[συμβουλη] απαντηση σε εκτιμηση μεταμοσχευσης

ej9283

Member
"Dear ej9283,

Based on your photos that we have received, Dr. K E has evaluated the basic condition of your hair loss and your candidacy for the FUE hair transplant.

He has determined that your hair seems to be miniaturized. You are experiencing a hair thinning problem caused by the thinning of hair microns on the areas you would like to have a hair transplant. In case you undergo a surgery, it might the hair loss and the result won't be satisfactory.

Therefore, you are currently not recommended to undergo a hair transplant surgery. You can continue to use finasteride in order to maintain and optimize your original hair.

It is recommended to wait until the hair loss type gets stabilized and then we can check again your condition in view of a future surgery.

Thanks for all your interest to our services.
Best Regards"

Χαιρετω παιδια! Ειμαι 26 χρονων και το συμπερασμα ο γνωστος τουρκος το εβγαλε βασει αυτων των φωτογραφιων -> Οι πρωτες 2 ειναι τωρινες, η τριτη απο ενα χρονο πριν. Τοτε ημουν στον 4ο μηνα φινας, την οποια ακομα και συνεχιζω να παιρνω.

Μου εκανε εντυπωση, το εψαξα γενικα online, στο reddit κλπ και μαλλον ειμαι diffuse thinner το οποιο του δινει ενα point. Απο την αλλη υπαρχει η αποψη οτι ισως ειναι τετοια η περιπτωση που χρειαζεται λιγα grafts αρα και λιγα χρηματα για τον erdogan οποτε και δεν τον ενδιαφερει.

Τι λετε οτι παιζει? Αποδεχομαι την κατασταση και δοκιμαζω minox που ισως κανει κατι ή το κυνηγαω περισσοτερο? Γενικα ο στοχος μου ειναι να ξαναεχω την πυκνοτητα μπροστα και πανω που ειχα πριν 4-5 χρονια δηλαδη -> Long story short λογω δουλειας ειναι ψιλοσημαντικο να το πετυχω αυτο.

Ο λογος που ρωταω εδω ειναι οτι απο ελληνες γιατρους, no offence στα παιδια, δεν εχω δει ουτε ενα result που πραγματικα να μου αρεσε οποτε δεν εμπιστευομαι το τι θα μου πουν. Απ'την αλλη δεν εχω την πολυτελεια να μπω σε ενα αεροπλανο και να παω σε 2-3 καλες κλινικες ισπανιας, τουρκιας, κυπρου κλπ μονο και μονο για να μου κανουν διαγνωση απο κοντα.

Αυτα, καλως σας βρηκα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Δεν νομιζω οτι εισαι επεμβασιμος.Που ακριβως θες να κανεις μμ?Hairline?Εχεις παντου μαλλια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν είσαι για μεταμόσχευση φίλε.
Περίμενε έως τα 30-32 να δεις πως θα εξελιχθεί.
Αρκέσου με λίγο toppik.
Θα ήθελα να δω και πιο ευκρινείς φωτογραφίες.
 

ej9283

Member
Δεν νομιζω οτι εισαι επεμβασιμος.Που ακριβως θες να κανεις μμ?Hairline?Εχεις παντου μαλλια.

στα temples εχει μεγαλωσει το κενο αλλα αισθητικα μη σου πω το προτιμω κιολας. το προβλημα ειναι οτι πανω μερος του κεφαλιου το μαλλι ειναι αραιο. ειδικα οταν μακραινει λιγο φαινεται πολυ ασχημα, μονιμως γυαλιζει, φαινεται παντου το δερμα κατω απο τα μαλλια.

αυτο συνεβη παρα πολυ γρηγορα μεχρι να το παρω χαμπαρι και να χωθω στη φινα που το σταθεροποιησε. το επεμβασιμος απο ποια αποψη το λες? θεωρεις οτι δεν υπαρχει προβλημα ή οτι ειναι τετοιο το προβλημα που δεν αξιζει να γινει κατι λογω του ρισκου shockloss?
 

ej9283

Member
Δεν είσαι για μεταμόσχευση φίλε.
Περίμενε έως τα 30-32 να δεις πως θα εξελιχθεί.
Αρκέσου με λίγο toppik.
Θα ήθελα να δω και πιο ευκρινείς φωτογραφίες.
φυσικα, οριστε:
ειδα στο προφιλ σου την επεμβαση που εκανες. εξαιρετικο αποτελεσμα. πως παει απο τοτε?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κάπως καλύτερες φώτο.
Το μαλλί γενικά το έχεις κοντοκουρεμενο έτσι?
Από κληρονομικό πως πας? Μπαμπάς,παππούς?
Φαίνεται να έχεις προδιάθεση αλλά θα έπρεπε να περιμένεις λίγο ακόμη.
Εγώ έκανα HDC Κύπρου εδώ και 6 χρόνια.
Από τότε όλα καλά τα μεταμοσχευμενα στην θέση τους.
 

giannis1312

Active Member
Αποψη μου ειμαστε ιδια ηλικια εαν μπορεις να συνεχισεις φινα και μινοξ παρεα καντω. μην μπεις με τοσο μαλλι μμ εγω ειχα κενα και μπηκα.εχει δικιο σε αυτο που σου λεω ο john.
 

athenian

Well-Known Member
το επεμβασιμος απο ποια αποψη το λες? θεωρεις οτι δεν υπαρχει προβλημα ή οτι ειναι τετοιο το προβλημα που δεν αξιζει να γινει κατι λογω του ρισκου shockloss?
Έχεις αρκετά μαλλιά και ο κίνδυνος του shock loss είναι έντονος. Σε μερικά χρόνια, αν έχεις αραιωσει, το ξαναβλεπεις.
 

ej9283

Member
Κάπως καλύτερες φώτο.
Το μαλλί γενικά το έχεις κοντοκουρεμενο έτσι?
Από κληρονομικό πως πας? Μπαμπάς,παππούς?
Φαίνεται να έχεις προδιάθεση αλλά θα έπρεπε να περιμένεις λίγο ακόμη.
Εγώ έκανα HDC Κύπρου εδώ και 6 χρόνια.
Από τότε όλα καλά τα μεταμοσχευμενα στην θέση τους.

τα τελευταια 4-5 χρονια το ειχα μακρυ αλλα πριν απο 2 χρονια που καταλαβα την αραιωση κοντο γιατι φαινοταν ασχημο.
ο πατερας ειναι μεγαλος, εχει μπομπα μαλλι, αλλα ειναι σγουρο. ο παππους απο πλευρα μανας εχει ισιο μαλλι σαν εμενα, τα φρυδια εχουν αντιστοιχο σχημα...και ειναι καραφλος. απο αυτα που εχω κοιταξει στο ιντερνετ εχω καταληξει στο οτι απο εκεινον εχω παρει μαλλον.

προς ολους: για μενα ειναι παρα πολυ σημαντικο να εχω το καλυτερο δυνατο μαλλι οσο πιο μικρος ειμαι. πες το παραξενια, ναρκισσισμο δεν ξερω πως, αλλα ετσι το βλεπω. το παρον δεν μου αρεσει καθολου (πιο μακρυ φαινεται πολυ κακο) και να κατσω να περιμενω να παω 35+ ωστε να αραιωσει και να το κανω οπως ειναι τωρα δεν παιζει.

εχει κανεις ιδεα τι παιζει με τον dr. Juan Couto? βλεπω φοβερα αποτελεσματα και αυτο πχ -> http://instagr.am/p/Bdx4_imlYgf/
μοιαζει και πολυ με το δικο μου pattern σε πιο προχωρημενο. θα ημουν πολυ ευχαριστημενος αν μου εδινε το αποτελεσμα που εδωσε σε αυτον. μου φαινεται παραξενο ομως το εξης: εστω οτι με αυτον εχουμε το ιδιο pattern. ειναι δυνατον σε καποιον σε χειροτερο σταδιο απο εμενα να μπορει να δωσει αποτελεσμα που ΔΕΝ μπορει να δωσει σε εμενα?

ετσι λειτουργει το shockloss? το να εχεις λιγοτερες τριχες ειναι...καλυτερο?

σορρυ αν κουραζω απλα εχω φρικαρει λιγο, σας ευχαριστω για το ενδιαφερον.
 

athenian

Well-Known Member
O Couto είναι ένας πολύ καλός γιατρός. Και ακριβός όμως. Όσο αναφορά το αποτέλεσμα που ποσταρες, αυτό που βλέπουμε ΙΣΩΣ είναι ένα μαλλί εξίσου αραιό με το δικό σου αλλά με το κατάλληλο χτένισμα.
 

PROF

Active Member
FUE Expert Clinic, Madrid

CLINIC
:
  • Dr. Juan Couto, an expert in hair restoration surgery, founder and medical director of the clinic.
  • Performs himself the entire surgical procedure (extraction, implantation)
  • Member of the International Society for Hair Restoration Surgery (ISHRS).
  • Consultations already booked until 2020, transplants already scheduled until 2023.
CONSULTATION : at the clinic, free and compulsory to determine treatment and transplant.

PRICING :

  • FUE: 4€ to 6€ / graft, depending on the number of grafts and the complexity of the surgery.
  • Prices include surgery, medication, and follow-up visits for one year.
  • 10% deposit on booking a transplant operation.

Όπως βλέπεις αγαπητέ ej9283 o τρομερός Couto είναι κλεισμένος μέχρι το 2023, η τιμή του ξεκινά από τα 6€/graft, κάνει δε ο ίδιος τόσο την εξαγωγή όσο και την τοποθέτηση των μοσχευμάτων!
Τίποτα δεν είναι τυχαίο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Το προς όλους που έγραψες..
Αυτό που λες ότι για σένα είναι πολύ σημαντικό να έχεις πολύ δυνατό μαλλί τώρα,το ίδιο θέλουμε και εμείς και το ίδιο είναι και και για όλους εμάς σημαντικό..δεν αποτελείς εξαίρεση..το θέμα είναι να μπορείς κιόλας να το έχεις και να το επιτρέπουν οι συνθήκες..στα 26 το να πας για επέμβαση,είναι λάθος..θα μπεις σε τρυπακι επικυνδινο..είσαι αρκετά μικρός ακόμα για επεμβάσεις.κλεισε τα 30 και το βλέπεις.κανε θεραπείες να δυναμώσουν τά μαλλιά και άσε τις μεταμοσχεύσεις γιατί το πιθανότερο είναι να κλαίς με μαύρο δακρυ,ειδικά αν δεν πας σε πάρα πολύ καλό γιατρό όπως πχ αυτος που ανέβασες..πας για να πυκνωσεις όλο το κεφάλι,και αν δεν γίνει καλή δουλειά θα βγεις χειρότερος από ότι ήσουν πριν.και δεν διορθώνεται μετά αυτό..λόγο μειωμενων grafts..κάτσε στα αυγά σου που λένε,κάνε θεραπείες και μελλοντικά το ξαναβλεπεις
 

ej9283

Member
Το προς όλους που έγραψες..
Αυτό που λες ότι για σένα είναι πολύ σημαντικό να έχεις πολύ δυνατό μαλλί τώρα,το ίδιο θέλουμε και εμείς και το ίδιο είναι και και για όλους εμάς σημαντικό..δεν αποτελείς εξαίρεση..το θέμα είναι να μπορείς κιόλας να το έχεις και να το επιτρέπουν οι συνθήκες..στα 26 το να πας για επέμβαση,είναι λάθος..θα μπεις σε τρυπακι επικυνδινο..είσαι αρκετά μικρός ακόμα για επεμβάσεις.κλεισε τα 30 και το βλέπεις.κανε θεραπείες να δυναμώσουν τά μαλλιά και άσε τις μεταμοσχεύσεις γιατί το πιθανότερο είναι να κλαίς με μαύρο δακρυ,ειδικά αν δεν πας σε πάρα πολύ καλό γιατρό όπως πχ αυτος που ανέβασες..πας για να πυκνωσεις όλο το κεφάλι,και αν δεν γίνει καλή δουλειά θα βγεις χειρότερος από ότι ήσουν πριν.και δεν διορθώνεται μετά αυτό..λόγο μειωμενων grafts..κάτσε στα αυγά σου που λένε,κάνε θεραπείες και μελλοντικά το ξαναβλεπεις

σε ευχαριστω για το input. τελικα αυτο το δρομο θα ακολουθησω κατα πασα πιθανοτητα. δισταζω να αρχισω minox επειδη εχω ακουσει οτι μπορει να κανει υγειη τριχοθυλακια dependant και αρα longterm να κανει κακο. εχεις αποψη επι του θεματος?

επισης ακουσα απο κατι γνωστους οτι ενας τυπος και η μανα του ειχαν προβλημα με αραιωση, πηγαν σε εναν δερματολογο, τους εγραψε μια συνταγη κρεμας που την βαζουν στο κεφαλι καθημερινα και βελτιωθηκε πολυ. το κανουν 2 χρονια τωρα αυτο. εχω ηδη κλεισει ραντεβου αλλα απο το ιντερνετ που το εχω ψαξει ολα αυτα ειναι μαλακιες. παιζουν οντως τετοιες περιπτωσεις?
 
Μπλουζα