βουρτσισμα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Κοντευει να κλεισει ενα χρονο το τοπικ.
Συμπερασματα?
Αποδιδει το βουρτσισμα στον αγωνα μας;
 

cool11

Well-Known Member
Ιουνιος 2013-Ιουνιος 2014. Ενας χρονος τοπικ βουρτσισματος.
Οτι αξιζει αξιζει, καλο κανει κακο δεν κανει, αλλα ποσο αξιζει τελικα το βουρτισμα στον πολεμο της τριχοπτωσης;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Ιουνιος 2013-Ιουνιος 2014. Ενας χρονος τοπικ βουρτσισματος.
Οτι αξιζει αξιζει, καλο κανει κακο δεν κανει, αλλα ποσο αξιζει τελικα το βουρτισμα στον πολεμο της τριχοπτωσης;

ειναι το καλυτερο στο θεμα απορροφησης στις λοσιον.
σχετικα ευκολο,ανωδυνο,χωρις κοστος.
3 λεπτακια βουρτσισμα πριν την λοσιον αυξανουν κατα πολυ την απορροφηση και λιγο σε αποτελεσματα ;) ;)
 

nino24

Member
Συμφωνω κ γω πως κακο δεν κανει και αιματωνει το σημειο του κρανιου ... Αλλωστε πριν κανα δυο χρονια μια εταιρεια ειχε βγαλει κ εδινε δωρο με κατι γυναικειο για τα μαλλια , μια βουρτσα με μπιλιτσες στα ακρα. Εγω πιστευω πως ειναι καλο με μια τετοια βουρτσα απλα να κανεις μασαζ , αποτομες κινησεις τραυματιζουν θυλακες η ξεριζωνουν τροχες


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

cool11

Well-Known Member
Απόλαυση ειναι να ξερεις οτι κανεις κατι καλο στο μαλλια σου, χωρις να πληρώνεις μία, και να ειναι και εντελως υγιεινο χωρις παρενεργειες.
 

cool11

Well-Known Member
Κανω βουρτσισμα πριν την εφαρμογη του καθε τοπικου. Μαλακο βουρτισμα βεβαια.
Ωστοσο, οταν μετα βαζω το τοπικο, το 'αισθανομαι', κι ετσι πιστευω οτι επιτυγχανεται καλυτερη απορροφητικοτητα.
 

cool11

Well-Known Member
Εχουν ειπωθει καποιοι 'προσεκτικοι' τροποι καθαρισμου της βουρτσας αλλα δεν με βολευουν.
Αποτελεσμα; Οι 'ρυποι' να συσσωρευονται.
Θελω κατι πιο ευκολο και δρασικο, αρκει φυσικα να μην χαλασει η βουρτσα.
Αν μπει για μουλιασμα ολοκληρη μεσα στο νερο με απορρυπαντικο, με το ξυλινο σωμα της, θα χαλασει;

Βρηκα κι αυτα εδω τα αρθρα
http://hair-y.blogspot.gr/2012/09/blog-post.html
http://www.infokids.gr/2013/10/pos-katharizoyme-tis-voyrtses-gia-ta-ma/

Παντως ετσι 'χαλαρα' με λιγο τρεχουμενο νερο κατω απο τη βρυση, εγω δεν μπορω να την καθαρισω.
 

johnn

New Member
Είπα να καθαρίσω την βούρτσα μετά από 2 μήνες χρήσης και είδα ότι έχουν βγει πολλές τρίχες από το μαλλί. Μήπως αν είχα αποφύγει το βούρτσισμα δεν μου έπεφταν αυτές?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Πως τα βλεπετε τα πραγματα ρε παιδια, πειτε!
Δεν μπορω να πιστεψω οτι κι αυτο εδω, ειναι ενα θεμα που ξεκινησε με ενθουσιασμο και...'κατέληξε'!
Εγω πιστευω, τωρα αποδειξεις ποιος μπορει να έχει στα σιγουρα, οτι βοηθά έστω λίγο. Αλλα ποιο πολυ ειναι 'καλή πίστη', παρά να σας πω οτι εχω κατι σιγουρο. Αυτο βεβαια, δυστυχως ισχυει σχεδον για ολα οσα δοκιμαζουμε.
Σε οσα κανουμε πρεπει να τα συζηταμε και να δινουμε feedback.
 

tasos33

Well-Known Member
καλημερα ασχετο με το θεμα αλλα εχω προβλημα στο να στειλω προσωπθικο μυνημα σε αλλα μελη,συμβαινει κατι?αν μπορει καποιοσ διαχειριστης να βοηθησει...ευχαριστω
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Το βούρτσισμα είναι "κοινό μυστικό" για τόνωση του τριχωτού (προφανώς μέσω τόνωσης της τοπικής κυκλοφορίας αίματος) που οι γυναίκες ξέρουν από αρχαιοτάτων χρόνων. Μόνο καλό κάνει, αλλά λύση δεν είναι απλά συνεισφέρει στον αγώνα. Δεν χρειάζεται να περνάμε ώρες βουρτσίσματος καθημερινά, 200 περάσματα είναι καλά.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
kapa τελος και το βουρτσισμα;
Τσαμπα την αγορασα την βουρτσα;

δεν με βοηθα σε διαρκεια γι αυτο και το σταματησα.
παντως στην αρχη,τον πρωτο μηνα ειναι εντυπωσιακα τα αποτελεσματα που μου δινει
 
Μπλουζα