αραια γενια

mimrom

New Member
γεια σας παιδια. ειμαι 30 κ η τριχοφυια στο προσωπο μου ειναι αδυναμη. εχω τριχεσ σ ολα τα σημεια που πρεπει να χω αλλα στα μαγουλα ειναι πολυ αδυναμη. Ξερει κανεις κατι που θα με βοηθησει να δυναμωσουν οι τριχες μου?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos

New Member
wenz τα γενια που θα βγαλει λογο μινοχ οταν την κοψει θα φιγουν? εχουν απαντηθει διαφορα οπως ασπουμε τριχες στα χερια λογο χρησης μινοχ στο κεφαλι παντα αν φεβγουν μετα και τετοια για γενια δεν εχω δει ... σορρυ που ρωταω ενω υπαρχει ειδη απαντημενο στο φορουμ
 

weznem

Well-Known Member
gianniskritikos είπε:
wenz τα γενια που θα βγαλει λογο μινοχ οταν την κοψει θα φιγουν? εχουν απαντηθει διαφορα οπως ασπουμε τριχες στα χερια λογο χρησης μινοχ στο κεφαλι παντα αν φεβγουν μετα και τετοια για γενια δεν εχω δει ... σορρυ που ρωταω ενω υπαρχει ειδη απαντημενο στο φορουμ

δεν ξερω αν ειναι απαντημενο..δεν ειμαι σιγουρος αλλα δεν νομιζω οτι πεφτουν με την διακοπη τηςς..διοτι οι τριχες θα εβγαιναν ουτως η αλλως απλα επισπευδουμε την διαδικασια με την καλυτερη αιμάτωση του θυλακα..εβαζα και εγω και τωρα βαζω μια στο τοσο για καποιους λογους και δεν εχω δει πτωση των τριχων βεβαια δεν εχω μεινει 3μηνες διχως να βαλω καποια στιγμη αλλα δεν νομιζω οτι πεφτουν..ας απαντησει και κανας αλλος για μια ακομη γνωμη
 
Και εγω εχω αραια γενια στο λαιμο.... εγω παρατηρησα κατι περιεργο σημερα!!! γιατι τα γενια μου εχουν γινει ξανθα αν συνεχισουν ετσι θα ειναι μισα μισα,αλλα ζωντανο ξανθο!!! ? ? ? :chinscratch:chinscratch:chinscratch
 

weznem

Well-Known Member
ειπα μινοξιδιλη,,βγαζει..γεννια
οποιος βιαζεται προσθετη και αιρολ,δεν το χω δοκιμασει,,αλλα αφου αυξάνει την απορρόφηση θα αποδόση//..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
giannaras13 είπε:
weznem είπε:
θα σκουρυνουν στην αρχη που ειναι πιο αδυνατες οι τριχες εχουν ανοιχτο χρωμα..

φιλε μου weznem... οι τριχες ειναι ντουρασελ..δεν εχω προβλημα. δεν βαζω τιποτα μινοξ, κλπ... απλα το χρωμα "ξανθιζει".. :dodgy:
κατι δεν παει καλα,δεν γινεται να ειναι μισες ξανθες- μισες μαυρες,εκτος και αν οι ξανθες ειναι νεες και με τον καιρο σκουρύνουν οπως προείπα αλλιως δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει
 
weznem είπε:
giannaras13 είπε:
weznem είπε:
θα σκουρυνουν στην αρχη που ειναι πιο αδυνατες οι τριχες εχουν ανοιχτο χρωμα..

φιλε μου weznem... οι τριχες ειναι ντουρασελ..δεν εχω προβλημα. δεν βαζω τιποτα μινοξ, κλπ... απλα το χρωμα "ξανθιζει".. :dodgy:
κατι δεν παει καλα,δεν γινεται να ειναι μισες ξανθες- μισες μαυρες,εκτος και αν οι ξανθες ειναι νεες και με τον καιρο σκουρύνουν οπως προείπα αλλιως δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει

δεν ξερω ειλικρινα... εσενα ειναι ακριβως το χρωμα των μαλλιων? :dodgy:
 

weznem

Well-Known Member
Μικρος ημουν ξανθος επιτα στην εφηβεια ειχα καστανα ανοιχτα και το καλοκαιρι καποια ξανθενα αρκετα..πλεον εχα καστανα σκουρα προς μαυρα..και αμλλια και φρυδια..ειχα υποψιαστει την μινοξιδιλη..αλλα σκεφθηκα οτι αν τα επηρεαζε θα μαυριζαν μονο τα μπροστα ενα εχουν μαυρισει ολα..γεννια ειχα καστανξανθα μεχρι και πριν 2χρονια..ολλο και μαυριζουν ομως..μονο στο μουστακι εχω ακομα καστανες τριχες..
να σημειωσω οτι μικροφέρνω ιδιως χωρις μουσια.. ισως αυτο να παιζει ρολο(γι αυτο το λεω)στην αναπτυξη μου οσον αφορα τα ανδρικα χαρακτηριστικα..δηλαδη γι αυτο να αργώ σε σχεση με αλλους να γεμισω μουσια... .
 

orestis

Member
Παιδια ειναι σιγουρο οτι αυτα τα προϊοντα κανουν και για το προσωπο?
Γιατι το δερμα στο προσωπο ειναι πολύ πιο ευαισθητο απο αυτό του κεφαλιου. Καλο ειναι να ρωτατε και κανενα γιατρο πριν το βαλετε, μην κανετε ζημεια στο δερμα.
 

Bouklas

Well-Known Member
orestis είπε:
Παιδια ειναι σιγουρο οτι αυτα τα προϊοντα κανουν και για το προσωπο?
Γιατι το δερμα στο προσωπο ειναι πολύ πιο ευαισθητο απο αυτό του κεφαλιου. Καλο ειναι να ρωτατε και κανενα γιατρο πριν το βαλετε, μην κανετε ζημεια στο δερμα.

Φιλε από δικη μου προσωπική εμπειρία. Βάζω εδώ και 3.5-4 μήνες και έχω βγαλει γενιά πολύ περισσότερα από ότι είχα (είχα πολύ ελάχιστα).
Βάζω επίσης και στα φρύδια, και εκεί έχω δει ίδια αποτελέσματα.
Σκέφτομαι να βάλω καστορέλαιο στα βλεφαρα, έχω διαβάσει ότι κάνει παρα πολύ καλή δουλειά! Εχει χρησιμοποιήσει κάποιος παιδιά? Ξέρει κάποιος ποσες φορες τη βδομάδα μπορούμε να βάζουμε και ποση ωρα πρέπει να το αφήνουμε? 
 

orestis

Member
Φιλε Bouklas για παν ενδεχομενο θα σου ελεγα να ρωτήσεις και κανενα δερματολογο, μπορει μακροχρόνια να εχει καποιες επιπτώσεις. Δεν παιζουμε με το προσωπο μας.
 

weznem

Well-Known Member
orestis είπε:
Φιλε Bouklas για παν ενδεχομενο θα σου ελεγα να ρωτήσεις και κανενα δερματολογο, μπορει μακροχρόνια να εχει καποιες επιπτώσεις. Δεν παιζουμε με το προσωπο μας.

το κανω και γω δεν εχεις θεμα,εφοσον δεν εισαι ευαισθητος στην προπυλεν γλυκολ..
 
Μπλουζα