οπότε:


Προβολή συνημμένου 11016


Διαφορετικά γιατί δέν γράφτηκε καιρό πρίν έτσι ώστε να κάνει και καμία ερώτηση αφού παρακολουθούσε?...γιατί σήμερα?
Οι φωτογραφίες φαίνονται κανονικά είτε είσαι μέλος είτε δεν είσαι. Κάνε log out να το διαπιστώσεις Και εγώ έβλεπα φωτογραφίες προ του εγγραφώ.
 
Μπλουζα