15-16/12 o lorenzo στην αθήνα για consultation!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Adriano

Well-Known Member
Δεν κάνει τέτοια, ούτε τον έχω ακούσει να σχολιάζει άλλους (καλούς/κακούς). Εξάλλου δεν έχει χρόνο. 12 ώρες κάθε μέρα χειρουργεία. Ελάχιστοι γιατροί στον κόσμο με τέτοια εμπειρεία το κάνουν αυτό σε καθημερινή βάση. Οι περισσότεροι έχουν γίνει επιχειρηματίες και "μαρκίζα".

Προφανώς CVIAL το post μου ήταν καυστικό για την κατάσταση εδώ. Καλά κάνει ο Lorenzo Γιατρός είναι δεν είναι enterpreneur - τσαρλατάνος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
.... Η μαθαίνεις από τον Λορετζο ότι είσαι ακατάλληλος και γλυτώνεις την αποτυχημένη μμ από το αετισιο ματι της μοντέλα του βεκρη.
Δεν υπάρχει μόνο κατάλληλος ή ακατάλληλος. Έχει και βαθμίδες, κατάλληλος για μέτρια κάλυψη με λίγες προσδοκίες για παράδειγμα. Σε ποιον θα ακουστεί αποτρεπτικά και θα κανει πισω. Αντε να το πετύχεις σε μέτρια κλινική να σε δω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το post αφορά τον @aris rokos αλλά και κατ' επέκταση όσους θέλουν να μιλήσουν με την Ελληνίδα κοπελιά στην κλινική. Μετά από ερώτηση στον Λορενζο, η διαδικασία έχει ως εξής και δεν μπορεί να είναι τηλεφωνική γιατί η κοπέλα δουλεύει καθημερινά στις επεμβάσεις. Όλα τα email καταρχήν πάνε στον ίδιο τον Λορενζο: [email protected] (αν κάποιος δεν μπορεί να γράψει Αγγλικά ας είναι και Ελληνικά) και αυτός μέσω της κοπέλας που όπως έμαθα λέγεται Daria απαντά στα Ελληνικά.
 

athenian

Well-Known Member
Αν γίνει εγώ είμαι μέσα . Πιο πολύ γιατί με τις φωτογραφίες δεν μπορούσε να προσδιορίσει με σαφήνεια αν είμαι κατάλληλος για μεταμόσχευση χωρίς φίνα.
 

Tsek

Well-Known Member
Αν γίνει εγώ είμαι μέσα . Πιο πολύ γιατί με τις φωτογραφίες δεν μπορούσε να προσδιορίσει με σαφήνεια αν είμαι κατάλληλος για μεταμόσχευση χωρίς φίνα.
Το ότι δεν είσαι κατάλληλος για τα μέτρα και τα στανταρς που θέτει αυτός δεν σημαινει οτι δεν μπορείς να πας καπου αλλου και να φτιαξεις όσο γίνεται την κατάστασή σου, μην τρελαινεστε ότι ήρθε το τέλος του κόσμου
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ποια στάνταρντ; Το αν είσαι κατάλληλος ή όχι αποτυπώνεται από μετρήσεις και αριθμούς. Υπάρχει πρωτόκολλο. Το ότι κάποιοι απλά δεν το εφαρμόζουν (πιθανώς και να το αγνοούν) για να πουλάνε ελπίδα και να στα παίρνουν δεν τους κάνει εναλλακτική λύση.
 

Tsek

Well-Known Member
Ενα λεπτό, τι σημαινει ακατάλληλος και τι καταλληλος?
Κατάλληλο λέμε κάποιον που μπορεί να πετύχει 100%κάλυψη στο πρόβλημα του?
Αν καποιος μπορεί να πιάσει 80%, 70%, 60%, 50%, ή έστω και 40% τι γίνεται?
Ποιό θεωρειται ως όριο?
 

aris rokos

Active Member
Το post αφορά τον @aris rokos αλλά και κατ' επέκταση όσους θέλουν να μιλήσουν με την Ελληνίδα κοπελιά στην κλινική. Μετά από ερώτηση στον Λορενζο, η διαδικασία έχει ως εξής και δεν μπορεί να είναι τηλεφωνική γιατί η κοπέλα δουλεύει καθημερινά στις επεμβάσεις. Όλα τα email καταρχήν πάνε στον ίδιο τον Λορενζο: [email protected] (αν κάποιος δεν μπορεί να γράψει Αγγλικά ας είναι και Ελληνικά) και αυτός μέσω της κοπέλας που όπως έμαθα λέγεται Daria απαντά στα Ελληνικά.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου .. Δηλαδή να στείλω ένα e-mail στα ελληνικά ; Να πάρω τηλέφωνο και να προσπαθήσουν να μιλήσω μαζί Της Αγγλικά μου είναι χάλια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aris rokos

Active Member
Την Τρίτη τελικά κατάφερα να κλείσω ραντεβού για διάγνωση Στον lapanzula Θα σας ενημερώσω τι θα μου πει
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ενα λεπτό, τι σημαινει ακατάλληλος και τι καταλληλος?
Κατάλληλο λέμε κάποιον που μπορεί να πετύχει 100%κάλυψη στο πρόβλημα του?
Αν καποιος μπορεί να πιάσει 80%, 70%, 60%, 50%, ή έστω και 40% τι γίνεται?
Ποιό θεωρειται ως όριο?

Ακατάλληλο λέμε κάποιον που έχει DUPA, κάποιον που η δότρια του είναι κάτω από το αποδεκτό όριο των 130τριχων/cm2 σε συνδυασμό με επιθετική τριχόπτωση. Σε τέτοιες περιπτωσεις χωρίς φάρμακα αν θέλεις να κάνεις μμ απλά κοροϊδεύεις τον εαυτό σου. Όλοι οι άλλοι είναι κατάλληλοι με λίγα ή πολλά αστεράκια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reactions: Zob

mimis

Member
Ακατάλληλο λέμε κάποιον που έχει DUPA, κάποιον που η δότρια του είναι κάτω από το αποδεκτό όριο των 130τριχων/cm2 σε συνδυασμό με επιθετική τριχόπτωση. Σε τέτοιες περιπτωσεις χωρίς φάρμακα αν θέλεις να κάνεις μμ απλά κοροϊδεύεις τον εαυτό σου. Όλοι οι άλλοι είναι κατάλληλοι με λίγα ή πολλά αστεράκια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cvial ενοεις φίνα να φανταστώ;;Και αν έχεις dupa φινα εφόρου ζωης;Η παράδειγμα ξεκινάς 9 μήνες πριν φίνα κάνεις μεταμόσχευση συνεχίζεις φίνα για κάνα χρόνο και τέλος.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Ενα λεπτό, τι σημαινει ακατάλληλος και τι καταλληλος?
Κατάλληλο λέμε κάποιον που μπορεί να πετύχει 100%κάλυψη στο πρόβλημα του?
Αν καποιος μπορεί να πιάσει 80%, 70%, 60%, 50%, ή έστω και 40% τι γίνεται?
Ποιό θεωρειται ως όριο?
Θα έχει ενδιαφέρον η απάντηση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial ενοεις φίνα να φανταστώ;;Και αν έχεις dupa φινα εφόρου ζωης;Η παράδειγμα ξεκινάς 9 μήνες πριν φίνα κάνεις μεταμόσχευση συνεχίζεις φίνα για κάνα χρόνο και τέλος.

Εφ´ όρου


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εχει πολυ ενδιαφέρον το consultation απο κοντα με τον Lorenzo. Φανταζομαι οτι θα ειναι ο ιδιος οχι συνεργατης του.
Το θεμα ειναι οτι θα δει και πολλους που απλα θα θελουν μονο αξιολογηση της καταστασης τους χωρις να μπορούν να καλυψουν επεμβαση.

Οσο για το ποιος ειναι καταλληλος για μμ εξαρταται και απο τις απαιτησεις του ενδιαφερομενου αλλα και του ιατρου.
Οταν εχει τη δυνατοτητα ενας ιατρος να διαλεγει περιστατικα δεν θα κατσει να ασχοληθει με τα δυσκολα και αυτα που δεν θα προωθησουν τη δουλεια του με το τελικο αποτελεσμα.
Οποτε αν σου πει ενας ιατρος δεν σε αναλαμβανω ρωτας και δευτερο αρκει να εισαι συνειδητοποιημενος στο τι μπορεις να περιμενεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς θα είναι ο ίδιος. Περισσότερες από 1 γνώμη είναι must άλλά το καλύτερο είναι να καταλαβαίνεις και να αξιολογείς τι σου λένε. Και φυσικά γνώμες/consultation τύπου Φ. δεν υπολογίζονται.

Πάντως επειδή λίγοι είδαν το βιντεάκι για την DUPA για ρίχτε του μια ματιά να καταλάβετε τι παίζει και τότε θα μου πείτε και για το consultation και για το κατάλληλος/ακατάλληλος και τι κινδύνοι μπορεί να υπάρχουν


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα