2800 fut dr. feriduni+3.200 fue

Καλησπέρα στην κοινότητα την οποία και παρακολουθώ πολλά χρόνια.

Το δικό μου story είναι το εξής. Είμαι 40 ετών και έκανα την πρώτη μου εμφύτευση πριν περίπου 15 χρόνια στην D*I με 2.000 grafts αλλά με μέτριο αποτέλεσμα. Τελικά πριν περίπου έναν χρόνο αποφάσισα να κάνω και μια δεύτερη την οποία επέλεξα να την κάνω με τον Feriduni στο Βέλγιο. Η εμφύτευση έγινε πριν ακριβώς 4 μήνες με μόνο 2.800 grafts λόγω της κακής ελαστικότητας αλλά και της προηγούμενης (μάλλον) προβληματικής ουλής μου.

Επισυνάπτω και μερικές φωτογραφίες πριν και μετά την επέμβαση. Δεν ανεβάζω σημερινές αφού δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια φύτρωση ακόμα. Θα ανεβάσω όμως το προσεχές διάστημα.


Για όποιες ερωτήσεις είμαι στη διάθεσή σας.
 

Συνημμένα

  • PRE_OP_3.jpg
    PRE_OP_3.jpg
    610.1 KB · Προβολές: 467
  • PRE_OP_4.jpg
    PRE_OP_4.jpg
    517.3 KB · Προβολές: 450
  • PRE_OP_7.JPG
    PRE_OP_7.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 402
  • PRE_OP_9.JPG
    PRE_OP_9.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 408
  • POST_OP_1.JPG
    POST_OP_1.JPG
    992.5 KB · Προβολές: 407
  • POST_OP_2.JPG
    POST_OP_2.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 381
  • POST_OP_5.JPG
    POST_OP_5.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 374
  • POST_OP_6.JPG
    POST_OP_6.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 402

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία διαφορά. Δεν έχουν βγει ούτε καν μικρές τρίχες. Η επέμβαση κόστισε γύρω στις 11.000 ευρώ.
 

Adriano

Well-Known Member
Καλησπέρα στην κοινότητα την οποία και παρακολουθώ πολλά χρόνια.

Το δικό μου story είναι το εξής. Είμαι 40 ετών και έκανα την πρώτη μου εμφύτευση πριν περίπου 15 χρόνια στην D*I με 2.000 grafts αλλά με μέτριο αποτέλεσμα. Τελικά πριν περίπου έναν χρόνο αποφάσισα να κάνω και μια δεύτερη την οποία επέλεξα να την κάνω με τον Feriduni στο Βέλγιο. Η εμφύτευση έγινε πριν ακριβώς 4 μήνες με μόνο 2.800 grafts λόγω της κακής ελαστικότητας αλλά και της προηγούμενης (μάλλον) προβληματικής ουλής μου.

Επισυνάπτω και μερικές φωτογραφίες πριν και μετά την επέμβαση. Δεν ανεβάζω σημερινές αφού δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια φύτρωση ακόμα. Θα ανεβάσω όμως το προσεχές διάστημα.


Για όποιες ερωτήσεις είμαι στη διάθεσή σας.

Στείλε μου την διεύθυνση συνάδελφε να σου στείλω το Whiskey της παρηγοριάς. Και αποτέλεσμα μέχρι στιγμής δεν υπάρχει και σε ξεπαράδιασαν. Κρίμα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία διαφορά. Δεν έχουν βγει ούτε καν μικρές τρίχες. Η επέμβαση κόστισε γύρω στις 11.000 ευρώ.

Giorgo βαλε φωτογραφια πως εισαι τωρα να δουμε την κατασταση σου και ας μην υπαρχει αλλαγη.
Εχουμε ακουσει απο μελη καλα λογια χωρις να εχουμε δει καποιο αποτελεσμα του εως τωρα στο φορουμ.
Τα χρηματα που κοστισε παρα πολλα. Στον 4ο μηνα σιγουρα επρεπε να βλεπεις κινηση στη φυτρωση.
Δωσε παραπανω πληροφοριες αν θες γενικα.
Ακομη δεν μπορει να κριθει η μμ φυσικα εχεις καιρο μπροστα σου
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ναι φυσικά θα βάλω τις επόμενες μέρες. Τα χρήματα πάντως κάπου εκεί κυμαινόντουσαν σε όλους τους γιατρούς που απευθύνθηκα π.χ. Bisanga, Hasson and Wong. Για FUE ήταν αρκετά παραπάνω.
 
Η αλήθεια είναι ότι με χάλαγε τόσο ο Koray όσο και η FUE (για την περίπτωση μου) για λόγους που δεν είναι της παρούσης.... Επίσης θεωρώ τον Feriduni μαζί με τον Lorenzo τους δύο καλύτερους γιατρούς στην Ευρώπη (άσχετα με το προσωπικό μου αποτέλεσμα).
 

Harris_G

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι με χάλαγε τόσο ο Koray όσο και η FUE (για την περίπτωση μου) για λόγους που δεν είναι της παρούσης.... Επίσης θεωρώ τον Feriduni μαζί με τον Lorenzo τους δύο καλύτερους γιατρούς στην Ευρώπη (άσχετα με το προσωπικό μου αποτέλεσμα).
Καλή επιτυχία να ευχηθώ λοιπόν!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γενικα εχεις καλουτσικο μαλλι,ψηλα πλαινα,χρωμα,τριχα.
Βαλε καμια φωτο τωρα να δουμε.
Περιμενε λιγο ακομη να δουμε πως θα παει η φυτρωση για να λες οτι δε βγηκε τριχα δεν κολαει , ισως εχεις πολυ αργη φυτρωση.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Ο feriduni θεωρειται απο πολλους καλυτερος του ερντογαν. Ειδικα στ θεμα του σχεδιασμου φυσικης hairline. Θα ηθελα λοιπον να δω φωτος τ αποτελεσματος. Ειν πολυ ωραιο τ οτι εχουμε στ φορουμ επιτελους αποτελεσματα απο τοπ γιατρους! @CVIAL θα μπορουσες να κανεις μια τοποθετηση εδω?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χωρίς τωρινές φώτο δεν μπορεί να υπάρξει τοποθέτηση. Μόλις ανεβάσει ο φίλος θα τοποθετηθώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατανοώ ότι τα χρήματα είναι πολλά, ιδίως στην τρέχουσα οικονομική συγκυρία, όμως αποφάσισα να επιλέξω γιατρό όχι βάση χρημάτων αλλά βάση συστηματικότητας καλών αποτελεσμάτων. Όλοι οι γιατροί έχουν καλά, μέτρια ή άσχημα αποτελέσματα, αλλά άλλο να παίζεις με πιθανότητες επιτυχίας 70-80%, άλλο με 50-60% και άλλο με 30-40%. Από τους γιατρούς που κατέληξα (περίπου 7-8 π.χ. Bisanga, Hasson, Feller, Konior κτλ) το κόστος δυστυχώς ήταν παρόμοιο δηλαδή 3.5 με 4.5 το graft για FUT, το οποίο ανέβαινε σημαντικά για FUE. Όντως υπάρχουν και άλλοι καλοί και πιο φθηνοί γιατροί με αρκετά καλά αποτελέσματα όπως π.χ Erdogan/Yaman/Μάρας/Bhatti, αλλά θεωρώ ότι βρίσκονται ένα κλικ πιο κάτω από τους γιατρούς της δικιάς μου λίστας. Ψάχνω το θέμα αρκετά χρόνια και εκεί έχω καταλήξει. Επειδή η συγκεκριμένη επέμβαση είναι αποτέλεσμα ομαδικής δουλειάς (και όχι μόνο του γιατρού), θα πω ότι θεωρώ την ομάδα του Feriduni ως μια από τις πιο έμπειρες παγκοσμίως συν το οτι δουλεύουν πάρα πολλά χρόνια μαζί του. Τώρα αν το αποτέλεσμα δεν βγει τελικά καλό, έπαιξα και έχασα. Κάτι άλλο όμως δεν θα μπορούσα να κάνω.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Κατανοώ ότι τα χρήματα είναι πολλά, ιδίως στην τρέχουσα οικονομική συγκυρία, όμως αποφάσισα να επιλέξω γιατρό όχι βάση χρημάτων αλλά βάση συστηματικότητας καλών αποτελεσμάτων. Όλοι οι γιατροί έχουν καλά, μέτρια ή άσχημα αποτελέσματα, αλλά άλλο να παίζεις με πιθανότητες επιτυχίας 70-80%, άλλο με 50-60% και άλλο με 30-40%. Από τους γιατρούς που κατέληξα (περίπου 7-8 π.χ. Bisanga, Hasson, Feller, Konior κτλ) το κόστος δυστυχώς ήταν παρόμοιο δηλαδή 3.5 με 4.5 το graft για FUT, το οποίο ανέβαινε σημαντικά για FUE. Όντως υπάρχουν και άλλοι καλοί και πιο φθηνοί γιατροί με αρκετά καλά αποτελέσματα όπως π.χ Erdogan/Yaman/Μάρας/Bhatti, αλλά θεωρώ ότι βρίσκονται ένα κλικ πιο κάτω από τους γιατρούς της δικιάς μου λίστας. Ψάχνω το θέμα αρκετά χρόνια και εκεί έχω καταλήξει. Επειδή η συγκεκριμένη επέμβαση είναι αποτέλεσμα ομαδικής δουλειάς (και όχι μόνο του γιατρού), θα πω ότι θεωρώ την ομάδα του Feriduni ως μια από τις πιο έμπειρες παγκοσμίως συν το οτι δουλεύουν πάρα πολλά χρόνια μαζί του. Τώρα αν το αποτέλεσμα δεν βγει τελικά καλό, έπαιξα και έχασα. Κάτι άλλο όμως δεν θα μπορούσα να κάνω.

