κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που θα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Joda

Member
καθημερινα διαβαζω απο καποιους οτι εχουν κανει αποτυχημενες μεταμοσχευσεις η εχουν δει αλλους που εχουν κανει αποτυχημενες μεταμοσχευσεις σε κλινικες και γιατρους της ελλαδας.δυστυχως εδω δεν υπαρχει καποιος αξιολογος χειρουργος.
αυτο που βασικα ηθελα να εστιασω ειναι οτι πολλοι κανουνμεταμοσχευση εδω λογω του οτι θα τους ερθει πιο φθηνα και επιλογες οπως χειρουργοι στην αμερικη φανταζουν απροσιτες.για καποιον που δεν μπορει να ξοδεξει παρα πολλα υπαρχουν και δυο πολυ καλες επιλογες στην ευρωπη και εχει αναφερθει και απο αλλους ποστερ.ειναι η εταιρεια που εδραυει στην κυπρο η H*C που εχει καλες τιμες και ειναι κλασης ανωτερη απο αυτες στην ελλαδα και μετα στο βελγιο ο dr bi...nga.η στριπ ειναι πιο φθηνη απο την fue και με καλυτερα αποτελεσματα καθως καταστρεφεται πολυ μικροτερος αριθμος τριχοθυλακιων και η εξελιξη του κλεισιματος της πληγης εχει φτασει στι 1 χιλιοστο.στην ελλαδα ακομα χρησιμοποιουν τα choi implanter που πιεζει τα τριχοθυλακια και τα καταστρεφει και τα plugs μηκους 0,7 cm κυκλικα τα οποια πολλοι γιατροι τα τοποθετουν στο πανω μερος ετσι οπως ειναι δηλαδη χωρις κοπη και μοιρασμα με αποτελεσματα κουκλας και πισω το κεφαλι ειναι λες και το εχουν χτυπησει με σφαιρες.αυτα συμβαινουν στην ελλαδα και ολα στην ευκολια και οχι στο αποτελεσμα.για αυτο καλυτερα να ξοδεψετε 3000 χιλιαρικα παραπανω και να αναβαλλετε την μεταμόσχευση για μετα απο ενα χρονο ετσι ωστε να εχετε καλα αποτελεσματα απο κλινικες και γιατρους επαγγελματιες.
προσοχη παιδια στις επιλογες σας!
σιγουρα τα εχουν αναφερει και αλλοι αυτα απλως το τονιζω για να αποφυγετε τις μουφες που υπαρχουν εδω..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

θα πρεπει να επιλεξουν οι ενδιαφερομενοι οχι για την τιμη της μια εταιρια

αλλα για την αξιοπιστια της τα αποτελεσματα της
τα καλα σχολια και πολλα αλλα
 

Teri

New Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

Παναγιωτης είπε:
θα πρεπει να επιλεξουν οι ενδιαφερομενοι οχι για την τιμη της μια εταιρια

αλλα για την αξιοπιστια της τα αποτελεσματα της
τα καλα σχολια και πολλα αλλα

Παναγιώτη αυτό που λες στην υπογραφή σου αναμένεται να ταράξει και τα νερά της Revivo?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

ναι 3 συστατικα μου μειναν γμτ......
θα κανω θεμα μολις την φτιαξω
λιγο πολυ απο καποιοες ιδεες που εστειλα σε παιδια εδωσα μεσες ακρες το τι πανω κατω θα εχει

περισσοτερα οταν φτασουν επιτελους ολα λειπουν μονο αυτα GLA- ALA -LA και polysorbate
 

Ricordos

New Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

Jody τι ακριβώς γνωρίζεις για το choi implander? Τι εννοείς τα πιέζει και τα καταστρέφει;
 

kabamarou

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

Μακάρι joda να μπορούσαμε να βάλουμε 3000 ευρώ σε ένα χρόνο στην άκρη μόνο για τα μαλλιά μας.

Αυτό που κατάλαβα πάντως είναι ότι αν μπορείς να διαθέσεις μέχρι 3000 ευρώ συνολικά και μετά βίας(όπως εγώ) ξέχνα το καλύτερα το θέμα γιατί δεν αξίζει.Δυστυχώς υπάρχει η μόνιμη λύση στο πρόβλημα μας αλλά είναι ακριβή ρε να πάρει(κλινικές του εξωτερικού)
 

Joda

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

Ricordos η μεθοδος choi ειναι πολυ ευκολη για τον γιατρο αλλα αναποτελεσματικη για τον αυτον που κανει την μεταμοσχευση.για αυτο αλλωστε δεν χρησιμοποιειται απο τους top γιατρους.τι γινεται εδω,τα τριχοθυλακια τοποθετουνται σε μια <<συριγγα>> και πιεζει το κπουμπι και ο αερας σπρωχνει το τριχοθυλακιο να μπει στην τρυπα.καταστρεφονται τα τριχοθυλακια ετσι.
http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.headofhair.co.uk/images/third_HT/various/whatischoi_clip_image009.jpg&imgrefurl=http://www.headofhair.co.uk/hair-loss-article-what-is-choi-21.html&h=135&w=148&sz=4&tbnid=55zPRwoUFa02YM::&tbnh=87&tbnw=95&prev=/images%3Fq%3Dchoi%2Bimplanter%2Bphotos&hl=el&usg=__HOKLUHc97fN-cJqQU2kXNBnF3dA=&ei=G_jKSe-oCsbR-Qa36K3GBg&sa=X&oi=image_result&resnum=3&ct=image&cd=1
δες εδω εχει και photos.μακρια απο αυτο ασυζητητι.
tse οντως για να γινει μεταμοσχευση απαιτουνται χρηματα.αλλα δεν μισεις να σκεφτεσαι και να στεναχωριεασαι για το ιδιο πραγμα ολη την ωρα και καθε μερα?μαζευεις ενα καλο ποσο και για το υπολοιπο παιρνεις δανειο με μικρες δοσεις.αφου το θες κατι να γινει και μιλαω γενικα για ολους πρεπει να το παλεψεις και οχι να το αφησεις και να βαλεις τα χερια κατω.
και κατι αλλο τελευταια εχω δει παρα πολλες photo απο τον dr bissanga ο οποιος κανει πολυ καλη δουλεια και ειναι για μενα ενας απο τους top 5 γιατρους με οτι βλεπω τελευταια.
http://www.bhrclinic.com/. σε ενα τοπικ που λεγεται <<τιμες των μεταμοσχευσεων>> εχω βαλει ενα λινκ.μπειτε εκει και θα δειτε οτι ο bissanga κιολας εχει και καλες τιμες γενικα και δεν κοροιδευει κιολας.ουτε πολυ ακριβος ειναι ουτε φθηνος.και προσφερει και τις 3 τεχνικες και ειδικα για μας που μενουμε ελλαδα να παμε βελγιο κιολας ειναι πιο φθηνα.
 

kabamarou

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

Ναι όντως ρε συ,μισώ να το σκέφτομαι και να στεναχωριέμαι κάθε μέρα αλλά είναι πολλά τα χρήματα ρε να πάρει.Προσπαθώ όσο μπορώ να μην το σκέφτομαι πάντως.

Με τα δάνεια πάλι είναι δύσκολα τα πράγματα αν δεν έχεις αύριο μεθαύριο να πληρώσεις τι γίνεται;Φεύγεις από το ένα πρόβλημα(μαλλιών)και πας στο άλλο(χρεωμένος και αγχωμένος για αυτά που χρωστάς).ούφφφφ και αυτοί οι εκμεταλλευτές δεν κάνουν μια καλύτερη τιμή :(
Τι να πω δεν ξέρω
 

Joda

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

tse ποσο χρονων εισαι ρε φιλε?
 

kabamarou

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

30.Βασικά σκέφτηκα και το άλλο.

Άντε και βρίσκεις χρήματα για την μεταμόσχευση και βάζεις και δόσεις και καταφέρνεις και τις ξεπληρώνεις και τις δόσεις χωρίς να επηρεαστείς από την οικονομική κρίση που διαφαίνεται στον ορίζοντα.Αν υποθέσουμε όμως ότι βάζεις μαλλιά στους κροτάφους μπροστά και μετά από λίγα χρόνια σου πέφτουν από το πιο πίσω μέρος των κροτάφων τι γίνεται;Θα είναι το όλο θέαμα ακόμα χειρότερο από κάποιον που έχει φαλάκρα.Εκεί θέλει να ξανασκάσεις φράγκα και για άλλη μεταμόσχευση(αν τα έχεις).Οπότε το αποτέλεσμα πάλι προσωρινό δεν είναι εν μέρει;

Γιαυτό και αποφάσισα για την ώρα να καταφύγω στην θεραπεία του big3 και βλέπουμε για αργότερα.

Πάντως για μένα αν κάποιος είναι άνετος οικονομικά να κάνει μεταμόσχευση.Προσωπικά προτιμώ να μην έχω και ένα πολυτελές αυτοκίνητο παρά να μην έχω μαλλιά.
Απλά η δύσκολη απόφαση είναι στο τι θα κάνεις αν βγαίνεις ίσα ίσα
 

Joda

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

προσωπικα θα συγκεντρωνα λιγα λιγα τα χρηματα και οταν εφτανα στο 5000-6000 τοτε θα το εκανα.θα προσπαθουσα παντως.ολα γινονται αρκει να μην μενεις στασιμος.
αυτο που μου ειπες πες οτι τημν κανεις τωρα και μετα σου πεφτουν απο αλλου ειναι απο τα αρνητικα οποιουδηποτε το βιωσει μεσα σε συντομο χρονικο διαστημα.παντως αν εχεις ακουσει απο γιατρους μεταμοσχευσης λενε περιμενε μεχρι τα 30 και μετα καντο ανεξαρτητα αν αλλοι το κανουν πριν τα 30.στο τελος εσυ αποφασιζεις.πιστευεται οτι το μπαμ λογικα γινεται μεχρι τα 30.η πιο καταλληλη ηλικια ειναι σιγουρα εκει στα 33-35 αφου το εχεις αφησει λιγο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

Ναι σωστός.Και εγώ κάτι ανάλογο σκέφτομαι.Να μαζέψω κάποια χρήματα δηλαδή(αν τα καταφέρω βέβαια με τόσα πράγματα που προκύπτουν καθημερινά)και να την κάνω αυτήν την κίνηση σε μεγαλύτερη ηλικία αν είμαστε και γεροί και που ξέρεις μπορεί να πέσουν και οι τιμές η να έρθει μέχρι τότε στην Ελλάδα κάποιος γιατρός που να κάνει καλή δουλειά και να μην ζητάει τρελά χρήματα
 

Joda

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

κοιτα με την μεθοδο strip με 2000 τριχοθυλακια μπορεις να καλυψεις μεγαλη περιοχη.τα 2000 τριχοθυλακια κοστιζουν με την strip γυρω στα 6000 ευρω.η strip ειναι η καλυτερη απο ολες για μενα καθως η καταστροφη των τριχοθυλακιων ειναι πολυ μικροτερη απο οτι στην fue και γενικα ειναι η πιο πετυχημενη τεχνικη.ειδικα τωρα με το tricophytic clossure δηλαδη την μεθοδο για καλυτερο κλεισιμο της ουλης πισω τα σπαει.εγω και μικρο αριθμο τριχοθυλακιων να εκανα μεταμοισχευση παλι strip θα εκανα.θα προτιμουσα να εχω μια γραμμη πισω και να την καλυψω με τα μαλλια και ας φαινεται και στην παραλια με βρεγμενα τα μαλλια παρα να εχω πιο φτωχα αποτελεσματα.
εγω εχω εντυπωσιαστει το λεω και παλι με τον dr bissanga.εχω παρατηρησει τις φωτογραφιες απο μεταμοσχευσεις που κανει και ειναι πολυ καλες.αναρωτιομουν πιο παλια γιατι αφηνε λιγο τους κροταφους ακαλυπτους στο παρελθον και με διαφωτισες σημερα.μου ειπες οτι πες οτι εχεις παραπερα τριχοπτωση στο πισω μερος.αν καλυψεις τελειως τους κροταφους και αρχισουν και σου πεφτουν και στην κορυφη θα ειναι πιο ορατο.ενω αν αφησεις λιγο τους κροταφους και περισσοτερο αριθμο τριχοθυλακιων εχεις για μια επομενη επεμβαση και δε φαινεται τοσο πολυ οσο θα φαινοταν με τους κροταφους καλυμενους.
για παραδειγμα αν πας βελγιο τα εισητηρια ειναι πιο φθηνα ιδιαιτερα αμα κανεις κρατηση απο πολυ πιο πριν.δηλαδη για 2000 τριχοθυλακια που ειναι ενας πολυ καλος αριθμος αμα τα βαλεις κατω ολα συνολικα ταξιδι διαμονη και επεμβαση 7000 ευρω για βελγιο.πες οτι αγοραζεις καινουριο αμαξι.εγω ετσι το παιρνω παντως.
 

Joda

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

ξαναδιαβασα το κειμενο και εκανα λαθος διατυπωση σε ενα σημειο εκει που λεω <<αναρωτιομουν πιο παλια γιατι αφηνε τους κροταφους στο παρελθον ακαλυπτους>> ηθελα να πω αναρωτιομουν πιο παλια γιατι αφηνει τους κροταφους ακαλυπτους.sorry guys!τα γραφω γρηγορα.. :p
 

kabamarou

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

Καλά αυτό που λες για το αμάξι με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο(αρκεί να μαζέψω τα 7000 :D).

