Advanced hair clinic / βεκρής - αλήθεια ή ψέματα?

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή βλέπω συντονισμένη προσπάθεια υπερασπισης απαντώ ξεχωριστά στον καθένα:

1. Γεώργιε. Είμαστε στην Ελλάδα και κρίνουμε κυρίως τις Ελληνικές κλινικές αφού είμαστε Ελληνικό φόρουμ και τα μέλη μας πάνε κατά βάση εκεί. Εννοείται ότι κάνουμε κριτική και στις έξω ανάλογα με τα περιστατικά που βλέπουμε.

2. Tsek. Μη δόκιμο το παράδειγμα του Hyundai. Δεν έχει καμμία σχέση με τις υπερβολές της AHC. Αν έσυ θεωρείς τρίχα, αυτά που αναφέρονται εδώ, συγγνώμη και πάσο.

3. Δημήτρη. Για μένα λέει πολλά η σοβαρότητα μιας κλινικής ακόμα και στο μάρκετινγκ. Για άλλους πάλι όχι. Δικαίωμα του καθενός να επιλέγει. Το φόρουμ όμως επειδή έχει δημοσιογράφικό χαρακτήρα οφείλει να αποκαλύπτει τις υπερβολές έτσι ώστε να μην «ψαρωνουν» τα νέα μέλη.

Τέλος απευθυνόμενος και στους 3. Έχετε δει κλινική που να κάνει τέτοιο statement ακόμα και από τις κορυφαίες που θα μπορούσαν να το ισχυριστούν. Εγώ όχι. Αν δεν υπήρχε αυτή η υπερβολή δεν θα ανοιγόταν και το νήμα. Εδώ όμως έχει ξεπεραστεί κάθε όριο και δεν είναι για αθώο λόγο...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Συντονισμένη ενέργεια το Λες αυτο ; Εγω Μαλλον αλλιως θα το χαρακτήριζα ... και Εγω προσωπικα δεν μπηκα ουτε θα μπω σε καμια διαδικασια να ψαξω να βρω ας πουμε διαφημιστικο του Τούρκου και να σχολιάσω οτι υπερβολή να υπαρχει ....το θεωρω προβοκατόρικο...ας μιλούν μονο τ αποτελέσματα και μονο αυτα ...εκτος αν υπαρχουν καποιοι αλλοι παράγοντες που δεν γνωριζω προσωπικα...και για να καταληξω το θεωρω εντελως άστοχο απ το πουθενα να δημοσιευται κάτι που στοχοποιεί...και το λεω που ευτυχως δεν εσω παει σ αυτην την κλινική γιατι εκει πια θα ειχαν λυσσάξει καποιοι ...
 

Tsek

Well-Known Member
Civial sorry αλλά συντονισμένη επίθεση σημαίνει ότι συνεννοούμαι με τον Δημήτρη και τον Γιώργο τι θα πούμε. Ελεος σε κανέναν απο τους 2 δεν έχω μιλήσει ούτε με μήνυμα, δεν ξέρω καν ποιοί είναι.
Εχουμε απλά την ίδια άποψη. Τα παιδιά είναι συνέχεια σχεδόν μέσα. Έγραψα κάτι, το είδαν και συμπλήρωσαν. Αυτό είναι όλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ προσωπικά το παίρνετε και δεν πρέπει. Γιώργο φυσικά και να μπεις να ψάξεις ή αν υποπέσει στην αντίληψη σου κάτι να το δημοσιεύσεις, πολύ καλό θα κάνεις στο φόρουμ και από εμένα είσαι ευπρόσδεκτος. Τι νομίζεις δηλαδή, το θέμα είναι Τούρκος ή Έλληνας ή Ισπανός ή Βέλγος; Μάλλον δεν με ξέρεις καλά...




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Flosk

Well-Known Member
Ενταξει θα μπορουσαμε να ξεγυμνωνουμε και διεθνης γιατρους ,αυτο ειναι βεβαιο, απλα επειδη ειμαστε Ελλαδα και οι υποψηφιοι επιλεγουν Ελλαδα (στο μεγαλυτερο βαθμο) θα πρεπει και εκει να στοχευουμε με τα σχολια στο φορουμ. Φυσικα δεν εχουν βγει εκτος βολης ουτε οι Κυπριακες στο παρελθον ουτε θα βγουν στο μελλον τα τοπ ονοματα. Για να συμβει αυτο ομως πρεπει να δωσουν και αφορμη που δεν εχουν δωσει αλλιως θα το γνωριζαμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Συντονισμενη προσπαθεια υπερασπισης απο τον giorgo που εκανε μμ στη dhi;

Ουτε εγω εχω καμια διαθεση να κατσω να ξεψαχνισω βιντεακια κλινικων. Για εμενα δεν εχει νοημα.

Ας γραψει κανεις σε αλλο θεμα για τις κλινικες στην Ελλαδα που πραγματικα θα βγεις με κατεστραμενο κεφαλι γιατι διαβαζοντας καποιο νεο μελος αυτα θα θεωρει οτι η dhi και ahc ειναι οι χειροτεροι και θα καταληξει να παει medi j, laser line cl, και γκουρ* αν αποφασισει για Ελλαδα.

Επιβεβαιωνω οτι δεν εχω μιλησει ποτε ουτε με τον tsek ουτε με τον giorgo.
 

andy.k

Active member
Καλησπερα, μπηκα μετα απο κανενα 5μηνο να δω καμια παρουσιαση αλλα αυτο εχει πιο ενδιαφερον. Η αποψη μου ειναι οτι ο Β πουλαει πολυ παπατζα, σαφως και καποιος νοημων ανθρωπος δε θα παει εκει βασιζομενος στις αερολογιες τυπου "καλυτερη κλινικη στον κοσμο", εκτιμω οτι κανεις απο εδω μεσα δε πηγε εκει γι αυτο το λογο...το αρχικο σχολιο του stripar ειναι ορθο, ειναι ανακριβεια αυτο που ισχυριζεται η κλινικη, δε θα πω ψεμα γιατι ισως να ηταν η καλυτερη(πρωτη) κλινικη σε αριθμο προσελευσεων ξενων πελατων. Αληθεια δε ξερω αν υπαρχουν καποια αντικειμενικα κριτηρια κ καποιοι καθορισμενοι κριτες/οργανισμοι που να αναδεικνυουν την συνολικα σε ολους τους τομεις καλυτερη κλινικη στον κοσμο...συνεπως και ο Β το γενικευσε(κακως) και εβγαλε τη βρωμα "top κλινικη"...οκ στους κουτους ακουγεται ευηχο...απο την αλλη (ασχετο με το νημα ωστοσο), καποιος που εχει συγκεκριμενο budget μονο για Ελλαδα, αν θελει να δει φυτρωση κ καλυψη, η εκει θα παει η ισως στην dhi(ωστοσο νομιζω οτι εκ του αποτελεσματος κερδιζει ο Β και ας ειναι μπακαλης). Απο τα αποτελεσματα του φορουμ νομιζω η πλειοψηφια ειχε αν μη τι αλλο, φυτρωση...φυσικα τα "ζηλευτα" αποτελεσματα του φορουμ, δεν ειναι αυτα του Β...οκ για εμενα τα μονα 2 πραγματα στα οποιο ειναι καλος εως πολυ καλος, ειναι το ποσοστο φυτρωσης και το κοστος...στα υπολοιπα ειναι για τα πανυγηρια...και φυσικα δεν ειναι η καλυτερη κλινικη στον κοσμο...
 

tasos33

Well-Known Member
Δηλαδή το να επιλέξει κάποιος αδαής μια κλινική η οποία αυτοδιαφημιζεται ως η καλύτερη παγκοσμίως χωρίς να αναφέρει ούτε στα ψιλά γράμματα σε ποιο τομέα είναι η καλύτερη, ενώ ταυτόχρονα στον πεινασμένο Έλληνα περνει τριχιλιαρα και τετραχιλιαρα ενώ στον ευρωπαϊο τα μισά,απορώ πώς με τόση άνεση την υπερασπιζεστε ενώ θα έπρεπε να να τους βάλετε και λίγο χέρι.

Κυρίως ο τσεκ και ο Δημήτρης, για τον Γιώργο δεν έχω τέτοια απαίτηση, το μυαλό του είναι πολύ πρώιμο φορουμιτικα για να αντιληφθεί πράματα.

Και πρέπει να τους κράξετε όπως τους κραζαμε τόσους μήνες για τα τετράγωνα και μάλλον το συμμαζέψαν λίγο το θέμα.

@Tsek εσύ γιατί πλήρωσες 3000 και ο Γερμανός 1500 ? Προσωπικά θα τους έπαιρνα τηλέφωνο άσχετα αν ήμουν η όχι ευχαρίστημενος από το αποτελεσμα.
 

andy.k

Active member
Ξεβρακωμα χρειαζεται ομως...οχι η ahc μονο...ολοι οσοι προσπαθουν να διαφημιστουν και να προωθησουν τις υπηρεσιες τους με ανακριβειες...ειναι τουλαχιστον ανηθικο... Δε νομιζω να εχει βγει ποτε ο lorenzo, ο erdogan, η αντιστοιχου επιπεδου γιατροι και να ισχυριζονται οτι ειναι οι καλυτεροι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Παρόλο ασθενής του Βεκρή ο Andy.k,
μιλάει πάντα αντικειμενικά για την κλινική του και τις υπηρεσίες της.

Σε αντίθεση με τον επρόσωπο τύπου της , εδώ στο Forum

Μπράβο Αντυ
 

koumparos

Well-Known Member
Τελικα ισως η δυναμη του φορουμ να ειναι μεγαλυτερη απο οσο πιστευουμε.Εχω την εντυπωση οτι εκοψαν τα αστειακια περι καλυτερης κλινικης του κοσμου στα διαφορα διαφημιστικα που βλεπω στο νετ.To λες και βελτιωση μετα τα παραθυρα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δηλαδή το να επιλέξει κάποιος αδαής μια κλινική η οποία αυτοδιαφημιζεται ως η καλύτερη παγκοσμίως χωρίς να αναφέρει ούτε στα ψιλά γράμματα σε ποιο τομέα είναι η καλύτερη, ενώ ταυτόχρονα στον πεινασμένο Έλληνα περνει τριχιλιαρα και τετραχιλιαρα ενώ στον ευρωπαϊο τα μισά,απορώ πώς με τόση άνεση την υπερασπιζεστε ενώ θα έπρεπε να να τους βάλετε και λίγο χέρι.

Κυρίως ο τσεκ και ο Δημήτρης, για τον Γιώργο δεν έχω τέτοια απαίτηση, το μυαλό του είναι πολύ πρώιμο φορουμιτικα για να αντιληφθεί πράματα.

Και πρέπει να τους κράξετε όπως τους κραζαμε τόσους μήνες για τα τετράγωνα και μάλλον το συμμαζέψαν λίγο το θέμα.

@Tsek εσύ γιατί πλήρωσες 3000 και ο Γερμανός 1500 ? Προσωπικά θα τους έπαιρνα τηλέφωνο άσχετα αν ήμουν η όχι ευχαρίστημενος από το αποτελεσμα.

Τασο τις τιμες τις καθοριζει ο ανταγωνισμος. Ποιοι ειναι οι σοβαροι ανταγωνιστες της ahc; η dhi και οι δυο κυπριακες για Ελλαδα που να κανουν δουλεια. Στις τιμες που εχει δεν τον πιεζει τιποτα να κατεβασει τιμες αφου ειναι ο πιο φθηνος.
Στον ανταγωνισμο του εξωτερικου υπαρχουν πολλες κλινικες που δινουν και πιο χαμηλα εκει παιζει με τον παγκοσμιο ανταγωνισμο. Εκει πιστευω οτι οφειλεται η διαφορα στις τιμες. Οπως νομιζω αν δεν κανω λαθος και η hdc για τους κυπριους ειναι πιο ακριβη.
Οπως εγραψα πιο πανω τις τιμες τις καθοριζει ο ανταγωνισμος σε πολλες υπηρεσιες. Για αυτο οταν υπαρχει ειναι προς οφελος του πελατη γιατι οι τιμες πεφτουν.
 

koumparos

Well-Known Member
Για να λεμε τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη εαν βελτιωθουν στο θεμα δοτριας θα αποτελουν μια καλη επιλογη low cost με συγκεκριμενο ταβανι στην πυκνοτητα.Φοβαμαι ομως οτι με την εξαρση παραρτηματων που ανοιγουν δεν θα ειναι η ποιοτητα υπηρεσιων η ιδια σε ολα τα παραρτηματα.Ευχομαι να διαψευστω στο μελον.
 

Tsek

Well-Known Member
Τάσο. Στo booking.com ένα δωμάτιο εχει 60 ευρώ και αν πας μόνος σου στην ρεσεψιόν να το κλείσεις μόνος σου ζητάνε 100. Αν δεν καταλαβαινεις γιατί συμβαίνει αυτό διαβασε τι είπε ο Δημήτρης.
 

andy.k

Active member
Οριακα πιανει την κρισιμη πυκνοτητα η κλινικη. Για να εχεις καλο αποτελεσμα πρεπει να εχεις υποστιρηξη απο μαμα μαλλια πισω , ιδανικη τριχα και να τα κρατας κ σε σχετικα μεγαλο μηκος...
Τάσο. Στo booking.com ένα δωμάτιο εχει 60 ευρώ και αν πας μόνος σου στην ρεσεψιόν να το κλείσεις μόνος σου ζητάνε 100. Αν δεν καταλαβαινεις γιατί συμβαίνει αυτό διαβασε τι είπε ο Δημήτρης.

Οταν ξαναπαμε δλδ, να κλεισουμε μεσω Πραγας...ε ρε μαπες που θελουνε...
 

Tsek

Well-Known Member
Με το ίδιο σκεπτικό μια κυπριακη κλινικη εχει βγαλει εδω προσφορά για τα μελη.Γιατι μονο στα μελη? Αδικο. Θα τους πάρω αύριο τηλεφωνο να διαμαρτυρηθώ
 

Tsek

Well-Known Member
Ισες τιμες παντου για ολους. Οποιος ξανα κάνει προσφορά θα τρώει κραξιμο. Η σε ολους η πουθενά. Και αμα δεν τον παιρνει να κανει τζαπα τιμες σε όλους να κλείσει. Αμ πως..
 
Μπλουζα