15-16/12 o lorenzo στην αθήνα για consultation!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλο θα ηταν οταν ερθει ο Ισπανος να γινουν οι συναντησεις επι πληρωμη,50-100 ευρω για παραδειγμα,για να παει πραγματικα μονο οποιος ενδιαφερεται.

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση γιατί δεν παίρνει ποτέ χρήματα για consultation. Όταν αποφασίσει για την ημερομηνία, θα μιλήσω μαζί του έτσι ώστε να οργανωθεί καλά για να μην έχουμε παρατράγουδα. Αν πχ καθήσει 1 μέρα και μπορεί να δει 30 πρέπει να κλειστούν 35-άντε 40 ραντεβού όχι παραπάνω. Προφανώς πρέπει να δοθεί προτεραιότητα σε όσους σκέπτονται σοβαρά να κάνουν μμ. Ως εκ τούτου πρέπει να υπάρξει ένα screening
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Geo246

Member
Δεν θυμάμαι να υπήρξε πίεση χρόνου. Οι τιμές πρέπει να ήταν πάρα πάνω από Κύπρο (λίγο πριν είχα δει MHRC, HDC) κατά 2000-3000€, δηλαδή ζητούσε για την πρώτη μεταμόσχευση γύρω στα 10000€

Έκανε πιο λεπτομερή τριχομέτρηση (αν το λέω καλά) για να προβλέψει το πως θα κινηθεί η αραίωση και μετρούσε την δότρια από πάνω μέχρι κάτω

Αν και η HDC μου είχε πει πως η δότρια μου, φτάνει και περισσεύει για ολική κάλυψη (υπεραισιοδοξία ίσως) ο Μπιζάνκα μου είπε καλύτερα να επιμείνουμε και να κάνουμε πολύ καλή δουλειά μόνο μπροστά

Πάντως για να πω την αμαρτία μου, δεν με πολυέπεισε, δύσκολα θα έκανα κάτι
 

Tsek

Well-Known Member
Σοβαρά μιλάτε ότι θα έρθει πανω στις διακοπές του να δει τον κάθε ενα στο τζάπα ο άνθρωπος?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να ενημερώσω ότι ο konakihotel κάνει σήμερα (αυτή την ώρα) την 2η μμ στην Ισπανία για πύκνωση στην περιοχή της 1ης μμ. Όπως του είχα υποσχεθεί στο νήμα του, ήρθα σε επαφή με Lorenzo για να μπουν εκείνα τα graft που έπρεπε να μπουν για να είναι πλήρης η 1η μμ. Αποφάσισε να κάνει μια μέρα (θα μπορούσε και παραπάνω αλλά δεν τα πάει καλά με τις μμ και τις αναισθησίες) και να μπουν τα περισσότερα που μπορούν. Του μίλησα χθες βράδυ όταν τελείωσε το consultation (απ' ότι μου είπε ήταν παρoύσα και η Δάρεια) και αποφασίστηκε μαζί με τον γιατρό να μπουν 1500-1700 χωρίς κατέβασμα της hairline. Του εύχομαι καλή επιτυχία!
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εντός της ερχόμενης εβδομάδας (πιθανώς και νωρίτερα) θα έχω οριστική ημερομηνία για το consultation στην Ελλάδα. Μίλησα χθες για να δω τι έγινε με Konaki και μου επιβεβαίωσε το consultation, όπως είπε και ο vlafo, και μου υποσχέθηκε ότι θα στείλει σύντομα και την ημερομηνία.
 

konakihotel

Member
και μένα μου'πε ότι το σκέφτεται πολύ σοβαρά να έρθει Αθήνα άλλα δεν έχει πάρει ακόμα την τελική του απόφαση...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τελικά έγινε! Ο Lorenzo μου έστειλε email και μου ανακοίνωσε ότι θα είναι Αθήνα 15&16/12 για consultation. Είναι Σάββατο και Κυριακή. Θα φτάσει Σάββατο μεσημέρι από Μαδρίτη οπότε θα γίνουν 4-5 ώρες consultation και θα συνεχιστούν Κυριακή από το πρωί μέχρι τις 18:00 το απόγευμα. Τον τόπο θα μου τον ανακοινώσει εντός του Οκτωβρίου.

Το πολύ σημαντικό που μου ανέφερε είναι ότι σκέπτεται να κάνει μια ειδική προσφορά (!) για το φόρουμ και μου μίλησε και για κάτι που ετοιμάζει. Τον πίεσα να μου πει περισσότερα αλλά μου είπε πως θα μου τα ανακοινώσει όταν θα είναι πιο έτοιμος.

Συμφωνήσαμε, επειδή έρχεται σχεδόν αποκλειστικά για να δει παιδιά από το φόρουμ, να χειριστώ τα κλεισιματα των ραντεβού οπότε όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm. Θα προσπαθήσω να μαζέψω όσα περισσότερα στοιχεία μπορώ έτσι ώστε να κερδίσουμε ώρα για να δει όσους περισσότερους γίνεται. Θα έρθει με την Δάρεια για να υπάρχει επικοινωνία στα Ελληνικά, το κάθε ραντεβού θα διαρκέσει 20-25 λεπτά, με πλήρη ανάλυση, φώτο, υπολογισμό coverage value, έτσι ώστε να υπάρχει ολοκληρωμένη γραπτή αποτύπωση για την κάθε μια περίπτωση. Τέλος, όπως περίμενα, δεν θα υπάρξει καμμία χρέωση είτε κάποιος κλείσει είτε δεν κλείσει για μμ.

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που ένας τοπ γιατρός αποφάσισε να ασχοληθεί σοβαρά με την χώρα μας που και μικρή είναι και πλέον δεν έχει και την αγοραστική δύναμη που είχε λόγω κρίσης. Θα παρακαλούσα να μου στείλουν pm (ή τουλάχιστον να μου το αναφέρουν) παιδιά που σκέπτονται σοβαρά να κάνουν μμ (άσχετα αν θέλουν να πάνε εξωτερικό ή Ελλάδα) έτσι ώστε να ξέρουν που βαδίζουν.

Κύριοι, για να δει κάποιος τον Lorenzo στην Ισπανία πρέπει να περιμένει 4-5 μήνες και να ξοδέψει 300-350€για εισιτήρια και να χάσει μια εργάσιμη μέρα (μόνο Παρασκευές δέχεται). Τώρα μπορεί να τον δει σε 2,5 μήνες με μηδενικά έξοδα και ΣΚ! Νομίζω ότι είναι μια μεγάλη επιτυχία για το φόρουμ μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

andrew1988

Member
Μπράβο CVIAL και σε σένα προσωπικά και στον γιατρό.

Όποιος ενδιαφέρεται σοβαρά για μμ είναι εξαιρετική ευκαιρία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Συγχαρητηρια CVIAL,
δεν συμπαθω τις μεταμοσχευσεις και δεν ξερω αν θα κανω ποτε(θεωρω τα χρηματα παρα πολλα ακομα και για τοπ αποτελεσματα), αλλα εχεις προσφερει τα μεγιστα στην κοινοτητα.
Και το κυριοτερο εχεις επηρεασει με θετικο προσιμο το επιπεδο του διαλογου για τις μεταμοσχευσεις στην κοινοτητα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Για να ερχεται στην Ελλαδα και να κανει δωρεαν consultation σιγουρα το εχει πολυ μερακι και δεν το κανει μονο για το κερδος..
Επισης φαινεται οτι τον ενδιαφερει ανοιγμα στην ελληνικη αγορα.. σημαντικη επιτυχια για αυτους που ενδιαφερονται να τον δουν και θελουν αξιολογηση της περιπτωσης τους.
Ειδωμεν για τα υπολοιπα..
 

ItsAllGone

Active Member
Ενταξει τι να πουμε τωρα με + consultation στα ελληνικα + ειδικη προσφορα για το φορουμ.Τι συμβαινει κατεβαινει για βουλευτης?
 

tony40

New Member
Ναι αλλα να δινεις 19.500 και να κολλας στα 4 ακουγεται καπως.
Καθόλου κάπως...η απάντηση είναι απλή φίλε, είχα υπολογίσει να διαθέσω maximum 15.000 Ευρώ, αλλά αυτό ήταν δική μου αυθαίρετη εκτίμηση, όταν δε ήρθα σε επικοινωνία με τον Lorenzo, αυτός υπολόγισε ότι θα απαιτηθούν περίπου 19.500 Ευρώ για δύο συνεδρίες. Όταν επομένως έχεις ξεπεράσει το εκτιμώμενο budget σου κατά 4.500 Ευρώ χωρίς να υπολογίσεις έξοδα μετάβασης, διαμονής κλπ τα επιπλέον 4.000 Ευρώ που αντιστοιχούν στον ΦΠΑ είναι ένα θέμα, Ευρώ είναι όχι στραγάλια...φιλικά πάντα
 

Harris_G

Well-Known Member
Καθόλου κάπως...η απάντηση είναι απλή φίλε, είχα υπολογίσει να διαθέσω maximum 15.000 Ευρώ, αλλά αυτό ήταν δική μου αυθαίρετη εκτίμηση, όταν δε ήρθα σε επικοινωνία με τον Lorenzo, αυτός υπολόγισε ότι θα απαιτηθούν περίπου 19.500 Ευρώ για δύο συνεδρίες. Όταν επομένως έχεις ξεπεράσει το εκτιμώμενο budget σου κατά 4.500 Ευρώ χωρίς να υπολογίσεις έξοδα μετάβασης, διαμονής κλπ τα επιπλέον 4.000 Ευρώ που αντιστοιχούν στον ΦΠΑ είναι ένα θέμα, Ευρώ είναι όχι στραγάλια...φιλικά πάντα
Καλα ασε τωρα τον @CVIAL να κανει κανα μαγικο με την τιμή και διαφωνούμε μετά :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλα ασε τωρα τον @CVIAL να κανει κανα μαγικο με την τιμή και διαφωνούμε μετά :p

Μια πλύση εγκεφάλου του την έχω κάνει είναι η αλήθεια. Για να δουμε τι λαγό θα βγάλουμε! Πάντως για να μου πει ότι θα κάνει ειδική τιμή για το φόρουμ, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα είναι ψίχουλα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα