A. precatorius vs finasteride

kos1987

New Member
Νεα ερευνα που ανακοινωθηκε προσφατα δειχνει οτι εκχυλισματα σπορων του Abrus precatorius τοπικα εχουν καλυτερα αποτελεσματα απο τη τοπικη φινα! Δρα με παρομοιο τροπο, αλλα οταν χορηγηθει συστημικα μειωνει κατα πολυ την τεστοστερονη(Αυτο δεν συμβαινει με τη φινα και μου εκανε τεραστια εντυπωση).

Εστειλα και στους ερευνητες κατι email που τους ρωταω κατι λεπτομερειες σχετικα με τιμες,μεθοδους κ.α. Τεσπα το ψαξιμο συνεχιζεται...
Επισυναπτω και την ερευνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: A. precatorius vs finasteride

Λοιπον η απαντηση που πηρα ειναι οτι τα εκχυλισματα στις συγκεντρωσεις αυτες παιρνουν συστημικα οπως και η φινα.Απλα αποδειξανε οτι ειναι καλυτερο απο τη συνθετικη φιναστεριδη.Αυτο που ψαχνουν τωρα ειναι πως θα το κανουν να δουλεψει για την καλοηθη υπερπλασια του προστατη...

Οι συγκεντρωσεις που χορηγησαν τοπικα απο ολες τις ουσιες ηταν τεραστιες.Αναλογικα με τον ανθρωπο η ποσοτητα της φινας ηταν περιπου 20mg τη μερα
Το εκαναν για να δουν εαν ειναι ασφαλης η χορηγηση σε μεγαλες συγκεντρωσεις και δεν προκαλουν τοξικες, ερεθιστικες αντιδρασεις.Περιμενω και αλλες απαντησεις.
 

kos1987

New Member
Απ: A. precatorius vs finasteride

MANKAR είπε:
μπραβο koss1987 παρα πολυ καλη η ερευνα σου!!!!

Που θα παει θα τη βρουμε τη λυση...παντως εγω σε 1 μηνα θα αλλαξω γραμμη πλευσης απο τις κλασικες "θεραπειες" που εφαρμοζονται απο την πλειοψηφια εδω μεσα.Εχω δοκιμασει πολλα πραγματα στο κεφαλι μου, με κορυφωμα τα κορτιζονουχα αλλα τα εκοψα ξαφνικα για την πιθανοτητα λεπτυνσης του δερματος.Ειναι το τελευταιο πραγμα που θελω αυτη τη στιγμη.

Keep on fighting till the end ;D
 
Μπλουζα