περι τελωνειου

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

alopeciawarrior

New Member
Απ: περι τελωνειου

Ήθελε και αμοιβή ο εκτελωνιστής 100Εωρώ! Άσε!
Anyway, έχεις δίκιο Ευρώπη!
Απλά την πάτησα γιατί κάτι πήγε στραβά!
Ευχαριστώ πάντως!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: περι τελωνειου

απο τα 100 ευρω τα 70 ειναι η αμοιβη του εκτελωνιστη να ξερεις
κανονικα αν το εκτελωνισεις μονος σου με 20 με 25 ευρω θα εισαι οκ
ε αφου εδωσες 89 δολλαρια πανε μονος σου και δωσε αλλα 25 και παρτο να μην πανε χαμενα τουλαχιστον τα λεφτα που εδωσες

και την επομενη φορα να προτιμάς να αγοραζεις απο Ευρωπη
αλλες φορες 10 ευρω πιο ακριβα αλλες 5 αλλες 15
αλλα παντα δεν θα εχεις αγχος για τελωνεια
 

Άκης

Administrator
Απ: περι τελωνειου

Σωστός Παναγιώτη. Αλλά πιστεύω σε προϊόντα τύπου Revivogen, καλύτερη τιμή θα το βρεις από την Αμέρικα.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: περι τελωνειου

Admin είπε:
Σωστός Παναγιώτη. Αλλά πιστεύω σε προϊόντα τύπου Revivogen, καλύτερη τιμή θα το βρεις από την Αμέρικα.
ακη στα περισσοτερα προιοντα θα βρεις καλυτερη τιμη στην αμερικη
και μονο αν δεις οτι το δολλαριο χτες ηταν 0,71 ευρω ηταν = με 1 δολλαρια δηλαδη 30% κατω θα βρεις σιγουρα καλυτερες τιμες

τι θελω να πω οτι μπορει αν αγορασεις απο αγγλια να σου βγει πιο ακριβα αλλα δεν θα εχεις κανεναν " νταβατζη " να σου ζηταει 100 ευρω για να εκτελωνισει κατι που εχει 60 ευρω περιπου η 90 δολλαρια

δηλαδη αν το εκτελωνισει το παιδι του βγαινει 90 δολλαρια το προιον και 130 δολλαρια ο εκτελωνισμος πανε στα στα 220 δολλαρια περιπου 170 ευρω η 3 μηνη θεραπεια
απο αγγλικα θα πληρωσει κατευθειαν την τιμη περιπου 30% πιο πανω απο την τιμη της αμερικης δηλαδη θα δωσει 90 ευρω και ετσι θα κοιμαται ήσυχος

χωρις να λεει θα μου το σταματησουν δεν θα μου το σταματησουν

βεβαια να πω πως εχω κανει πολλες αγορες και ποτε δεν μου σταματησαν
και γενικα σε τετοιες τιμες μου κανει πολυ μεγαλη αισθηση πως του σταματησαν τοσο φτηνο προιον
ειναι θεμα τυχης ολα

απο εκει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του

εγω παντως σκεφτομαι να ελλωτωσω τις πολλες πολλες παραγγελεις απο αμερικη
θα προτημισω ευρωπη
και αν ειναι σε καποια προιοντα τοσο μεγαλη η διαφορα τοτε θα κανω και απο αμερικη
 

xkal

New Member
Απ: περι τελωνειου

Παναγιωτης είπε:
αν θυμαμαι καλα ξερετε ποιο ειναι το ποσο για να μην περασει τελωνειο ενα αντικειμενο
40 η 45 δολλαρια
Τα 40 δολάρια είναι το όριο όπως έχω δει. Αυτό είναι για την τιμή του προιόντος καθαρά ή μαζί με τα μεταφορικά ?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: περι τελωνειου

η τιμη του προιοντος τα μεταφορικα δεν ισχυουν μεσα στην τιμη

ασε που σαν νεο καπου ειχα διαβασει οτι πολλες φορες τον εκτελονισμο τον κανει ο ελτα

στα συν οτι η τιμη του για μικρα σε αξια πακετα τα χρεωνουν περιπου 3 ευρω
στα πλην οτι ισως αργησει λιγο παραπανω ο εκτελωνισμος

φυσικα και αυτο ειναι θετικο για εμας που τα εχει ο ελτα γιατι οι courier χρεωναν απο 60 μεχρι 100 ευρω

και αν δεν ησουν απο αθηνα για να πας στο ελ βενιζελος τοτε πληρωνες μεγαλο νταβατζιλικη

