15-16/12 o lorenzo στην αθήνα για consultation!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οποτε για να κλεισω ειναι προς τιμην του lorenzo που ενημερωνει τους ασθενης του για dupa ,retro κτλπ (περαν του οτι ειναι πολυ καλος γιατρος πρακτικα ειναι κ ηθικα σωστος ) γιατι ανετα θα μπορουσε να χρησιμοποιησει αυτα τα θυλακια να φτιαξει ενα ωραιο αποτελεσμα και σε 10 χρονια αν επεφταν αυτος τα λεφτα θα τα ειχε παρει κ δυσκολα θα μπορουσε καποιος να τον κατηγορησει μετα απο 10+ χρονια ....

Μπορεί και 5 χρόνια αν μιλάμε για επιθετική μορφή. Αυτό που μου κάνει τεράστια εντύπωση είναι η υποκρισία των γνωστών supporters. Συζητάμε για την εξαίρεση του κανόνα, δηλαδή για την περίπτωση που κάποιος έχει μόνιμες παρενέργειες με το φάρμακο ενώ κλείνουμε εντελώς τα μάτια στις καραμπινάτες περιπτώσεις ενός τεράστιου αριθμού ακατάλληλων υποψηφίων που μαζικά οδηγούνται σε μμ χωρίς να ξέρουν τι τους γίνεται και για τους οποίους η αποτυχία είναι βέβαιη και το σπουδαιότερο μη αναστρέψιμη.

Ο Λορένζο δεν σε υποχρεώνει να πάρεις το φάρμακο. Απλά σου λέει (ανάλογα με την περιπτωσή σου) ποιά είναι η πιο δόκιμη λύση χρησιμοποιώντας πάντα όλα τα εργαλεία της ιατρικής όπως κάνουν όλοι οι σωστοί γιατροί. Σε βοηθάει να το παλέψεις με την φίνα αν αποφασίσεις να αρχίσεις δίνοντας σου σωστες οδηγίες (σε πολλές περιπτώσεις δεν γίνεται και σωστή χρήση της - ανεβοκατεβαίνουν οι δόσεις κάθε εβδομάδα) μέχρι να βγει ένα συμπέρασμα αν τελικά μπορείς ή όχι. Σε περίπτωση που δεν μπορείς προφανώς και σου λέει να την σταματήσεις. Ταυτόχρονα όμως έχεις και μια πλήρη ανάλυση της περιπτωσής σου, όπως εξήγησε ο Πάνος πιο πάνω, οπότε ξέρεις ποιές είναι οι επιλογές σου. Από εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις έχοντας όμως την γνώση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Σωστά τα λες, αλλα ο Civial θα του πει να μείνει καραφλος ως τα 45.
Δηλαδη τα καλύτερα 15 χρονια της ζωής του μαρτύριο γιατί είναι πιο λογικό να μείνει τελείως καράφλας παρά να έχει μια αξιοπρεπή κάλυψη.
Ότι πει ο Λορέντζο, μην το ψάχνετε αλλιώς είστε λάθος.
Φίλε Tsek
Ο συλλογισμός σου και η προσέγγιση σου έτσι όπως παρουσιάζεται δεν είναι λάθος αλλά είναι πολύ απλοικός.
Κάθε πράγμα κάθε κίνηση που κάνουμε θέλει και την ανάλογη έρευνα προκειμένου να πάρουμε και την ορθότερη βέλτιστη απόφαση.Αυτό βέβαια διαφέρει για τον καθένα όσον αφορά κάποια κριτήρια που είναι υποκειμενικά.
Υπάρχουν όμως "πάντοτε" αντικειμενικές σταθερές που δεν επιδέχονται αμφισβήτησης.Αυτό ισχύει για τα πάντα.

Η μμ που είναι μια επίπονη,χρονοβόρα και κοστοβόρα διαδικασία, αν μη τι άλλο θέλει πολύ χρόνο μελέτης να επενδύσεις προκειμένου να έχεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.Εδώ για κινητό πας να αγοράσεις και το ψάχνεις όσο δεν πάει.Δεν θα κάνεις για μια τόσο σοβαρή επέμβαση;Υπάρχουνε άνθρωποι που λειτουργούνε βάσει ενστίκτου και πηγαίνουνε ενα πρωινό χωρίς καμία ενημέρωση να βάλουνε μαλλιά.Επειδή είδανε μια ωραία διαφήμιση.Και δυστυχώς είναι η πλειοψηφία.Το τραγικό είναι ότι συμβαίνει ειδικά σήμερα, που με το πάτημα ενος κουμπιού έχεις όλη την πληροφόρηση έτοιμη και μπορείς να αποφύγεις τις κακοτοπιές.
Ανεπίτρεπτο πραγματικά.

Το θέμα μαλλιού δεν σε απασχολεί μόνο όταν το χάσεις.Απλά τότε γίνεται επιτακτική ανάγκη να δώσεις λύση στο πρόβλημα.
Από τα 18 που θυμάμαι τον εαυτό μου πάντα με ενδιέφερε.
Όταν ξεκίνησα φίνα το μακρινό 2000 σε ηλικία 28 ετών άρχισα να σκέφτομαι τι θα γίνει σε 10-20 χρόνια.Σου θυμίζω ότι εκείνες τις εποχές ήσουν εγκλωβισμένος και δεν υπήρχε λύση για το πρόβλημα της μμ.Ενώ σήμερα με την εξέλιξη του κλάδου,πλέον δεν υπάρχει α.α.Επεμβαίνεις και λύνεται το πρόβλημα με κάποιες εξαιρέσεις πάντα.

Μέχρι τα 40 μου δεν είχα κανένα πρόβλημα ήμουν nw1 και μόλις έκοψα τη φίνα πήγα με το πέρασμα των χρόνων nw3.Tη μμ την σκέφτομαι τα τελευταία 6 χρόνια και ο πιο αποτρεπτικός παράγοντας για να την κάνω είναι το χειρουργείο.
Θα προχωρήσω φυσικά,αλλά πρέπει να καταλάβεις πως τα 25 ή τα 35 ή τα 45 διαφέρουνε απλά στο ψυχολογικό κομμάτι-βαθμό που εισπράττεις το πρόβλημα όπως αντίστοιχα και στον τρόπο αντιμετώπισης του.
Αν θέλεις να βάλεις μαλλιά στην καλύτερη ηλικία όπως λες και μετά από 10 χρόνια να μην έχεις καλώς.Αλλά πρέπει να το ξέρεις αυτό.
Σε αντίθετη περίπτωση όπως είπανε οι προλαλήσαντες θα πρέπει να κάνεις ένα άριστο πλάνο για να έχεις μαλλιά για "πάντα".
Εμείς εδώ που είμαστε στα 46 και κοιτάμε να πάμε συντηρητικά γιατί δεν ξέρουμε τι μας επιφυλλάσει το μέλλον.
Έχεις την εντύπωση ότι δεν θα ήθελα να πάω στον Lorenzo και να βάλω 5.000g με μια πυκνότητα δυνατή να τελειώνω;
Αλλά μάλλον δεν θα τελειώσω και μετά θα μετανιώνω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε Tsek
Ο συλλογισμός σου και η προσέγγιση σου έτσι όπως παρουσιάζεται δεν είναι λάθος αλλά είναι πολύ απλοικός.

Επειδή δεν υπάρχει παρθενογέννηση και καθένας πρέπει να κρίνεται μέσα σε ένα ευρύτερο πλαίσιο συμπεριφοράς, εγώ θα τον χαρακτήριζα (τον συλλογισμό) πονηρό παρουσιαζόμενο ως επιτηδευμένα απλοικό.
 

vlafo

Well-Known Member
Οτιδήποτε και να είναι,καταρρίπτεται εύκολα αρκεί να θέλει να το καταλάβει κάποιος.
Αντίδραση για την αντίδραση προφανώς και υποδηλώνει άλλα απο πίσω.
 

kardinalios

Well-Known Member
Φίλε Tsek
Ο συλλογισμός σου και η προσέγγιση σου έτσι όπως παρουσιάζεται δεν είναι λάθος αλλά είναι πολύ απλοικός.
Κάθε πράγμα κάθε κίνηση που κάνουμε θέλει και την ανάλογη έρευνα προκειμένου να πάρουμε και την ορθότερη βέλτιστη απόφαση.Αυτό βέβαια διαφέρει για τον καθένα όσον αφορά κάποια κριτήρια που είναι υποκειμενικά.
Υπάρχουν όμως "πάντοτε" αντικειμενικές σταθερές που δεν επιδέχονται αμφισβήτησης.Αυτό ισχύει για τα πάντα.

Η μμ που είναι μια επίπονη,χρονοβόρα και κοστοβόρα διαδικασία, αν μη τι άλλο θέλει πολύ χρόνο μελέτης να επενδύσεις προκειμένου να έχεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.Εδώ για κινητό πας να αγοράσεις και το ψάχνεις όσο δεν πάει.Δεν θα κάνεις για μια τόσο σοβαρή επέμβαση;Υπάρχουνε άνθρωποι που λειτουργούνε βάσει ενστίκτου και πηγαίνουνε ενα πρωινό χωρίς καμία ενημέρωση να βάλουνε μαλλιά.Επειδή είδανε μια ωραία διαφήμιση.Και δυστυχώς είναι η πλειοψηφία.Το τραγικό είναι ότι συμβαίνει ειδικά σήμερα, που με το πάτημα ενος κουμπιού έχεις όλη την πληροφόρηση έτοιμη και μπορείς να αποφύγεις τις κακοτοπιές.
Ανεπίτρεπτο πραγματικά.

Το θέμα μαλλιού δεν σε απασχολεί μόνο όταν το χάσεις.Απλά τότε γίνεται επιτακτική ανάγκη να δώσεις λύση στο πρόβλημα.
Από τα 18 που θυμάμαι τον εαυτό μου πάντα με ενδιέφερε.
Όταν ξεκίνησα φίνα το μακρινό 2000 σε ηλικία 28 ετών άρχισα να σκέφτομαι τι θα γίνει σε 10-20 χρόνια.Σου θυμίζω ότι εκείνες τις εποχές ήσουν εγκλωβισμένος και δεν υπήρχε λύση για το πρόβλημα της μμ.Ενώ σήμερα με την εξέλιξη του κλάδου,πλέον δεν υπάρχει α.α.Επεμβαίνεις και λύνεται το πρόβλημα με κάποιες εξαιρέσεις πάντα.

Μέχρι τα 40 μου δεν είχα κανένα πρόβλημα ήμουν nw1 και μόλις έκοψα τη φίνα πήγα με το πέρασμα των χρόνων nw3.Tη μμ την σκέφτομαι τα τελευταία 6 χρόνια και ο πιο αποτρεπτικός παράγοντας για να την κάνω είναι το χειρουργείο.
Θα προχωρήσω φυσικά,αλλά πρέπει να καταλάβεις πως τα 25 ή τα 35 ή τα 45 διαφέρουνε απλά στο ψυχολογικό κομμάτι-βαθμό που εισπράττεις το πρόβλημα όπως αντίστοιχα και στον τρόπο αντιμετώπισης του.
Αν θέλεις να βάλεις μαλλιά στην καλύτερη ηλικία όπως λες και μετά από 10 χρόνια να μην έχεις καλώς.Αλλά πρέπει να το ξέρεις αυτό.
Σε αντίθετη περίπτωση όπως είπανε οι προλαλήσαντες θα πρέπει να κάνεις ένα άριστο πλάνο για να έχεις μαλλιά για "πάντα".
Εμείς εδώ που είμαστε στα 46 και κοιτάμε να πάμε συντηρητικά γιατί δεν ξέρουμε τι μας επιφυλλάσει το μέλλον.
Έχεις την εντύπωση ότι δεν θα ήθελα να πάω στον Lorenzo και να βάλω 5.000g με μια πυκνότητα δυνατή να τελειώνω;
Αλλά μάλλον δεν θα τελειώσω και μετά θα μετανιώνω.

Είμαι 28 χρόνων . Ίσως να είμαι απο τους μικρότερους που συμμετείχα στο consulation του Lorenzo . Αν ήθελα πολύ εύκολα και με πολύ μικρό κόστος μπορούσα να έχω φουλ μαλλί τουλάχιστον για μια δεκαετία ακομα . Το ζητούμενο είναι το εξής . Θα σε πειράζει λιγότερο η καράφλα στα 40 σου από ότι τώρα ; Εγώ πιστεύω πως θα με ενοχλεί το ίδιο . Η αν όχι το ίδιο σίγουρα θα ψάχνω τρόπους να την αποφύγω . Αλλά το πιο σοβαρό θέμα είναι άλλο . Και πρέπει να θιχτεί . Πώς θα δείχνει κάποιος με επιθετική τριχόπτωση στα 45 του όταν θα έχει εξαντλήσει τη δοτρια του και θα έχουν μείνει πάνω μόνο κάποια από τα μεταμοσχευμενα , χωρίς να έχει την δυνατότητα να κάνει τίποτα ; Αυτό το ερώτημα είναι το πιο σοβαρό για μένα και πρέπει όλοι να το αναλογιστούν .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σαν μεγαλύτερος να πω ότι πότε δεν με ενόχλησε η ΑΑ μου. Δεν μου στάθηκε εμπόδιο για τίποτα, δεν μου δημιούργησε κανένα θέμα πουθενά. Στα 52 έχω αυτή την εικόνα που έχω. Αν μου έλεγες σε 5 χρόνια να ξαναγυρίσω πίσω θα με πείραζε πολύ. Όταν έχεις ονειρευτεί κάτι, έχεις κοπίασει να το αποκτήσεις, και στο ξαναπάρουν πίσω (δεν μιλάω να γίνεις clown εκεί είναι χειρότερο) είναι διπλή η λύπη και η ήττα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
Θα σε πειράζει λιγότερο η καράφλα στα 40 σου από ότι τώρα ; Εγώ πιστεύω πως θα με ενοχλεί το ίδιο .
Προφανως και δε συγκρινεται να εχεις καραφλα στα 20 απο ο,τι στα 40. Καταρχας οταν βλεπεις εναν 20χρονο με καραφλα σου φαινεται αφυσικο. Οταν βλεπεις ενα 40αρη ή 30αρη σου φαινεται φυσιολογικο. Προφανως και θα σ ενοχλει σε οποιαδηποτε ηλικια (εδω παππουδες βλεπουμε που μακραινουν τη φρατζα απο τα πλαγια για να καλυπτουν τον υπαιθριο) αλλα δε μπορω να δεχτω οτι σ ενοχλει το ιδιο σε ολες τις ηλικιες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανως και δε συγκρινεται να εχεις καραφλα στα 20 απο ο,τι στα 40. Καταρχας οταν βλεπεις εναν 20χρονο με καραφλα σου φαινεται αφυσικο. Οταν βλεπεις ενα 40αρη ή 30αρη σου φαινεται φυσιολογικο. Προφανως και θα σ ενοχλει σε οποιαδηποτε ηλικια (εδω παππουδες βλεπουμε που μακραινουν τη φρατζα απο τα πλαγια για να καλυπτουν τον υπαιθριο) αλλα δε μπορω να δεχτω οτι σ ενοχλει το ιδιο σε ολες τις ηλικιες.

