Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
Φυτρωση 9/10
Φυσικοτητα χερλαιν 7/10
Πυκνοτητα 8/10
Αρκετα καλη φυτρωση.. μετρια απο πλευρας φυσικοτητας χερλαιν.. θες αλλη μια μμ για φουλ πυκνωση.. λιγα γραφτς σε αρκετα δυσκολη περιπτωση που ομως φυτρωσαν κ εδωσαν ενα σχετικα καλο ιλουζιον..
Πιο καθαρες φωτο ισως βοηθουσε καλυτερα..
ακη αλλαξε η εικονα σου παρ ολα αυτα κ θα παει σαφως κ καλυτερα.. θα πρεπει να χες αρκετα καλο λογο.. διοτι για το προβλημα σου μπηκαν λιγα γκραφτς αλλα δειχνουν καλα. εβαλες κ κροουν γκραφτς; Ευχομαι τα καλυτερα.. ακη τα σχολια του καθ ενος ειναι υποκειμενικα.. καλη συνεχεια!
 

Akis-multi

Well-Known Member
Φιλε Felaini, έβαλα κροουν κάποια πολυτριχα όχι πολλά ομως και κάποια ακόμα στη μέση ζωνη και πίσω για να πυκνώσουν και να μπορεσει να δέσει οπτικά το μπροστά νεο με τα υπόλοιπα. Φαίνεται η κατανομή στις αρχικές μου φωτογραφίες. Απ'οτι γνωρίζω είχα πάρα πολλά διπλα και τριπλά.μακαρι να πάει καλά
 

leas

Well-Known Member
Φίλε ντουκατιστι η εικονα σου βελτιωθηκε σε μεγαλο βαθμο..Ελπιζω να εισαι ικανοποημενος.Η ηλικια σου ποια ειναι;
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ωραίος Ακη. Έπιασες γρήγορα καλή φυτρωση και πλεον το σίγουρο είναι ότι θα προχωρήσει το ίδιο καλά.
Άλλαξες πολύ και έχεις ακόμη πολλούς μήνες μπροστά για επιπλέον βελτίωση.
Να χαίρεσαι τη νέα σου εικόνα. Ξέρω πως νιώθεις ειδικά τώρα που ακόμη δεν συνηθισες το κεφάλι σου έτσι.
Μπράβο και για το κουράγιο σου να ξεκινήσεις παρουσίαση.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Ωραίος Ακη. Έπιασες γρήγορα καλή φυτρωση και πλεον το σίγουρο είναι ότι θα προχωρήσει το ίδιο καλά.
Άλλαξες πολύ και έχεις ακόμη πολλούς μήνες μπροστά για επιπλέον βελτίωση.
Να χαίρεσαι τη νέα σου εικόνα. Ξέρω πως νιώθεις ειδικά τώρα που ακόμη δεν συνηθισες το κεφάλι σου έτσι.
Μπράβο και για το κουράγιο σου να ξεκινήσεις παρουσίαση.
Δημήτρη να σαι καλά σε ευχαριστώ. Είναι λίγο περίεργο να συνηθίσω αλλά μου αρέσει πολύ...ειδικά τώρα που μεγάλωσαν και λιγο και αρχίζω να τους δίνω σχημα. Πήγα για κούρεμα εχθές και μου είπε ο κομμωτης μου πως πρέπει να σκεφτώ και να επιλεξω τι στυλ θα θέλω στο εξής να έχουν τα μαλλιά μου για να αρχίσουμε να τους δίνουμε σχήμα από το επόμενο κούρεμα...φαντάζεσαι πως ένιωσα φίλε τρομερό συναίσθημα... Να σε ρωτήσω σε παρακαλω, εσύ το έχεις κάνει καιρό και είχες καταπληκτικό αποτέλεσμα, έχεις παρατηρήσει καμία αλλαγή προς το χειρότερο μετά από καιρό; Να μην είναι το ίδιο δυνατά, να αραιώνουν, να φοβασαι να τα ταλαιπωρεις με κερια πιστολακια κτλ;;να τα φοβάσαι γενικά;;
 

makis25

Well-Known Member
Φυτρωση 9/10
Φυσικοτητα χερλαιν 7/10
Πυκνοτητα 8/10
Αρκετα καλη φυτρωση.. μετρια απο πλευρας φυσικοτητας χερλαιν.. θες αλλη μια μμ για φουλ πυκνωση.. λιγα γραφτς σε αρκετα δυσκολη περιπτωση που ομως φυτρωσαν κ εδωσαν ενα σχετικα καλο ιλουζιον..
Πιο καθαρες φωτο ισως βοηθουσε καλυτερα..
ακη αλλαξε η εικονα σου παρ ολα αυτα κ θα παει σαφως κ καλυτερα.. θα πρεπει να χες αρκετα καλο λογο.. διοτι για το προβλημα σου μπηκαν λιγα γκραφτς αλλα δειχνουν καλα. εβαλες κ κροουν γκραφτς; Ευχομαι τα καλυτερα.. ακη τα σχολια του καθ ενος ειναι υποκειμενικα.. καλη συνεχεια!
Το προβλημα με τη φυσικοτητα ειναι πως και αλλα τοσα τα βαλει πανω στο κεφαλι , παλι θα λειπουν τα temple points . Στην ελλαδα δεν εχω δει κανενα να τα ξαναφτιαχνει . Οι γνωστοι μεγαλογιατροι ξενοι τα φτιαχνουν . Ο cvial τα εφτιαξε για παραδειγμα . Χρειαζεται να φτιαχτουν αυτα για φυσικοτητα . Αλλα δεν τα πειραζουν εδω γιατι ειναι μεγαλη πιθανοτητα για αποτυχια εκει . Μολις τα κουρεψεις με μηχανη κανουν μπαμ . Αν στο μελλον ξανακανεις μεταμοσχευση ισως θα επρεπε να προσεξεις μονο αυτο . Θα χρειαστουν αποκατασταση τα τριγωνακια δεξια αριστερα διπλα απο τα αυτια .
 

Tsek

Well-Known Member
Δημήτρη να σαι καλά σε ευχαριστώ. Είναι λίγο περίεργο να συνηθίσω αλλά μου αρέσει πολύ...ειδικά τώρα που μεγάλωσαν και λιγο και αρχίζω να τους δίνω σχημα. Πήγα για κούρεμα εχθές και μου είπε ο κομμωτης μου πως πρέπει να σκεφτώ και να επιλεξω τι στυλ θα θέλω στο εξής να έχουν τα μαλλιά μου για να αρχίσουμε να τους δίνουμε σχήμα από το επόμενο κούρεμα...φαντάζεσαι πως ένιωσα φίλε τρομερό συναίσθημα... Να σε ρωτήσω σε παρακαλω, εσύ το έχεις κάνει καιρό και είχες καταπληκτικό αποτέλεσμα, έχεις παρατηρήσει καμία αλλαγή προς το χειρότερο μετά από καιρό; Να μην είναι το ίδιο δυνατά, να αραιώνουν, να φοβασαι να τα ταλαιπωρεις με κερια πιστολακια κτλ;;να τα φοβάσαι γενικά;;
Δεν τα χάνεις, μην φοβάσαι :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Δημήτρη να σαι καλά σε ευχαριστώ. Είναι λίγο περίεργο να συνηθίσω αλλά μου αρέσει πολύ...ειδικά τώρα που μεγάλωσαν και λιγο και αρχίζω να τους δίνω σχημα. Πήγα για κούρεμα εχθές και μου είπε ο κομμωτης μου πως πρέπει να σκεφτώ και να επιλεξω τι στυλ θα θέλω στο εξής να έχουν τα μαλλιά μου για να αρχίσουμε να τους δίνουμε σχήμα από το επόμενο κούρεμα...φαντάζεσαι πως ένιωσα φίλε τρομερό συναίσθημα... Να σε ρωτήσω σε παρακαλω, εσύ το έχεις κάνει καιρό και είχες καταπληκτικό αποτέλεσμα, έχεις παρατηρήσει καμία αλλαγή προς το χειρότερο μετά από καιρό; Να μην είναι το ίδιο δυνατά, να αραιώνουν, να φοβασαι να τα ταλαιπωρεις με κερια πιστολακια κτλ;;να τα φοβάσαι γενικά;;

Στα 3 χρόνια τον Μάιο θα κάνω μια ανανέωση. Όσες φοβίες είχα στην αρχή μην πέσουν έχουν μειωθεί έως εξαφανιστεί.
Προϊόντα styling δεν βάζω γιατί μου αρέσει το καθαρό μαλλί και στρώνει μόνο του αλλά με το πιστολάκι δεν τα φοβάμαι καθόλου και δεν χάνω τρίχες από τα μεταμοσχευμενα.
Το κέρδος από αυτή τη διαδικασία είναι ότι έφυγε κάθε ανασφάλεια με το μαλλί.
Ο φοβος που έχεις για το νέο μαλλί θα περάσει με τον καιρό. Προς παρόν είναι σωστό να προσέχει κάποιος μέχρι την ολοκλήρωση της φυτρωσης
 

Akis-multi

Well-Known Member
Το προβλημα με τη φυσικοτητα ειναι πως και αλλα τοσα τα βαλει πανω στο κεφαλι , παλι θα λειπουν τα temple points . Στην ελλαδα δεν εχω δει κανενα να τα ξαναφτιαχνει . Οι γνωστοι μεγαλογιατροι ξενοι τα φτιαχνουν . Ο cvial τα εφτιαξε για παραδειγμα . Χρειαζεται να φτιαχτουν αυτα για φυσικοτητα . Αλλα δεν τα πειραζουν εδω γιατι ειναι μεγαλη πιθανοτητα για αποτυχια εκει . Μολις τα κουρεψεις με μηχανη κανουν μπαμ . Αν στο μελλον ξανακανεις μεταμοσχευση ισως θα επρεπε να προσεξεις μονο αυτο . Θα χρειαστουν αποκατασταση τα τριγωνακια δεξια αριστερα διπλα απο τα αυτια .
Για να είμαι απολυτα ειλικρινής, αποφάσισα να κάνω μεταμόσχευση μαλλιών με σκοπό να βελτιώσω την εικόνα μου. Δεν πίστεψα ποτε ούτε πιστευω πως θα μπορουσα να έχω ξανα μαλλιά όπως κάποιος που δεν αντιμετώπισε ποτέ κανένα πρόβλημα τριχόπτωσης. Οποια βελτίωση της αρχικής μου εικονας θα με γέμιζε ικανοποίηση. Τώρα βέβαια όσο μπαίνεις στο χορό ζητάς και πιο πολλά...έτσι και γω..αλλά σε κάθε περίπτωση οι προσδοκίες μου (για 4,5 μήνες ειδικά) έχουν ξεπεραστεί και είμαι χαρούμενος ειλικρινά.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Στα 3 χρόνια τον Μάιο θα κάνω μια ανανέωση. Όσες φοβίες είχα στην αρχή μην πέσουν έχουν μειωθεί έως εξαφανιστεί.
Προϊόντα styling δεν βάζω γιατί μου αρέσει το καθαρό μαλλί και στρώνει μόνο του αλλά με το πιστολάκι δεν τα φοβάμαι καθόλου και δεν χάνω τρίχες από τα μεταμοσχευμενα.
Το κέρδος από αυτή τη διαδικασία είναι ότι έφυγε κάθε ανασφάλεια με το μαλλί.
Ο φοβος που έχεις για το νέο μαλλί θα περάσει με τον καιρό. Προς παρόν είναι σωστό να προσέχει κάποιος μέχρι την ολοκλήρωση της φυτρωσης
Να σου πω κατι, έχω ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ πριν με το μαλλι πως να το φτιάξω πως να το κρύψω πως θα είναι όταν βγάλω το κράνος της μηχανής μη φυσιξει μη κάνει μη δειξει που μόνο αυτά που δε θα χω θα ειμαι πιο ηρεμος θα ζω καλυτερα.ηδη το κανω.
 

aeratos28

Just aeratos
Καλός είσαι ,ειδικά στο διάστημα που είσαι τώρα..έχεις πολύ χρόνο ακόμα για το τελικό αποτέλεσμα..θα δείξει αρκετά καλύτερα από τώρα..και η δοτρια δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα..μια χαρά είναι..καλή συνέχεια να έχεις
 

Akis-multi

Well-Known Member
1522188227880_trimmed.png
1522188280162_trimmed.png
1522188201283_trimmed.png
1522188250287_trimmed.png
1522188307940_trimmed.png
4 μήνες και 20 μέρες σήμερα έφτιαξα ένα συγκριτικό για τη μέχρι τωρα πορεία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
1,20ευρω το μοσχευμα σου βγηκε. Πολυ καλα. Τωρα που εχεις μαλλι περιποιησε και το μουσι βλεπω ενω πριν οχι.
Ασε κανενα μηνα να περασει και βαλε ξανα φωτο.
Ενα αποτελεσμα που δειχνει ετσι στους 4,5 μηνες ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα ειναι επιτυχημενο στο 12μηνο.
Και η δικη μου φυτρωση τοσο γρηγορα ειχε εξελιχθει απο νωρις και συνεχισε εως 8ο μηνα.
 
Μπλουζα