ετσι τωρα οταν σου κανουν εκτελεωσιμο τα ελτα σου ερχετε το προιον κανονικα και πληρωνεις 3 ευρω και αξιζει τον κοπο παιδες και εισαι οκ ουτε αγχος ουτε τηλεφωνα ουτε τιποτα

και σε ερωτησεις μου προς την εξυπηρετιση πελατων τον ελτα εμεινα απολυτος ικανοποιημενος

πολλες φορες φορες γραφουμε τα αρνητικα για καποιες υπηρεσιες

ε τωρα που ετυχε με τον ελτα να εχω επικοινωνια τοτε καλο ειναι να πουμε και μερικα θετικα
 

VAMPIRIA

Member
Απ: περι τελωνειου

ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ EMU 2 ΜΗΝΕΣ!!! , ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 20 ΜΕΡΕΣ...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: περι τελωνειου

ζητα απο εκει που το πηρες tracking number

δεν δικαιολογητε τετοια καθυστερηση
 

VAMPIRIA

Member
Απ: περι τελωνειου

ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ EMAIL ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: περι τελωνειου

αν πληρωνες μεσω paypal θα μπορουσες να κανεις αναφορα για να παρεις τα χρηματα σου πισω ειδικα αν δεν σου απανταν στα μηνυματα

δωσε link της σελιδας που εδωσες να ριξω μια ματια
 

VAMPIRIA

Member
Απ: περι τελωνειου

ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ EMAIL ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΕΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ...
Thankyou for your enquiry. Your order has been sent, please allow a
little longer as orders to Greece can take a little longer. I recommend
that you ask your local post office as sometimes they will have it there
for you to pick up.
Kind Regards
Alesha
www.emustore.comhttp://
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ TRACKING NUMBER ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΚΑΤΙ.
ΜΕΣΩ PAYPAL ΠΛΗΡΩΣΑ.
ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΤΑ...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: περι τελωνειου

φιλε και στα ελτα να πας μαλλον θα σου ζητησουν tracking number καλο θα ειναι να πας μια βολτα παντως
και αν σε μηνα δεν τα εχεις μεσα στο χερι σου τα προιοντα σου τοτε κανε μια αναφορα στο paypal και ζητα τα λεφτα σου πισω
 

cool11

Well-Known Member
Απ: περι τελωνειου

Συμφωνα με την ενημερωση που εχω απο το google checkout, το πακετακι regain που παρηγγειλα απο αμερικη, μπηκε και βγηκε απο το τελωνειο.
Into Foreign Customs, July 21, 2009, 5:53 pm, GREECE
Out of Foreign Customs, July 22, 2009, 9:09 am, GREECE

Τι σημαινει αυτο? Οτι θα εχω επιπλεον χρεωση? Ή απλα περασε απο το τελωνειο και δεν θα εχω χρεωση?
Το πακετο κοστιζει περιπου 110 ευρω, και καμια 40αρια τα μεταφορικα.

Τι να περιμενω?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: περι τελωνειου

εσύ δεν χρεώνεσαι κάτι έξτρα - στείλε μην. στο site παραγγελίας με τις πληροφορίες που έχεις και απαίτησε να επιμεληθούν του θέματος ή να σου γυρίσουν τα λεφτά :slap
 

cool11

Well-Known Member
Απ: περι τελωνειου

Γιατι το λες αυτο? Διαβαζοντας τις πληροφοριες που παρεθεσα βγαινει καποιο συμπερασμα?
Δεν θα λαβω τελικα το πακετο?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: περι τελωνειου

και να το λάβεις,στείλε πάλι μην. για να ξέρουν ότι δεν παίζουν με την υπομονή και τα λεφτά των πελατών ;)
 

cool11

Well-Known Member
Απ: περι τελωνειου

Απο τη στιγμη που το πακετο μπηκε τελωνειο, θα φαω οπωσδηποτε εξτρα χρεωση? ¨η επρεπε να μπει (αφου μιλαμε για εκτος ΕΕ χωρα) αλλα μπορει να μην χρεωσαν κατι εξτρα?
 

cool11

Well-Known Member
Απ: περι τελωνειου

Tελικα σημερα, παρελαβα το πακετο απο τα ελτα.
Παρηγγειλα 1 Ιουλιου, παρελαβα 23 Ιουλιου. 23 μέρες μετά.
Ευτυχως, δεν πληρωσα τιποτε εξτρα απο όσα είχα αρχικα χρεωθει μεσω της χρεωστικης καρτας.
Που σημαινει οτι στο τελωνειο, απλα περασε το πακετο διχως καμια αλλη χρεωση.
Τελος καλο, ολα καλα.
Αλλα μεγαλη η καθυστερηση.
Και το τελωνειο, μαλλον ειναι ενα ρισκο παντα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα