airol

Fenimore

Μέλος του προσωπικού

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

λες να είναι μούφα επειδή είναι ελληνική έκδοση ? χαχαχα καχυποψία κάργα ;) τι σκ@τα ρε συ καπ κοντέινερ σου φέρνουν αιρολ απο Japan μεριά ? 8)
σε ενα πραγμα μονο δεν υστερουμε σε σχεση με εξω,στα φαρμακα :tease:
:ninjsm: φευγω με σακουλα γεματη καθε φορα που παω φαρμακειο,σαν καλη νοικοκοιρα 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Fenimore είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2819.msg55497#msg55497 date=1308942359]
ελα τωρα οσο ροκας και να το παιξεις πιστευω οτι κατα βαθος κρυβεις εναν ραπερ μεσα σου που περειμενει την ευκαιρεια να εκδηλωθει
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1393.615.html
:9m:

δεν είμαστε καλά μου φαίνεται... :explod
[/quote]
:7m: :m02:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού

xDante

Member
Απ: airol

δεν λέει .....

δεν φτιάχνεις τοπ kapamaru Laboratories να φτιάξεις καμια λοσιόν να πουλάς να χρυσαφίσεις ? εγώ βαριέμαι να φτιάχνω λοσιόν....

ψήστο και εγώ θα προωθώ τα προιόντα σου με το σχετικό αντίτιμο βεβαίως βεβαίως ;D ;D ;D
 

akol

Member
Απ: airol

αν πάρει κανείs ρετεινοειδή σε χαμηλές δοσολογίες από το στόμα ενισχύεται η δράση της μινόξ περισσότερο ή ισχύει μόνο για την τοπική εφαρμογή??? ρωτάω γιατί σε κάποια φάση παλαιότερα χρειάστηκε να πάρω ρετεινοειδή απο το στόμα και δεν επηρέασε καθόλου την δράση της μινόξ.έχει κανείς αναλογη εμπειρία?? επισης κάθε φορά που έπαιρνα ρετεινοεισή απο το στόμα ανεξαρτήτως απο το εαν επαιρνα μινόξ τα μαλλια πύκνωναν στην όψη τους κατά πολύ.μόλις τα σταματούσα επανέρχονταν στην αρχική τους μορφή.τελικα διάβασα στο φυλλάδιο ,παρενεργειες : αραίωση ή πύκνωση αναστρέψιμα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

xDante είπε:
δεν λέει .....

δεν φτιάχνεις τοπ kapamaru Laboratories να φτιάξεις καμια λοσιόν να πουλάς να χρυσαφίσεις ? εγώ βαριέμαι να φτιάχνω λοσιόν....

ψήστο και εγώ θα προωθώ τα προιόντα σου με το σχετικό αντίτιμο βεβαίως βεβαίως ;D ;D ;D
ασε και σκεφτομαι να παρατησω την δουλεια μου και να γινω φαρμακοτριφτης,στο μονο που κολαω ειναι οτι βαριεμαι τις σπουδες στα γεραματα :tease:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

akol είπε:
αν πάρει κανείs ρετεινοειδή σε χαμηλές δοσολογίες από το στόμα ενισχύεται η δράση της μινόξ περισσότερο ή ισχύει μόνο για την τοπική εφαρμογή??? ρωτάω γιατί σε κάποια φάση παλαιότερα χρειάστηκε να πάρω ρετεινοειδή απο το στόμα και δεν επηρέασε καθόλου την δράση της μινόξ.έχει κανείς αναλογη εμπειρία?? επισης κάθε φορά που έπαιρνα ρετεινοεισή απο το στόμα ανεξαρτήτως απο το εαν επαιρνα μινόξ τα μαλλια πύκνωναν στην όψη τους κατά πολύ.μόλις τα σταματούσα επανέρχονταν στην αρχική τους μορφή.τελικα διάβασα στο φυλλάδιο ,παρενεργειες : αραίωση ή πύκνωση αναστρέψιμα.
αν κουμπωσεις vesanoid τα μαλλια σου θα παρουν τα πανω τους οχι απο την μινοξ αλλα απο την tretinoin,δινει και σκετη επανεκφυση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

akol είπε:
για το roaccutan δεν ισχύει αυτό??
οσοι πηραν roaccutan παραπονεθηκαν για πολυ τριχοπτωση,δεν ξερω αν πηρε κανεις μεγαλο διαστημα να μας πει μηπως τελικα ηταν shedding :chinscratch
απο το roaccutan ειδες βελτιωση στο μαλλι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

akol είπε:
για το roaccutan δεν ισχύει αυτό??
το roaccutan ειναι isotretinoin υγρης μορφης και ειναι δυνατοτερη απο την tretinoin χρησιμοποιουσα μια λοσιον με roaccutan καποια φεγγαρια
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

LOK είπε:
Kapamarou γι'αυτό πιο κάτω τί έχεις να πείς...? Το έχει γράψει ο Tropheus: http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1272.0.html
Απο Tropheus: "H παρατεταμένη χρήση κορτικοστεροϊδών προκαλεί λέπτυνση του δέρματος, σοβαρές βλάβες στα επινεφρίδια, βλάβες στο κολλαγόνο, στην όραση κ.α.

η χρήση κορτικοστεροϊδών πρέπει να είναι ΑΥΣΤΗΡΑ περιστασιακή !!!

Παλαιά έκανα συστηματική χρήση κορτικοστεροϊδών και παρουσίασα σοβαρά προβλήματα στην όρασή μου !!! ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΝΩΡΙΣ !!!"

για την λέπτυνση του δερματος αναφερόταν στο Betamethasone. Η tretinoin, δεν λεπτένει το δέρμα, το αντίθετο.
 
Μπλουζα