0.25 mg και 0.5 mg φιναστερίδης

leas

Well-Known Member
φιλε φρεε κρατα καποιες φωτογραφιες απο την σημερινη σου κατασταση και συνεχισε την θεραπεια αφου δεν σου εχει βγαλει τπτ και καπου στον χρονο βλεπεις και βγαζεις τα συμπερασματα σου.,νομιζω ειναι μικρο το χρονικο διαστημα για να εχεις μια καθαρη εικονα.Απο αυτα που εχω διαβασει παντα οχι απο προσωπικη εμπειρια .,καλη συνεχεια ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
φιλε φρεε κρατα καποιες φωτογραφιες απο την σημερινη σου κατασταση και συνεχισε την θεραπεια αφου δεν σου εχει βγαλει τπτ και καπου στον χρονο βλεπεις και βγαζεις τα συμπερασματα σου.,νομιζω ειναι μικρο το χρονικο διαστημα για να εχεις μια καθαρη εικονα.Απο αυτα που εχω διαβασει παντα οχι απο προσωπικη εμπειρια .,καλη συνεχεια ..

Σ ευχαριστω φιλε μου. Θα προσπαθησω, αλλα δε σου κρυβω οτι ειμαι αρκετα ανυπομονος, διοτι η αραιωση γιγαντωθηκε τους τελευταιους μηνες, και αυτος ειναι και ο λογος που ξεκινησα φινα, εστω και μικρη δοση για την ωρα. Θα δω μεχρι αρχες σεπτεμβρη πως ειναι η κατασταση και με την τριχοπτωση, αν δε βλεπω πολλα μαλλον θα παω στο 1 mg, για να ειμαι πιο σιγουρος για τα αποτελεσματα. Εσυ εχεις παρει ποτε φινα?
 

leas

Well-Known Member
Σ ευχαριστω φιλε μου. Θα προσπαθησω, αλλα δε σου κρυβω οτι ειμαι αρκετα ανυπομονος, διοτι η αραιωση γιγαντωθηκε τους τελευταιους μηνες, και αυτος ειναι και ο λογος που ξεκινησα φινα, εστω και μικρη δοση για την ωρα. Θα δω μεχρι αρχες σεπτεμβρη πως ειναι η κατασταση και με την τριχοπτωση, αν δε βλεπω πολλα μαλλον θα παω στο 1 mg, για να ειμαι πιο σιγουρος για τα αποτελεσματα. Εσυ εχεις παρει ποτε φινα?


οχι ουτε φινα ουτε καν μινοξ .,φινα για τους γνωστους λογους και ελπιζω να την αποφυγω,, και μινοξ γιατι δεν μπορω να καταλαβω αν τελικα σε βαθος χρονου πραγματικα βοηθαει και αξιζει εχω διαβασει τα παντα πραγματικα και εχω μπερδευτει αρκετα..μαζευω λεφτα για μμ και διαβαζω συνεχεια να δω ποια νεα θεραπεια θα σκασει η ποια πρεπει να ακολουθησω .,
 

btg

New Member
λιγο παλιο thread αλλα απο οσο ξερω δοσεις >0.25 εως 5mg ειναι περίπου το ιδιο πραγμα γιατι η φιναστεριδη μπλοκαρει τα ενζυμα μεχρι αυτα να ξαναδημιουργηθουν απο τον οργανισμο διαδικασια που θελει καμια βδομαδα.
Οποτε ακομα και μικροτερες δοσεις σταδιακα θα μπλοκαρουν ολα τα 5ar2 ενζυμα αν παιρνεις φιναστεριδη καθημερινα
η δοση στην οποια καποια προλαβαινουν να αναγεννηθουν πριν τα μπλοκαρει ολα παιζει να ειναι καπου 0.1-0.2 mg / μερα αλλα ειναι αγνωστο ποσο αποτελεσματικη ειναι
 

turnfiji123

Active Member
Εγώ είμαι στο team του 0,5 την ημέρα. Στο μήνα θα πάω 1μγ propecia. Παρενέργειες υπάρχουν. Ένα ψιλοπεριεργο αίσθημα το έχεις. Και λίγο puffy nipples αλλά όχι gyno. Πλακώνομαι σε σαλάτες με DIM και πήρα και zinc της Lambert’s 25μγ ελπίζω ότι θα φύγει σύντομα. Εγώ ότι συμπτώματα έχω τα έχω λόγω χαμηλής τεστο και προλακτινης IMO. Πιστεύω ότι για να έχεις sides πρέπει από πριν κάτι να μην πηγαίνει καλά. Αλλά yolo όπως είπε και ο στρατιώτης τώρα φίλτατος Μαριος, τα λέμε σε ένα χρόνο στον Λορετζο. Μεταξύ μας, η τοπική ντουτα κανει θαύματα αλλά έκοψα κάθε τι τοπικό.
 

btg

New Member
και εγω ειμαι στο 0.5 μεχρι στιγμης δουλευει αρκετα καλα
ντουτα σιγουρα δουλευει αλλα φανταζομαι οτι θα απορροφαται απο τον οργανισμο ακομα και αν τη βαλεις τοπικα ,
δε ξερω κατα ποσο το να σταματησεις την τοπικη παραγωγη dht στα μαλλια θα τα σωσει γιατι η περισσοτερη παραγεται στον προστατη .. αλλα δε νομιζω και να ξερει κανενας για σιγουρα !
 

turnfiji123

Active Member
και εγω ειμαι στο 0.5 μεχρι στιγμης δουλευει αρκετα καλα
ντουτα σιγουρα δουλευει αλλα φανταζομαι οτι θα απορροφαται απο τον οργανισμο ακομα και αν τη βαλεις τοπικα ,
δε ξερω κατα ποσο το να σταματησεις την τοπικη παραγωγη dht στα μαλλια θα τα σωσει γιατι η περισσοτερη παραγεται στον προστατη .. αλλα δε νομιζω και να ξερει κανενας για σιγουρα !

Δεν ξέρω φίλε απλά από τοπικά έχω άσχημες εμπειρίες όποτε πάμε την πεπατημένη χαπάκι διατροφή υπομονή. Και σε ένα χρόνο βλέπουμε. Δυστυχώς συμφωνώ στο μακάρι να την άρχιζα στα 20 και να το προλάβαινα νωρίς αλλά βλέπεις τότε και δεν ήξερα και ήθελα εύκολες λύσεις όποτε έβαλα περουκίνι και βγήκα από nw2 σε εκκολαπτόμενο nw4.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Εγώ είμαι στο team του 0,5 την ημέρα. Στο μήνα θα πάω 1μγ propecia. Παρενέργειες υπάρχουν. Ένα ψιλοπεριεργο αίσθημα το έχεις. Και λίγο puffy nipples αλλά όχι gyno. Πλακώνομαι σε σαλάτες με DIM και πήρα και zinc της Lambert’s 25μγ ελπίζω ότι θα φύγει σύντομα. Εγώ ότι συμπτώματα έχω τα έχω λόγω χαμηλής τεστο και προλακτινης IMO. Πιστεύω ότι για να έχεις sides πρέπει από πριν κάτι να μην πηγαίνει καλά. Αλλά yolo όπως είπε και ο στρατιώτης τώρα φίλτατος Μαριος, τα λέμε σε ένα χρόνο στον Λορετζο. Μεταξύ μας, η τοπική ντουτα κανει θαύματα αλλά έκοψα κάθε τι τοπικό.
Νομιζα οτι μετα το νημα που σου εδειξα με τις παρενεργειες θα τα σταματαγες ολα :p

Σκεφτομαι μηπως ενημερωσω το νημα μου μολις κλεισω εξαμηνο με 0.25 mg φινα και να δειξω καμια φωτο, να πω 2 λογια.
 

turnfiji123

Active Member
Νομιζα οτι μετα το νημα που σου εδειξα με τις παρενεργειες θα τα σταματαγες ολα :p

Σκεφτομαι μηπως ενημερωσω το νημα μου μολις κλεισω εξαμηνο με 0.25 mg φινα και να δειξω καμια φωτο, να πω 2 λογια.

Ναι εκείνο το βράδυ το σκεφτόμουν συνέχεια και αποφάσισα ότι μια ζωή την έχουμε κλπ τι νόημα έχει να φοβάσαι.. Το θέμα είναι ότι μέσα στο νέο έτος θα μπω και σε αναβολικά (τεστ ε κλπ) γιατί πλέον ήρθε η ώρα. Όποτε αν ολίγης τα φάρμακα είναι κάτι που πρέπει να κάνω φίλο μου και όχι να τα αποφεύγω για να λέω ψέματα ότι είμαι καλά επειδή δεν τα παίρνω. Σκατα είμαι και από ορμονικής πλευράς και από μαλλί και κατά συνέπεια από ενέργεια και ψυχολογία. Πρέπει να διορθώνουμε και όχι να αποφεύγουμε. Να κανείς νήμα και να βάλεις και καμία φωτό να δούμε τι δουλειά σου έκανε στο εξάμηνο. Να πάρει θάρρος και ο λεας και να αρχίσει και αυτός θεραπεία.
 

FreeThinker

Well-Known Member
@turnfiji123 τι παρενεργειες εχεις? εγω δεν ειχα σεξουαλικες παρενεργειες ουτε οταν πηρα για κανα 2μηνο 0.5 mg... το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν εχω πρωινες στυσεις πια. παιρνω το χαπι πριν κοιμηθω οποτε ισως γ αυτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Σχετικα με τις πρωινες στυσεις εγω εχω παρατηρισει το εξης,
οταν δουλευω και σηκωνομαι 6 παρα και ειμαι με 4-5 ωριτσες υπνο,σπανια εχω πρωινη στυση.
οταν δεν δουλευω και σηκωνομαι 10-11,εχοντας κλεισει οχταωρο υπνο,εχω παντα πρωινη στυση.
Το τελευταιο μηνα που εχω αδεια ξυπναω παντα με στυση.
Τυχαιο η οχι δεν ξερω .

Στο μαλλι εχω δει βελτιωση στους κροταφους που μονο εκει εχω θεμα.Οχι κατι τρομερο αλλα υπαρχει βελτιωση.
Κλεινω χρονο και ισως ανεβασω καποιες συγκριτικες φωτογραφιες
 

turnfiji123

Active Member
@turnfiji123 τι παρενεργειες εχεις? εγω δεν ειχα σεξουαλικες παρενεργειες ουτε οταν πηρα για κανα 2μηνο 0.5 mg... το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν εχω πρωινες στυσεις πια. παιρνω το χαπι πριν κοιμηθω οποτε ισως γ αυτο

Ψευτογυναικομαστια, λίγο puffiness, τίποτα το ιδιαίτερο απλά θέλει προσοχή. Στύση κανονική, σπερμα κανονικό. Η στύση όπως είπε ο Ναρουτο πάει με το προγραμα του ύπνου. Το θέμα είναι να έχεις στύση χωρίς να την προκαλείς ο ίδιος, να είναι αυθόρμητη. Τώρα εσυ γιατί δεν έχεις δε ξέρω εγώ το χάπι το παίρνω το πρωί κατά τις 11.
 

btg

New Member
Ψευτογυναικομαστια, λίγο puffiness, τίποτα το ιδιαίτερο απλά θέλει προσοχή. Στύση κανονική, σπερμα κανονικό. Η στύση όπως είπε ο Ναρουτο πάει με το προγραμα του ύπνου. Το θέμα είναι να έχεις στύση χωρίς να την προκαλείς ο ίδιος, να είναι αυθόρμητη. Τώρα εσυ γιατί δεν έχεις δε ξέρω εγώ το χάπι το παίρνω το πρωί κατά τις 11.
ειναι λιγο δυσκολο να ξερεις αν παιζει κατι με τη πρωινη στυση γιατι συμβαινει σε συγκεκριμενα σταδια του υπνου (στο ρεμ αν θυμαμαι καλα ) οποτε αν κοιμασαι πανω κατω την ιδια ωρα και ξυπνας την ιδια ωρα μπορει να τυχαινει να μην εισαι σε αυτο το σταδιο υπνου οταν σηκωνεσαι
υπαρχει ενα αντιστοιχο τεστ που μπορεις να κανεις με ενα μηχανημα κατα τη διαρκεια του υπνου αλλα πρεπει να σε απασχολει πολυ για να κανεις κατι τετοιο
ισως η φιναστεριδη να μειωνει τις νυχτερινες στυσεις ή να τις κανει πιο αδυναμες αλλα ειχα δει μονο μια μελετη σε 20 ατομα που κατεληξε στο οτι δεν υπηρχε ιδαιιτερη διαφορα
 

FreeThinker

Well-Known Member
Δεν εχω κανενα θεμα με τη λιμπιντο μου, γενικα εχω στυσεις μεσα στη μερα απλα παρατηρησα οτι δεν εχω πρωινες. Εντω μεταξυ αυτη την περιοδο κοιμαμαι ελεεινα χαλια και μεσα στο αγχος καθε μερα, αν φταιει αυτο τι να πω. Το βιολογικο μου ρολοι εχει ρυθμιστει για υπνο 5 το πρωι με 2 το μεσημερι και τωρα τελευταια αναγκαζω τον εαυτο μου να σηκωνεται νωριτερα και να κοβω τον υπνο μου και ειμαι μεσα στην τσιτα ολη μερα
 

FreeThinker

Well-Known Member
και οποτε ειχα βεβαια παλιοτερα πριν παρω το χαπι πρωινες στυσεις, δεν ξερω αν μπορουσαν να θεωρηθουν... κανονικες στυσεις. ειχα αυτο που λεμε σε slang, ''κατουροκαβλες''. ουσιαστικα η στυση μου χανοταν μετα το κατουρημα το πρωι. πιο πολυ νομιζω οτι το κατουρο φουσκωνε το πουλι μου παρα η αιματωση :confused:
 

naruto

Well-Known Member
Μπορει να ειναι κ μπουρδα αυτο που θα πω
αν θυμαμαι καλα τα ανδρογονα κανουν spike 7 με 11 το πρωι
 

turnfiji123

Active Member
Έχω δουλέψει βράδυ 12-6 και ήμουν σαν ζόμπι όποτε ναι προσπάθησε να βελτιώσεις τα ωράρια του ύπνου σου. Μεταξύ μας όπως είπα ένα περίεργο αίσθημα το έχω. Όχι άγχος ακριβώς πολύ πιο light. Γνώμη μου είναι ότι αν η μέρα σου είναι γεμάτη δε νιώθεις τίποτα. Τώρα είμαι σε άδεια και δεν αθλούμαι όποτε αυτή η απραγία είναι που με χτυπάει και όχι τόσο το χάπι..
 

FreeThinker

Well-Known Member
εστω οτι δεν εχω πρωινες στυσεις παρολα αυτα. ειναι ανησυχητικο αν κατα τ αλλα λειτουργω μια χαρα?
 

btg

New Member
το πιθανοτερο ειναι οτι εχεις και δε το καταλαβαινεις γιατι απλα δε τυχαινει να ξυπνας οταν εχεις ..
απ οσο ξερω κατα τη διαρκεια της μερας εκκρινονται καποιες ουσιες απο τον εγκεφαλο που εμποδιζουν τη στυση , ενω σε καποιες φασεις του υπνου οχι , για αυτο και οι βραδινες στυσεις
να λειτουργεις κανονικα και να μην εχεις βραδινες στυσεις ψιλοχλωμο πιστευω ,αλλα μπορεις να κανεις καποια τεστ για να το διαπιστωσεις αν σε απασχολει πολυ
 
Μπλουζα