δαφναιελαιο ποια ειναι η γνωμη σας?

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ενα ακομη νημα, δεκαδων σελιδων, παλαιο, που ποσταρω μονο εγω!
Συνεχιζω.
Ελπιζω κανει δουλεια, αλλωστε μαλλον οι ευεργετικες ιδιοτητες του δαφνελαιου στα μαλλια ειναι γνωστες απο πολυ παλια.
Πιστευω βοηθαει.
Που χαθηκες εσυ ρε φιλε...πωπω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anna_

Member
Τις πρώτες βδομάδες που έβαζα δαφνέλαιο έβγαζε το δέρμα μου κόκκινα σπυριά, τα οποία όμως υποχωρούσαν μέσα σε λίγες ώρες. Πλέον όμως, παρότι πια βάζω σχεδόν κάθε μέρα, δεν έχω τέτοια θέμα.
Το συνεχίζεις ακόμα μετά από τόσα χρόνια; Η έχεις διακόψει την χρήση του;
 

Anna_

Member
δεν νομιζω να εχεις προβλημα..σε μενα το δαφνελαιο προς το παρον επιταχυνε την αποτελεσματικοτητα της μινοξιδιλης και δυναμωσε αρκετα και τα υπολοιπα μαλια
Ποσειδωνα, χρησιμοποιείς ακόμα το δαφνέλαιο;
 

Anna_

Member
δεν ξερω τι γινετε αλλα πριν απο λιγο που λουστηκα στην κυριολεξια μηδενικη τριχοπτωση...3 τριχες μετα απο τριψιμο(απαλο) με το σαμπουαν..βουρτσισα το μαλι και παλι ειδα 3 τριχες κατω...αλλες φορες εβλεπα καμια 10ρια...
και παντα απο σημεια που δε βαζω μινοξ..τα σημεια που βαζω μινοξ απλα...δεν πετανε τριχα!!!!!!θα το αφησω και σημερα ολο το βραδυ και το παρατηρω παλι αυριο στο λουσιμο....
Την μινοξιδιλη την χρησιμοποιείται μόνη της; Η κάποια σκεύασμα/ λοσιόν απο φαρμακείο;
 

FreeThinker

Well-Known Member
@Anna_ Συνειδητοποιείς ότι αυτά τα σχόλια έχουν γραφτεί μια δεκαετία πριν και τα μέλη που ρωτάς δεν έχουν μπει στο φόρουμ από το 2016-18?
 

Anna_

Member
@Anna_ Συνειδητοποιείς ότι αυτά τα σχόλια έχουν γραφτεί μια δεκαετία πριν και τα μέλη που ρωτάς δεν έχουν μπει στο φόρουμ από το 2016-18?

Εντάξει, θα μπορούσε κάποιος να το χρησιμοποιεί ακόμα, ήθελα να δω τι αποτελέσματα έχει τόσο καιρό μετά, όχι δεν μπορώ να δω ποσό καιρό έχουν να μπουν τα μέλη.
 

cool11

Well-Known Member
Εσυ έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ το δαφνέλαιο;

Εγω το χρησιμοποιω γυρω στη 10ετια.

Επειδη εχω, δεν μπορω να κανω, 'επιστημονικες' αναλυσεις, εμπειρικα ξερω,
οτι βαζω τοπικα 4 πραγματα στο κεφαλι, και ακομη...εχω μαλλια.
Με βαση το οικογενειακο ιστορικο, δεν επρεπε να εχω!
Αρα, αυτα που βαζω, δεν κανουν κατι;
Μεταξυ αυτων που βαζω, ειναι και το δαφνελαιο, και μαλιστα με σκουφακι στο κεφαλι, για ακομη καλυτερη αποδοση.
Επειδη δε, απο οσα εχω διαβασει, χρησιμοποιειται απο τα παλια χρονια,
αν και δεν νομιζω να αυξανει την τριχοφυια, ωστοσο 'τρεφει' τις τριχες, οποτε και αυτο οφελος ειναι.
 

Anna_

Member
Εγω το χρησιμοποιω γυρω στη 10ετια.

Επειδη εχω, δεν μπορω να κανω, 'επιστημονικες' αναλυσεις, εμπειρικα ξερω,
οτι βαζω τοπικα 4 πραγματα στο κεφαλι, και ακομη...εχω μαλλια.
Με βαση το οικογενειακο ιστορικο, δεν επρεπε να εχω!
Αρα, αυτα που βαζω, δεν κανουν κατι;
Μεταξυ αυτων που βαζω, ειναι και το δαφνελαιο, και μαλιστα με σκουφακι στο κεφαλι, για ακομη καλυτερη αποδοση.
Επειδη δε, απο οσα εχω διαβασει, χρησιμοποιειται απο τα παλια χρονια,
αν και δεν νομιζω να αυξανει την τριχοφυια, ωστοσο 'τρεφει' τις τριχες, οποτε και αυτο οφελος ειναι.
1 φορά την εβδομάδα το βάζεις το δαφνελαιο; Κ πόση ώρα περίπου το αφήνεις; Επίσης το χρησιμοποιείς όλη την χρόνια η με κάποιες διακοπές; Και τα άλλα 3 πράγματα που βάζεις ποια είναι;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
1 φορά την εβδομάδα το βάζεις το δαφνελαιο; Κ πόση ώρα περίπου το αφήνεις; Επίσης το χρησιμοποιείς όλη την χρόνια η με κάποιες διακοπές; Και τα άλλα 3 πράγματα που βάζεις ποια είναι;

Προσπαθω καθε μερα να βαζω για κανα δυωρο, αλλα λογω υποχρεωσεων καταληγω γυρω στις 5 μερες τη βδομαδα. Ολα τα χρονια το βαζω, χωρις διακοπες.

Βαζω επισης μεντα

regaine foam

και folligen περιστασιακα (ακριβο και δυσευρετο)
 
Μπλουζα