2μηνες εχω καθε βραδυ δεκατα

giwrgos athina

Active Member
Καλησπερα σε ολους..Εχω περιπου εδω και 2 μηνες αυτο το προβλημα..Η θερμοκρασια μου κυμαινεται απο το απογευμα ως το βραδυ απο 36,9 ως 37,3 και στο διαστημα των 2 μηνων εχει αναιβει και 3 φορες ποιο πολυ απο αυτα τα νουμερα δηλαδη εχει παει απο 37,6 ως 38..Επισεις κατα διαστηματα οχι παντα μεσα στο δημηνο ειχα ατονια ενιωθα κουρασμενος διχως να εχω ενεργεια..Το φανομενο αρχικα με τα δεκατα το παρουσιασε κανα μηνα πριν απο μενα η κοπελα μου και το αντιμετωπιζει ως σημερα αφου η θερμοκρασια της καθε απογευμα ειναι γυρω στο 37,2 και συνοδευεται επισεις απο πονοκεφαλους ο γιατροε της διεγνωσε οτι το προβλημα της ειναι τα ιγμορια και της εδωσε αντιβιωση κανα μηνα περιπου οπου δεν τη εκανε και τιποτα αφου συνεχιζουν ακομα τα συμπτωματα...η αιματολογικες της βγηκαν επισεος πολυ καλες.Εγω τωρα πηγα πρωτη φορα στον ιδιο γιατρο οταν μου παρουσιαστηκαν τα συμπτωματα μεσα στηννπρωτη εβδομαδα οπου μου εδωσε να κανω μια γενικη αιματος η οποια βγηκε καλη και μου λεει δεν βλεπω κατι περιμενε να σου περασει.Τα συμπτωματα μετα απο μοα βδομαδα πραγματι περασαν ενιωθα ξανα ενεργεια αλλα μετα απο 10 μερες παλι τα ιδια ενιωσα ατονια φουλ και καθε βραδυ ως τωρα δεκατα..Αποφασισα να παω στο νοσοκομειο στα επειγοντα οπου με εξετασαν μου εκαναν ακτινογραφια σπληνας ,συκωτιου,ακτινογραφια θωρακα βγηκαν ολα καλα..Στις αιματολογικες που εκανα καποιες τιμες ηταν εκτος οριων οπως ο αριθμος λευκοτυταρων βγηκε 16,24 (Φ.Τ 4,00-11,00),λεμφοκυταρα 14,8% (Φ.Τ 20-40),μονοκυταρα 12%(ΦΤ 2-10),Ηωσινοφυλα Ο,5% (ΦΤ 1-6),βασεωφιλα 0,2(ΦΤ.0,3-1) και επισεις αυξημενα βγηκαν τα LDH,CPK,crp.Οι γιατροι επειδη δεν μπορουσαν να καταλαβουν τι φταιει πρπτειναν εισαγωγη γιατι πιθανον εχω καποια λοιμοξη που θελει ψαξιμο η καποιο ιο εμενα με επιασε πανικος δεν ημουν προετοιμασμενος να μεινω μεσα και αρνηθηκα..Επισεις εχω κανει εξετασης προσφατες για ολα τα αφροδισια νοσηματα ημουν αρνητικος ευτηχως και ο παθολογος μου εγραψε αξονικες τομογραφιες σε θωρακα και ανω και κατω κοιλιας η οποιες θα παρω τα αποτελεσματα απο δευτερα και τεταρτη εχω ραντεβου στον ευαγγελισμο να της δειξω..Εχει κανεις αποψη τι μπορει να συμβαινει με την υγεια μου γιατι εχω ανησυχησει?Ο γιατρος που με παρακολουθει μου ειπε αν δεν βγαλου ε ακρη και με τις αξονικες ωστε να βρουμε την αιτια προτεινει εισαγωγη στο νοσοκομειο για περεταιρω διευρευνηση...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
Πιστευεται πως ειχε αρχικα κατι η κοπελα μου και με κολησε με καποιο τροπο ας πουμε μεσο των φιλιων?γιατι sex κανουμε με προφυλαξη.Επισης οταν η κοπελα μου πηγε στο νοσοκομειο η γενικη αιματος μαζι με υπερηχο σπληνας και ακτινογραφια θωρακος και ολες η εξετασης της βγηκαν καλες και την εδειωξαν της ειπαν πως δεν ειναι πυρετος το 37 και κατι και απλα να το παρακολουθει και αν χειροτερεψει να ξαναπαει.
 

giwrgos athina

Active Member
Dance καλησπερα.Για υπερκοπωση δεν ξερω αλλα για λοιμοδη μονοπυρηνωση εκανα εξεταση και βγηκε πως εχω αντισωματα αλλα δεν ειναι ενεργος ο ιος.Οπως επισεις εκανα και για κυταρομεγαλοιο που ειναι κατι παρομοιο και βγηκε το ιδιο.Οποτε αυτα τα 2 αποκλειστηκαν.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στην δουλεια εισαι πολλες ωρες στο aircontision? και μετα εξω ζεστη ξαφνικα?
Εχεις και ριγος? Ξερεις πολλοι αρρωστενουν και δε αντεχουν τα aircontision και εαν εσυ τα αντεχεις οσο μεγαλωνεις αλλαζει και ο οργανισμος.Εγω παλιοτερα τα αντεχα περισσοτερο απο τωρα και στην ταιλανδη ειναι νουμερο ενα αιτια που αρρωστενεις και ανεβαζεις πυρετο οταν πας
 

giwrgos athina

Active Member
Jonn δεν καθομαι ιδιαιτερα πολυ στο a/c ελαχιστα θα ελεγα το αποκλειω να σχετιζεται με το θεμα μου.Υποπτευομαι πως θα ειναι καποιος ιος γιατι παρομοιο θεμα εχει και η κοπελα μου οπως εγραψα και λογικα θα μου το μετεδωσε αλλα το θεμα ειναι τι ιος γιατι εκανα αιματολογικες και δεν βρεθηκα να περναω τωρα καποιο ιο.
 

Tasmania

Active Member
κανε τσεκ για ρευματικο νοσημα αν αποκλειστουν ολα τα αλλα . Επισης αν κανεις ληψη καποιου φαρμακου μπορει να παιζει ρολο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
Τι πρεπει να κοιταξω για να αποκλειστουν τα ρευματικα νοσηματα?Νομιζω οτι η αξονικη θα ξεκατηαρισει λιηο την κατασταση.Μες την βδομαδα εχω ραντεβου και σε 2 παθολογους θα ενημερωσω για το τι μου ειπαν.
 

Tasmania

Active Member
εχει ειδικες ρευματολογικες εξετάσεις-μπορεις να ρωτησεις καποιο παθολογο (κλινικη εξεταση, αιματολογικες για ειδικα αντισωματα ρευματοειδων παθησεων και με τις ακτινογραφιες). Επισης τσεκαρε να μην εχεις καποια χρονια φλεγμονη ειτε στο ιγμορειο αντρο, στη στοματικη κοιλοτητα ή όπουδηποτε αλλου. Ναι σιγουρα η αξονικη θα ξεκαθαρισει αρκετα ιδιως με τον αποκλεισμο Ca σε καποιο οργανο ή κάποια αλλη παθηση οργανου (ηπαρ, νεφρα, παγκρεας κλπ).
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καποιος δυσκολος ιος ειναι θελει καλο ψαξιμο. Ας μιλησουν πλεον οι γιατροι. Παντως για τον φιλο που σου ειπα ιο ειχε στο συκωτι και εκαναν αμαν να το βρουν, οι τυπικες εξετασεις δεν εδειξαν τιποτα.
 

giwrgos athina

Active Member
Ναι dance συμφωνω.Αυριο παιρνω τις αξονικες και τις δειχνω σε παθολογο και τεταρτη παω ευαγγελισμο θα σας ενημερωσω ελπιζω να βρεθει ακρη γιατι εχω αγχωθει πολυ.
 

giwrgos athina

Active Member
Καλησπερα και παλι..Σημερα πηρα τα αποτελεσματα των αξοικων θωρακος και ανω και κατω κοιλιας και τα πηγα σε ιδιωτη παθολογο..Τα αποτελεσματα ηταν καλα δεν βλεπει κατι το ανησυχητικο και βλεποντας και καποιες αιματολογικες εξετασεις η οποιες εδειξαν πως εχω αντισωματα σε λοιμοδη μονοπυρηνωση και κυταρομεγαλοιο τα οποια χαρακτηρισε σαν ξαδερφακια ειναι σχεδον το ιδιο μου ειπε...Μου ειπε πως δεν μπορει να γνωριζει ποτε εγεινε η λοιμοξη μπορει πριν 1 μηνα μπορει και πριν 10 χρονια αλλα εκτιμαει πως ειναι προσφατη και σε καποιες περιπτωσης τα συμπτωματα μπορει να κρατησουν μηνες (εως 6)και αυτο διαφερει αναλογα τον οργανισμο.Μια τετοια περιπτωση πιθανων να ειμαι και εγω.Μαλιστα ταιριαζει και με το γεγονος πως αρχικα αρχισαν δεκατα στην κοπελα μου (η οποια ειχε και αυτη αντισωματα σε κυταρομεγαλοιο γιαα λοιμοδη μονοπυρηνωση δεν ξερω) και στην πορεια αρχισαν και σε μενα...Μου ειπε πως δεν πιστευει πως υπαρχει λογος για εισαγωγη σε νοσοκομειο αλλα αν επιμεινουν τα συμπτωματα η αν σηκωσω υψηλο πυρετο τοτε θα πρεπει να το ψαξω και αλλο με εξετασεις που γινονται σε νοσοκομειο (σπινθηρογραφημα, γαστροσκοπηση)...Προς το παρων υπομονη και το παρακολουθω..Τεταρτη εχω ραντεβου και στον ευαγγελισμο να παρω μια δευτερη γνωμη εχωντας πλεον τις εξετασεις μου..
 
εγω παλι φιλε γιωργο χωρις να θελω να κοροιδεψω το νημα σου θεωρω προβλημα το οτι οποτε αρρωσταινω απο το 05' που απολυθηκα απο φανταρος δεν εχω κανει ουτε δεκατα ,ενω πριν μπω φανταρος σε καθε κρυωμα σχεδον ειχα πυρετο , τι διαολο ειχαν τα εμβολια ρε σεις .
παντως περαστικα σου .
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Περαστικά φιλε και ευχομαι οι κουβέντες μας να περιορίζονται σε τριχες και τιποτε αλλο σοβαρότερο για ολους μας.
Σιδερένιος.
ΥΓ :ΜΠΡΑΒΟ σε ολο το Φορουμ για την συμπαράσταση και το ενδιαφερον για τον φίλο μας !!!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Περαστικα Γιωργαρα οτι και να ειναι. Βασανιστηκες μια την φινα μια αυτο. Αληθεια με την φινα και τα θεματα που ειχες ξεμπερδεψες;
 
Μπλουζα