airol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kkathi

Member
Απ: airol

Tην αγόρασα με συνταγή γιατρού Δερματολογου για κάτι μυρμηγκιές που είχα βγαλει στο πρόσωπο, εννοείται απο φαρμακείο.
Είναι θαυμάσια κρεμα και πολύ αποτελεσματική. Οι μυρμηγκιες εξαφανίστηκαν μετα απο 2-3 ημερες. Πριν απο αυτό μου είχε δωσει αλλος δερματολογος ενα καυστικό υγρό που το εβαζα με πινελάκι και είχε γινει το πρόσωπό μου σαν τον απαυτό της μαϊμούς.
Λογικά είναι η ιδια. Προσφατα η κορη μου που μπαίνει εφηβεία εβγαλε ακμή όχι πολύ ευτυχώς σε πρόσωπο και κατι κοκκινα σπυρια στο κεφάλι. Το αντιμυκητησιακο σαμπουάν που εδωσε γιατρός δεν έκανε τιποτε. Πήρα την πρωτοβουλια και της εβαλα την Αirol και εξαφανίστηκαν. AIROL Tretinoin 0,05% Bλέπω και άλλους να αναφερονται σε αυτή διχως να ξέρω αν βοηθά και στην τριχόπτωση η για πιο λογο το κανουν. Θα με ενδιέφερε και εμενα να το μάθω.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

AIROL Tretinoin 0,05% Bλέπω και άλλους να αναφερονται σε αυτή διχως να ξέρω αν βοηθά και στην τριχόπτωση η για πιο λογο το κανουν. Θα με ενδιέφερε και εμενα να το μάθω.
βοηθαει πολυ στην τριχοπτωση,κανει τις μινοξιδιλες που ειναι νερακια να σου δωσουν λιγο regrowth τριπλασιαζοντας την αποροφηση τους,σε γυναικα ομως αυτο μπορει να προκαλεσει τριχοφυια αλλα ειναι αναστρεψιμο side με την διακοπη της
 

AKHS

Member
Απ: airol

Με μια μικρή έρευνα που έκανα στο coocle διάβασα ότι το airol είναι τερατογόνο, Σας παραθέτω αυτά που διάβασα σε σαιτ φαρμακοποιών.


• H τρετινο'ί'νη είναι ισχυρό ΤΕΡΑΤΟΓΟΝΟ φάρμακο. Η χορήγηση σε εγκύους (που πιθανόν και να μην γνωρίζουν την κατάστασή τους) μπορεί να προκαλέσει μόνιμες βλάβες στο έμβρυο.
• Η τηλεφωνική ή τηλεοπτική συνταγή ποτέ δεν αντικαθιστά την ΦΥΛΑΣΣΟΜΕΝΗ! Αρκετά έχουμε τραβήξει με τα Lonarid-N από τηλεφώνου...
• Η Airol ποτέ δεν συγχορηγείται με κερατολυτικούς ή απολεπιστικούς παράγοντες γιατί κάνει σοβαρές βλάβες στο δέρμα
• Airol και ήλιος = πανάδες 100%
• Από τα 3€ της λιανικής στην τσέπη μας δεν πάει ούτε 1€, οπότε "εμπορικά" μας αφήνει αδιάφορους άρα δεν είμαστε "έμποροι"!
• Το φαρμακείο δεν είναι περίπτερο, ούτε η Airol τσίχλα

Λοιπόν τι λέτε για αυτά ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

AKHS είπε:
Με μια μικρή έρευνα που έκανα στο coocle διάβασα ότι το airol είναι τερατογόνο, Σας παραθέτω αυτά που διάβασα σε σαιτ φαρμακοποιών.