Από αριθμό τριχοθιλακίων και τι έκταση καλύπτουν σε μια ενδεχόμενη μεταμόσχευση την έχεις ψάξει;
Δεν θα κάνω τώρα επέμβαση αλλά θα ήθελα να γνωρίζω ενημερωτικά.
Πόσα λεφτά θα χρειαζόμουν π.χ για να γεμίσω το "ροξάκι" πάνω και ελαφρώς τους κροτάφους στην παρακάτω φώτο
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,580.0.html
Αν ξέρει και κάποιος άλλος ας ενημερώσει παρακαλώ.
Επίσης έχω ακούσει ότι ο κάθε οργανισμός δέχεται διαφορετικά το μόσχευμα και μπορεί να μην τις δεχθείς όλες τις τρίχες που θα σου βάλουν όπως κάποιος άλλος.Ισχύει αυτό;
 

Joda

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

κοιτα απο τις φωτο που ειδα με την μεθοδο strip θα σου πω για γενικα εγω τωρα πιστευω γυρω στα 2500 στα χερια ενος καλου γιατρου.σιγουρος δεν ειμαι απολυτα αλλα πιστευω οτι με 2500 θα ησουν οκ.σιγουρα απο ατομο σε ατομο υπαρχουν διαφορες και στα τριχοθυλακια που χρειαζεται γιατι διαφερουν στον καθε ενα δηλ πχ ενας μπορει να χρειαστει να καλυψει μια περιοχη με 2000 και ο αλλος την ιδια περιοχη μ 2500 πχ.επισης και η επιτυχια ειναι διαφορετικη της μεταμοσχευσης.αλλα επειδη οι μεταμοσχευσεις εχουν πολλα χαρακτηριστικα η επιλογη σωστου γιατρου,σωστης μεθοδου,σωστου πλανου αλλα και χρονικης στιγμης μειωνουν τις πιθανοτητες γενικα μιας αποτυχημενης μεταμοσχευσης.
παντως ενα ειναι το σιγουρο σε οποιο ποιο απλο γιατρο πας τοσο χειροτερα αποτελεσματα θα εχεις απο το να πηγαινες σε ενα top γιατρο.επομενως το πιο σημαντικο απ ολα ειναι η επιλογη του καταλληλου γιατρου γιατι τοτε ξερεις τουλαχιστον οτι σε περιπτωση που δεν παει καλα το πραγμα οτι κατι παιζει και με την ανταποκριση του οργανισμου σου στην μεταμοσχευση και οχι στην αμαθεια του γιατρου.
 

kabamarou

Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

ok ευχαριστώ.Καλά και αυτό που ρώτησα τώρα που το σκέφτομαι ήταν πολύ σχετικό γιατί παίζουν πάρα πολλά πράγματα ρόλο.Κάποια που είπες εσύ αλλά και το μέγεθος του κεφαλιού σίγουρα
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: κατι που πρεπει να σκεφτουν ολοι πριν επιλεξουν που

Ρε παιδια κ παλι ειναι πανακριβα κ αντε μετα να σου πεσουν τα απο πανω παλι μετα μεταμοσχευση παλι δανειο κ θα πληρωνεις συνεχεια ελεος μαμακες μας εχουν βρει εδω στην ελλαδα,τι καλυτερη τι μη κ κουραφεξαλα απο την στιγμη που παιρνουμε ενα χιλιαρικο μισθο κ εχουμε ενοικιο πληρωνουμε προς το παρον δανειο αυτ/του ,δεν βαζω κινητο κ λογικα ολο κ κατι αλλο θα εχουμε,δηλαδη θα αναγκαστουμε να βρουμε κ δευτερη δουλεια παλι για καιρο ομως,οχι παιδια για τους περισσοτερους απο εμας στην Ελλαδα ειναι απαγορευτικο με τους μισθους που περνουμε,αντε να ελαγα οτι θα κανεις μια κ οκ αλλα αν χρειαστης κ δευτερη τι κανεςι ? Παιρνεις μια περουκα κ τη βαζεις κολημενη στο κεντρο :D μεχρι να ξεπληρωσεις το πρωτο δανειο :p ?
Καλα καλα το βλεπω το ολικο ξυρισμα κ με καπελακι συνεχεια απο παω κ να τελειωνει η υποθεση ,ακου εκει .
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα