Agelosk, dr. erdogan, m.fue w keep, 3200 grafts, 8/11/2017

dasutrixos

New Member
Το βιολί της ρεσεψιόν θα παίξει ρόλο στην προεγχειρητική προετοιμασία cvial?Να διευκρινίσω ότι δεν ανέφερα ότι ο stripar κάνει διαφήμιση στον ερντογάν,απλά είπα ότι μου θυμίζει κάποια παλιά ποστ που το κάνανε.Απλά νομίζω ότι κάποιες λεπτομέρειες είναι υπερβολικές για να παρουσιάζονται σε ένα φόρουμ παρουσίασης μεταμοσχεύσεων.Ο καθένας εκφράζει τη γνώμη του και απλά αυτή είναι η δική μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dasutrixos

New Member
Όπως είπα νωρίτερα :


Αυτά που έγραψα και που θα γράψω ,
τα γράφω γι αυτούς που δέν τους αρκούν απλά κάποιες φωτο πρίν και μετά και thats it.

Αν σε κουράζουν θα μπορούσες απλά να μήν τα διαβάσεις.
Απλά θεωρώ ότι ήθελες να γίνεις δυσάρεστος με μόλις 3 μήνες στο forum και μόλις έξι μηνύματα !!!.

Για να σε βοηθήσω όμως και για να μήν σε κουραστείς περαιτέρω ,
δές το χρονοδιάγραμμα που ανέφερα για να ξέρεις πότε θα μπείς να αντλήσεις τις πληροφορίες που σε ενδιαφέρουν...
stripar δεν σου επιτέθηκα νομίζω.Όλοι στο φόρουμ από 1 μήνυμα ξεκινάνε άλλωστε.Το ότι είμαι νέο μέλος δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα του να εκφέρω τη άποψή μου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Stripar συνέχισε την όμορφη παρουσίασή με φωτογραφίες. Εμένα προσωπικά μαρεσει και βλέπουμε και κάτι διαφορετικό από όλες τις απόψεις.
 

Stripar

Established Member
stripar δεν σου επιτέθηκα νομίζω.Όλοι στο φόρουμ από 1 μήνυμα ξεκινάνε άλλωστε.Το ότι είμαι νέο μέλος δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα του να εκφέρω τη άποψή μου.
Ένα νέο μέλος ,
μόλις τριών μηνών στο forum θα όφειλε να είναι ποιο προσεκτικό στις τοποθετήσεις του.

Επειτα δέν νομίζω να ενδιαφέρει κανένα η άποψη ενός μέλους τριών μηνών (6μηνυμάτων) , που με το καλημέρα κάνει υποδείξεις !.

Ακόμα και έτσι , την είπες την γνώμη σου , οπως την ειπαν και άλλοι...
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ σωστά. Εκφράζεις την γνώμη σου και εμείς σου απαντάμε. Τίποτα δεν είναι υπερβολικό σε ένα φόρουμ, ορισμένες φορές μπορεί να λέγονται ή να γράφονται και κάποια αξιοπερίεργα πράγματα, εγώ έτσι το βλέπω το «βιολί».

Τώρα για να μην αρχίσουμε τις διαμάχες, είναι κρίμα, να πω ότι όλες οι απόψεις είναι σεβαστές οπότε προχωράμε παρακάτω.

Στο συγκεκριμένο νήμα το «βιολί» το παίζει ο Στριπαρ με το δικό του στυλ και εμείς «ακούμε». Είναι άκομψο να διακόπτουμε την παράσταση. Στο τέλος της μπορούμε να εκτιμήσουμε καλύτερα την αξία της και να κάνουμε και την όποια κριτική.








Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dasutrixos

New Member
Δεν είναι στις προθέσεις μου να διακόψω την παρουσίαση,το αντίθετο μάλιστα,ανυπομονώ να μπούμε στα σημαντικά μέρη της διαδικασίας.
 

Stripar

Established Member
Νομίζω ήμουν ξεκάθαρος στο επίμαχο post:

Ότι δηλ. δέν είναι η ουσία της μτχ , η ουσία θα παρουσιαστεί αύριο και μεθαύριο.

Είναι δευτερεύουσας σημασίας πληροφορίες και κατα μία έννοια "αναλαφρες",
όμως για κάποιους που φοβούνται τα ταξίδια στο εξωτερικό (όπως ο Αγγελος),
είναι σημαντικές γιατί τους κάνει να αισθάνονται κάποια ασφάλεια.

Επειτα όπως προανέφερα , ο καθένας μπορεί να κρατήσει ότι θέλει απο αυτά.

Να μήν είχα επισημάνει τα παραπάνω να καταλάβω την τοποθέτησή σου ,
να τα έχω επισημάνει και να γράφεις τα δικά σου , μάλλον κάτι δέν πάει καλά!...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι χαλάμε την παρουσίαση. Νομίζω ότι δόθηκαν οι απαραίτητες εξηγήσεις εκατέρωθεν οπότε το θέμα θεωρειται λήξαν.
 

twilight

Member
@Stripar
Χαρας το κουράγιο σου και την υπομονή σου που υπέρ αναλύεις τα πάντα.
Αισθανομαι με τον τρόπο της γραφής σου ότι είμαι εκεί και το ζω ο ίδιος!
Μην μασάς με κάποιους θρασύς και τυχάρπαστους , είμαστε τυχεροί που υπάρχεις.Νομίζω ήσουν ο πρώτος που είχε πάει στην Τουρκία πριν πολλά χρόνια , κ όταν έγραφες εσυ για ερντογαν άλλοι δεν ήξεραν καν ποιος ειναι, και αν τα παιδιά αυτά σήμερα πήγαν εκεί το οφείλουν εν μέρη σε εσενα , στα πόστς σου και στην ενδελεχείς σου έρευνα.
Πραγματικά χαράς το κουράγιο σου μετά από τόσα χρόνια στο φόρουμ και τόσα χρόνια στη γύρα να συνεχίζεις ακάθεκτος κ υπέρ αναλυτικός , άλλοι θα είχαν κουραστεί.
Για τον κακεντρεχή που έλεγε ότι τον κουράζει να διαβάζει για τα ξενοδοχεία , βαν βιολιά κλπ , μην τ δίνεις σημασία καν , μάλλον από εταιρεία ειναι κ ήθελε να στην πει με έμμεσο τρόπο ότι θυμίζεις παλιά σχόλια μέλων που διαφήμιζαν κλινικές.
Λες και σε 2 μηνεσ τρομάρα του θα είχε προλάβει να διαβάσει όλο το φόρουμ κ να έχει άποψη για τον καθένα.Αν είχε προλάβει να το κάνει θα έπρεπε τουλάχιστον να σου πει ένα ευχαριστώ για τα όσα έχεις προσφέρει.

Συνοψίζοντας θελουμε κάθε δυνατή λεπτομέρεια , ακόμα κ τι χρώμα τάγκα φοράει η κάθε νοσηλεύτρια αν γίνεται , γράψτα όλα μην κρατήσεις τίποτα...
 

Panos1982

Well-Known Member
@Stripar ετσι ωραια που τα γραφεις εχεις ψαρωσει μεχρι κ εμενα και θελω να ξαναπαω.....χαχαχα !!!
Κατι ηξερα εγω που εκατσα 1 βδομαδα..... να τον ακους τον παλιο :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Έλα παιδια μην κανετε την τρίχα τριχιά...συνέχισε @Stripar το βιολί σου ....Ε ...την παρουσίαση ηθελα να πω ! :p
Υ.γ.: αυτο που αναφέρθηκε παραπανω με τα τάγκα που φορούσαν οι νοσηλεύτριες μ ενδιαφερει κ εμενα ...
 