Θα το καταλάβεις μόλις φτάσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
Αν εχεις θεμα με το μαλλι απο τα 20 θα εχεις και στα 40, αν σε τρωει μια φορα θα σε τρωωει παντα, αγγιζοντας πλεον τα 40 διαπιστωνω πως αυτα τα χρονια για εναν αντρα ειναι τα καλυτερα, ολες οι ηλικιες εχουν τη χαρη τους, ακομα και στα 40 λοιπον το μαλλι σε ''καιει'' αυτο που δε σε καει ειναι να εχεις μαλλι 20αρη , αλλα σε καιει να εχεις μια αξιοπρεπη κόμη που να ταιριαζει στο προφιλ σου και φυσικα να μην εχεις αποκτησει ''σημαδια'' απο παλιες μμ, στα 28 στην ΒG απεκτησα ενα χαμογελο στο πισω μερος , ευτυχως οχι κατι τραγικο και μια προσκαιρη πυκνωση .

Λεω προσκαιρη γιατι τα δεκα χρονια περασαν νερο απο το 2008, η αραιωση προχωρησε, η δοτρια επηρεαστηκε και αυτη λιγο και τελικα δεν εγινα μαλλιας σαν το Καραφωτη οπως μου ελεγαν τοτε, αυτα που διαβαζω εδω για consulation με το αετισιο ματι τα εζησα δεκα χρονια πριν γιαυτο και εκανα ενα λαθος βημα, αλλα δεν ηξερα.

Οταν διαβαζω ...να εχεις μια ωραια εικονα για τα επομενα 5-10 χρονια... πραγματικα γελαω, γιατι οταν περασουν και οι επιλογες θα ειναι περιορισμενες (μικροτερο ευρος δοτριας, μεγαλυτερο nw κτλ), τα θελω μας αναγκαστικα αλαζουν και αυτα.


Προφανως και δε συγκρινεται να εχεις καραφλα στα 20 απο ο,τι στα 40. Καταρχας οταν βλεπεις εναν 20χρονο με καραφλα σου φαινεται αφυσικο. Οταν βλεπεις ενα 40αρη ή 30αρη σου φαινεται φυσιολογικο. Προφανως και θα σ ενοχλει σε οποιαδηποτε ηλικια (εδω παππουδες βλεπουμε που μακραινουν τη φρατζα απο τα πλαγια για να καλυπτουν τον υπαιθριο) αλλα δε μπορω να δεχτω οτι σ ενοχλει το ιδιο σε ολες τις ηλικιες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

12 από τους 34 ήταν από 27-35, από αυτούς 2 τους δέχτηκε χωρίς χρήση φίνας με συντηρητικές επεμβάσεις λόγω καλής δότριας, 6 ήδη έπαιρναν φίνα και προφανώς τους ανέλαβε, 2 διαγνώστηκαν με DUPA & 2 με επιθετικής μορφής ΑΑ και τους συνέστησε φίνα.
 

Tsek

Well-Known Member
Πάμε απ την αρχή.
Κάποιος που κάνει επέμβαση στα 30-35 του ακόμα και αν εξελιχθεί ατυχως η κατάσταση και πέσουν μαλλιά και απο τα μεταμοσχευμενα σε βαθος 5ετιας ή 10ετιας παλι θα είναι καλύτερος απο κάποιον που εμεινε τελείως αδειος χωρις επεμβαση απο τα 30-35 ως τα 45.
Αν λοιπόν κάποιος έχει αυτή την ατυχία και του πέσουν μμ μαλλιά, θα πάει να κάνει και μία δεύτερη στα 45 αντε και τρίτη αν χρειαστεί και θα καλύψει τα κενά του.
Το αποτέλεσμα θα ειναι να εχει απο τα 30 του και μετά, ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ καλυψη για το μεγαλύτερο μερος της ζωης του συνολικα, αρκεί να μην είναι άπληστος και πάει να χτισει κροταφους στα 30.

Παμε τώρα στην αλλη περίπτωση αυτη που κάποιος είναι τοσο ψειρας και θέλει το τελειο αποτελεσμα και καθεται και περιμένει βασανιστικά να παει 45 ώστε να πάρει επιτέλους την αποφαση. Αυτος ο άνθρωπος λοιπόν θα πληρώσει πάλι 2 επεμβασεις γιατί η μια δεν θα του φτάνει αλλα θα έχει χασει 15 χρόνια απ τη ζωη του που θα απεφευγε να βγει σε οσες φωτογραφίες θα ηθελε με φίλους, και θα ενιωθε μειονεκτικά κάθε φορά που στεκόταν διπλα απο εναν μαλλιά.
Σίγουρα δεν σε πηγε πίσω στην ζωη σου Civial ,ουτε εμενα θα με πήγαινε αλλα είναι κατι που θα με πείραζε. Και εσενα σε πείραζε για αυτό πηγες και το διορθωσες.
Αποφασεις ειναι ολα και αυτό που λεω, κανονικά δεν θα επρεπε να εχει να κάνει με κλινικές, ας παει ο καθενας οπου θελει αρκεί να γίνει η δουλειά του. Δεν το λεω ούτε πονηρά ουτε με δολο οπως αρέσει στον Civial να λεει.
Δυστυχώς όμως αφορά κλινική και είναι του Λορέντζο γιατί θεωρώ εντελως λάθος την τακτική του για την ψυχολογία του ατόμου να καθεται και να βασανιζεται ενω μπορεί πολύ εύκολα να ξεμπερδεψει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Αν λοιπόν κάποιος έχει αυτή την ατυχία και του πέσουν μμ μαλλιά, θα πάει να κάνει και μία δεύτερη στα 45 αντε και τρίτη αν χρειαστεί και θα καλύψει τα κενά του.
Το αποτέλεσμα θα ειναι να εχει απο τα 30 του και μετά, ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ καλυψη για το μεγαλύτερο μερος της ζωης του συνολικα, αρκεί να μην είναι άπληστος και πάει να χτισει κροταφους στα 30.
Αυτο δεδομενου οτι μιλαμε για καποιον που εχει πλουσια δοτρια. Εγω πχ εχω φτωχη δοτρια ειναι ζητημα να με βγαζει να κανω μια μεταμοσχευση. Οποτε καλυτερα να κανεις μια και καλη, παρα μια και αποτυχημενη οταν δεν εχεις αποθεμα μαλλιων



Και μη ξεχναμε οτι υπαρχουν τοσοι αντρες που ξυριζουν το κεφαλι τους, αφηνουν μουσι, πανε γυμναστηριο και γ@μ@νε μ##ν@ρες
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σίγουρα δεν σε πηγε πίσω στην ζωη σου Civial ,ουτε εμενα θα με πήγαινε αλλα είναι κατι που θα με πείραζε. Και εσενα σε πείραζε για αυτό πηγες και το διορθωσες

Πήγα να το φτίαξω όταν κάθισα, το μελέτησα και είδα ότι μπορούσα να το κάνω με πολύ καλές πιθανότητες επιτυχίας, αλλιώς δεν θα το έκανα για να γίνω περίγελος. Να πήγαινα όπως πήγατε όλοι εσείς εδώ στα τυφλά ούτε με σφαίρες. Δεν θα μπορούσα να συγχωρήσω τον εαυτό μου. Γενικά σε ότι έχει σχέση με το σώμα μου είμαι υπερσυντηρητικός και προχωράω μετά απο πολύ μελέτη.

Τα υπόλοιπα που αναμασάς είναι οι γνωστές δικαιολογίες γιατί προφανώς δεν θες να καταλάβεις αυτά που γράφουμε και κάτι πρέπει να γράψεις. Κάνεις αυθαίρετες υποθέσεις (15 χρόνια λες και έχεις υπογράψει συμβόλαιο), κουβέντα για τους κινδύνους (DUPA, retro), εναλλάκτικές λύσεις (φίνα) και μετά καταλήγεις σε αυθαίρετα συμπεράσματα (καλύτερος από κάποιον που έμεινε άδειος, λες και δεν υπάρχουν και οι "σκακιέρες") . Θα σε έπαιρνα στα σοβαρά, αλλά από την στιγμή που δεν έχεις πει μια κουβέντα για τα εγκλήματα που γίνονται στην AHC στην επιλογή ασθενών είναι ανάξιο να ασχολούμαι περαιτέρω. Όποιος έχει μυαλό θα καταλάβει, οι υπόλοιποι καλή τύχη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό δεν είναι σκακιέρα πρέπει να σου δείξω μια «σκακιέρα» να καταλάβεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Μεταξύ σοβαρού κι αστείου την ανέβασα. Βρες μια και βάλε όμως να δουν και τα παιδιά που δεν έχουν πιάσει το νόημα τι εννοείς.
 

Tsek

Well-Known Member
Πήγα να το φτίαξω όταν κάθισα, το μελέτησα και είδα ότι μπορούσα να το κάνω με πολύ καλές πιθανότητες επιτυχίας, αλλιώς δεν θα το έκανα για να γίνω περίγελος. Να πήγαινα όπως πήγατε όλοι εσείς εδώ στα τυφλά ούτε με σφαίρες. Δεν θα μπορούσα να συγχωρήσω τον εαυτό μου. Γενικά σε ότι έχει σχέση με το σώμα μου είμαι υπερσυντηρητικός και προχωράω μετά απο πολύ μελέτη.

Τα υπόλοιπα που αναμασάς είναι οι γνωστές δικαιολογίες γιατί προφανώς δεν θες να καταλάβεις αυτά που γράφουμε και κάτι πρέπει να γράψεις. Κάνεις αυθαίρετες υποθέσεις (15 χρόνια λες και έχεις υπογράψει συμβόλαιο), κουβέντα για τους κινδύνους (DUPA, retro), εναλλάκτικές λύσεις (φίνα) και μετά καταλήγεις σε αυθαίρετα συμπεράσματα (καλύτερος από κάποιον που έμεινε άδειος, λες και δεν υπάρχουν και οι "σκακιέρες") . Θα σε έπαιρνα στα σοβαρά, αλλά από την στιγμή που δεν έχεις πει μια κουβέντα για τα εγκλήματα που γίνονται στην AHC στην επιλογή ασθενών είναι ανάξιο να ασχολούμαι περαιτέρω. Όποιος έχει μυαλό θα καταλάβει, οι υπόλοιποι καλή τύχη.

Καταβάθος ξέρεις οτι δεν λέω κάτι λάθος και αναφέρεις επίτηδες συνεχώς την advance σε θέμα που δεν αφορά αυτήν αλλά το περιορισμένο πλάνο λύσεων του δικού σου γιατρού.
 

Tsek

Well-Known Member
Και για να μην παρερμηνεύσεις πάλι τα λεγόμενά μου, δεν έχω κανένα θέμα με τον άνθρωπο, μαγκιά του και ίσως και εγώ να έκανα ετσι στην θέση του, το πρόβλημα ειναι πως αυτό το πλάνο το προμοταρεις υπέρμετρα και αποτρεπεις ανθρώπους που μπορούν να λύσουν το προβλημά τους εκτος της πεπατημένης του Λορέντζο
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς και την αφορά, αυτό που κάνεις εσύ είναι ακριβώς η «καρδια» του προβλήματος και το μάρκετινγκ της AHC και όλων των κλινικών low cost, μην το ψάχνετε πολύ, μην καθυστερείτε, ελάτε να σας βάλουμε μαλλιά και έχει ο θεός. Οι ενημερωμένοι πελάτες είναι πρόβλημα και το φόρουμ χαλάει τη σούπα. «Κατά βάθος» το ξέρεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και για να μην παρερμηνεύσεις πάλι τα λεγόμενά μου, δεν έχω κανένα θέμα με τον άνθρωπο, μαγκιά του και ίσως και εγώ να έκανα ετσι στην θέση του, το πρόβλημα ειναι πως αυτό το πλάνο το προμοταρεις υπέρμετρα και αποτρεπεις ανθρώπους που μπορούν να λύσουν το προβλημά τους εκτος της πεπατημένης του Λορέντζο

Εσύ τι πρόβλημα έχεις, το τι κάνω εγώ είναι δικό μου θέμα, είπες αυτά που ήθελες, άσε τους άλλους να κρίνουν και να αποφασίσουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα