10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

Georgex6

Well-Known Member
longest Recorded Study of Finasteride Confirms Its Efficacy
Finasteride is an oral medication taken to treat androgenic alopecia, the most common form of hair loss. Until recently, no study longer than 5 years has confirmed the efficacy and safety of Finasteride (commercially known as Propecia). The results of a 10-year study have now been released and confirming the prolonged usefulness of Finasteride.
Rossi et al, in a study published in Dermatologic Therapy, reviewed 1mg of daily Finasteride use in 118 men between 20 and 61 years old. They used pictures and statistical analysis, as well as patient reports, to judge the effectiveness and side effects of the treatment over 10 years.

Important observations from the study include:

* The effectiveness of Finasteride is not reduced over time

* The daily intake of 1mg of Finasteride “produced significant and durable increases in hair growth in men with AGA”

* Subjects over 30-years of age showed better hair growth in the long-term than younger subjects

* Over 10 years, 14% of patients had decreased rates of hair growth, while 86% had increased or stable rates of hair growth

* 5.9% of patients reported side effects; many of these patients still continued taking Finasteride because of its benefits
The researchers conclude their study as follows:

“[F]inasteride is a safe and effective treatment for controlling male pattern baldness with long-term daily use even in men over the age of 40 years. The satisfactory clinical results, the few side effects observed, and the lack of alternative medications, led us to consider finasteride an effective treatment especially if taken in the early stages of AGA.”



οριστε και η ερευνα σε pdf
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

Έλα μωρή αρρώστια φινα!!! Τουλάχιστον θα πεθάνουμε με ήσυχη την συνείδηση!!
 

xk

Active Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

γιουπιιιιιιιιιι...σας τα λεγα εγω :p φαρμακοποιοοοοοος πιασε μια κουτα... :grandpa:

2074.png
 

otherdude

Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

ωραια απο μαλλι..
απο πουλι ομως?(το σημαντικοτερο) :-[
 

AKHS

Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

Τι να το κάνεις το μαλλί αν δεν σου κάνει κούκου ή αν οι επιδόσεις σου ανταγωνίζονται αυτές του κόκορα. Ο καθένας διαλέγει και παίρνει ότι τον ενδιαφέρει και θεώρει σημαντικότερο.
 
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

AKHS είπε:
Τι να το κάνεις το μαλλί αν δεν σου κάνει κούκου ή αν οι επιδόσεις σου ανταγωνίζονται αυτές του κόκορα. Ο καθένας διαλέγει και παίρνει ότι τον ενδιαφέρει και θεώρει σημαντικότερο.
μεγαλη προσφορα αυτο το ποστ, οπως και το απο πανω του. Διαβασες η οχι? Λιγοτερο απο 6% λεει εχει παρενεργειες.
 

horhitto4

Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

skeptikistis είπε:
μεγαλη προσφορα αυτο το ποστ, οπως και το απο πανω του. Διαβασες η οχι? Λιγοτερο απο 6% λεει εχει παρενεργειες.
το θεμα ειναι αν εισαι στο 6% τι γινεται...και τα στεροειδη δε πειραζουν τους παντες αλλα εχθες ο αλλος στο μπολτον-τοττεναμ κοντεψε να μεινει στο τοπο και νοσηλευεται στην εντατικη και ο αμπινταλ της μπαρτσα θα κανει μεταμοσχευση υπατος....ειναι ολα θεμα επιλογων και ρισκου!!!
 
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

Ολοι γνωριζουν και ενημερονονται για τα ρισκα, απο κει και περα, το να μπαινεις σε καθε ποστ και να λες εξυπνακισμους του στυλ η μαλλι η πουλι, η πουλι κοκορα η περουκα μαλλον κομπλεξ απο αυτους που τα γραφουν δειχνουν...

Επισης η συγκριση σου ειναι εντελως off. Αν με ρωταγε ενας προνοσταρ να παρω φινα η οχι, οχι θα του ελεγα, αν αυτη εινια η ερωτηση σου.
 

horhitto4

Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

η συγκριση δεν ειναι καθολου of γιατι και τα δυο ειναι φαρμακα με παρενεργειες εξακριβωμενα απο γιατρους και οχι απο μενα και σενα και επειτα απο ερευνες....και συγκεκριμενα στο θεμα των στεροειδων επειδη υπηρηα χρηστης δεκανοικης νανδρονολης το γνωστο deca durabolin για οσους ξερουν θα σου πω οτι εμενα δε με πειραξε αλλα ενα αλλο μεγαλο ποσοστο το ξεσκισε...ατοπο ειναι να λες οτι δε θα το προτεινες σε ενα πορνοσταρ...δε χρειαζεται να εχεις σκοπο να γινεις ροκο σιφρεντι για να μη παρεις φινα γιατι να χασω εστω και ενα 10% απο τις ορμες μου....και τα 2 φαρμακα εχουν να κανουν με ορμονες..οποτε δεν ειναι αστοχο καθολου κατα τη γνωμη μου...σεβαστη βεβεως και η δικη σου...με ολο το σεβασμο
 
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

η συγκριση ειναι εντελως off, γιατι μου συγκρινεις ενα επαγγελματια αθλητη ο οποιος προφανως αναγκαστηκε εμεσα η αμεσα να κανει χρηση ουσιων, με εσενα, εμενα η και τον μπαμπη τον ντουλαπα στο γυμναστηριο που παιρνουν οτι μλκια τους πει ο φανης ο τεραστιος στην ρεσεψιον.


Απο κει και περα ειναι καθαρα θεμα επιλογων, εμενα αν με ρωτουσαν, με 10% λιγοτερη λιμπιντο θα εχεις τα μαλλια σου για 10 παραπανω χρονια, θα ελεγα ναι και ευχαριστω. Αυτο φυσικα προυποθετει οτι ειναι 10% και οχι 50%, οπως επισης και οτι δε μιλαμε μετα για μονιμα προβληματα και αλλες τετοιες τερατολογιες.

Δεν ειμαι κανενας τρελαμενος με τα μαλλια μου εντελως να θυσιασω τα παντα, αλλα δεν ειμαι και τρομολαγνος που να γουσταρω να τρομαζω κοσμο.

Αν φυσικα καποιου του σηκωνεται ηδη μονο με γερανο και τρομπα, λογικο μου ακουγεται να μη μπορει να ζησει με 10% λιγοτερη λιμπιντο.

Τα ιδια και με τον αλλον εδω μεσα που ρωτουσε σε καθε θεμα σε ποιον μικρυνε το πεος. Εμενα δε μου μικρυνε, αλλα και να μου μικραινε 1 εκ δε θα εκλαιγα, εχω να δωσω... Αν φυσικα τον εχεις 10 εκ, λογικο μου ακουγεται η φοβια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

AKHS

Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

Δεν υπάρχει περίπτωση όλους λίγο η πολλή τους επηρεάζει ως ένα βαθμό. Παρακαλώ όποιος θέλει ας το πάρει και ας του μικρύνει το πουλί του αφού δεν τον πειράζει, όποιος δεν θέλει ας μην το πάρει γιατί τον θέλει ολόκληρο..... αλλά μην νευριάζεται με την αντίθετη άποψη.
 

horhitto4

Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

1ον δε χρειαζεται να εισαι επαγγελματιας για να παρεις ντοπα απο παραξενια και χαζομαρα ξεκινανε ολα και καταληγουν...οπου καταληγουν.....στο μονο που θα σημφωνησω μαζι σου ειναι σε αυτο που λες για τα εκατοστα του πεους....και μενα μου ακουγεται αστειο να σου ελατωθει...αδενας ειναι δεν ειναι μυς...αυτοι που τα λενε τα λενε απο την αγνοια τους....τωρα οσο αφορα τη συγκριση για τα στεροειδη εσενα σου φενεται ατοπη εμενα ομως οχι γιατι εκανα χρηση...και εχω πρωσοπικη εμπειρια οποτε και αποψη επι του θεματος....οτι εχει να κανει με ανδρογονα περαν απο αυτα που μου χαρισε ο θεουλης δε τα βαζω στο στοματακι μου..ξανα τουλαχιστον γιατι οπως προειπα εκανα ηδη μια γκαφα στη ζωη μου
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

horhitto4 είπε:
το θεμα ειναι αν εισαι στο 6% τι γινεται...και τα στεροειδη δε πειραζουν τους παντες αλλα εχθες ο αλλος στο μπολτον-τοττεναμ κοντεψε να μεινει στο τοπο και νοσηλευεται στην εντατικη και ο αμπινταλ της μπαρτσα θα κανει μεταμοσχευση υπατος....ειναι ολα θεμα επιλογων και ρισκου!!!
6% ειναι μεγαλο ποσοστο παντως.Εγω απο τις λιγες εμπειριες μου μιας κ επαιρνα φινα 9 μηνες(φτιαχτη),θελω να πω οτι εκανα ελευθερο σεξ αυτο το διαστημα κ τελικα εκανα παιδι αφου την εκοψα.Απο παρενεργειες δεν ειδα κατι κ απο αποτελεσματα ειδα μετα απο καιρο ομως.Μολις την εκοψα και αφου περασαν καποιοι μηνες ειχα την διπλασια τριχοπτωση για περιπου 3-4 μηνες.Με αλλα λογια οτι ειχα κερδισει το εχασα!!!!Σκεφτειτε το καλα παντως.
 

AKHS

Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

Η μειωμένη αιμάτωση λόγο μειωμένης λίμπιτου έχουν σαν αποτέλεσμα το πέος να είναι μικρότερο κατά τη στύση και όχι ότι ο αδένας μικραίνει, διαλέγεις και παίρνεις και προς θεού αν θέλετε να κάνετε παιδιά μακριά από αυτά για αρκετούς μήνες πριν, αυτό και μόνο τα λέει όλα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

AKHS είπε:
Η μειωμένη αιμάτωση λόγο μειωμένης λίμπιτου έχουν σαν αποτέλεσμα το πέος να είναι μικρότερο κατά τη στύση και όχι ότι ο αδένας μικραίνει, διαλέγεις και παίρνεις και προς θεού αν θέλετε να κάνετε παιδιά μακριά από αυτά για αρκετούς μήνες πριν, αυτό και μόνο τα λέει όλα.
Να τα λεμε φιλε τα πραγματα με το ονομα τους ,γιατι καποιοι δερματολογοι την δινουν την φιναστεριδη λες κ γραφουν γαλα και καποια φορα που ειπα σε εναν απο αυτους για καποιες παρενεργειες που ειχα δει στο internet μονο που δεν με χτυπησε.Καλυτερα μεταμοσχευση η στην χειροτερη καραφλα κ υπομονη για κατι καινουργιο παρα φιναστεριδη κ αβεβαιο αυριο.........
 
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

ΜΙΚΕΣ είπε:
Να τα λεμε φιλε τα πραγματα με το ονομα τους ,γιατι καποιοι δερματολογοι την δινουν την φιναστεριδη λες κ γραφουν γαλα και καποια φορα που ειπα σε εναν απο αυτους για καποιες παρενεργειες που ειχα δει στο internet μονο που δεν με χτυπησε.Καλυτερα μεταμοσχευση η στην χειροτερη καραφλα κ υπομονη για κατι καινουργιο παρα φιναστεριδη κ αβεβαιο αυριο.........

Καποιον τον εφτυνανε και νομιζε οτι βρεχει... Το εχεις ακουσει φανταζομαι.

Απορω αν εσυ και ο αλλος ειστε αληθινοι η απλα γραφετε για να εκνευριζετε κοσμο.

Ακη θα σου πω το εξης.
Εδω στο αμερικα λεμε put your money where your mouth is. Αρα λοιπον αφου κανεις βαρυσημαντες δηλωσεις (ΟΛΟΥΣ τους επηρεαζει) περιμενω να μου βρεις ενα επιστημονικο αρθρο που εστω να υπαινισεται οτι εχεις δικιο. //edit//
 

AKHS

Member
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

Είναι σαν το τσιγάρο όλοι ξέρουν και έχουν ακούσει ότι κάνει κακό αλλά λένε εμένα δεν με πειράζει μια χαρά είμαι, ξέρω και έναν που είναι 80 και καπνίζει ακόμα και δεν μασάω αλλά η πραγματικότητα είναι ότι όλο και κάπου σε επηρεάζει και σου κάνει κακό και ας μην σου φαίνεται άμεσα . Όλα είναι θέμα επιλογών και προτεραιοτήτων που βάζουμε στην ζωή μας
 
Απ: 10ετης ερευνα χρησης φιναστεριδης

AKHS είπε:
Είναι σαν το τσιγάρο όλοι ξέρουν και έχουν ακούσει ότι κάνει κακό αλλά λένε εμένα δεν με πειράζει μια χαρά είμαι, ξέρω και έναν που είναι 80 και καπνίζει ακόμα και δεν μασάω αλλά η πραγματικότητα είναι ότι όλο και κάπου σε επηρεάζει και σου κάνει κακό και ας μην σου φαίνεται άμεσα . Όλα είναι θέμα επιλογών και προτεραιοτήτων που βάζουμε στην ζωή μας
το τσιγαρο δεν ειναι φαρμακο, ουτε κανει καλο καπου αλλου, και επισης οι μηχανισμοι καρκινογενεσης του ειναι τουλαχιστον μερικως κατανοητοι, και οχι ο Ακης στο ιντερνετ. Καταλαβαινεις τη διαφορα η απλα τρολλαρεις
 
Μπλουζα