• H τρετινο'ί'νη είναι ισχυρό ΤΕΡΑΤΟΓΟΝΟ φάρμακο. Η χορήγηση σε εγκύους (που πιθανόν και να μην γνωρίζουν την κατάστασή τους) μπορεί να προκαλέσει μόνιμες βλάβες στο έμβρυο.
• Η τηλεφωνική ή τηλεοπτική συνταγή ποτέ δεν αντικαθιστά την ΦΥΛΑΣΣΟΜΕΝΗ! Αρκετά έχουμε τραβήξει με τα Lonarid-N από τηλεφώνου...
• Η Airol ποτέ δεν συγχορηγείται με κερατολυτικούς ή απολεπιστικούς παράγοντες γιατί κάνει σοβαρές βλάβες στο δέρμα
• Airol και ήλιος = πανάδες 100%
• Από τα 3€ της λιανικής στην τσέπη μας δεν πάει ούτε 1€, οπότε "εμπορικά" μας αφήνει αδιάφορους άρα δεν είμαστε "έμποροι"!
• Το φαρμακείο δεν είναι περίπτερο, ούτε η Airol τσίχλα

Λοιπόν τι λέτε για αυτά ?
αυτα δεν εναι ουτε τα μισα απο αυτα που γραφει,πρεπει να εχουμε παντα υποψιν οτι ολες οι θεραπειες ειναι φαρμακα και οποιος κοιταξει τις παρενεργειες τους θα βρει 20 τουλαχιστον
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος, η tretinoin μπορεί να κάνει τίποτα για τους ανοιχτούς πόρους στο πρόσωπο? Από ένα search στο google πέτυχα ένα άρθρο που λέει ότι την προτείνουν για ανοιχτούς πόρους. http://www.shape.gr/news/185/ARTICLE/1578/2009-01-15.html
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Fenimore είπε:
Να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος, η tretinoin μπορεί να κάνει τίποτα για τους ανοιχτούς πόρους στο πρόσωπο? Από ένα search στο google πέτυχα ένα άρθρο που λέει ότι την προτείνουν για ανοιχτούς πόρους. http://www.shape.gr/news/185/ARTICLE/1578/2009-01-15.html
η tretinoin φτιαχνει και φραπε 8)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kapamarou είπε:
[quote author=Fenimore link=topic=2819.msg55487#msg55487 date=1308938661]
Να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος, η tretinoin μπορεί να κάνει τίποτα για τους ανοιχτούς πόρους στο πρόσωπο? Από ένα search στο google πέτυχα ένα άρθρο που λέει ότι την προτείνουν για ανοιχτούς πόρους. http://www.shape.gr/news/185/ARTICLE/1578/2009-01-15.html
η tretinoin φτιαχνει και φραπε 8)
[/quote]

μα καλά ρε kap δεν ντρέπεσε? κάνεις πλάκα με τον πόνο του άλλου? ;D , αν θυμάμε καλά είχα δει παλιότερες δημοσιεύσεις απο άτομα που έλεγαν ότι την έβαζαν και στο πρόσωπο. Μπορεί να κάνει κάτι για τους ανοιχτούς πόρους?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

μα καλά ρε kap δεν ντρέπεσε?
ειμαι ξενδιαντροπος
κάνεις πλάκα με τον πόνο του άλλου? ;D
πονανε μονο οσοι αγαπανε
αν θυμάμε καλά είχα δει παλιότερες δημοσιεύσεις απο άτομα που έλεγαν ότι την έβαζαν και στο πρόσωπο. Μπορεί να κάνει κάτι για τους ανοιχτούς πόρους?
κανει και για ανοιχτους πορους στο προσωπο,ειναι πολαπλη η δραση της
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

επισης διωχνει στιγματα και ακμη απο το προσωπο και ειναι οτι ποιο αποτελεσματικο υπαρχει κατα της αντιγηρανσης.
η tretinoin ειναι για πολλα like :tease:
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kapamarou είπε:
κανει και για ανοιχτους πορους στο προσωπο,ειναι πολαπλη η δραση της

thanks kap!!! :) θα την δοκιμάσω και θα δω μπας και καταφέρω να απαλαγώ επιτέλους :mad:


kapamarou είπε:
επισης διωχνει στιγματα και ακμη απο το προσωπο και ειναι οτι ποιο αποτελεσματικο υπαρχει κατα της αντιγηρανσης.
η tretinoin ειναι για πολλα like :tease:

αν κάνει δουλειά για τους πόρους το μεγαλύτερο like θα το πάρει απο εμένα!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

αν κάνει δουλειά για τους πόρους το μεγαλύτερο like θα το πάρει απο εμένα!
απο μενα τα πηρε.
ειναι πραγματικα πολυ δυνατη ουσια τοπικη και χωρις παρενεργειες,μπορω να πω οτι εχω δει τα καλυτερα αποτελεσματα με την tretinoin και ειναι και η μοναδικη ουσια που δεν μου εκανε sides, :12m:
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

@kap εντάξει, την φώτο το καταλαβαίνω γιατί την έβαλες, αυτά τα.... "ωραία" emoticons τι τα ήθελες? Δηλαδή πας να κάνεις το καλό που λένε και στο τέλος τα καταστρέφεις όλα :knup:
 

xDante

Member
Απ: airol

ρε συ καπ η αιρολ που πήρα εγώ δεν έχει μπλε κουτί είναι άσπρο με μια πορτοκαλί ρίγα WTF βέβαια λεει για tretinoin 0,05 % η κρέμα είναι ψιλο μπεζο-κίτρινη μέσα

επίσης
σκέτο ρετινοικό οξύ που να πουλιέται αυτούσιο σε λοσιόν μπορώ να βρώ ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Fenimore είπε:
@kap εντάξει, την φώτο το καταλαβαίνω γιατί την έβαλες, αυτά τα.... "ωραία" emoticons τι τα ήθελες? Δηλαδή πας να κάνεις το καλό που λένε και στο τέλος τα καταστρέφεις όλα :knup:
ελα τωρα οσο ροκας και να το παιξεις πιστευω οτι κατα βαθος κρυβεις εναν ραπερ μεσα σου που περειμενει την ευκαιρεια να εκδηλωθει
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1393.615.html
:9m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

ρε συ καπ η αιρολ που πήρα εγώ δεν έχει μπλε κουτί είναι άσπρο με μια πορτοκαλί ρίγα WTF βέβαια λεει για tretinoin 0,05 % η κρέμα είναι ψιλο μπεζο-κίτρινη μέσα
μουφα πραγμα σου δωσαν :D
πλακα κανω ετσι ειναι η ελληνικη εκδοση και οι δικες μου,αυτην στην φωτο ειναι απο αλες χωρες
επίσης
σκέτο ρετινοικό οξύ που να πουλιέται αυτούσιο σε λοσιόν μπορώ να βρώ ?
απο οσο ξερω υπηρχε του lee αλλα εκλεισε,δες εδω
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2966.0.html
 

xDante

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
ρε συ καπ η αιρολ που πήρα εγώ δεν έχει μπλε κουτί είναι άσπρο με μια πορτοκαλί ρίγα WTF βέβαια λεει για tretinoin 0,05 % η κρέμα είναι ψιλο μπεζο-κίτρινη μέσα
μουφα πραγμα σου δωσαν :D
πλακα κανω ετσι ειναι η ελληνικη εκδοση και οι δικες μου,αυτην στην φωτο ειναι απο αλες χωρες
επίσης
σκέτο ρετινοικό οξύ που να πουλιέται αυτούσιο σε λοσιόν μπορώ να βρώ ?
απο οσο ξερω ηπηρχε του lee αλλα εκλεισε,δες εδω
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2966.0.html

λες να είναι μούφα επειδή είναι ελληνική έκδοση ? χαχαχα καχυποψία κάργα ;) τι σκ@τα ρε συ καπ κοντέινερ σου φέρνουν αιρολ απο Japan μεριά ? 8)
 
Μπλουζα