μελατονίνη και τριχωπτωση...

Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

μια δοκιμη θα μας πεισει ::) ισως σε υγρη μορφη μπορει να προσθεθει μεσα στη μινοξιδιλη, αλλα σε τι ποσοτητα αραγε?... :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

Αν έκανε δουλειά η μελατονινη θα το ξέραμε εδω και καιρό...αλλά για να πέρασε στα ψιλά και αυτή....καταλαβαίνετε (δυστηχως) ότι στους δυο (φινα-μινοξ) τρίτος ακόμα δεν χωρεί ..:-(
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

Εγώ παίρνω εδώ και μερικούς μήνες 5mg μελατονίνης κάθε βράδυ για να βλέπω πιο όμορφα όνειρα :)

Φυσικά μην έχει κάποιος ελπίδα ότι θα δει κάτι στα μαλλάκια του λόγω της μελατονίνης ...
 

akol

Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

tropheus ήθελα να σε ρωτήσω αν με τον καιρό την συνηθίζει ο οργανισμόs και σταματαει να βοηθάει στον ύπνο.ρωτάω γιατι ειχα δοκιμάσει βαλεριάνα ,στην αρχή βοηθούσε πολυ στον υπνο αλλα μετα απο κανενα δεκαημερο σταματησε η δραση τηs.
 

xDante

Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

akol είπε:
tropheus ήθελα να σε ρωτήσω αν με τον καιρό την συνηθίζει ο οργανισμόs και σταματαει να βοηθάει στον ύπνο.ρωτάω γιατι ειχα δοκιμάσει βαλεριάνα ,στην αρχή βοηθούσε πολυ στον υπνο αλλα μετα απο κανενα δεκαημερο σταματησε η δραση τηs.

ωραίος προβληματισμός και αν την συνηθίζει ο οργανισμός μήπως μετά απο κάποιο διάστημα γίνουμε βαμπίρια γιατί δεν θα μας πιάνει ο ύπνος ? επίσης ένα καλό ερώτημα είναι το κατα πόσο μπορεί να βοηθήσει τοπικά καθώς απ οτι κατάλαβα τοπική χρήση δεν έχει κάνει κανείς..... και το άρθρο σε τοπική χρήση αναφαίρεται.... και το σημαντικότερο πόση ποσότητα περνάει αν περνάει στον οργανισμό..
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

tropheus είπε:
Εγώ παίρνω εδώ και μερικούς μήνες 5mg μελατονίνης κάθε βράδυ για να βλέπω πιο όμορφα όνειρα :)

Φυσικά μην έχει κάποιος ελπίδα ότι θα δει κάτι στα μαλλάκια του λόγω της μελατονίνης ...

Ρε συ trophy καλησπερα καταρχην δηλαδη οτιδηποτε δεν ειναι φινα η duta κτλ δεν παιζει να βοηθα τα μαλλια διοτι εγω πιστευω πλεον το αντιθετο κ πιστευω ακραδαντα οτι αυτο ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ κ ολοι τρεχουν κ βαζουν την φινα κτλ ξεροντας οτι στανταρ θα εχουν εστω καποιες μικροπαρενεργειες . Δηλαδη εσυ εχεις δοκιμασει τα παντα δινοντυας του κ χρονο να τα τσεκαρεις ? η απλα ειχες μεινει σε μια φινα η ντουτα κ πλεον την μεταμοσχευση κ ολα καλα κ ολα τα αλλα εφοσον δεν υπηρχαν στοιχεια απλα τα δοκιμασες μια φορα ?
Το ξαναλεω για μενα παιζουν παρα πολλα δεν ειναι τυχιαο οτιδηποτε βοηθα για τον προστατη να βοηθα κ τα μαλλια ,δεν ειναι τυχαιο ολοκληρα αρθρα για το στρες ,δεν ειναι τυχαιο για την μελατονινη μια ουσια που βγαινει ΜΟΝΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ,δεν ειναι τυχαιο που απο τα 10 σαμπουαν τα 8 δεν βοηθανε οντως τα μαλλια ,δεν ειναι τυχαιο ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΠΩς ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΑΛΙΑ ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΝΝΑΝΕ ...
Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.

