Agelosk, dr. erdogan, m.fue w keep, 3200 grafts, 8/11/2017

Νικολας νικ

Well-Known Member
Εμένα το μόνο που με προβληματίζει στις φωτογραφίες είναι η εικόνα του δέρματος της ληπτριας περιοχής. Πιο πολύ για έγκαυμα από ηλιακή ακτινοβολία μου κάνει.
καμια ανησυχια η εικονα του ειναι φυσιολογικη και συμβαινει συχνα. Παιζει ρολο η φυσιολογια του ασθενη ,τυπος δερματος, ο Αγγελος αν παρατηρησεις εχει κ ευρυαγειες στο προσωπο, οποτε σε συνδιασμο με τον τραυματισμο, αναπλαση δερματος ' υπεραιματωση, προκυπτει η παραπανω εικονα, βεβαια η φωτογραφια μεγαλωνει το προβλημα κ αυτο το ειχα παρατηρησει κ εγω στις δικες μου φωτο οπου η ερυθροτητα ειναι ειναι εντονη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
Εμένα το μόνο που με προβληματίζει στις φωτογραφίες είναι η εικόνα του δέρματος της ληπτριας περιοχής. Πιο πολύ για έγκαυμα από ηλιακή ακτινοβολία μου κάνει.

καμια ανησυχια η εικονα του ειναι φυσιολογικη και συμβαινει συχνα. Παιζει ρολο η φυσιολογια του ασθενη ,τυπος δερματος, ο Αγγελος αν παρατηρησεις εχει κ ευρυαγειες στο προσωπο, οποτε σε συνδιασμο με τον τραυματισμο, αναπλαση δερματος ' υπεραιματωση, προκυπτει η παραπανω εικονα, βεβαια η φωτογραφια μεγαλωνει το προβλημα κ αυτο το ειχα παρατηρησει κ εγω στις δικες μου φωτο οπου η ερυθροτητα ειναι ειναι εντονη


και γω την εντυπωση οτι εκτεθηκε στον ηλιο εχω
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
παιδια, οι μηνες με την ερυθροτητα ειναι ιανουαριος κ φεβρουαριος, θα πρεπει καποιος να προσπαθησει πολυ για αποκτησει ερυθροτητα αυτους τους μηνες, εκτος κ αν παει ενα ταξιδι σε αλλο ημισφαιριο, οπως κ ναχει ομως η ερυθροτητα δεν δειχνει να εχει επιρεασει την εξελιξη εως τον εκτο μηνα
 

vag25

Well-Known Member
1. Καταλάβατε τώρα γιατί οι γιατροί που είναι δυνατοί στο marketing και προωθούν πολύ την εικόνα τους (και όπως δεν κάνουν καθόλου η HLC και ο Kaan) κυνηγούν κυρίως τα περιστατικά μέχρι NW3;

Ο Λορετζο τσαλακωνεται παντως αρκετα και με NW7..
 

PROF

Active Member
Ο Λορετζο τσαλακωνεται παντως αρκετα και με NW7..

Πάντως μετά τους Hasson & Wong και τα μεγάλα strip με τα οποία μπορούσαν να αντλήσουν πολλά grafts και επομένως να
αντιμετωπίσουν τα μεγάλα NW, περάσαμε στη FUE όπου νομίζω ότι οι κλινικές που πάλεψαν πολύ τα μεγάλα NW μέσω της FUE ήταν κυρίως ο Umar στην Καλιφόρνια και η HLC στην Άγκυρα, οι οποίοι μάλιστα για την αντιμετώπιση των ΝW6 και ΝW7 ανέπτυξαν και εξειδικεύτηκαν πολύ και στη χρήση των beard & body grafts.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστότατος ο Prof στην ανάλυση, ήμουν έτοιμος να την κάνω εγώ (δεν έβαλε μόνο το ποσοστό φύτρωσης, είναι λάθος να υποθέτουμε 100%). Μου αρέσει που ο Tsek με το καλημέρα μίλησε για πολύ μέτριο αποτέλεσμα. Γενικά δυό λαλούν και τρεις χορεύουν. Έχουμε μετατρέψει μια διαδικασία που διέπεται από συγκεκριμένους κανόνες σε κριτική αφηρημένης τέχνης. Το αποτέλεσμά του είναι πολύ καλό για 6μηνό με βάση το CV. Για το μόνο που δεν άκουσα κουβέντα είναι ότι ο λόγος του 1.92 είναι επιλογή του γιατρού λόγω splitting και όχι αυτός που θα μπορούσε να υποστηρίξει η δότρια. Όλες του οι περιοχές είχαν λόγο πάνω από 2 (Τ:2.1, P:2.35, O:2.45). Ειδικά στην occipital ο λόγος από 2.45 έπεσε στην εξαγωγή 1.89! (-25%). 'Άνετα θα μπορούσαν να μπουν 3200 με λόγο 2.2.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Σωστότατος ο Prof στην ανάλυση, ήμουν έοιμος να την κάνω εγώ. Μου αρέσει που ο Tsek με το καλημέρα μίλησε για πολύ μέτριο αποτέλεσμα. Γενικά δυό λαλούν και τρεις χορεύουν. Έχουμε μετατρέψει μια διαδικασία που διέπεται από συγκεκριμένες κανόνες σε κριτική αφηρημένης τέχνης. Το αποτελεσμά του είναι πολύ καλό για 6μηνό με βάση το CV. Για το μόνο που δεν άκουσα κουβέντα είναι ότι ο λόγος του 1.92 είναι επιλογή του γιατρού λοόγω splitting και όχι αυτός που θα μπορούσε να υποστηρίξει η δότρια. Όλες του οι περιοχές είχαν λόγο πάνω από 2 (Τ:2.1, P:2.35, O:2.45). Ειδικά στην occipital ο λόγος από 2.45 έπεσε στην εξαγωγή 1.89! (-25%). 'Άνετα θα μπορούσαν να μπουν 3200 με λόγο 2.2.

Για ποιο λογο συμβαινει αυτο; σε ενα τετοιο περιστατικό που ειναι μεγαλο nw για ποιο λογο να γινει splitting;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντα γίνεται splitting, τα έχω αναλύση στο περί splitting μην επεκταθούμε εδώ.
 

Tsek

Well-Known Member
Σωστότατος ο Prof στην ανάλυση, ήμουν έτοιμος να την κάνω εγώ (δεν έβαλε μόνο το ποσοστό φύτρωσης, είναι λάθος να υποθέτουμε 100%). Μου αρέσει που ο Tsek με το καλημέρα μίλησε για πολύ μέτριο αποτέλεσμα. Γενικά δυό λαλούν και τρεις χορεύουν. Έχουμε μετατρέψει μια διαδικασία που διέπεται από συγκεκριμένους κανόνες σε κριτική αφηρημένης τέχνης. Το αποτέλεσμά του είναι πολύ καλό για 6μηνό με βάση το CV. Για το μόνο που δεν άκουσα κουβέντα είναι ότι ο λόγος του 1.92 είναι επιλογή του γιατρού λόγω splitting και όχι αυτός που θα μπορούσε να υποστηρίξει η δότρια. Όλες του οι περιοχές είχαν λόγο πάνω από 2 (Τ:2.1, P:2.35, O:2.45). Ειδικά στην occipital ο λόγος από 2.45 έπεσε στην εξαγωγή 1.89! (-25%). 'Άνετα θα μπορούσαν να μπουν 3200 με λόγο 2.2.
Με βάση το πως ξεκίνησε η επέμβαση μιά χαρά τα έγραψα.
Πριν φύγουν απο Ελλάδα στόχευαν και σε πυκνότητα αν δεις τα πρώτα ποστ, αν μετά δεν τους βγήκε είναι άλλο θεμα και πρεπει να το λάβουμε στα μείον της συνολικής διαδικασίας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα