15-16/12 o lorenzo στην αθήνα για consultation!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Ευγε CVIAL πολυ μεγαλο επιτευμα να τον κανεις να ασχοληθει τοσο πολυ με μια τοσο μικρη αγορα οπως η ελληνικη.Μπραβο και στον γιατρο που σεβεται τοσο την Ελλαδα και τους μελλοντικους ασθενεις του.
 

vlafo

Well-Known Member
Και έξι μήνες επίσης για να κλείσεις την επέμβαση.
Συμπερασματικά θέλεις περίπου 9-10 μήνες από τώρα για να προχωρήσεις.
Ο υπολογισμός ισχύει με βάση ότι θα έρθει εδώ μέχρι Γενάρη το πολύ.
 

Harris_G

Well-Known Member
Ευγε CVIAL πολυ μεγαλο επιτευμα να τον κανεις να ασχοληθει τοσο πολυ με μια τοσο μικρη αγορα οπως η ελληνικη.Μπραβο και στον γιατρο που σεβεται τοσο την Ελλαδα και τους μελλοντικους ασθενεις του.
Καλά, κάτσε να καταλάβει τι παπατζήδες είμαστε (από τους 20 θα κάνει ο 1) και θα σου πω εγώ αμα ξαναπατήσει.
 

vlafo

Well-Known Member
Θα διερευνήσει την ελληνική αγορά και άμα δεν τον συμφέρει το μοντέλο θα αποχωρήσει.
Που είναι το περίεργο.
Τα μεγέθη του τα οικονομικά είναι απλησίαστα για τους περισσότερους λογικό είναι.
Δεν είναι θέμα παπατζήδων.
Άσε που ποτέ δεν ξέρεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλά, κάτσε να καταλάβει τι παπατζήδες είμαστε (από τους 20 θα κάνει ο 1) και θα σου πω εγώ αμα ξαναπατήσει.


Νομίζεις ότι δεν το ξέρει; Του το έχω εξηγήσει κάτ´ επανάληψη ότι με τις τίμες του είναι όπως το είπες, στους 20 ο ένας για Ελληνικά δεδομένα. Μόνο αν τις έριχνε στο 2.5€/g από το πρώτο graft (και όχι πάνω από τα 2000g όπως το έχει τώρα) θα ήταν το απόλυτο value for money για Ελλάδα. Ακόμα και με τις υψηλότατες τιμές του όμως έχει κάποιους που είναι διατεθειμένοι να πάνε Ισπανία για consultation (αρκετοί έχουν πάει και έχουν κάνει και επέμβαση). Ο 1 στους 3. Νομίζω ότι αν ξεκινήσει με αυτούς και αντί να τους βλέπει εκεί τους γκρουπάρει και τους βλέπει εδώ διακαιολογείται το να κάνει κάποια consultation.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Harris_G

Well-Known Member
@CVIAL με τις αναμονές τι γίνεται? Οι De Freitas και Couto που ειναι παιδιά του Lorenzo αν δε κανω λαθος, εχουν τεραστιες αναμονες (ειδικα ο δευτερος). Ο Lorenzo εχει 3-4 μηνες νομιζω? Οφειλεται καθαρα στο ότι είναι πιο ακριβός ή παίζουν άλλα πχ περισσοτερο προσωπικο κλπ?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL με τις αναμονές τι γίνεται? Οι De Freitas και Couto που ειναι παιδιά του Lorenzo αν δε κανω λαθος, εχουν τεραστιες αναμονες (ειδικα ο δευτερος). Ο Lorenzo εχει 3-4 μηνες νομιζω? Οφειλεται καθαρα στο ότι είναι πιο ακριβός ή παίζουν άλλα πχ περισσοτερο προσωπικο κλπ?