Οσο για την μελατονινη Χdante οχι δεν μου ειπε γιατροος κ σε πολλα σκευασματα που εχω κανει εχω ριξει λιγο μεσα κ εχω παρατηρησει οτι οταν την χρησιμοποιω απο το στομα κοιμαμαι καλυτερα αλλα ειπα ποτε την περνω δεν την περνω καθε μερα ...
 
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

Έχουμε τρελαθεί...!!!δεν μπορούμε να δεχτούμε την πραγματικότητα !και με το δίκιο μας βέβαια με τέτοια εξέλιξη γύρω μας!ας κρατήσουμε όμως κάτι σημαντικό!:αν βγει κάτι καλύτερο απο το γνωστό δίδυμο ..να είστε σίγουροι πώς θα το μάθει ...με την ταχύτητα του φωτός..και ο τελευταίος φαλακρος του πλανήτη γη .
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

akol είπε:
tropheus ήθελα να σε ρωτήσω αν με τον καιρό την συνηθίζει ο οργανισμόs και σταματαει να βοηθάει στον ύπνο.ρωτάω γιατι ειχα δοκιμάσει βαλεριάνα ,στην αρχή βοηθούσε πολυ στον υπνο αλλα μετα απο κανενα δεκαημερο σταματησε η δραση τηs.

Τη μελατονίνη την παίρνω με διακοπές ακριβώς για αυτό το λόγο που λες αλλά και όταν την παίρνω δεν αισθάνομαι ιδιαίτερες διαφορές στην ποιότητα του ύπνου (άλλωστε κοιμάμαι μόλις 3-4 ώρες το 24ωρο).


Ρε συ trophy καλησπερα καταρχην δηλαδη οτιδηποτε δεν ειναι φινα η duta κτλ δεν παιζει να βοηθα τα μαλλια διοτι εγω πιστευω πλεον το αντιθετο κ πιστευω ακραδαντα οτι αυτο ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ κ ολοι τρεχουν κ βαζουν την φινα κτλ ξεροντας οτι στανταρ θα εχουν εστω καποιες μικροπαρενεργειες . Δηλαδη εσυ εχεις δοκιμασει τα παντα δινοντυας του κ χρονο να τα τσεκαρεις ? η απλα ειχες μεινει σε μια φινα η ντουτα κ πλεον την μεταμοσχευση κ ολα καλα κ ολα τα αλλα εφοσον δεν υπηρχαν στοιχεια απλα τα δοκιμασες μια φορα ?
Το ξαναλεω για μενα παιζουν παρα πολλα δεν ειναι τυχιαο οτιδηποτε βοηθα για τον προστατη να βοηθα κ τα μαλλια ,δεν ειναι τυχαιο ολοκληρα αρθρα για το στρες ,δεν ειναι τυχαιο για την μελατονινη μια ουσια που βγαινει ΜΟΝΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ,δεν ειναι τυχαιο που απο τα 10 σαμπουαν τα 8 δεν βοηθανε οντως τα μαλλια ,δεν ειναι τυχαιο ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΠΩς ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΑΛΙΑ ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΝΝΑΝΕ ...
Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.

Οσο για την μελατονινη Χdante οχι δεν μου ειπε γιατροος κ σε πολλα σκευασματα που εχω κανει εχω ριξει λιγο μεσα κ εχω παρατηρησει οτι οταν την χρησιμοποιω απο το στομα κοιμαμαι καλυτερα αλλα ειπα ποτε την περνω δεν την περνω καθε μερα ...

Ανά τον κόσμο έχουν δοκιμαστεί απίστευτα πράγματα. Πολλά από αυτά φυσικά και δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά παρακολουθώντας forum του εξωτερικού βλέπω εκατοντάδες - χιλιάδες ανθρώπους να τα έχουν δοκιμάσει χωρίς αποτέλεσμα ...


Δεν πτοούμαι ούτε στο ελάχιστο... Θα τη δοκιμάσω όπως και να 'χει.

Και πολύ καλά κάνεις :)
 

gezira

Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

Η αποψη που σχηματισα εγω απο διαφορα forums ανα τον κοσμο, ειναι αυτο που κατεγραψα σε προηγουμενο post: διεκρινα ναι μεν πλουραλιστικη ενημερωση, αλλα δυστυχως ταυτοχρονα και δογματισμο,συσκοτιση, κατινια. Και συνηθως εμφανιζεται ΕΝΑΣ ή εστω ΔΥΟ-ΤΡΕΙΣ(!!!!!!) και λενε "εγω το δοκιμασα και ηταν μουφα- snake oil etc." και οι αλλοι ακολουθουν ως προβατα. Ακομη κι εδω μεσα, σε αυτο - το "δικο" μας forum, εχω παρατηρησει πως αναφερονται ενιοτε προιοντα που υποσχονται κατι και βγαινοντας ακομη και ΕΝΑΣ, τα απορριπτει και ΑΠΟΘΑΡΡΥΝΕΙ ουσιαστικα (αθελα του) τους αλλους που διαβαζουν τις πληροφοριες (οχι παντως στο παρον thread, ο tropheus παροτι ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ εκρινε πως δεν δουλευει η μελατονινη, "διορθωσε" ανοικτομυαλα μετα την αντιθετη γνωμη που γραφτηκε, ενθαρρυνοντας το αντιθετα κειμενο μελος να πειραματιστει). Γι' αυτο ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ "ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΙΣΕΙΣ" για να εχουμε πραγματικα στοιχεια. Ξερουμε οντως πως εκατονταδες- χιλιαδες ανθρωποι εχουν βελτιωση (οπως και παρενεργειες) απο την ντουτα/φινα και την μινοξιδιλη, ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΟΥΣΙΩΝ ΟΜΩΣ Η ΕΥΕΡΓΕΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ ή Η ΕΠΑΝΕΚΦΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ** ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΛΛΩΝ ΘΕΡΑΠΕΙΩΝ- δεν δημιουργηθηκαν αυτα τα φαρμακα για να πολεμησουν την αλωπεκια**!!! ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΙΑΚΟΠΕΙ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΦΤΟΥ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!! Το FDA και οι φαρμακευτικες εταιρειες, δεν ειναι οτι πιο αθωο, σε ενα κοσμο αγγελικα πλασμενο. Γι αυτο ας επεκτεινουμε τους πειραματισμους μας και τα ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ, ΜΟΝΟΝ ΩΦΕΛΟΣ θα εχουμε! :)
 

xDante

Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

gezira είπε:
Η αποψη που σχηματισα εγω απο διαφορα forums ανα τον κοσμο, ειναι αυτο που κατεγραψα σε προηγουμενο post: διεκρινα ναι μεν πλουραλιστικη ενημερωση, αλλα δυστυχως ταυτοχρονα και δογματισμο,συσκοτιση, κατινια. Και συνηθως εμφανιζεται ΕΝΑΣ ή εστω ΔΥΟ-ΤΡΕΙΣ(!!!!!!) και λενε "εγω το δοκιμασα και ηταν μουφα- snake oil etc." και οι αλλοι ακολουθουν ως προβατα. Ακομη κι εδω μεσα, σε αυτο - το "δικο" μας forum, εχω παρατηρησει πως αναφερονται ενιοτε προιοντα που υποσχονται κατι και βγαινοντας ακομη και ΕΝΑΣ, τα απορριπτει και ΑΠΟΘΑΡΡΥΝΕΙ ουσιαστικα (αθελα του) τους αλλους που διαβαζουν τις πληροφοριες (οχι παντως στο παρον thread, ο tropheus παροτι ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ εκρινε πως δεν δουλευει η μελατονινη, "διορθωσε" ανοικτομυαλα μετα την αντιθετη γνωμη που γραφτηκε, ενθαρρυνοντας το αντιθετα κειμενο μελος να πειραματιστει). Γι' αυτο ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ "ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΙΣΕΙΣ" για να εχουμε πραγματικα στοιχεια. Ξερουμε οντως πως εκατονταδες- χιλιαδες ανθρωποι εχουν βελτιωση (οπως και παρενεργειες) απο την ντουτα/φινα και την μινοξιδιλη, ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΟΥΣΙΩΝ ΟΜΩΣ Η ΕΥΕΡΓΕΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ ή Η ΕΠΑΝΕΚΦΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ** ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΛΛΩΝ ΘΕΡΑΠΕΙΩΝ- δεν δημιουργηθηκαν αυτα τα φαρμακα για να πολεμησουν την αλωπεκια**!!! ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΙΑΚΟΠΕΙ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΦΤΟΥ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!! Το FDA και οι φαρμακευτικες εταιρειες, δεν ειναι οτι πιο αθωο, σε ενα κοσμο αγγελικα πλασμενο. Γι αυτο ας επεκτεινουμε τους πειραματισμους μας και τα ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ, ΜΟΝΟΝ ΩΦΕΛΟΣ θα εχουμε! :)

πολύ σωστά το θέμα είναι οτι γιατί κανείς δεν παίρνει το ''ρίσκο'' να δοκιμάσει ......
στυλ kapamaru δλδ που το παλικάρι δοκίμασε αρκετά και πήγαμε και να τον χάσουμε σε κάποια φάση :dying: (και ο tropheus)
τα μισά φάρμακα που κυκλοφορούν όπως προανέφερες το οτι έχουν ΩΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ την διακοπή της τριχόπτωσης και ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ έγκριση δεν τιμάει καθόλου ΟΥΤΕ τον FDA ΟΥΤΕ τα ερευνητικά κέντρα απο εκεί και πέρα έχω προτείνει μία καθολική δημοσκόπηση σε άλλο θρεντ αλλά δεν βλέπω να υπάρχει όρεξη. :-[
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gezira

Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

Χμ..., κοιταξα λιγο τα αποτελεσματα της πρωτης "δημοσκοπησης". Μονον 62-63 ατομα συμμετειχαν μεχρι τωρα (απο τα 2871 μελη που εχει το forum, λιγα δεν ειναι- εστω και 1500 να ειναι ενεργα?) και την χρησιμοποιει περιπου το 60%.
### Δυστυχως στην ψηφοφορια δεν υπηρξε βαθμολογιση ως προς την ικανοποιηση απο την χρηση!!!!### Ποσο ικανοποιημενοι εισαστε απο τη χρηση της? (κλιμακα 1-5, οπου 1 καθολου και 5 απολυτα).
Θα περιμενα δημοσκοπηση και για τη μινοξιδιλη, που σε πολλα μελη προκαλεσε καρδιακες αρρυθμιες, πονοκεφαλους, σε αλλους ελαχιστο regrowth κλπ., κλπ.!
Και μετα για τα υπολοιπα προιοντα..
Boys and girls, stand up!!!
 

mindtrapper

Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

tropheus είπε:
Τη μελατονίνη την παίρνω με διακοπές ακριβώς για αυτό το λόγο που λες αλλά και όταν την παίρνω δεν αισθάνομαι ιδιαίτερες διαφορές στην ποιότητα του ύπνου (άλλωστε κοιμάμαι μόλις 3-4 ώρες το 24ωρο).

Για πόσο καιρό το κάνεις αυτό tropheus; Και τι έχεις παρατηρήσει στον οργανισμό σου; Παραδόξως δε σε ρωτάω για να σου πω ότι δεν κάνει και ότι θα πάθεις κάτι αλλά επειδή πολύ σύντομα θα αναγκάζομαι να το κάνω και εγώ ενώ τώρα τις 6-7 ώρες τις κλείνω άνετα. :)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

mindtrapper είπε:
[quote author=tropheus link=topic=2838.msg50662#msg50662 date=1302042609]
Τη μελατονίνη την παίρνω με διακοπές ακριβώς για αυτό το λόγο που λες αλλά και όταν την παίρνω δεν αισθάνομαι ιδιαίτερες διαφορές στην ποιότητα του ύπνου (άλλωστε κοιμάμαι μόλις 3-4 ώρες το 24ωρο).

Για πόσο καιρό το κάνεις αυτό tropheus; Και τι έχεις παρατηρήσει στον οργανισμό σου; Παραδόξως δε σε ρωτάω για να σου πω ότι δεν κάνει και ότι θα πάθεις κάτι αλλά επειδή πολύ σύντομα θα αναγκάζομαι να το κάνω και εγώ ενώ τώρα τις 6-7 ώρες τις κλείνω άνετα. :)
[/quote]

Εδώ και χρόνια κοιμάμαι τόσο λίγες ώρες. Ποτέ δεν κοιμόμουν πολύ ... Ο βασικός λόγος είναι ότι δε με φτάνει το 24ωρο να κάνω όλα όσα θέλω.
Τελικά αυτό όμως μου έχει γίνει τρόπος ζωής. Ακόμα και τον Αύγουστο που είμαι σε διακοπές δεν κοιμάμαι πάνω από 5 το πολύ 6 ώρες το 24ωρο...
Εσύ mindtrapper γιατί θα "αναγκαστείς" ;
 

mindtrapper

Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

tropheus είπε:
Εδώ και χρόνια κοιμάμαι τόσο λίγες ώρες. Ποτέ δεν κοιμόμουν πολύ ... Ο βασικός λόγος είναι ότι δε με φτάνει το 24ωρο να κάνω όλα όσα θέλω.
Τελικά αυτό όμως μου έχει γίνει τρόπος ζωής. Ακόμα και τον Αύγουστο που είμαι σε διακοπές δεν κοιμάμαι πάνω από 5 το πολύ 6 ώρες το 24ωρο...
Εσύ mindtrapper γιατί θα "αναγκαστείς" ;

Σύντομα θα έχω εφημερίες, διάβασμα, δουλειές και γενικά ατελείωτο τρέξιμο. Ειδικά αν φύγω εξωτερικό. Οπότε υπολογίζω ότι θα μου μένει κανένα 4ωρο βαριά για ύπνο. Μπορεί να αρχίσω να μειώνω από τώρα ανά μισάωρο κάθε εβδομάδα για να μη μου πέσει βαρύ απότομα. 7.30 - 7 - 6.30 - 6 - 5.30 - 5 - 4.30 - 4 - boom game over :)
 

xk

Active Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

κανα νεο απο δω?ρωταω γιατι δεν βλεπω να δοκιμασανε πολλοι την μελατονινη...καποιος που να εκανε μια μινι 3μηνη τοπικη θεραπεια με τις αμπουλες priorin?γιατι οι καψουλες μου φαινονται λιγο επικινδυνες για να πεις οτι θα τις παιρνεις για καιρο..
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

xk είπε:
κανα νεο απο δω?ρωταω γιατι δεν βλεπω να δοκιμασανε πολλοι την μελατονινη...καποιος που να εκανε μια μινι 3μηνη τοπικη θεραπεια με τις αμπουλες priorin?γιατι οι καψουλες μου φαινονται λιγο επικινδυνες για να πεις οτι θα τις παιρνεις για καιρο..

Αμπούλες δεν έβαζα, αλλά τις κάψουλες της priorin και το shampoo της ίδιας μάρκας τα χρησιμοποίησα κανά 5μηνο. Αυτό πριν γνωρίσω το φόρουμ και ξεκινήσω κανονικές θεραπείες...
 

xk

Active Member
Απ: μελατονίνη και τριχωπτωση...

οι καψουλες της priorin ομως δεν εχουν μελατονινη ειναι σαν της solgar που δοκιμασα και δε κανουν το παραμικρο....η μελατονινη ειναι ο στοχος κι επειδη ειδα το αλλο το παλικαρι την παιρνει σε χαπια και μπορει να τον βοηθησε...το θεμα ειναι αν βοηθαει τοπικα γιατι τα χαπια μελατονινης τα ψιλοφοβαμαι αφου ειναι για αλλο σκοπο κι αυτα τα καταραμενα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
η melatonin μου φερνει μια ελαφρια υπνηλια.
κατι που δεν μου εχει κανει η valerian και το lexotanil που δοκιμασα μια φορα.
θα πρεπει να αλαξω την ωρα που το χρησιμοποιω :sleepy:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ειναι αποτελεσματικη στον υπνο,δεν ειναι αυθυποβολη.
φοβαμαι μην μου γινει εξαρτηση και γυρισει τουμπα ολο αυτο.
φερνει υπνηλια.
κοιμαμαι μια ωρα νωριτερα τα βραδια :p
 
Μπλουζα