DoctorWho

Well-Known Member
Κι εμενα μου αρεσε η περιγραφη και τη βρηκα χρησιμη, ωστοσο ο δασυτριχος εχει το δικαιωμα να εκφρασει τη γνωμη του η οποια ειναι εξισου σεβαστη με του στριπαρ ακομα κι αν ο ιδιος ειναι νεο μελος. Τοση επιθεση κ αμεσος στιγματισμος "ειναι σιγουρα απο αλλη εταιρια" νομιζω οτι ουτε βοηθαν στο κλιμα του φορουμ, ουτε δημιουργουν ενα ωραιο κλιμα για τα νεα μελη ωστε ν σχολιαζουν αν προκειται η οποια κριτικη τους να περιφρονηθει.
 

Stripar

Established Member
Αυτοί που διαμαρτύρονται συνήθως για την ελευθερία έκφρασης της άποψής τους είναι τα νέα - νέα μέλη.

Κανείς δέν τους απαγόρευσε να πούν την άποψή τους αρκεί να είναι δομημένη και τεκμηριωμένη.

Διαφορετικά είναι ανούσια, ανάλαφρη και δέν προσφέρει τίποτα στην όλη συζήτηση.

Δές για παράδειγμα εσένα @DoctorWho , παρόλο που είσαι σχετικά νέο μέλος (6 μηνών) κανείς δέν σε φίμωσε,
δεδομένου ότι ο λόγος , το ύφος σου και οι απόψεις σου είναι σωστές!.

Η τοποθέτηση του δασύτριχου,
αφενός εμπεριείχε μία "μομφή" στο γραφόμενα της , την οποία την προσπέρασα και ουδέποτε σχολίασα,
και αφετέρου ήταν άκυρη ,
γιατί είχα προϊδεάσει ότι η παρουσίαση πιθανόν να περιέχει πληροφορίες που,
για κάποιος δέν έχουν ιδιαίτερη σημασία αλλά για κάποιους αλλους έχουν
(όμως είναι η πρώτη παρουσίαση μτχ στον συγκεκριμένο γιατρό και οφείλουμε να βάλουμε όλα τα δεδομένα στο τραπέζι για όσους θέλουν αλλά φοβούνται να ταξιδέψουν στην Τουρκία).

Σημασία έχει η πληροφορία της παρουσίασης να αγγίζει την πλειοψηφία των μελλών και όχι την μειοψηφία (π.χ δασίτριχου).
Όταν γίνεται αυτό η παρουσίαση είναι επιτυχής και τα όποια σχόλια της μειοψηφίας αδιάφορα τουλάχιστον για εμένα.

Τέλος να πώ ότι το forum έχει 18.000 μέλη.
Σε αυτήν την παρουσίαση δέν κάνουμε exit poll έτσι ώστε να ρωτήσουμε την γνώμη του κάθενός απο τα 18.000 μέλη τί θέλουν να παρουσιάσουμε.

Παρουσίαση μίας μτχ του Erdogan γίνεται και τα μέλη οφείλουν να σεβαστούν τον τρόπο που γίνεται ,
πόσο μάλλον όταν ο τρόπος αυτός είναι υπερ αναλυτικός και συνοδεύεται και θα συνοδεύεται με High deinition υλικό.

Κάτι τελευταίο για το Βιολί.
Το βιολί δέν έχει απολύτως καμία σημασία στο τελικό αποτέλεσμα μίας μτχ,
όμως δείχνει το πόσο σοβαρά αντιμετωπίζει μία κλινική τον υποψήφιο ασθενή της.

Όταν μία κλινική σέβεται και αντιμετωπίζει τους πελάτες της με αυτή την σοβαρότητα με το που περάσουνε την είσοδο,
είναι σίγουρο ότι ανάλογα θα πράξουν και όταν περάσει και την πόρτα του χειρουργείου.

Τώρα άν κάποιοι θέλουν να περιμένουν σε παγκάκια για το Consultation τους , δικαίωμά τους.

Εγώ αν επέλεγα ξανά , πάλι τα βιολιά και τα πιάνα θα επέλεγα !!!
 

Stripar

Established Member
@Stripar ετσι ωραια που τα γραφεις εχεις ψαρωσει μεχρι κ εμενα και θελω να ξαναπαω.....χαχαχα !!!
Κατι ηξερα εγω που εκατσα 1 βδομαδα..... να τον ακους τον παλιο :p
Η μόνη διαφορά που ξεχνάς Πάνο ,
είναι ότι δέν επρόκειται για την δική μου μτχ!

Που σημαίνει ότι η παραμονή είχε να κάνει με την δυνατότητα άδειας του Άγγελου...
 

ItsAllGone

Active Member
Μπραβο Stripar πολυ καλη δουλεια,καλα εκανες και εγραψες λεπτομεριες εγω προσωπικα θα ηθελα και πιο πολλες για βιζες,αεροδρομια,καθυστερησεις κτλ.
 

Stripar

Established Member
Αν κάτσω να γράψω όλες τις λεπτομέρειες και κυρίως της κλινικής και των διαδικαστικών θα πάει το νήμα στις 100 σελίδες!.

Και δέν έχω πρόβλημα να το κάνω,
αλλά την τρέχων περίοδο με βασανίζει μιά ίωση και με έχει κρατήσει πίσω απο την περαιτέρω αναλυτική παρουσίαση.

Τώρα άν κάποιος έχει απορίες οι διευκρινήσεις πάνω σε ότι έχει γραφεί μέχρι τώρα , μπορεί να ρωτήσει ελεύθερα.
Καλό θα είναι να μήν γίνονται ερωτήσεις όποου θα απαντηθούν αργότερα στα περαιτέρω βήματα παρουσίασης για συντομία λόγου-χρόνου-χωρου.

Τώρα σε αυτά που ρωτάς Itsallgone
Βίζα δέν χρειάζονται οι Ελληνες πολίτες που ταξιδεύουν Τουρκία.
Καθυστερήσεις δέν υπήρχαν ούτε τώρα , αλλά ούτε και όλες τις άλλες φορές που έχω πάει Κωσταντινούπολη.

Βέβαια καλό θα είναι όταν κάποιος ταξιδεύει για μτχ ή για consultation και επειδή η κλινική έχει πολύ αυστηρό Time table και το τηρεί στο 100% ακόμα και στο λεπτό , θα πρέπει να έχει κατά νου να εχει ένα σημαντικό time frame διαθέσιμο πρίν απο το εκάστοτε ραντεβού.
Καλύτερα να πεί ένα "καφέ" παραπάνω στην Κωσταντινούπολη , παρά να πάει με την "ψυχή στο στόμα".

Τέλος η Κωσταντινούπολη έχει Heavy traffic , oπότε πρέπει να προυπολογιστεί και αυτό.

Οι Ελληνες πολίτες μπορούν να ταξιδέψουν με την αστυνομική τους ταυτότητα στην Τουρκία,
όμως όπως διαπιστώθηκε πρόσφατα,
η ύπαρξη διαβατηρίου διευκολύνει τα πράγματα πολύ , περνάς αέρα...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλή επιτυχία στον Άγγελο, καταπληκτική και χρήσιμη η παρουσίαση σου stripar, και περιμένουμε και τα επόμενα μέρη της!!
 

alexandros _athens

Active Member
Τα δωμάτια ήταν πεντακάθαρα , υπερσύγχρονα , όμορφα διαμορφωμένα και διακοσμημένα ,
με King size κρεβάτι , δωρεάν πρόσβαση στο internet , υπερμεγέθη HDΤVμε υπέρ-πληθώρα ευρωπαϊκών καναλιών ,
Mini bar με όλα τα παρελκόμενα , βραστήρες , κ.α

Γράψε αν μπορείς και το όνομα του ξενοδοχείου να χουμε το νου μας αν τύχει να ταξιδέψουμε στην Πόλη για κάνα weekend. Λέμε τώρα...
 
Μπλουζα