Βαλε μας καμια φωτο να δουμε πως εισαι στο 4μηνο. Χρησιμοποιεις μινοξιδιλη η φιναστεριδη;
Επισης στη διαδικασια της επεμβασης αν θες πες μας ποσα ατομα συμμετειχαν και τι εκανε ο feriduni.
Καλη συνεχεια στη φυτρωση. ;)
 
Ανεβάζω κάποιες φώτο 3 εβδομάδες μετά την επέμβαση. Σύντομα θα τραβήξω και τωρινές αλλά όπως είπα δεν υπάρχει φύτρωση. Έναν μήνα μετά την επέμβαση ξεκίνησα μινοξιδιλη. Τα άτομα που συμμετείχαν ήταν 4 και φυσικά ο γιατρός. O Feriduni έκοψε το strip και άνοιξε τις τρύπες ενώ 4 άτομα έκαναν το διαχωρισμό. Τα grafts τα τοποθέτησαν οι 2 κοπέλες.
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 349
  • 4.jpg
    4.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 296
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 288
  • 3.jpg
    3.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 286

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κατανοώ ότι τα χρήματα είναι πολλά, ιδίως στην τρέχουσα οικονομική συγκυρία, όμως αποφάσισα να επιλέξω γιατρό όχι βάση χρημάτων αλλά βάση συστηματικότητας καλών αποτελεσμάτων. Όλοι οι γιατροί έχουν καλά, μέτρια ή άσχημα αποτελέσματα, αλλά άλλο να παίζεις με πιθανότητες επιτυχίας 70-80%, άλλο με 50-60% και άλλο με 30-40%. Από τους γιατρούς που κατέληξα (περίπου 7-8 π.χ. Bisanga, Hasson, Feller, Konior κτλ) το κόστος δυστυχώς ήταν παρόμοιο δηλαδή 3.5 με 4.5 το graft για FUT, το οποίο ανέβαινε σημαντικά για FUE. Όντως υπάρχουν και άλλοι καλοί και πιο φθηνοί γιατροί με αρκετά καλά αποτελέσματα όπως π.χ Erdogan/Yaman/Μάρας/Bhatti, αλλά θεωρώ ότι βρίσκονται ένα κλικ πιο κάτω από τους γιατρούς της δικιάς μου λίστας. Ψάχνω το θέμα αρκετά χρόνια και εκεί έχω καταλήξει. Επειδή η συγκεκριμένη επέμβαση είναι αποτέλεσμα ομαδικής δουλειάς (και όχι μόνο του γιατρού), θα πω ότι θεωρώ την ομάδα του Feriduni ως μια από τις πιο έμπειρες παγκοσμίως συν το οτι δουλεύουν πάρα πολλά χρόνια μαζί του. Τώρα αν το αποτέλεσμα δεν βγει τελικά καλό, έπαιξα και έχασα. Κάτι άλλο όμως δεν θα μπορούσα να κάνω.

Βέβαια κατόπιν εορτής η τοποθέτηση, αλλά δεν θα συμφωνήσω με την έρευνα σου. Καταρχήν κακώς τοποθετείς τον Koray ένα κλικ πιο κάτω. Στην FUE είναι στην τοπ ομάδα. Μετά αγνοείς τους κάλυτερους στην FUE που σαν κόστος είναι παρόμοιο ή και καλύτερο από τις τιμές που αναφέρεις και καταλήγεις σε FUT. Ο Ferudini όντως έχει πολύ καλή ομάδα και κάνει πολύ καλές φυσικές hairline αλλά εσύ πρακτικά δεν έκανες hairline αλλά πύκνωση οπότε δεν εκμεταλλεύτηκες το δυνατό του σημείο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα