15-16/12 o lorenzo στην αθήνα για consultation!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Geo246

Member
Σπουδαία νέα, μπράβο στον μοντ μας !!!

Επιτέλους ο Λορέντζο μάλλον παίρνει την υπόθεση "Ελλάδα" πιο σοβαρά
 

tony40

New Member
Συγχαρητήρια στον CVIAL για την πρωτοβουλία του, είναι αξιέπαινος όχι μόνο γι'αυτήν, αλλά και για όλο το συμβουλευτικό του έργο μέσα από εδώ, δίνοντας την ευκαιρία σε πολλούς από εμάς που δεν γνωρίζουμε να ενημερωθούμε για όλες τις παραμέτρους μιας μμ. Ελπίζω να έρθει ο Λορέντζο Αθήνα, και αυτός να είναι ο λόγος που δεν μου έχει απαντήσει μέχρι σήμερα για το ραντεβού που του έχω ζητήσει, παρά το ότι ανταποκρίθηκε άμεσα στο πρώτο email μου περί εκτίμησης της περίπτωσής μου. Επιτρέψτε μου να ρωτήσω εδώ και συγχωρέστε με αν έχει ήδη απαντηθεί σε άλλο νήμα, στην τιμή που προκύπτει από τα grafts που εκτιμά ο Λορέντζο ότι χρειάζεται κανείς, εμπεριέχεται μέσα και ο VAT (ΦΠΑ); Ρωτώ, γιατί στην περίπτωση μου προκύπτει συνολικό ποσό 19.500 Ευρώ περίπου, το οποίο θα καλύψει 2 συνεδρίες και αν ο ΦΠΑ είναι εξτρά τότε η επιβάρυνση θα είναι πάνω από 4.000 Ευρώ, ποσό που καθίσταται τελικά απαγορευτικό...
 

athenian

Well-Known Member
Μπορει για καποιον να ειναι το ανωτατο οριο αυτα τα χρηματα.Για μενα και για σενα μπορει το οριο να ειναι πιο χαμηλο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν έχεις άδικο Harris_G αλλά ποτέ δεν ξέρεις την περίπτωση και το πρόβλημα του καθενός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
19.500 ευρώ είναι πάρα πολλά χρήματα σήμερα για τον μέσο Έλληνα . Αλλά για έναν άνθρωπο ο οποίος είναι κατασταλαγμένος και καταλαβαίνει τις ιδιαιτερότητες μίας Μ.Μ (περιορισμένη δότρια , μη αναστρέψιμη κατάσταση αν χαθούν πολύτιμα grafts) θεωρώ ότι η επιλογή ενός κορυφαία γιατρού είναι μονόδρομος . Δυστυχώς , δεν έχουμε απεριόριστες τρίχες στη δότρια και μία αποτυχημένη προσπάθεια σε μία μέτρια κλινική μπορεί να έχει ψυχολογικό κόστος πολύ πιο δυσβάσταχτο από το παραπάνω ποσό .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Περίπου 6000g. 2 συνεδρίες των 3000g (με τουλάχιστον 6 μήνες διαφορά). Μια χαρά είναι. Ανάλογα με την έκταση της δότριας το εύρος ανά συνεδρία ( 2ημερών) είναι από 2500-3500g. Αυτή είναι η στρατηγική του.
 

vlafo

Well-Known Member
Σε απαντητικό mail η Daria,ενημέρωσε και μου το επικύρωσε CVIAL ότι θα κάνουνε επίσημα consultation στην Ελλάδα σε 3 με 4 μήνες.
Το μόνο που μένει να τον πείσεις είναι να κάτσει καμία εβδομάδα στην Ελλάδα και για να προλάβει όλα τα ραντεβού αλλά και για να πάει διακοπές σε κανένα νησί.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ΤΡΟΜΕΡΟ ΝΕΟ!!! Άρα το αποφάσισε. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφόρηση Vlafo, θα του στείλω email άμεσα να μου πει τι σκέπτεται. Αν κάνει consultation σε τόσο γρήγορο διάστημα στην Ελλάδα, αυτό σημαίνει ότι πιο εύκολα θα κάνεις consultation μαζί του εδώ παρά Ισπανία (τουλάχιστον στην αρχή). Απ' ότι ξέρω στην Ισπανία θες κανά 5μηνο για consultation!
 

Veron

Well-Known Member
Σε απαντητικό mail η Daria,ενημέρωσε και μου το επικύρωσε CVIAL ότι θα κάνουνε επίσημα consultation στην Ελλάδα σε 3 με 4 μήνες.
Το μόνο που μένει να τον πείσεις είναι να κάτσει καμία εβδομάδα στην Ελλάδα και για να προλάβει όλα τα ραντεβού αλλά και για να πάει διακοπές σε κανένα νησί.

Ειναι ευρεως γνωστο οτι οι καλυτερες διακοπες σε νησι γινονται Δεκεμβρη - Γεναρη :p:p:p:p
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα