Advanced hair clinic / βεκρής - αλήθεια ή ψέματα?

Tsek

Well-Known Member
Απλα η λογικη σου ειναι παρασιτικη για το φορουμ. Οπως ειπες ο μονος λογος που ανεβαζες φωτογραφιες ηταν για να σου δωσουν οδηγιες και να σου πουν τη γνωμη τους τα εμπειρα μελη, και μολις πηρες αυτο που ηθελες τις εσβησες, και δεν τις αφησες να υπαρχουν ωστε να τις δουν κι αλλα παιδια που ψαχνονται για να παοκτησουν μια εικονα και να βοηθηθουν κι αυτα. Και εστω δικαιωμα σου να τις σβησεις, δε σε υποχρεωνει κανενας να τις αφησεις. Εχεις ομως και το θρασος να παραμενεις στο φορουμ και περα απο το να σπαμαρεις, να υποστηριζεις την κλινικη σου μιλωντας χωρις φωτογραφιες (πια) και επιχειρηματα. Εισαι ενα βαρος για την κοινοτητα και πιθανον εγκαθετος της ahc. Αυτα.
Ήτανε θολές ρε και μου κάναν παραπονα. Τις εβγαλα μην μπερδευτεί και πάει κανείς στον μπακαλη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Τσεκ αρκετες φορες εχετε δεχτει αδικη κριτικη και εσυ και ο δημητρης αλλα με συχωρεις φταιτε και εσεις.
Πιστευω εαν κατακρινατε απο την αρχη σοβαρες αστοχιες της κλινικης οπως τα λαθη με τις δοτριες η απουσια σοβαρου consultation πριν την μμ σιγουρα θα ειχατε αποφυγει τις εντασεις και την υπερβολικη κριτικη που δεχεστε.
Εγω προσωπικα πιστευω οτι δεν εχετε καμια σχεση με την κλινικη αλλα νομιζω εχετε φανατιστει και πιστεψε με ειναι οτι χειροτερο διοτι η παρουσια μας στο φορουμ πρεπει να εξυπηρετει μονο το δημοσιο συμφερον και οχι τα συναισθηματα μας.Το συμφερον ολλων μας δεν ειναι ουτε ο ΕΡΝΤΟΓΑΝ ουτε ο ΛΟΡΕΤΖΟ ουτε ο ΜΑΡΑΣ ουτε ο ΒΕΚΡΗΣ.Αλλα μονο το κεφαλι μας και η τσεπη μας.
 

Tsek

Well-Known Member
Επειδή λοιπόν δουλεύουν με την ημερα και όχι με το γκραφ προτρέπω για το συμφερον ειδικά οποιου χρειαζεται πυκνωση να πάει και να ζητήσει τιμη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Tsek, ένα θα σου πω: Grow up και μάθε να συζητάς νηφάλια. Τα "τσιτάτα" είναι καλά όταν χρησιμοποιούνται με μέτρο. Όταν επαναλαμβάνονται διαρκώς θυμίζουν κακομαθημένο παιδάκι που έχει θυμώσει γιατί δεν τον παίζουν και κάνει μούτρα. Μπορείς κάλλιστα να υπερασπιστείς την κλινική σου, αν το θεωρείς σκόπιμο, χωρίς αυτή την οπαδική φανατίλα την οποία εκπεμπεις έντονα μόλις ακουστεί κάτι για τον Β., με 2 απλές προτάσεις προτάσοντας τα θετικά τους και κριτικάροντας κομψά και light τα αρνητικά τους συνεισφέροντας σε έναν πολιτισμένο διάλογο. Ασε δε που έτσι τελικά τους προσφέρεις και καλύτερο έργο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
καλημερα... απ οτι διαβασα εχθες το βραδυ ενω κοιμομουν εσεις ξεσαλωνατε...ωραια περασατε....επειδη ειπωθηκαν πολλα και διαφορα απ ολους ευτυχως κρατωντας εα επιπεδο γι αυτο και συνεχιζω την συζητηση ...εγω θα ηθελα να μου λυσετε καποιες αποριες....εγω θα δεχτω οτι ειναι γελοιο ο βεκρης να θεωρειτε οχι ο καλυτερος αλλα απ τους καλυτερους στον κοσμο....γιατι πανε οι ξενοι εκει?δεν μου απαντησατε ακομα σ αυτο...γιατι της dhi απ την αλλη τρεχουν δεξια και αριστερα στην ευρωπη η ερχονται διαφοροι ξενοι?το χω δει με τα ματια μου...η νοσηλευτρια που μου κανε για παραδειγμα εμενα την μμ ηταν λισσαβωνα την προηγουμενη εβδομαδα...καλα ειναι μ@@@ αυτοι στην πορτογαλια?διπλα εχουν τον λορετζο...μα τι γινεται και τρεχουν στις ουγκα ελληνικες κλινικες?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
εγω θα δεχτω οτι ειναι γελοιο ο βεκρης να θεωρειτε οχι ο καλυτερος αλλα απ τους καλυτερους στον κοσμο....γιατι πανε οι ξενοι εκει?δεν μου απαντησατε ακομα σ αυτο...γιατι της dhi απ την αλλη τρεχουν δεξια και αριστερα στην ευρωπη η ερχονται διαφοροι ξενοι?το χω δει με τα ματια μου...η νοσηλευτρια που μου κανε για παραδειγμα εμενα την μμ ηταν λισσαβωνα την προηγουμενη εβδομαδα...καλα ειναι μ@@@ αυτοι στην πορτογαλια?διπλα εχουν τον λορετζο...μα τι γινεται και τρεχουν στις ουγκα ελληνικες κλινικες?

Δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις. Στην Τουρκία που ίσως έχει τις περισσότερες κλινικές στον κόσμο γίνεται παρέλαση από την Ευρώπη. Και δεν μιλώ μόνο τις καλές, μιλώ και για πάρα πολλές οι οποίες είναι δημόσιος κίνδυνος. Εκεί γιατί πάνε? Μα προφανώς για τη "σκοτωμένη" τιμή και γιατί πέφτουν θύματα ενός πολύ έξυπνου μαρκετινγκ αφού οι περισσότεροι το έχουν ψάξει ελάχιστα. Το ίδιο ισχύει και με τον Β. Ας είχε τις τιμές στο εξωτερικό όπως τις έχει στην Ελλάδα και θα έβλεπες πόσο λιγότεροι ξένοι θα ερχόντουσαν.

Τέλος επειδή βλέπω ότι συνεχίζεις στο ίδιο μοτίβο και χρησιμοποιείς και εκφράσεις τύπου "ουγκα" να σου υπενθυμίσω ότι είσαι εκτός θέματος, εδώ δεν συζητάμε εσωτερικό vs εξωτερικό. Ο σκοπός του θέματος, όσο και αν αδυνατείς να το καταλάβεις, είναι συγκεκριμένος και έχει σαν σκοπό να αναδείξει τις υπερβολές της AHC και να ενημερώσει τους αναγνωστες παρέχοντας τεκμηριωμένο αντίλογο. Ουδέποτε χαρακτηρίστηκαν οι 2 Ελληνικές κλινικές "ούγκα" και ούτε ότι είναι οι χειρότερες σε σχέση με άλλες ξένες και ιδιαίτερα από Τουρκία μεριά. Και εδώ, αλλά και σε άλλα νήματα του Β. και της D. αναλύονται επαρκώς τα συν και τα πλην. Αν μπεις στον κόπο να τα διαβάσεις σε βάθος και τιθασεύσεις την κακώς εκφραζόμενη εθνική σου υπερηφάνια, θα βρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ενώ ταυτόχρονα στον πεινασμένο Έλληνα περνει τριχιλιαρα και τετραχιλιαρα ενώ στον ευρωπαϊο τα μισά,απορώ πώς με τόση άνεση την υπερασπιζεστε ενώ θα έπρεπε να να τους βάλετε και λίγο χέρι.

Σε αυτό δεν έχω πρόβλημα (με την χρέωση). Είναι εταιρία, όχι φιλανθρωπικό ίδρυμα, και θα κάνει τα πάντα (φυσικά εντός του νόμιμου πλαισίου) για να μεγιστοποιήσει το κέρδος της. Είναι γνωστό ότι πολλές εταιρείες λειτουργούν με την έννοια του marginal cost (σε διαφορετικές αγορές) για να αυξήσουν τον τζίρο τους και να μειώσουν τα γενικά τους έξοδα. Είναι παγκόσμια πρακτική και οι περισσότεροι εξ' ημών στην δική τους επιχείρηση θα το έκαναν αν είχαν την δυνατότητα. Η μόνη υγιής πρακτική για να δοθούν καλύτερες τιμές είναι μέσω του ανταγωνισμού (ποιότητα υπηρεσιών/τιμη).
Ακόμα και αν το φόρουμ προτρέψει σε μπουκοτάρισμα (δεν θα το κάνει) του Β. για να ρίξει τις τιμές δεν πρόκειται να γίνει τίποτα αν δεν υπάρχει εναλλακτική. Το πρόβλημα μας είναι ότι δεν έχουμε εγχώρια εναλλακτική σε λογικές τιμές και κορυφαίες υπηρεσίες. Θεωρώ ότι αν ο Erdo ήταν Ελλάδα και οι τιμές του ήταν ελαφρά μικρότερες θα γινόταν πάρτυ και εκεί όντως οι τιμές θα έπεφταν αλλά και η ποιότητα θα ανέβαινε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
εδω μιλαμε οτι ο τυπος ομως για να παει ενας 6αρης να τον φτιαξει αν τα βαλετε κατω και τα υπολογισετε θελει 25.000 καθαρα για την μμ!!! αν ισχυει κιολας τα λεφτα που εδωσε ο πανος αν και ουσιαστικα ποτε δεν ειπε ακριβως παρα μονο το υπολογισαμε....ελπιζω να κτλ οτι με τετοια ποσα σημερα αγοραζεις δυο σπιτια στην αθηνα ετσι? ειναι λογικο λοιπον η πλειοψηφια των ευρωπαιων πολιτων να ψαχνουν οικονομικοτερες λυσεις με οσο δυνατον καλυτερο αποτελεσμα...αν απευθυνομαστε λοιπον στον μεσο ελληνα και οχι σ αυτον που δεν ξερει τι εχει κτλ οτι καποιοι ειναι απλησιαστοι....και δεν εχω μιλησει ποτε ασχημα σε κανεναν @CVIAL ...το "ουγκα" το πα ουσιαστικα μεταφορικα για τον κανιβαλισμο απο καποιους στις ελληνικες κλινικες συγκεκριμενα....κ οχι δεν μ επιασε τπτ το εθνικο...απλα εχω ξανα πει οτι μ ενοχλει η ξενομανια και η προκαταληψη και αυτη η μονιμη μιζερια στο οτιδηποτε ελληνικο...οπως ειπε καποιος παραπανω οτι πληρωνεις παιρνεις και ειναι νομος!!! θεωρω οτι η πλειοψηφια του φορουμ μαλλον δεν πουλαει και το σπιτι του για να παει στο κορυφαιο για ενα καλυτερο αποτελεσμα...
 

tasos33

Well-Known Member
Αναφέρθηκα στην τιμολογιακή πολιτική του Β. κυρίως για τους φανατικούς οπαδούς της οι οποίοι έκαναν θέμα για τον καημένο Έλληνα που με τρία χιλιάρικα φτιάχνει το κεφάλι του και όχι για την καθεαυτή τιμολογιακή πολιτική του Β.

Τον οποίο Β. προσωπικά θεωρώ ότι είναι ένας πανέξυπνος επιχειρήματιας κάτι που έχω ξαναγραψειί πολλάκις.




Σε αυτό δεν έχω πρόβλημα (με την χρέωση). Είναι εταιρία, όχι φιλανθρωπικό ίδρυμα, και θα κάνει τα πάντα (φυσικά εντός του νόμιμου πλαισίου) για να μεγιστοποιήσει το κέρδος της. Είναι γνωστό ότι πολλές εταιρείες λειτουργούν με την έννοια του marginal cost (σε διαφορετικές αγορές) για να αυξήσουν τον τζίρο τους και να μειώσουν τα γενικά τους έξοδα. Είναι παγκόσμια πρακτική και οι περισσότεροι εξ' ημών στην δική τους επιχείρηση θα το έκαναν αν είχαν την δυνατότητα. Η μόνη υγιής πρακτική για να δοθούν καλύτερες τιμές είναι μέσω του ανταγωνισμού (ποιότητα υπηρεσιών/τιμη).
Ακόμα και αν το φόρουμ προτρέψει σε μπουκοτάρισμα (δεν θα το κάνει) του Β. για να ρίξει τις τιμές δεν πρόκειται να γίνει τίποτα αν δεν υπάρχει εναλλακτική. Το πρόβλημα μας είναι ότι δεν έχουμε εγχώρια εναλλακτική σε λογικές τιμές και κορυφαίες υπηρεσίες. Θεωρώ ότι αν ο Erdo ήταν Ελλάδα και οι τιμές του ήταν ελαφρά μικρότερες θα γινόταν πάρτυ και εκεί όντως και οι τιμές θα έπεφταν αλλά και η ποιότητα θα ανέβαινε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
...απλα εχω ξανα πει οτι μ ενοχλει η ξενομανια και η προκαταληψη και αυτη η μονιμη μιζερια στο οτιδηποτε ελληνικο...

Αν όντως σε ενοχλεί, τότε εσύ πρώτος από όλους έπρεπε να τους βάζεις χέρι και να τους κριτικάρεις για να αποβάλλουν αυτές τις γελειότητες και τις κουτοπονηρίες . Εμενα με προσβάλλει σαν Έλληνα και θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να ανέβουν επίπεδο μέσω τις κριτικής. Αν ανήκεις και εσύ στην "περήφανη" κατηγορία που του σερβίρουν σανό και τον κρατάνε σε καταστολή με τέτοιες δοξασίες (ξενομανία, κλπ) έχεις χάσει το νόημα. Αυτό είναι το παιχνίδι των "Ελληναράδων" και για αυτό είμαστε εδώ που είμαστε. Η αριστεία μαζί με το δαιμόνιο της φυλής είναι η μόνη διεξοδος. Και υπάρχουν πολλά τέτοια παραδείγματα στην χώρα τα οποία δυστυχώς δεν αυξάνονται τα τελευταία χρόνια.
 

Tsek

Well-Known Member
Tsek, ένα θα σου πω: Grow up και μάθε να συζητάς νηφάλια. Τα "τσιτάτα" είναι καλά όταν χρησιμοποιούνται με μέτρο. Όταν επαναλαμβάνονται διαρκώς θυμίζουν κακομαθημένο παιδάκι που έχει θυμώσει γιατί δεν τον παίζουν και κάνει μούτρα. Μπορείς κάλλιστα να υπερασπιστείς την κλινική σου, αν το θεωρείς σκόπιμο, χωρίς αυτή την οπαδική φανατίλα την οποία εκπεμπεις έντονα μόλις ακουστεί κάτι για τον Β., με 2 απλές προτάσεις προτάσοντας τα θετικά τους και κριτικάροντας κομψά και light τα αρνητικά τους συνεισφέροντας σε έναν πολιτισμένο διάλογο. Ασε δε που έτσι τελικά τους προσφέρεις και καλύτερο έργο.
Civial επειδή δεν
είμαι ταγμένος πουθενά θωερώ υπερβολικό το πεσιμο που γίνεται στην κλινική και αδικο ως προς τα εδώ μέλη. Δοξα τω Θεω ο Βεκρής μια χαρα δουλειά έχει είτε λέτε καλά είτε κακά για αυτον εδώ δεν νομίζω πως αλλάζει κατι επι της ουσίας τώρα που εδραιωθηκε για αυτόν.
Το μόνο που κανετε είναι να φοβιζετε νέα μέλη και να τους στέλνετε αλλού αν μιλαμε για Ελλάδα με φτωχοτερα αποτελεσματα ή να μένουν με τοπικ και φίνα για να μαζεψουν λεφτά να πάνε σε 5 χρόνια εξω. Μιλάω για κάποιον που χρειαζεται 4-5 χιλιάδες γκραφς και θέλει 10.000 ευρώ για κυπρο με την τωρινη προσφορα του 1.95.. αν τον χρεωσουν κανονικές τιμές 2.5 ή 2.80 καληνύχτα.
ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ. Η θα μαζευα 10.000 να πάω εξω ή εκανα άμεσα και ξεμπέρδευα εδώ.
Και ξανα λέω αν έμπαινα τώρα στο φόρουμ και έπαιρνα της μετρητής ολες τις καλο-κακο προεραιτες κριτικές αντι να εστιασω στο αποτελεσμα ακόμα θα έβαφα μαλλιά κάθε 15 μερες και θα τα πασπάλιζα τοπικ. Αυτά απο μένα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η τακτική του φόρουμ είναι να επικρίνει τα κακώς κείμενα και να επικροτεί τα καλώς. Κάθε νοήμων άνθρωπος που θα κάνει την ερευνά του στο φόρουμ με καθαρό μυαλό και χωρίς παρωπίδες θα αντιληφθεί όλα αυτά που λες και αρκετά ίσως παραπάνω. Το ότι πήρες εσύ ένα καλό αποτέλεσμα (για τα δικά σου μέτρα) δεν σημαίνει τίποτα για άλλες περιπτώσεις ούτε μπορείς να το γενικεύσεις. Αλλοίμονο να ήταν τόσο εύκολο. Κάθε ένας πρέπει να μετρήσει ένα σωρό παραμέτρους (έκταση προβλήματος, ηλικία, χρήματα, χαρακτηριστικά, προσδοκίες, κλπ,κλπ) και μετά να πάρει τις αποφάσεις του έχοντας όμως ξεκάθαρη πληροφόρηση για τις δυνατότητες της κάθε κλινικής.

Αν βρεις κάτι ατεκμηρίωτο στην κριτική που κάνουμε θα συμφωνήσω μαζί σου ότι λασπολογούμε. Από την άλλη όμως μην ξεχνάς κάτι δότριες με παράθυρα που πολύ θα τους βόλευε να υπάρχουν ακόμα. Με το κράξιμο τις διόρθωσαν (αν τις διόρθωσαν). Σε αυτά τα "θύματα" τι έχεις να πεις? Μήπως ότι αν είχαν καλύτερη πληροφόρηση θα είχαν πάρει διαφορετική απόφαση? Ακόμα θυμάμαι τις άθλιες "καφενειακές" απόψεις από τους supporters "δεν με πειράζει πως θα φαίνεται η δότρια αρκεί να έχω μαλλί μπροστά". Αυτά είναι τα επικίνδυνα και όχι το ότι φοβίζουμε κόσμο και τον στέλνουμε αλλού στην Ελλάδα (sic) λες και δεν τα γράφουμε και για τους άλλους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Kαι οποιος νομιζει οτι ο γνωστος τουρκος δεν θα δεχτει κριτικη στα αποτελεσματα που αναμενουμε κανει μεγαλο λαθος.
Μακαρι να πανε ολα καλα με τα παιδια που εκαναν εκει διοτι το ψυχολογικο και οικονομικο βαρος ειναι τεραστιο αλλα κριτικη θα γινει ο κοσμος να χαλασει τουλαχιστον απο μενα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συνεχίζω. Σε διαφημιστικό που μου ήρθε στο FB βλέπουμε ακούρευτη συνεδρία. Στην πιο δύσκολη περίπτωση, εμφύτευση σε υπάρχοντα μαλλιά με μεγάλο μήκος, η νοσηλεύτρια πραγματοποιεί την εμφύτευση δια γυμνού οφθαλμού. Ειλικρινά εύχομαι να γίνεται μόνο στο βίντεο και όχι στην πραγματικότητα (πράγμα για το οποίο αμφιβάλλω). Εδώ δεν σκολουθείται κανένα πρωτόκολλο και η ενέργεια είναι ενάντια σε όλες τις διεθνείς πρακτικές. Ειλικρινά δεν θα ήθελα να ήμουν στη θέση του κυρίου ούτε ακόμα και αν πρόκειται για διαφημιστικό γύρισμα. Η κλινική πρέπει να δει πολύ σοβαρά το θέμα της πειθαρχίας και της τήρησης των πρωτοκόλλων ακόμα και στα βίντεο!

 

Giorgos-3

Well-Known Member
Κ κατι που μου διέφυγε πριν και ξεχαςα να αναφερω οταν μιλουσαμε για μικρα κ μεγαλα nw...μπαίνοντας στην σελίδα του Τούρκου πας να δεις αποτελέσματα του κ σου δειχνει ανα nw πριν κ μετα ... στο nw5 k nw6 σου δειχνει μονο το πριν χωρις να δημοσιεύει κανενα περιστατικό το μετα ...γιατι αραγε ; Οπως λετε ισα ισα αυτα ειναι και τα ευκολα γι αυτους ...Ε ας διαφιμησουν ενα ...
 
Μπλουζα