Agelosk, dr. erdogan, m.fue w keep, 3200 grafts, 8/11/2017

Stripar

Established Member

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
ασε τα γυρω γυρω έξοδα ...
Έξοδα:
  • 103,00 euro αεροπορικά εισητήρια Αθήνα - Κωσταντινούπολη - Αθήνα
Σύνολο : 353.00 euro

O Aggelos στον Erdogan θα βάλει 3200g x 2,5e = 8.000euro | 3200g x 2.2h = 7040 τρίχες (με λόγο 2.2)
3200g x 2,5e = 8.000euro | 3200g x 2.5h = 8000 τρίχες (με λόγο 2.5)

Στην DHI θα πλήρωνε: 7040 τρίχες (με λόγο 2.2) x 1.10 euro / τρίχα = 7.744 euro
8000 τρίχες (με λόγο 2.5) x 1.10 euro / τρίχα = 8.800 euro !!!

Συμπέρασμα : Με το λιγότερο δυνατό λόγο (2.2) o Erdogan βγαίνει το ίδιοπερίπου κόστος χρέωσης με την DHI
Με το σύνηθες επιδιωκούμενο λόγο (2.5) o Erdogan βγαίνει πολύ ποιο οικονομικός απο της DHI (πέρνει και ρέστα)

Στην περίπτωση Α με λόγο 2.2 βγαίνει ο Erdogan 609.00 euro ακριβότερος απο την DHI (σιγά τα αυγά , όταν επιδιώκεις μια καλή μτχ)
Στην περίπτωση Β με λόγο 2.5 βγαίνει ο Erdogan 447.00 euro οικονομικότερος απο την DHI !!!

Συνεπώς...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ωράια ολα αυτα που λες αλλα ποιος σου πε οτι εκανα το στριπ στην dhi? Σ εναν πατρινό σε ιδιωτικό ιατρείο ονόματος ζαμπατη πηγα ....δεν ηξερα καν την ύπαρξη της κλινικής το 2010 κ γνκ δεν ειχα ψαχτεί συο ελαχιςτο.....οσο αφορα το τατου για 150€ που εδωσα δεν με λες κ παλατάκι τους ...ουσιαστικα μια φορα πηγα για μμ κ αυτο ηταν ολο ...οσο αφορα τα ευτράπελα που εγιναν σε μενα οπως ειπα κ παραπανω ειναι κατακριτέα αλλα μιλαω καθαρα για σο οικονομικο ...κ δεν εχω ακουσει ποτε κανεναν στην ελλαδα βα δινει μονομιάς 8.000€ για μμ. Να το γενικεύσω κιολας για να μην εστιάζουμε στην dhi...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν παω και εγω αθηνα χρειαζομαι επισης αεροπορικα,ξενοδοχεια,μετακινησεις απο αεροδρομιο και προς.
Αυτα μου τα πληρωνει η hdc για 7-8 μερες με διαμονη και ταξι δωρεαν απο και προς αεροδρομιο.
 

Stripar

Established Member
Ωράια ολα αυτα που λες αλλα ποιος σου πε οτι εκανα το στριπ στην dhi? Σ εναν πατρινό σε ιδιωτικό ιατρείο ονόματος ζαμπατη πηγα ....δεν ηξερα καν την ύπαρξη της κλινικής το 2010 κ γνκ δεν ειχα ψαχτεί συο ελαχιςτο.....οσο αφορα το τατου για 150€ που εδωσα δεν με λες κ παλατάκι τους ...ουσιαστικα μια φορα πηγα για μμ κ αυτο ηταν ολο ...οσο αφορα τα ευτράπελα που εγιναν σε μενα οπως ειπα κ παραπανω ειναι κατακριτέα αλλα μιλαω καθαρα για σο οικονομικο ...κ δεν εχω ακουσει ποτε κανεναν στην ελλαδα βα δινει μονομιάς 8.000€ για μμ. Να το γενικεύσω κιολας για να μην εστιάζουμε στην dhi...
Γιώργο

Στην Ελλάδα δέν πληρώνει κανείς μονομιάς 8000euro γιατί :

α) αφενός λίγοι μπορούν να βάλουν 3200g σε μία ημέρα
(εσένα για λιγότερα απο 2000gragts τους πήρε δύο ημέρες)

β) και αφετέρου γιατί τα πληρώνουν σε δύο δόσεις (δύο μτχ) προκειμένου
να μπορέσουν να φτάσουν τις πυκνότητες και την κάλυψη που άλλοι δίνουν με την μία!

Τα νούμερα που ανέβασα και η αναλυτική ετυμηγορία τους , ακόμα και ως προς τα έξοδα,
ΔΕΝ σηκώνουν περιθώρια αμφισβήτησης ώς προς τί είναι ποιο οικονομικό και ποιοτικό!

Συνεπώς καλό είναι να μήν κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλό μας, και να κοιτάμε το δάσος και όχι το δέντρο!!!
 

Stripar

Established Member
Εγω θελω να ρωτησω αν τ grafta χρεωνονται με την εξαγωγη η με την τοποθετηση. Γιατι αν κανει splitting και στο χρεωνει σαν διπλό graft αυτο ειναι λιγο υπουλο (αν δεν σου αναφερει οτι τοσα τριχοθυλακια βγηκαν τοσα διαχωριστηκαν και τοσα τοποθετηθηκαν.) Αν βεβαια σ χρεωνει ποσα σου βγαζει και μετα σε αυτα κανει splitting για να αυξησει την καλυπτικη τους ικανοτητα τοτε αυτο δινει ακομα μεγαλυτερο value for money.

To Splitting δέν γίνεται κατα κόρον παντού και πάντα.
Βοηθάει στην καλύτερη ομογενοποίηση της δότριας και στην βέλτιστη διαχείριση αυτής,
Υπάρχουν δε πολλές περιπτώσεις που είναι και επιτακτικό!

Βλέπε για παράδειγμα την περίπτωση του @konakihotel όπου του βρήκανε στην εξαγωγή 30-40 περίπου μονότριχα graft,
νούμερο πολύ πολύ μικρό για την κατασκευή της hairline και κροτάφων που ήταν το επιδιωκούμενο!.

Αν στην περίπτωση αυτή δέν γινόταν spliting όπως έγινε ,
ή άν το konakihotel πήγαινε σε μία Ελληνική κλινική (που δέν γνωρίζουν την τεχνική του Spliting),
φαντάζεσαι πως θα ήταν με τα 3τριχα και 4τριχα να παρελάζουν στην Hairline?

Τώρα για τα άλλα που ρωτάς,
δυστυχώς δέν ζούμε σε ένα αγγελικό κόσμο πλασμένο.

:)
 

DoctorWho

Well-Known Member
Ξερω οτι γινεται και αντιλαμβανομαι τη χρησιμοτητα του. Ειδικα σε περιορισμενες δοτριες η σε δοτριες με περιορισμενα μονοτριχα ειν σχεδον απαραιτητο. Αυτο που ρωταω ειναι αν ενα graft που υφισταται splitting σε 2, χρεωνεται ως ενα η ως δυο grafts?
 

tasos33

Well-Known Member
Kατι συμπληρωματικο, ο Γιωργος εδωσε 3000€ , ειχε δωσει για strip 3000?
συνολο 6000€, για απροσδιοριστο αριθμο graft, εικαζουμε 1800 fue και 1000? strip= 2800
ενω προγραμματιζει να δωσει αλλα 3000€ + (1500graft) για την επομενη μμ, επειτα επειδη θα εχει μπει στο τρυπακι θα μπει στην σκεψη και για ενα touch up η body fue η ενα smp, αρα
θα δαπανησει 10,000€+ για 4500 graft με 3 eπεμβασεις και βλεπουμε.

Συμφωνώ μαζί σου ότι θα πρέπει να λέμε τα πράγματα παντελονάτα και όπως έχουν!.
Γι αυτό δέν μπορώ να καταλάβω το μήνυμά σου σε ποιόν προσπάθεί να ρίξει στάχτη στα μάτια...

Είμαστε σε θέση να ξέρουμε ακριβώς τί χρεώνει η κάθε κλινική κατά καιρους και σε ποιόν,
και πάνω απο όλα και τι υπηρεσίες προσφέρει, συνεπώς το σχόλιό σου είναι αφελές και άτοπο.

Συγκεκριμένα εσύ:
  • το 2010 έκανες μία μτχ στην DHI όπου σου χάρισε και μία ωραιότητη τομή - ουλή στην δότριά σου και ένα φτωχό αποτέλεσμα
  • το 2017 , πρόσφατα πήγες και έκανες ακόμα μία,
  • έκανες ένα MPG ενώ
  • προγραμματίζεις του χρόνου άλλη μία στην ίδια κλινική.
Δηλ. πιστό και τακτικό πελατάκι.

Η επίσημη τιμή της DHI είναι 1,10 euro / τρίχα
Η τιμή που κάνανε στο πιστό πελατάκι τους ήταν 3000 euro για 3840 τριχες δηλ. έκπτωση 20%
απο τον επίσημο τιμοκατάλογό τους με χρέωση την τρίχα.

Σε βάλανε όμως σε μία ταλαιπωρία να πηγαίνεις 2 ημέρες για την τοποθέτηση των μοσχευμάτων:
  1. την πρώτη ημέρα τοποθετήτηθηκε το 80% των τριχών απο ένα γιατρό Α
  2. και τη δεύτερη ημέρα το 20% των τριχών απο ένα γιατρό Β που έκανε την πρακτική του εκε γιατί ο γιατρός ο Α έφευγε για Ρουμανία και δέν μπορούσε να συνχίσει την μτχ !!!
Και όλη αυτή η ταλαιπωρία για μία έκπτωση 20% , άλλος στην θέση του θα τα είχε κάνει μαντάρα.

Τέλος ακόμα και έκπτωση που σου κάνανε είναι υποκειμενική γιατί χρεώνουν με την τρίχα και όχι με το Graft
και όλες οι κλινιές στοχεύουν σε ένα μεγάλο λόγο εξαγωγής που σημαίνει ότι πλήρωσε ςτο Graft απο 1,50 εώς 1.90 euro ,
και λέω εώς γιατί πλήρη αριθμό graft δέν ξέρουμε με όλο αυτόν τον αχταρμά και την προχειρότητα.

Ενώ η όποια έκπτωση σου έγινε, έγινε λόγο της άνοχής σου , της πίστης σου στην εταιρεία (παρόλα τα ευτράπελα)
και τις πολλαπλές μτχ και υπηρεσίες που έχεις κάνει εκεί κατά καιρούς και θα κάνεις.

Δέν ισχύει η ίδια πολιτική για τους νέους πελάτες ,
όπου πληρώνουν βάση του επίσημου τιμοκατόλου τους 1.10euro / τριχα ή απο 2.2 - 2.75 euro / graft
οπότε ακυρώνει την όλη τοποθέτηση σου.

Και λέω απο 2.2-2,75euro / graft γιατί
όλες οι κλινικές στοχεύουν σε ένα μεγάλο λόγο εξαγωγής (όπως είπα)και ειδικά η DHI που χρεώνει με τρίχες!.

Που σημαίνει:
βγάζουνε όσα γίνεται λιγότερα graft , αλλά επιδιώκουν να είναι πολύτριχα προκειμένου,
να χρεώσουν όσα γίνεται παραπάνω με την λιγότερη ταλαιπωρία - χρόνο.

Αυτό συμβαίνει μόνο στις περιπτώσεις που χρεώνoyn με την τρίχα (DHI).

Και για να το κάνω ποιο κατανοητό άν ο μέσος λόγος graft / τριχών είναι απο 2,2 έως 2,5

O Aggelos στον Erdogan θα βάλει 3200g x 2,5e = 8.000euro | 3200g x 2.2h = 7040 τρίχες (με λόγο 2.2)
3200g x 2,5e = 8.000euro | 3200g x 2.5h = 8000 τρίχες (με λόγο 2.5)

Στην DHI θα πλήρωνε: 7040 τρίχες (με λόγο 2.2) x 1.10 euro / τρίχα = 7.744 euro
8000 τρίχες (με λόγο 2.5) x 1.10 euro / τρίχα = 8.800 euro !!!

Συμπέρασμα : Με το λιγότερο δυνατό λόγο (2.2) o Erdogan βγαίνει το ίδιοπερίπου κόστος χρέωσης με την DHI
Με το σύνηθες επιδιωκούμενο λόγο (2.5) o Erdogan βγαίνει πολύ ποιο οικονομικός απο της DHI (πέρνει και ρέστα)

Ενώ οι υπηρεσίες,παροχές και αποτελέσματα της ASMED είναι χαοτικές σε σύγκριση αυτών της DHI !!!

Οπότε Γιώργο:

Οι νέοι που μπαίνουν και διαβάζουν και έχουν περιορισμένο budget αλλά "σώας τας φρένα τους" και σωστή λογική,
είναι πολύ ευκολο να αποφασίσουν τί είναι οικονομικά και ποιοτικά ανώτερο !!!.
 

Stripar

Established Member
Σωστός ο Τασος!

Και βέβαια:
απροσδιόριστος αριθμός grafts & απροσδιόριστο αποτέλεσμα που είναι και το ζητούμενο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για την ακριβεια 4.000€ ειχα δωσει για το στριπ να πω . Κ ναι..απ τα πρωτα πραγματα που ειχα μαθει ακομα απο τοτε ειναι οτι θα επρεπε να δωσω ενα 10αρικο στο συνολο για να δω αποτελεσμα κ μαλιστα τοτε μου ελεγαν για Ελβετία. Εγω απλα εντικοσιαζομαι στο πως σε μια μμ δινει καποιος 8.000€; Ειναι εγγυημένα αποτελέσματα ;σιγουρα δεν θα σου πει ξανα ελα του χρονου ; Μηπως η ταρίφα ειναι παραφουσκωμένη ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Eltherion

Member
Σωστός ο Τασος!

Και βέβαια:
απροσδιόριστος αριθμός grafts & απροσδιόριστο αποτέλεσμα που είναι και το ζητούμενο.
πραγματικα απ την ωρα π εγραψα αυτο τ σχολιο περι χρηματων εχει γινει ο χαμος εδω μεσα!!!υπαρχει λογος?1.10 χρωνει η dhi την τριχα δλδ μινιμουμ 2,20 το γκραφτ...(αφηστε που σε δικη μ περιπτωση δεκεμβρη του 2016 για 500 τριχες ζητουσαν ενα 2χιλιαρο!!!)εδω στο Ελλαδισταν και μικρη να ειναι η διορθωση σου πεφτει τσεκουρι!!!η διαφορα στο μαχιμουμ δλδ ειναι 30 λεπτα του ευρω στο γρακφτ...αξιζει για 30 λεπτα του ευρω να πας στους χασαπιδες κ οχι σε ενα απ τους καλυτερους του ειδους???
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ρε φιλε εσυ εχεις παραφουσκωση την ταριφα μονος σου με αυτα που εκανες τι δεν καταλαβενεις?
 

Stripar

Established Member
Για την ακριβεια 4.000€ ειχα δωσει για το στριπ να πω . Κ ναι..απ τα πρωτα πραγματα που ειχα μαθει ακομα απο τοτε ειναι οτι θα επρεπε να δωσω ενα 10αρικο στο συνολο για να δω αποτελεσμα κ μαλιστα τοτε μου ελεγαν για Ελβετία. Εγω απλα εντικοσιαζομαι στο πως σε μια μμ δινει καποιος 8.000€; Ειναι εγγυημένα αποτελέσματα ;σιγουρα δεν θα σου πει ξανα ελα του χρονου ; Μηπως η ταρίφα ειναι παραφουσκωμένη ;

Ρε Γιώργο ,

δέν ξέρω ποια είναι η ηλικία σου και με τι ασχολείσαι ,
αλλά βλέπω μια δυσκολία να αντιληφθείς αυτονόητα πράγματα.
Τόσο εδώ όσο και στο νήμα σου , όπου ένα κάρος κόσμος σου λέει τα ίδια και τα ίδια πράγματα και εσύ τον χαβά σου!.
(με το συμπάθειο κιόλας)

Τώρα σε αυτό που ρωτάς:
Εσύ έχεις δαπανήσει 4k + 3k και πιθανόν και άλλα 3k = 10.000euro για απροσδιόριστο αριθμό grafts ,
στην καλύτερη 4500grafts και απροσδιόριστη φύτρωση...

Και η ερώτησή σου είναι πώς κάποιος πληρώνει 8000 euro (2000euro λιγότερα δηλ απο όσα θα πληρώσεις εσύ)
για πάρει περίπου τον ίδιο αναλογικό αριθμό graft με καλύτερο αποτέλεσμα φύτρωσης , πυκνοτήτων κάλυψης κ.λ.π?...?

Δυστηχώς το ψείριζες και το ψειρίζεις τόσο πολύ οικονομικά και είσαι και τόσο μονόφθαλμος,
που αυτά παθαίνεις...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγω κτλ απολυτα τι λες αλλα εσεις μαλλον δεν με κτλ η κανετε οτι δεν με κτλ ....το αν αξιζουν τα χρηματα ππυ εδωσα για το επιθυμητό αποτελεσμα φυσικα κ δεν άξιζε ...το χω πει τοςες πολλες φορες εξαλλου. Αν στην μια επισκεψη που θα παει κ δωσει 8 χίλιαρικα γινει οντως τούμπανο φυσικα κ παω πάσο κ Μπραβο του κ πρωτος μάγκας κ συγχαρητηρια. Αν ομως χρειαζεται κ συνεχεια το γινεται ; Τεσπα...μην χαλάω το νήμα θα δουμε την συνεχεια κ συγνωμη για την παρέμβαση....
 

Eltherion

Member
Εγω κτλ απολυτα τι λες αλλα εσεις μαλλον δεν με κτλ η κανετε οτι δεν με κτλ ....το αν αξιζουν τα χρηματα ππυ εδωσα για το επιθυμητό αποτελεσμα φυσικα κ δεν άξιζε ...το χω πει τοςες πολλες φορες εξαλλου. Αν στην μια επισκεψη που θα παει κ δωσει 8 χίλιαρικα γινει οντως τούμπανο φυσικα κ παω πάσο κ Μπραβο του κ πρωτος μάγκας κ συγχαρητηρια. Αν ομως χρειαζεται κ συνεχεια το γινεται ; Τεσπα...μην χαλάω το νήμα θα δουμε την συνεχεια κ συγνωμη για την παρέμβαση....
Δεν ειναι οτι χαλας το νημα,ουτως αλλως δεν ειναι νημα παρουσιασης μεταμοσχευσης!!!αυτο που πρεπει να κτλβεις ειναι οτι αυτο π λες δεν κολλαει!!!τα χρηματα ειναι πανω κατω τα ιδια...απλα εσυ,εγω και ο καθενας απο εμας δεν θα τα δωσουμε ντουκου(δεν θα μας φανουν δλδ) γιατι πολυ απλα στην dhi δεν ΜΠΟΡΟΥΝ να βγαλουν σε μια μονο συνεδρια τοσα πολλα Γκαφτς!!!τα Γκραφτς που θα βγαλει ο ερντογαν και θα χρεωσει πχ 7χιλιαρικα σε 1 συνεδρια η dhi και η καθε dhi θα τα βγαλει σε 2 συνεδριες κ θα χρεωσει ελαφρως λιγοτερα!δλδ δεν θα δωσεις 7 με την μια αλλα θα δωσεις 3 την μια και 3 την αλλη...ποια η διαφορα λοιπον?Η μονη διαφορα ειναι οτι ο ενας θα σ δωσει αξιοπρεπες αποτελεσμα κατα 90%+ ενω στους δε παιζεις ΤΖΟΚΕΡ κυριολεκτικα και παρακαλας να πιασεις το λαχειο!!!Αξιζουν λοιπον τοσο μικρες οικονομικες διαφορες για αυτο?ο καθενας κρινει για τον εαυτο του!
 

Stripar

Established Member
Γιώργαρε ,
θα σου πώ κάτι τελευταίο
Αν στην μια επισκεψη που θα παει κ δωσει 8 χίλιαρικα γινει οντως τούμπανο φυσικα κ παω πάσο κ Μπραβο του κ πρωτος μάγκας κ συγχαρητηρια. Αν ομως χρειαζεται κ συνεχεια το γινεται ;
Οι κλινικές μτχ , δέν χρεώνουν με τις επισκέψεις , αλλά με τον αριθμό των τριχοθυλακείων που μεταμοσχευουν.
(οι περισσότερες έστω)

Αν κάποιος χρειάζεται , αλλά χρειάζεται την τρέχων περίοδο 3000g
  • είτε πάει σε μία κλινική μτχ και τα βάλει με την μία
  • είτε πάει στην ίδια κλινκή και τα βάλει σε τρείς δόσεις-μτχ το ίδιο θα του στοιχίσει και πιθανόν
στην δεύτερη περίπτωση θα του κοστίσει απο άποψη χρόνου και ταλαιπωρίας.

Όμως σε γενικές γραμμές είναι λίγο δύσκολο να προσδιορίσει κανείς,
τί θα χρειαστεί στο μέλλον απο μτχ ή απαιτούμενο αριθμό grafts, δεδομένου ότι η τριχόπτωση συνεχίζεται
εκτός και άν κάποιος φρενάρει την πορεία αυτή με φάρμακο , είτε έχει φτάσει σε μία ηλικία που έχει φρενάρει η ίδια η τριχόπτωση.

Αυτή όμως την στιγμή όμως το όλο debate γίνεται γι άλλο λόγο.Τον οικονομικό λόγο,
που έφερες σαν επιχειρηματολογία ότι δηλ μία μτχ κοστίζει οικονομικότερα στην Ελλάδα και ιδικότερα στην DHI
απο ότι στο εξωτερικό(Erdogan).

Ελπίζω πλεόν να βλέπεις τα πράγματα με άλλη οπτική!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Βρε σιγουρα εχω γινει πιο σοφός γενικότερα απ ολα αυτα που διαβαζω απο σας κ μαθαινω ...απλα 1η φορα βλεπω ενα τετοιο χρηματικό ποσο σε μια μμ και μπυ χτυπησε καπως...αυτο ειναι ολο ...ισως βαση της δικη μου κακοδιαχείρισης της το συνδυάζω λαθος ...σαν να πηγαινα εγω 3 φορες κ να δεινα απο 8 χίλιαρικα καθε φορα ενω αν πηγαινα απ την αρχη στον τοπ να μην χρειαζοταν 3 μμ αλλα 2 (1 στην καταςταςη μου ουτε ο θεος ο ίδιος δεν θα μπορουσε)
 

Eltherion

Member
Βρε σιγουρα εχω γινει πιο σοφός γενικότερα απ ολα αυτα που διαβαζω απο σας κ μαθαινω ...απλα 1η φορα βλεπω ενα τετοιο χρηματικό ποσο σε μια μμ και μπυ χτυπησε καπως...αυτο ειναι ολο ...ισως βαση της δικη μου κακοδιαχείρισης της το συνδυάζω λαθος ...σαν να πηγαινα εγω 3 φορες κ να δεινα απο 8 χίλιαρικα καθε φορα ενω αν πηγαινα απ την αρχη στον τοπ να μην χρειαζοταν 3 μμ αλλα 2 (1 στην καταςταςη μου ουτε ο θεος ο ίδιος δεν θα μπορουσε)
παλι λαθος το βλεπεις ομως!!!μην κοιτας το τι λεφτα δινεις...παει στον τοπ π λεμε κ δινει τοσα οχι επειδη ειναι ο τοπ,αλλα επειδη εχει την δυνατοτητα κ την ικανοτητα να βγαλει τα διπλα γκραφτ απ οτι καποια κλινικη εδω στην ελλαδα!!!πιο απλα σκεψου οτι εγω οδηγω 12 μηνες τον χρονο κ καταναλωνω 50 ευρω τ μηνα ενω εσυ οδηγεις 1 μηνα τον χρονο και καταλωνεις 600 ευρω...ποιος καταναλωνει περισσοτερα στον χρονο?κανεις κ οι 2 τα ιδια καταναλωνουμε στον χρονο...αυτο λεμε εμεις,ενω εσυ λες οτι εγω π τα δινω με τον μηνα δινω λιγοτερα απο εσενα π τα δινεις μια κ καλη στον χρονο!ειναι πλ απλο πραγματικα..
 

agelosk

Member
Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας! Δεν χρειαζεται να μπω σε λεπτομερειες, που δεν γνωριζω κιολας. Νομιζω τα εχει αναλυσει ολα ο stripar.
 
Μπλουζα