Όντως είναι μαθητές του, όπως και άλλοι, γενικά έχει δημιουργήσει την Ισπανική σχολή στις μμ. Αυτή την στιγμή απ' ότι ξέρω δίνει για Μάρτη. Όπως έχω γράψει και στο νήμα μου η ταχύτητα του στο implantation είναι απίστευτη (κυκλοφορούν και βιντεάκια στο youtube). 7000g την ήμέρα (implantation) μόνος του όταν οι περισσότεροι δεν μπορούν πάνω από 4-5000g. Συνδύασε το με τον Μάρτη και θα καταλάβεις για τι μιλάμε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε απαντητικό mail η Daria,ενημέρωσε και μου το επικύρωσε CVIAL ότι θα κάνουνε επίσημα consultation στην Ελλάδα σε 3 με 4 μήνες.
Το μόνο που μένει να τον πείσεις είναι να κάτσει καμία εβδομάδα στην Ελλάδα και για να προλάβει όλα τα ραντεβού αλλά και για να πάει διακοπές σε κανένα νησί.

Έχεις το email της Δάρειας?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

PROF

Active Member
Παιδιά το έχουμε γράψει ξανά και ξανά ο Couto είναι κλεισμένος μέχρι το 2023 και με τιμή που ξεκινά από 6€/graft και πέφτει για πολλά grafts στα 4€/graft, όχι γιατί είναι πιο αργός, αλλά γιατί είναι one man show, τα κάνει όλα μόνος του, εξαγωγή και τοποθέτηση, δηλαδή κάνει ένα περιστατικό ανά ημέρα και όχι τρία, τέσσερα ή πέντε που κάνουν άλλοι γνωστοί γιατροί, οι οποίοι κάνουν μόνο τοποθέτηση και μάλιστα πολλές φορές κάποιοι ούτε καν αυτό.
Οπότε εάν θες να μηδενίσεις το ρίσκο σου δηλαδή να στα κάνει όλα ο γιατρός αυτός πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον μέχρι το 2023.

Τίποτα δεν είναι τυχαίο!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παιδιά το έχουμε γράψει ξανά και ξανά ο Couto είναι κλεισμένος μέχρι το 2023 και με τιμή που ξεκινά από 6€/graft και πέφτει για πολλά grafts στα 4€/graft, όχι γιατί είναι πιο αργός, αλλά γιατί είναι one man show, τα κάνει όλα μόνος του, εξαγωγή και τοποθέτηση, δηλαδή κάνει ένα περιστατικό ανά ημέρα και όχι τρία, τέσσερα ή πέντε που κάνουν άλλοι γνωστοί γιατροί, οι οποίοι κάνουν μόνο τοποθέτηση και μάλιστα πολλές φορές κάποιοι ούτε καν αυτό.
Οπότε εάν θες να μηδενίσεις το ρίσκο σου δηλαδή να στα κάνει όλα ο γιατρός αυτός πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον μέχρι το 2023.

Τίποτα δεν είναι τυχαίο!

Νομίζω ότι είναι λίγο παρανοικό να συζητάμε για τέτοιους χρόνους αναμονής (5 χρόνια). Στερείται λογικής και πρακτικής σημασίας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οπότε εάν θες να μηδενίσεις το ρίσκο σου δηλαδή να στα κάνει όλα ο γιατρός αυτός πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον μέχρι το 2023.

Τίποτα δεν είναι τυχαίο!

Δεν είμαι φαν του να στα κάνει όλα ο γιατρός. Για αυτό δημιουργούνται αυτές οι στρεβλώσεις. Πιο λογικό μοντέλο είναι να συμμετέχει καθημερινά στις επεμβάσεις, άρα να μανατζάρει, να ελέγχει και να κρατάει σε υψηλό επίπεδο όλο το τημ κατά την διάρκεια της επέμβασης και φυσικά να χρησιμοποιεί μια μικρή ομάδα με πολύ ψηλά στανταρτ (techs, placers). Αν απέχει και κάνει μόνο PR η κατάσταση μπορεί να ξεφύγει.
 

PROF

Active Member
Νομίζω ότι είναι λίγο παρανοικό να συζητάμε για τέτοιους χρόνους αναμονής (5 χρόνια). Στερείται λογικής και πρακτικής σημασίας.

Συμφωνώ Cvial και ακριβώς αυτός ήταν ο λόγος που προσωπικά δεν επέλεξα τον Couto, αφού φαντάσου εγώ που είχα να κάνω τουλάχιστον δύο επεμβάσεις θα τελείωνα από το 2025 έως το 2035!! Όμως εάν ήταν πιο γρήγοροι οι χρόνοι του ήταν ξεκάθαρα η πρώτη μου επιλογή, αφού προσωπικά ήθελα ο γιατρός να μου κάνει και εξαγωγή και τοποθέτηση και αυτό ήταν και το βασικό κριτήριο της επιλογής του γιατρού που μου έκανε τελικά την επέμβαση (πέραν των γνωστών άλλων παραμέτρων που έχω πολλάκις αναφέρει, manual εξαγωγή, μικρές συνεδρίες ανά ημέρα, κλπ. που ήταν από πλευράς μου de facto απαιτήσεις για όποιον γιατρό και εάν επέλεγα τελικά).
 

Harris_G

Well-Known Member
Εγώ για την αναμονή Lorenzo ρώτησα @PROF . Πάντως δε ξέρω κατά πόσο πρέπει να βασιστώ σε αυτά που βλέπω στο youtube, αλλά τα αποτελέσματα του Couto είναι (ή παρουσιάζονται τέλοσπάντων) μακράν τα πιο εντυπωσιακά.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Εγώ για την αναμονή Lorenzo ρώτησα @PROF . Πάντως δε ξέρω κατά πόσο πρέπει να βασιστώ σε αυτά που βλέπω στο youtube, αλλά τα αποτελέσματα του Couto είναι (ή παρουσιάζονται τέλοσπάντων) μακράν τα πιο εντυπωσιακά.
Συμφωνώ, τα καλύτερα από ολους στο διαδικτυο.
 

tasos33

Well-Known Member
O couto σχεδόν σε ολα τα βιντεο που έχει ανεβασμενα για τα εντυπωσιακά αποτελέσματα του ευθυνονται σε μεγάλο βαθμό τα τριτριχα που βάζει, υπάρχουν περιστατικα όπου μπορεί να έχει χρησιμοποιήσει 1200-1300 τριτριχα σε ενα συνολο 3000graft δηλαδη το 45% του συνόλου, επιυυχγανοντας ετσι και υψηλο λογο ενώ τα μόνο τρίχα είναι περίπου 250 με 300 gift.

Αυτο δεν είναι κακό βέβαια αλλά σε επόμενη μμ αυτός ξέρει τι απόθεμα υπάρχει απο πολύτριχα, υποθέτω πως είναι με πλάνο και δεν το κάνει για επιδείξει εντυπωσιακά αποτελέσματα, τα οποία κυρίως αφορούν περιπτώσεις Herlain, α Β ζώνη.






Συμφωνώ, τα καλύτερα από ολους στο διαδικτυο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το αντίθετο του Erdo! 45% είναι πολύ αλλά σίγουρα η χρήση σχετικά μεγάλων λόγων με χρήση πολυτρίχων ρίχνει την τιμη σε σχέση με την κάλυψη που παίρνεις και είναι χαρακτηριστικό της Ισπανικής σχολής.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

makis25

Well-Known Member
Το αντίθετο του Erdo! 45% είναι πολύ αλλά σίγουρα η χρήση σχετικά μεγάλων λόγων με χρήση πολυτρίχων ρίχνει την τιμη σε σχέση με την κάλυψη που παίρνεις και είναι χαρακτηριστικό της Ισπανικής σχολής.


Sent from my iPhone using Tapatalk
εννοεις πως και ο λορεντζο εχει μια προτιμηση στα πολυτριχα εν γενει ?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα