Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

aeratos28

Just aeratos
Akis multi ,έχεις πάει πολύ καλά μέχρι τώρα,πραγματικά.τωρα αυτό που σου λένε τα παιδιά για δοτρια και δεν το καταλαβαίνεις είναι το εξής.σου πήραν από το φιλέτο πίσω.το καλύτερο κομμάτι της δοτριας.το οποίο έχει φουλ διτριχα τρίτριχα τετράτριχα κτλ..αν χρειαστείς και άλλη επέμβαση,που θα χρειαστείς,τα μόνα σημεία που σου έμειναν για να πάρεις grafts,είναι τα πλαϊνά.τα οποία έχουν πολύ μικρούς λόγους ..δηλαδή είναι φουλ στα μονά και διπλά τριχοθυλάκια..πράγμα το οποίο σημαίνει πως για middle και crown δεν κάνουν δουλειά..γιατί για αυτά τα σημεία χρειάζεσαι αποκλειστικά και μόνο τρίτριχα και πάνω.γι αυτό σου λένε τα παιδιά για την δοτρια. Μην το παίρνεις χαλαρά γιατί είναι λάθος αυτό.. πες μου εσύ τώρα που θα βρεις τόσα τρίτριχα κτλ για να καλύψεις τα πίσω σημεία στα οποία θα χρειαστεί σίγουρα να κάνεις επέμβαση στο άμεσο μέλλον αφού έχουν ήδη μπει στην 1η σου επέμβαση στα μπροστά σημεία α και β ζώνη?δεν είναι η μεταμόσχευση μόνο το σημείο που βάζουμε τα μαλλιά,αλλά μεγάλη σημασία παίζει από που τα βγάζεις,ποια βγάζεις πόσα βγάζεις και που και πώς τα βαζεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Ωραία όσα λέτε αλλά όπως είπε και ο Άκης υπερβαλετε καπως.

Έβαλε 2.400 μοσχευματα, δεν θα έχει αλλες 3.500-4000 υπολοιπο?
Μιά χαρά δουλειά κάνει για crown. Τα περισσοτερα απο οσα θα βγαλει αλλωστε θα είναι διτριχα. Δεν χαλασε ο κόσμος.
Ας είναι πυκνός μπροστά και ας το καλύψει έξυπνα μετά πίσω ΑΝ χρειαστεί.
Εκεί που θα συμφωνήσω είναι το window effect μπροστά, ας περιμένουμε το αποτέλεσμά του και αν κανει ένα ελαφρύ retouch με 150 άντε 200 γκραφς θα είναι μιά χαρά.
 

Adriano

Well-Known Member
Φίλε adriano βλεπεις μια μεταμόσχευση μαλλιών στο εξάμηνο σχεδόν, και το μόνο που έχεις να σχολιάσεις είναι η δοτρια; Πήρα μαλλιά από εκεί που είχα πολλά και τα έβαλα εκεί που δεν είχε καθόλου. έχεις να κάνεις κάποιο σχολιο για εκεί που μπηκαν; πως σου φαίνονται πως πάει; Έχω διακρίνει τεράστιο κόλλημα με τις δοτριες στο φόρουμ σε σημείο εμμονης. Μαλλιά βάζουμε αυτό είναι το πρώτο που μας ενδιαφέρει τα άλλα σημαντικα αλλα δευτερευοντα.

To αποτέλεσμα το έχω αναφέρει ότι μου αρέσει. Αλλά δεν θα κάνουμε το κρέας ψάρι. Στη δότρια έχεις θέμα σοβαρό και σου άφησαν το παράθυρο. Ξεκάθαρες κουβέντες. Και θα το καταλάβεις μιας και είσαι ανοιχτός και στο crown. Τα grafts δεν είναι να τα πετάμε. Σταματήστε γενικά να εθελοτυφλείτε και ακούστε και καμια άλλη άποψη.

Επίσης ναι κοιτάω τη δότρια γιατί έχω δει άπειρες μεταμοσχεύσεις και έχω κάνει πολύ μεγάλη έρευνα οπότε κοιτάω πιο μακριά από ότι κάποιοι άλλοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Adriano

Well-Known Member
Ωραία όσα λέτε αλλά όπως είπε και ο Άκης υπερβαλετε καπως.

Έβαλε 2.400 μοσχευματα, δεν θα έχει αλλες 3.500-4000 υπολοιπο?
Μιά χαρά δουλειά κάνει για crown. Τα περισσοτερα απο οσα θα βγαλει αλλωστε θα είναι διτριχα. Δεν χαλασε ο κόσμος.
Ας είναι πυκνός μπροστά και ας το καλύψει έξυπνα μετά πίσω ΑΝ χρειαστεί.
Εκεί που θα συμφωνήσω είναι το window effect μπροστά, ας περιμένουμε το αποτέλεσμά του και αν κανει ένα ελαφρύ retouch με 150 άντε 200 γκραφς θα είναι μιά χαρά.

Tsek δεν είναι τόσο απλό. Και αν θες την άποψή μου δεν έχει τόσα όσα αναφέρεις. Ειδικά αν πάει στην ίδια κλινική.
 

nikolakis

Well-Known Member
Μπομπα εισαι Ακη προχωρα κ κάνε διακοπες κ δουλεια με φουλ ψυχολογια, μην ακούς κανένα εισαι τσιμέντο. Φτιάξε κ το μπιφτέκι σε κάνα χρόνο κ καντα ράστα. Δυναμη ο Βεκρής τους γλεντάει όλους εδω κ χρονια.
 

koumparos

Well-Known Member
Εμενα αυτο που με ανησυχει ειναι οτι βλεπω την αραιωση να προχωραει προς τα κατω.Μηπως τεθει μελοντικα θεμα ασφαλειας των μοσχευματων που μπηκαν το οποιο το απευχομαι!!!!Σχετικα με τη δοτρια συμφωνω με τους προηγουμενους και δυστυχως ειναι το μεγαλυτερο αρνητικο της κλινικης.Το κραουν θα χρειαστει σιγουρα πολυτριχα και μακαρι να βρεθουν σε οτι απεμεινε στο φιλετο αλλιως μετα πας για δυτριχα απο τα πλαγια με μικροτερο λογο και μικροτερη πυκνοτητα.Αυτο διορθωνεται με μεγαλη συνεδρια δηλαδη κατασπατηληση μοσχευματων που θα λειψουν σε τριτη μεταμοσχευση.Ακη μην παρεξηγιεσαι και μην αρπαζεσαι.
Εδω οι περισσοτεροι απο εμας κοιταμε και την παραμικρη λεπτομερεια και σκεφτομαστε μακροπροθεσμα.Τωρα εισαι σε πολυ καλη κατασταση με ενα πολυ αξιοπρεπες αποτελεσμα αλλα ειναι σιγουρο οτι εαν ασχοληθεις λεπτομερως και μακροπροθεσμα με τις μμ θα σου λυθουν αρκετες αποριες και θα δεις οτι οι αποψεις που εκφραζουμαι και οι ανησυχιες ειναι ευλογες χωρις αντιπαθεια προς την κλινικη.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Παιδιά πραγματικά δε με ενδιαφέρει η κλινική καθόλου, μου είναι αδιάφορος ο πόλεμος πολλών εδώ μέσα για τις κλινικές. Αυτά που δε μπορώ να ακούω ειναι οτι μου κατασπατάλησαν τα πολυτριχα οργώνοντας τη δοτρια και κάτι τέτοια με 2400 grafts που έβαλα. Να μου βάζανε μονοτριχα και δίτριχα μόνο δηλαδή και να είναι πολύ αραιό το αποτέλεσμα και κυρίως στη χεαρλαιν για να μπορώ μετά αν αδειάσω τελείως να μου βάλουν σε όλη την άδεια περιοχή πολυτριχα αλλά και πάλι να μαι αραιός αλλά αυτη τη φορα παντου. Ο άλλος λέει δε βλεπει η δοτρια μου να βγάζει αλλα 3500-4000 graft, έτσι του ρθε, αυθαιρετα χωρίς να ξέρει.. να πει κάτι για να πει. Δε τα ξέρετε όλα δεν είστε γιατροί ούτε προστάτες των αδυνάτων, χαλαρώστε λίγο τα μισά από μερικούς είναι να χαμε να λέγαμε. Καλή καρδια και δε πειράζει όπως έρθουν τα πράματα λίγο αισιοδοξία δε βλάπτει. Και δεν έχω δει και πολλούς να τα ξυρίζουν σχεδόν στη δοτρια όπως εγώ.
 

aeratos28

Just aeratos
Κανείς δεν είναι γιατρός,απλά τα στοιχειώδη ξέρουμε..και λόγο αυτού δεν λέμε ότι προλαβαίνουμε όπως εσύ..με το να είσαι άσχετος και να υποστηρίζεις αυτά που λες με μανία κιόλας και να βλέπεις λάθος ότι σου λέμε εμείς δεν σημαίνει ότι έχεις δίκιο..τα βασικά των μεταμοσχευσεων σου εξηγούμε και δεν τα ξέρεις,και δεν τα καταλαβαίνεις..δεν μιλάς με την παρέα σου που δεν ξέρουν τι τους γίνεται σε θέματα μεταμοσχευσεων..σε ένα φόρουμ μιλάς το οποίο ειδικεύεται σε τριχοπτωση και μεταμοσχεύσεις..και γιατροί υπάρχουν μέλη,και παρα πολλά παιδιά με μεταμοσχεύσεις χιλιάδων ευρώ και ότι θες..σου έβαλαν πολυτριχα μπροστά και κάνεις μπαμ στη hairline oτι έκανες μεταμόσχευση σου λένε και εσύ απαντάς ότι καλύτερα γιατί αν μου εβαζαν μονοτριχα και διτριχα θα ημουν αραιός..τι λες ρε μαν?πλάκα κάνεις???σε κάνα χρόνο άντε το ανώτερο 2 που θα σου έχει φύγει το μαλλί από τη μέση και πίσω και δεν θα έχεις πολυτριχα και δεν θα καλύπτεται με όσα βάλεις από μονοτριχα διτριχα τότε θα το καταλάβεις..επισης αν δεις κανέναν από κοντά που έκανε σωστή επέμβαση με χτίσιμο hairline σωστά με μονα και δίπλα grafs,θα πάθεις ψυχολογικά προβλήματα..δεν εχεις κάτσει να δεις το φόρουμ καθόλου από ότι βλέπω,γιατι αλλιώς δεν θα έλεγες καν την κουβέντα που είπες για προστάτες κτλ..γιατί ισχύει αυτό,έχει σώσει πολλά κεφάλια το φόρουμ φίλε από ψευτογιατρους ..κανείς δεν είναι προστάτης εννοειται,απλά χόμπι ενδιαφέρον και γνώμες προς αλληλοβοήθεια είναι..τπτ αλλο.
 

Panos1982

Well-Known Member
Φιλε το αποτελεσμα σου ειναι παρα πολυ καλο για Ελληνικα δεδομενα !!!
Μπραβο κιολας για τις καλες και αντικειμενικες φωτογραφιες που βαζεις και δεν επιλεγεις μονο τις κολακευτικες...
και αποτυπωνεις οσο καλυτερα μπορεις την πραγματικη κατασταση του κεφαλιου σου. Αρκετοι δε το κανουν....
Οσο για το πισω μερος δεν θα ελεγα οτι ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα η εικονα ειναι μεσα στα φυσιολογικα πλαισια. Τι εργαλεια εξαγωγης χρησιμοποιησε ο γιατρος ξερεις ? Ωστοσο σε τοσο κοντο κουρεμα που κρατας πισω και πλαι οτιδηποτε εργαλεια και να χρησιμοποιουσε ο καθε γιατρος θα ηταν αδυνατον να μην φαινονται τα πταισματα που αφηνει πισω της η φυε.
Για εμενα καλυτερα να τα αφηνεις ενα τακ μακρυτερα για να δειξουν πιο συμπαγη.
Ξερω και κατανοω οτι σου αρεσει το κοντο στο πλαι (τονιζει και καλυτερα τα επανω) αλλα στον μισο ποντο που τα κοβω και εγω δεν νομιζω να εχεις θεμα ουτε απο παραθυρα ουτε απο τα στιγματα της φυε κτλπ.
Τι μηκος τα εχεις στις φωτο ??
 
Τελευταία επεξεργασία:

Akis-multi

Well-Known Member
Ο λόγος που άνοιξα το νήμα είναι για να ρωτήσει κάποιος που σκέφτεται να κάνει μμ ότι απορία έχει και να πάρει απαντήσεις σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία για το δικό μου περιστατικο. Να ρωτήσει εμένα και αλλους να συγκρίνει να βοηθηθεί και να πάρει τη δική του απόφαση. Οι άλλοι που δε ρωτάτε τίποτα και απλά τοποθετήστε για να κάνετε τους καμποσους και τους πολυξεριδηδες δε με ενδιαφέρετε. Έχει πολύ κόσμο να πείτε τα δικά σας εμένα δε με αγγίζετε. Μη χάνετε το χρόνο σας εγώ παρουσίαση κάνω δε ψάχνω επιβεβαίωση. Και γιατροί δεν είστε γιατί τουλάχιστον αυτοί ρωτάνε, εσείς τα ξέρετε ήδη ολα, τα πάντα. Ξέρετε μέχρι και πόσα πολυτριχα ακόμα έχει η δοτρια μου..και από φωτογραφίες χωρίς ερωτήσεις...μωρέ μπράβο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Θα σε παρακαλούσα θερμά να μάθεις να σέβεσαι και την άποψη των άλλων. Αν δεν σου αρέσει να την ακούς ,να μην συμμετέχεις σε forum. Καταλαβαίνω ότι βρίσκεσαι σε άρνηση αλλά είδα κάτι και το ανέφερα και είναι η άποψή μου. Εγώ προσωπικά θεωρώ το αποτέλεσμά σου εξαιρετικό για τα ελληνικά δεδομένα , αλλά με κακή εξαγωγή και διαχείριση της δότριας. Τι σε ενοχλεί σε αυτό που λέω; Έχεις μάθει να συζητάς;
 

Tsek

Well-Known Member
Εγώ κολλάω στο ό,τι έβαλες τα ίδια μοσχεύματα με Mogan με ίδιο περιπου πρόβλημα και ενώ η διαφορά σας σε πυκνότητα είναι μεγάλη απο εκεί όλα είναι αποδεκτά γιατί:
"τόσο είχαν να δώσουν τα μοσχεύματα"
ενώ εδώ εσυ " έχεις window effect."
 

Adriano

Well-Known Member
Καλά Tsek δεν το συζητάμε. Ο Άκης έχει για μένα καλύτερο αποτέλεσμα. Προσωπικά δεν είπα κάτι διαφορετικό. Αλλά φαίνεται ότι το παιδί του αρέσει να ξυρίζει τη δότρια. Και πως να το κάνουμε ρε φίλε φαίνεται το παράθυρο. Λέω ψέμματα; Δεν φαίνεται; Δεν μπορούν να κάνουν την εξαγωγή σε μεγαλύτερη έκταση;
 

Tsek

Well-Known Member
Θα σε παρακαλούσα θερμά να μάθεις να σέβεσαι και την άποψη των άλλων. Αν δεν σου αρέσει να την ακούς ,να μην συμμετέχεις σε forum. Καταλαβαίνω ότι βρίσκεσαι σε άρνηση αλλά είδα κάτι και το ανέφερα και είναι η άποψή μου. Εγώ προσωπικά θεωρώ το αποτέλεσμά σου εξαιρετικό για τα ελληνικά δεδομένα , αλλά με κακή εξαγωγή και διαχείριση της δότριας. Τι σε ενοχλεί σε αυτό που λέω; Έχεις μάθει να συζητάς;
Δεν τα είπες και ακριβώς έτσι Αντριάνο.
Τον βγάλατε σαν καμένη περίπτωση και ό,τι δεν έχει μελλον για αλλη επέμβαση.
 

Adriano

Well-Known Member
Δεν τα είπες και ακριβώς έτσι Αντριάνο.
Τον βγάλατε σαν καμένη περίπτωση και ό,τι δεν έχει μελλον για αλλη επέμβαση.

Όχι καμένη βρε συ. Απλά έχει ένα σημείο με το παράθυρο οργωμένη περιοχή που κακά τα ψέμματα είναι φιλέτο.
 

Adriano

Well-Known Member
Έκανα και ένα review τα posts μου δεν είπα ότι είναι καμένη κιόλας. Για να είμαι και ακριβοδίκαιος. Απλά ότι θα ανοίξει στο μέλλον και ότι τα grafts δεν είναι να τα πετάμε
 

Akis-multi

Well-Known Member
Σέβομαι το φόρουμ γιατί με έχει βοηθήσει πολύ πριν τη μμ αλλα και τωρα.Αλλά λίγα μέλη επιλεκτικά εχουν γνωση, έχω διαβάσει πολλά από πολλούς που δε στέκουν αλλα αυτοί αυτόπαρουσιάζονται ως ειδικοί. Εγώ έχω τη διαύγεια να τους ξεχωρισω θα είναι σίγουρα και κάποιοι που θα τους μπερδέψουν. Επίσης φίλε Αντριάνο οποίος ψάχνει βρίσκει για πες μου απτις παρακάτω αν φαίνεται κανένα παράθυρο, γιατί στις προηγούμενες δε το ανεφερες τώρα το είδες.
 

Συνημμένα

  • IMG_20180327_193835.jpg
    IMG_20180327_193835.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 489
  • IMG_20180327_193832.jpg
    IMG_20180327_193832.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 418
  • IMG_20180326_201710.jpg
    IMG_20180326_201710.jpg
    1,002.4 KB · Προβολές: 420
  • IMG_20180326_201826.jpg
    IMG_20180326_201826.jpg
    955.9 KB · Προβολές: 418
  • IMG_20180412_204757.jpg
    IMG_20180412_204757.jpg
    918.2 KB · Προβολές: 437
  • IMG_20180412_204907.jpg
    IMG_20180412_204907.jpg
    867.5 KB · Προβολές: 478
  • IMG_20171127_120052.jpg
    IMG_20171127_120052.jpg
    755.6 KB · Προβολές: 485

Adriano

Well-Known Member
Γεια σου Άκη. Φαίνεται στην 3 στην αριστερή στήλη. Και υπάρχει και αραίωση νομίζω στη δότρια. Στις πρώτες έχεις κάνει πολύ ωραίο κούρεμα και δεν φαίνεται το παράθυρο. Επίσης στο προηγούμενο post σου με φωτογραφίες είπα συγκεκριμένα σε ποια φαίνεται το παράθυρο.

Άκη. Δεν είμαι εχθρός σου. Την άποψη μου λέω. Παράθυρο έχεις. Απλά δεν είναι σαν το παρακάτω πχ. Είναι σε καλύτερη μοίρα.

https://www.hairlossgr.com/threads/Δότρια-1-μήνα-μετά.11756/

Επίσης η παρακάτω ανάλυση για μένα τα λέει όλα.

https://www.hairlossgr.com/threads/...όσους-σκέφτονται-να-κάνουν-μμ-στην-ahc.11761/
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Φίλε Άκη σαν τρίτος που βλέπω τις φωτό σου,και λαμβάνοντας υπόψη τις δουλειές της συγκεκριμένης κλινικής (την είχα επισκεφτεί πέρσυ πιο πολύ από περιέργεια αν και θα ήθελα πολύ να την κάνω εκεί αφού είναι δίπλα στο σπίτι μου,αλλά αποκλείεται γιατί δεν μου αρέσουνε οι δουλειές τους και η νοοτροπία τους) δεν φαίνεται να έχεις κάποιο θέμα.
Η σύγκριση όμως δεν γίνεται σε σχέση με τα εξόφθαλμα παραδείγματα του πρόσφατος παρελθόντος αλλά με πολύ αυστηρά κριτήρια από τον Adriano.Πράγματι σε τέτοιες ευκρινές φωτό(2η&3η),αριστερά φαίνεται από που ξεκινάει το παράθυρο και που τελειώνει.Ανεπαίσθητα όμως λέω.Αλλά ουσιαστικά είναι ανύπαρκτο.
 
Μπλουζα