Alexandros- athens- dhi- 1304 grafts, 17/01/2018

alexandros _athens

Active Member
@makis25 Πράγματι, μέχρι στιγμής έχουν μπει συνολικά 3800 grafts. Τα ποσοστά φύτρωσης ήταν σίγουρα πολύ μεγάλα, η φυσικότητα είναι εξαιρετική και για αυτό πιστεύω πως το αποτέλεσμα έχει δέσει τόσο καλά με τα πίσω "μαμά" μαλλιά που είναι πυκνά και μέχρι στιγμής, δεν έχουν πρόβλημα. Ευτυχώς, σύμφωνα με όσα μου έχουν πει στην DHI, έχουν περισσέψει και grafts για μελλοντικό κλείσιμο στο "μπιφτέκι", αν και εφόσον χρειαστεί. Θα το δούμε όταν χρειαστεί. Για την ώρα, δεν το σκέφτομαι καθόλου, είμαι πολύ ικανοποιημένος. Όπως επίσης δεν σκέφτομαι και επιπλέον κατέβασμα στη hairline, ήδη έχει κατέβει πολύ σε σχέση με πριν. Θα ανεβάσω και συγκριτική φωτό να δεις πως φαίνονται πριν κ μετά, δίπλα- δίπλα.

@dimitris50423 το χρώμα είναι φυσικό, δεν τα έχω βάψει ποτέ. Το καλοκαίρι, ξανθαίνουν περισσότερο λόγω ήλιου. Το styling με την υδατοδιαλυτή πομάδα είναι πιο εύκολο απ όσο φαντάζεσαι. Λούσιμο, χτένισμα, λίγα λεπτά να στεγνώσουν (όχι τελείως), πομάδα και ξανά τελικό χτένισμα. Πέντε δέκα λεπτά υπόθεση. Θα βγάλω και με στεγνό μαλλί και τότε θα καταλάβεις γιατί τα φτιάχνω έτσι. Μιλάμε για θάμνο, δε γίνεται να κυκλοφορήσεις πουθενά έτσι! Και φυσικά φίλε δεν με κουράζει καθόλου να τα φτιάχνω. Φαντάσου, αν δεν είχα κάνει μεταμόσχευση, σήμερα δεν θα είχα τρίχα να χτενίσω! Οπότε, τώρα το χαίρομαι!

@naruto οι πομάδες με λάδι δίνουν περισσότερη γυαλάδα (τα κάνουν να φαίνονται σα βρεγμένα) αλλά δε βγαίνουν με τίποτα! Χρειάζεται μέρες λούσιμο για να καθαρίσει καλά το κεφάλι και πραγματικά, είναι πολύ μπελαλίδικες. Είχα δοκιμάσει αλλά προτίμησα να μείνω στην υδατοδιαλυτή, είναι πιο εύκολη στη χρήση γενικά. Όπως το πες, έγινε καλή δουλειά φίλε κ ευχαριστώ για τα καλά λόγια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Περιμενουμε κανονικες φωτο.Αυτες ειναι πονηρουλες και στην ουσια δεν φενεται καθαρα η εξελιξη.
 

alexandros _athens

Active Member
Περιμενουμε κανονικες φωτο.Αυτες ειναι πονηρουλες και στην ουσια δεν φενεται καθαρα η εξελιξη.

Μα το είπα κ εγώ, δεν είναι οι πιο καθαρές που έχω ανεβάσει (σε ανάλυση), θα ανεβάσω και καλύτερες. Πάντως, νομίζω ανήκω σε αυτούς που δεν έχουν ανεβάσει ποτέ πονηρές φωτογραφίες. Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει. Με το χτένισμα που κάνω και τις φωτό που ανεβάζω, όχι απλά τονίζω αλλά ΥΠΕΡΤΟΝΙΖΩ τις όποιες ατέλειες μπορεί να υπάρχουν. Hairline φάτσα κάρτα, τραβηγμένα προς τα πίσω, ούτε πιστολάκι, ούτε φούντωμα, ούτε κόλπα και τρικ. Όλα στο φως, που λένε! Θα ανεβάσω κι άλλες σύντομα φίλε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια χαρά είναι το αποτέλεσμα και σου πάει το μαλλάκι έτσι.
Εμένα με ενδιαφέρει που πλέον βλέπουμε μαλλί πάνω σου.
Όλα τ'αλλα είναι περιττά.
 

nikolakis

Well-Known Member
Περιμενουμε κανονικες φωτο.Αυτες ειναι πονηρουλες και στην ουσια δεν φενεται καθαρα η εξελιξη.
Θα συμφωνήσω ρε κουμπάρε απόλυτα, μου κάνει εντύπωση που κανένας δε το έχει πει μέχρι τώρα κ λέω άστο να μη μιλήσω αλλά αυτές οι φώτο είναι στημένες για να κολακεύουν το αποτελεσμα. Σορι αλλά έτσι ειναι μαν...
 

vlafo

Well-Known Member
Aλέξανδρε είσαι μια χαρά και έχεις ακόμα δουλειά.
Ωραίο αυτό το styling αλλά πιστεύω με πολύ πιο κοντό μαλλί και στεγνό θα το αναδείξεις ακόμα περισσότερο.
Και θα στρώνει και καλύτερα.
 

alexandros _athens

Active Member
6 months... νέες φωτογραφίες, φρεσκοκουρεμένος και με λιγότερο προϊόν/ πομάδα στα μαλλιά- σε σχέση με άλλες φορές. Αυτή την περίοδο, η φύτρωση είναι στα καλά της. Οι φωτογραφίες είναι πολύ μεγάλης ανάλυσης, με λίγο ζουμ φαίνονται οι νέες τρίχες που έχουν σκάσει- είναι και πιο κοντές απ τις υπόλοιπες κ δεν στρώνουν καλά. Συνεχίζουμε...
 

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    1,020.3 KB · Προβολές: 825
  • 2.JPG
    2.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 803
  • 3.JPG
    3.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 786
  • 4.JPG
    4.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 837

alexandros _athens

Active Member
Καλημέρα σε όλους. Πρωινό ξύπνημα με μαλλί χωρίς προϊόν. Προσπάθησα να τα χτενίσω αλλά δεν στέκονται με τίποτα. Ίσως μετά το καλοκαίρι να παίξω με πιο κοντό μαλλί. Μέχρι τότε θα τα αφήσω εντελώς ακούρευτα, εκτός από τα πλαινά και πίσω που τα πέρνω πάρα πολύ κοντά. Φωτογραφίες από κινητό, χωρίς καλή ανάλυση. Τις ανεβάζω τσακ μπαμ, απλά για να δείξω πως είναι χωρίς να τα φτιάξω.
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    67.9 KB · Προβολές: 786
  • 2.jpg
    2.jpg
    76.4 KB · Προβολές: 790

Akis-multi

Well-Known Member
Αλέξανδρε φανταστικό το μαλλι σου.. Συγχαρητήρια φίλε νικησες τη καράφλα..τρομερή αλλαγή, τέτοιο αποτέλεσμα θέλουμε όλοι όσοι αποφασίσαμε να κάνουμε μεταμόσχευση..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
Πραγματικά η Dhi εχει τοσο μεγάλη διακύμανση στα αποτελέσματα της.Πολυ δυνατο αποτελεσμα και φυσικοτατο.Πες τους να σε κανουν case study.
 

Veron

Well-Known Member
@alexandros _athens Θες να κανεις ενα update τι χρησιμοποιησες ή χρησιμοποιεις τελικα?
μινοξιλη/βιταμινες/σαμπουαν/ή οτιδηποτε αλλο
thanks
 

alexandros _athens

Active Member
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια παιδιά. Είμαι στο 6μηνο, σκάνε συνεχώς νέες τρίχες και ελπίζω να σκάσουν κι άλλες μέχρι το 12μηνο. Έχει δρόμο ακόμα για το τελικό αποτέλεσμα αλλά ναι, πάει καλά!

@alexandros _athens Θες να κανεις ενα update τι χρησιμοποιησες ή χρησιμοποιεις τελικα?
μινοξιλη/βιταμινες/σαμπουαν/ή οτιδηποτε αλλο
thanks

Τελικά φίλε δεν χρησιμοποίησα τίποτα. Πριν τη μεταμόσχευση και στην αρχή της, έπαιρνα τις γνωστές βιταμίνες για μαλλιά, νύχια, δέρμα. Εδώ και κάνα δίμηνο, τις έχω σταματήσει γιατί διάβασα πως δεν κάνει να τις παίρνεις πολύ καιρό, συνεχόμενα. Μινοξ πήρα αφρό, έβαλα στην αρχή, μου προκάλεσε ερεθισμό και έκοψα μαχαίρι. Ίσως δοκιμάσω ξανά μετά το καλοκαίρι, προς Φθινόπωρο που είναι ύπουλη εποχή για τα μαλλιά. Θα δείξει. Σαμπουάν, από την πρώτη μεταμόσχευση εδώ και δυο χρόνια μέχρι σήμερα, χρησιμοποιώ της DHI, τη μπλέ συσκευασία για κανονικά μαλλιά.
 

alexandros _athens

Active Member
Update: 7,5 μήνες.
Το μεγάλο μπαμ, έγινε. Τώρα μένει να δώσει κάτι ακόμη (μακάρι!) και φυσικά, να μεγαλώσουν οι νέες και να φτάσουν σε μάκρος τις παλιές- οι οποίες έχουν φτάσει κάτω απ το σαγόνι. Προσωπικά, όπως έχω ξαναπεί, είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος και ανυπομονώ για το τελικό στο 12μηνο. Φωτό φρέσκες, αμέσως μετά από διακοπές. Οι άκρες έχουν γίνει σχεδόν σαν "ξανθές ανταύγιες" απ τον ήλιο. Μάλλον πρέπει να πέσει κ κάνα κούρεμα.
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    675.9 KB · Προβολές: 591
  • 01.jpg
    01.jpg
    1,013 KB · Προβολές: 559
  • 02.jpg
    02.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 543
  • 001.jpg
    001.jpg
    1 MB · Προβολές: 531
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 555
  • 3.jpg
    3.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 550

naruto

Well-Known Member
Update: 7,5 μήνες.
Το μεγάλο μπαμ, έγινε. Τώρα μένει να δώσει κάτι ακόμη (μακάρι!) και φυσικά, να μεγαλώσουν οι νέες και να φτάσουν σε μάκρος τις παλιές- οι οποίες έχουν φτάσει κάτω απ το σαγόνι. Προσωπικά, όπως έχω ξαναπεί, είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος και ανυπομονώ για το τελικό στο 12μηνο. Φωτό φρέσκες, αμέσως μετά από διακοπές. Οι άκρες έχουν γίνει σχεδόν σαν "ξανθές ανταύγιες" απ τον ήλιο. Μάλλον πρέπει να πέσει κ κάνα κούρεμα.
Σουπερ
ετοιμος για διαφημιση σαμπουα πραγματικα
 
Μπλουζα