2η μεταμόσχευση.

Dragonfly

New Member
Γεια σας παιδιά περσι τέτοια εποχή ήμουν norwood 2a , ειμαι 30 χρονών και έκανα την πρώτη μου μεταμόσχευση στην DHI πέρσι . Εβαλα περίπου 1000 grafts με των 3 , καμια 2500 τρίχες. Η δότρια μου είχε διαθέσιμα 3500 graft υγιή έτσι λοιπον έβαλα περίπου το 1/3. Το αποτελεσμα δεν ήταν τελείως ικανοποιητικό με βάση τα λεφτά που έδωσα αλλά βελτίωσε πολύ την εικόνα μου και την αυτοπεποίθηση μου.
Παίρνω απο περσι και φίνα και εχει σταθεροποιηθεί η τριχόπτωση μου και η ξηροδερμια μου. Δεν έχω κάποιο σημαντικο κενό στα μαλλια μου , αλλα δεν μπορω να κανω και πολλά πράγματα πέρα απο το να τα έχω κατεβασμένα αντε και μια φράντζα. Θα ήθελα να ενισχύσω το hairline μου με περίπου 300 grafts για μια πιο βελτιωμένη ακόμα εικόνα

Bλέπω στο facebook sponsored διαφημίσεις κάτι 1000 τρίχες 799ε και τέτοια. Φυσικά για έναν που είναι προχωρημένο norwood δεν γεμίζουν ούτε φρύδι. Εμενα θα με βοηθήσουν σημαντικά να επιτύχω το σκοπό μου μιας και είμαι κοντά σε ενα νορμαλ μαλλι.

Η απορία μου είναι οι μεγάλες κλινικές κάνουν τέτοιες μικροεπεμβάσεις η ασχολούνται μόνο με το πολύ μαλλι; :D και μεταφορικά και κυριολεκτικά.. Περίπου 3.25 το graft κυμαίνεται η τιμή ; Η δεύτερη ερώτηση αυτές οι κλινικές με τις προσφορές των 800ε αξίζουν η απλά κάνουν μια τρύπα στο νερό και στα βάζουν άτσαλα και δεν βγαίνει κανένα καλό αποτέλεσμα;

Εχει να προτείνει κανείς ποια ειναι η καλύτερη επιλογή που έχω για τέτοια μικρή επέμβαση και χρηματικό εύρος 1000ε ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημέρα!
Αν και παλιό μέλος από το 2010 σε πιάνουμε πολύ αδιάβαστο.
Καταρχήν Ρίξε διάβασμα στο φόρουμ.
Δεύτερον βάλε φωτογραφίες, αλλιώς δεν πρόκειται να σου απαντήσει κάνεις.
Οι τιμές έχουν κατεβεί αρκετά από αυτά που ξέρεις.
Τις κλινικές με προσφορές 800 ευρώ + ένα 2ημερο στο Πήλιο & δώρο ένα πλοουτσοπ μην τις κοιτάς καθόλου.
 

Dragonfly

New Member
Η τιμή δηλαδή πέφτει χαμηλότερα και απο 2.5ε-3ε to graft που γνωρίζω εγω; Παραθέτω δυο φωτογραφίες με κοντό μαλλί και μια με μεγάλο.
Lpvcyhu
4JI8DhT
HklMqJx
 

Dragonfly

New Member
Eπίσης δεν είμαι στο θεμα διαβασμένος, δεν ξέρω ποιο ειναι το κριτήριο βέβαια για το σωστό διάβασμα, ούτε προγραμματιστής της νασα ούτε γνωρίζω απο χειρουργική. Αν έχετε όρεξη για κουβεντουλα και να μου εξηγήσετε όπου κάνω λάθος , αυτό που έχω καταλάβει για τη μεταμόσχευση τρίχας είναι πως πρέπει ο γιατρός να είναι προσεκτικός με τη δότρια , προσεκτικός με τη τοποθέτηση της τρίχας , να έχει τη σωστή φορά και κατεύθυνση ωστε να είναι καλό και ομοιόμορφο το αποτέλεσμα και να είναι προσεκτικός με τις υπάρχουσες τρίχες ωστε να μην τις στρεσάρεις η τις τραυματίσει και υποστούν shock loss . οι βοηθοι του πρεπει να ειναι προσεκτικοί για την σωστή διατήρηση και αποθηκευση των μοσχεμάτων. Απο εκεί και πέρα πάμε σε θέματα ταχύτητας και δουλειάς με την πυκνότητα. Θέλω να καταλήξω στο πρόχειρο για εσάς μάλλον συμπέρασμα πως οι δεξιότητες του χειρούργου είναι κυρίως να έχει σταθερό χέρι , γνώση στο πως τοποθετεί και εμπειρία. Σωστά δεν το αντιλαμβάνομαι η μου διαφεύγουν πράγματα;
 

Dragonfly

New Member
Δεξι κλικ και ανοιγμα σε νεα καρτέλα και εμφανίζονται. Εγραψα το παραπάνω κείμενο με τα συμπεράσματα μου γιατι θεωρώ αδιανόητο αυτές οι κλινικές να μην έχουν ενα γιατρό με σταθερό χέρι που να μπορεί να βάλει 500 grafts στη σωστή διάταξη. Δηλαδή δεν μου φαίνεται οτι ειναι και πυρηνική φυσική ή εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς. Το τατουαζ προσωπικά μου φαίνειται αρκετά πιο δύσκολο απο το να τρυπάς με στυλό το κεφάλι κάποιου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έχεις μια φωτογραφία μόνο από πάνω που δεν αναδεικνύει κανένα πρόβλημα
Τα μαλλιά σου τώρα τα έχεις κοντά η όχι?
 
Μπλουζα