Agnwstos1990, fue, 2003grafts, 4/8/2017

Συζήτηση στο φόρουμ 'HDC' που ξεκίνησε από το μέλος Agnwstos, στις 12 Ιανουαρίου 2018.

1. John1924

John1924 Active Member

Μα αγαπητέ Τολ, το challenge στην περίπτωση του φίλου εγκειται περισσότερο στο δέσιμο των μεταμοσχευμένων μαλλιών στην κροταφική περιοχή (η οποία όντως δείχνει να είχε θέμα αραίωσης) με τα μαμα μαλλιά σε α, β ζώνη τα οποία εχουν όντως μεγάλη πυκνότητα, γεγονός που κάνει την αποστολή του γιατρού ακόμα δυσκολότερη. Εννοείται οτι μου φαινεται κι εμένα ακατανόητος ο λόγος που ο φίλος εκανε μμ., αλλά η έννοια του "προβληματος" είναι υποκειμενική και ο καθένας βλέπει τον εαυτό του με τα δικά του μάτια και πράττει ανάλογα.

John_John1, Νικολας νικ και sven έχουν κάνει like σε αυτό.
  2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. Agnwstos

Agnwstos Member

Στην προηγούμενη αποτυχημένη μμ στις φωτό δεν φαίνετε η τρίχα ήταν σαν καρφί και αρκετά αραιή εμένα αυτο με ενοχλούσε και ήθελα να το διορθώσω , όποτε ο γιατρός μου είπε ότι είναι δύσκολη η περίπτωση μου και ότι έπρεπε να καταστρέψει - θυσιάσει αυτά τα μοσχεύματα που ήταν σαν καρφιά και στην θέση τους να βάλει τα νέα μοσχεύματα για να φαίνεται πιο φυσικό και ωραίο .... Δεν ξέρω αν βοήθησα .

4. Pierre

Pierre Member

Καλησπέρα και από εμένα! Τον "Agnwsto" τον ξέρω γιατί ήμασταν παρέα το καλοκαίρι στην Κυπρο (ναι έκανα και εγώ μμ Αυγουστιατικα). Φίλε εγώ που σε έχω δει από κοντά νομίζω ότι η επιλογή σου να κάνεις ΜΜ ήταν σωστή διότι:
    1. Είχες κακη προηγούμενη ΜΜ με μεγάλη ουλή και χαμηλή/λανθασμενη φύτρωση
    2. Γτ η απόφαση να κάνει κάποιος ΜΜ είναι υποκειμενική...οποτε καλώς τη εκανες
    3. Έχεις τρίχα τούμπανο (σκληρή και χοντρη) και εξαιρετική δοτρια, άρα υψηλες πιθανότητες για καλό αποτέλεσμα
    4. Δεν έχεις κληρονομικότητα και άρα συμφωνώ με την απόφαση σου να κατεβάσεις το hairline σου

Η φυτρωση σου μου φαίνεται ικανοποιητική! Υπομονή στο 8μηνο όλα φαίνεται ότι θα κυλήσουν nice and easy ;-)

Last edited: 13 Ιανουαρίου 2018
  5. Agnwstos

Agnwstos Member

Ανεβάζω κάποιες φωτόγραφιες στους 5 μήνες και 13 ημέρες τα μαλλιά μου είναι φτιαχμένα με λακ .... Είναι σε δωμάτιο με ανοιχτό φως και φλας του κινητού από κοντά από διάφορες λήψεις ....

Attached Files:

Νικολας νικ έχει κάνει like σε συτό.
  6. Agnwstos

Agnwstos Member

Επόμενες

Attached Files:

7. kolias

kolias Active Member

μοκετας

John_John1 έχει κάνει like σε συτό.
  8. Pierre

Pierre Member

Μου φαίνεται ότι το hairline σου έχει να δώσει ακόμα. Επίσης, σε κάποια σημεία φαίνεται ελαφρώς ερυθρό (σαν να επρόκειτο να "σκασουν" και άλλες νεες τρίχες). Το παλιό strip πίσω ούτε που φαίνεται...
    Καλή συνέχεια στην φύτρωση σου εύχομαι!

Ύ.Γ. Πολύ καθαρές και ωραίες φωτο!

Agnwstos έχει κάνει like σε συτό.
  9. Agnwstos

Agnwstos Member

Φίλε Pierre σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια εύχομαι και εςυ ότι καλυτερο στην φυτρώσει σου . Πάντως προσωπικά είμαι ευχαριστημένος και ετςι να μείνει το αποτέλεσμα αλλα δεν με χάλαγε να δώσει και άλλο μέχρι το 8μηνο . Θεωρώ ότι ο αριστερός μου κρόταφος είναι ποιο αδύναμος από τον άλλον και λίγο πύκνωση ακόμα θα την ήθελα .... θα δούμε στην πορεία ...

10. Agnwstos

Agnwstos Member

Καλημέρα σε ολουσ .... 5 μήνες και 14 ημέρες ...
    Και κάποιες φωτογραφίες με κόντρα το ήλιο ....

Attached Files:

Pierre και koumparos έχουν κάνει like σε αυτό.
  11. Agnwstos

Agnwstos Member

Καλησπέρα σε όλους ..... Σε 3 μέρες κλείνω 6 μήνες εγώ είμαι 90% ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα περιμένω το 8 μηνο να δω αν θα αλλάξουν πράγματα . Η φωτογραφίες είναι σε εξωτερικό χώρο με αρκετό φως της ημέρας κόντρα όχι σε ήλιο γιατί ο ήλιος καμουφλάρει λίγο ότι πιο real πιστεύω ..... Ακούω γνώμες θετικές αρνητικές . Και ας μου πουν οι πιο έμπειρη θα δω διάφορες στο 8 μηνο ;

Attached Files:

Giorgos-3 έχει κάνει like σε συτό.
  12. athenian

athenian Well-Known Member

Θα δεις διαφορά, εννοείται προς το καλύτερο. Ήσουν απ την αρχή ιδανική περίπτωση και η μόνη πρόκληση ήταν να δέσει η πυκνότητα των μεταμοσχευμενων μαλλιών με τα ήδη υπάρχοντα.

13. Agnwstos

Agnwstos Member

Καλησπέρα ... Κάποιες φωτογραφίες από το ξενοδοχείο που φαίνεται καλύτερα το πρόβλημα μου σε σύγκριση με το σήμερα στους 6 μιση μήνες . Όλα τα σχόλια θετικά αρνητικά δεκτά .

Attached Files:

Νικολας νικ έχει κάνει like σε συτό.
  14. Agnwstos

Agnwstos Member

Καλησπέρα σε όλους στους 7 μήνες και 2 μέρες ......

Attached Files:

John_John1 και Νικολας νικ έχουν κάνει like σε αυτό.
  15. nikolakis

nikolakis Active Member

Μοκέτα το μαλλι φίλος, τούμπανο. Μπράβο να το χαίρεσαι!

John_John1 έχει κάνει like σε συτό.
  16. tasos33

tasos33 Well-Known Member

Συνολικα το αποτελεσμα ειναι δυνατο, τωρα με το ματι το περιεργο που εχουμε εδω θα ελεγα πως η συνδεση στα αριστερα της hairline με το πλαινο δε μου κολλαει ιδιαίτερα καθως επισης η hairline ισως να χρειαζοταν μερικα ακομα μονοτριχα.

athenian, dimitris50423 και aeratos28 έχουν κάνει like σε αυτό.
  17. aeratos28

aeratos28 Just aeratos

Όντως έχει θέμα η hairline του.

athenian έχει κάνει like σε συτό.
  18. koumparos

koumparos Well-Known Member

Κλεισε υπολογιστες και συνεχισε τη ζωουλα σου.Καθαρισες με το μαλι,ευχομαι να μην ασχοληθεις ξανα.

John_John1 και Νικολας νικ έχουν κάνει like σε αυτό.
  19. Agnwstos

Agnwstos Member

Γενικα είμαι ικανοποιοημενοσ Παντως Κάποια μόνοτρίχα βλεπω να βγαίνουν και τώρα στους 7 μήνες . Περιμένω το 8μηνο να βγάλω τα συμπεράσματα μου ....

20. Νικολας νικ

Νικολας νικ Well-Known Member

θα συμφωνησω, εξαιρετκη δουλεια, συγχαρητηρια στην κλινικη!

21. John_John1

John_John1 Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic.

Μόλις το είδα αυτό το νήμα.
    Εξαιρετικό αποτέλεσμα.! Μοκέτα το μαλλί και έχεις ακόμη αρκετό καιρό μέχρι να στρώσει έτσι πως θέλει.
    Μπράβο στην κλινική που παραμένει στο φόρουμ το value for money με υψηλότερο ποσοστό επιτυχίας από τις περισσότερες κλινικές στην Ευρώπη και όχι μόνο.

Απόλαυσε το αποτέλεσμα σου και να μας ενημερώνεις κατά καιρούς.
    Καλή συνεχεία στο φόρουμ.!

Μοιραστείτε τη σελίδα