15-16/12 o lorenzo στην αθήνα για consultation!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ πάντως αν έπαιρνα θα πήγαινα για 1mg μέρα παρά μέρα μέχρι τα 3mg. Μου είναι πο πρακτικό.
 

leas

Well-Known Member
Τώρα ο ασθενής αυτός που δεν τον βοήθησαν τα φάρμακα και δεν είχε βελτίωση προφανώς δεν τα συνέχισε; Και λόγω καλής δοτριας τον σενιαρε.. Γιατί βλέπω τα βίντεο και διαβάζω την περιγραφή και συνειδητοποιω πως δεν παίζει να σε αναλάβει χωρίς φίνα αν η αραίωση εξελίσσεται και είσαι νέος. Από την μία επειδή έχει πλάνο και δεν κάνει τσαπατσουλιες να πάρει τα χρήματα.. Αλλά από την άλλη κρίμα για κάποια παιδιά που έχουν σχετικά χαμηλές προσδοκίες και θέλουν αυτόν για γιατρό. Ειδικά μετά και την επερχόμενη προσφορα που ο CVIAL εξασφάλισε για την κοινότητα..
 

vlafo

Well-Known Member
Και χαμηλές προσδοκίες να έχει κάποιος με αυτόν το γιατρό μπορεί να μετουσιωθούν σε ψηλές-άλλωστε έχω δει αρκετά παραδείγματα μεταμορφώσεων.Πιστεύω δεν σε αναλαμβάνει μόνο σε περιπτώσεις που είσαι τελειωμένη υπόθεση π.χ nw7 ,doupa.
 

thatcher

Active Member
Και χαμηλές προσδοκίες να έχει κάποιος με αυτόν το γιατρό μπορεί να μετουσιωθούν σε ψηλές-άλλωστε έχω δει αρκετά παραδείγματα μεταμορφώσεων.Πιστεύω δεν σε αναλαμβάνει μόνο σε περιπτώσεις που είσαι τελειωμένη υπόθεση π.χ nw7 ,doupa.
Ελπιζω μην επεμβαίνω εκτός θεματος. DUPA, είναι η διάχυτη αλωπεκία;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και χαμηλές προσδοκίες να έχει κάποιος με αυτόν το γιατρό μπορεί να μετουσιωθούν σε ψηλές-άλλωστε έχω δει αρκετά παραδείγματα μεταμορφώσεων.Πιστεύω δεν σε αναλαμβάνει μόνο σε περιπτώσεις που είσαι τελειωμένη υπόθεση π.χ nw7 ,doupa.

Ναι η διαχυτή που προσβάλλει και τη δότρια.

Vlafo, η λογική του Λορενζο είναι απλή. Αναλαμβάνει όλες τις περιπτώσεις οι οποίες είναι ελέγξιμες ακόμα και αυτές με DUPA . Δηλαδή αυτές που ξέρει που βαδίζει. Δεν ακολουθεί λογική του τύπου είσαι NW5 στα 27 με επιθετική τριχόπτωση κσι κακό ιστορικό, δεν θες να πάρεις φίνα, ας σου βάλουμε 2500-3000 hairline, A και έχει ο θεός τι θα γίνει στο μέλλον. Τον ίδιο ασθενή στα 35-40 θα τον αναλάμβανε χωρίς φίνα αν διαπίστωνε ότι η ΑΑ έχει περιέλθει σε ύφεση ή η εξελιξή της είναι αργή. Προφανώς για αυτον θα ήταν πολύ εύκολο να το κάνει, το θεωρεί όμως ανέντιμο για τον ασθενή γιατί δεν μπορεί να του εγγυηθεί ότι θα έχει ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα στο μέλλον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τώρα ο ασθενής αυτός που δεν τον βοήθησαν τα φάρμακα και δεν είχε βελτίωση προφανώς δεν τα συνέχισε; Και λόγω καλής δοτριας τον σενιαρε.. Γιατί βλέπω τα βίντεο και διαβάζω την περιγραφή και συνειδητοποιω πως δεν παίζει να σε αναλάβει χωρίς φίνα αν η αραίωση εξελίσσεται και είσαι νέος. Από την μία επειδή έχει πλάνο και δεν κάνει τσαπατσουλιες να πάρει τα χρήματα.. Αλλά από την άλλη κρίμα για κάποια παιδιά που έχουν σχετικά χαμηλές προσδοκίες και θέλουν αυτόν για γιατρό. Ειδικά μετά και την επερχόμενη προσφορα που ο CVIAL εξασφάλισε για την κοινότητα..

Σωστά τα λες leas. Δυστυχώς όμως αυτό το "χαμηλές προσδοκίες" είναι λίγο σχετική και ανεξέλεγκτη έννοια μερικές φορές. Είναι πολύ ευκολο να πουλάς ελπίδα και είναι πολύ δύσκολο να προσγειώνεις τον άλλο στη σκληρή πραγματικότητα.
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι η διαχυτή που προσβάλλει και τη δότρια.

Vlafo, η λογική του Λορενζο είναι απλή. Αναλαμβάνει όλες τις περιπτώσεις οι οποίες είναι ελέγξιμες ακόμα και αυτές με DUPA . Δηλαδή αυτές που ξέρει που βαδίζει. Δεν ακολουθεί λογική του τύπου είσαι NW5 στα 27 με επιθετική τριχόπτωση κσι κακό ιστορικό, δεν θες να πάρεις φίνα, ας σου βάλουμε 2500-3000 hairline, A και έχει ο θεός τι θα γίνει στο μέλλον. Τον ίδιο ασθενή στα 35-40 θα τον αναλάμβανε αν διαπίστωνε ότι η ΑΑ έχει περιέλθει σε ύφεση ή η εξελιξή της είναι αργή. Προφανώς για αυτον θα ήταν πολύ εύκολο να το κάνει, το θεωρεί όμως ανέντιμο για τον ασθενή γιατί δεν μπορεί να του εγγυηθεί ότι θα έχει ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα στο μέλλον.
Το πλάνο του είναι ρεαλιστικό-επιτεύξιμο και μακροπρόθεσμο με συνυπολογισμό όλων των παραμέτρων που μπαίνουν σε αυτή την εξίσωση της μμ.
Είναι εντυπωσιακό αυτό Cvial γιατί στη μμ παίζει αποκλειστικά ρόλο αν το προσδοκώμενο αποτέλεσμα από τον ασθενή είναι ρεαλιστικά επιτεύξιμο.Και αυτό ελάχιστοι στο πιστοποιούν και πολύ περισσότερο στο εξασφαλίζουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφωνώ και θα έλεγα ότι το πιο σημαντικό είναι να το καταλάβει και ο ασθενής. Εκεί είναι το πρόβλημα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα παρακαλούσα όσους μου στέλνουν email να αναφέρουν και το nickname τους
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή αυτή την εβδομάδα στέλνω όλο το υλικό στον γιατρό για να αποφασίσει για τις συμμετοχές, θα παρακαλούσα όσους δεν μου έχουν στείλει φώτο και ερωτηματολόγιο να το κάνουν άμεσα
 
Τελευταία επεξεργασία:

leas

Well-Known Member
Cvial επειδη ειχες αναφερθει στο θεμα με το κοντο μαλλι στην δοτρια και να το αφησουμε να μεγαλωσει ειχες βαλει νομιζω χρονικο οριο για να στειλουμε φωτο συνδυαστικα με φορμα συμπληρωμενη μεχρι 30/11..Θα πρεπει να το κανουμε πιο αμεσα η μεχρι τοτε;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα