αποτελεσματα revivogen

σταματησε η τριχοπτωση?

  • καθολου

    Ψηφοφορίες: 2 22.2%
  • μειωθηκε αρκετα

    Ψηφοφορίες: 3 33.3%
  • όχι, αλλά η πυκνότητα των μαλλιών παρέμεινε ίδια

    Ψηφοφορίες: 1 11.1%
  • δεν εχω καθολου

    Ψηφοφορίες: 1 11.1%
  • δεν εχω καθολου και παχυναν οι τριχες

    Ψηφοφορίες: 1 11.1%
  • πλεον περναω τον χρονο μου στο youtube

    Ψηφοφορίες: 1 11.1%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    9

vayero

Member
Απ: αποτελεσματα revivogen

υδροκορτιζόνη... πολύ δυνατά πράγματα! η airol είναι τρετινοΐνη ή η skinoren και ποια είναι εκ των δυο καλύτερη? η χρήση είναι πριν την Μινόξ? από την άλλα βλέπω ότι υπάρχει και η κρέμα fungoral, απλώς όλα αυτά υποθέτω ότι καλύτερο θα ήταν να χρησιμοποιηθούν για κάνα μήνα το πολύ γιατί είναι βάρια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα revivogen

vayero είπε:
υδροκορτιζόνη... πολύ δυνατά πράγματα! η airol είναι τρετινοΐνη ή η skinoren και ποια είναι εκ των δυο καλύτερη? η χρήση είναι πριν την Μινόξ? από την άλλα βλέπω ότι υπάρχει και η κρέμα fungoral, απλώς όλα αυτά υποθέτω ότι καλύτερο θα ήταν να χρησιμοποιηθούν για κάνα μήνα το πολύ γιατί είναι βάρια?
η υδροκορτιζονη ειναι η ποιο ελαφρια κορτιζονη που υπαρχει,και ομως φτανει σε αποτελεσματα τις πολυ βαριες elocon,butavate,χωρις τις παρενεργειες τους.
η airol εχει τρετινοινη και ειναι ποιο δυνατη απο την skinoren.
ταυτοχρονη εφαρμογη και των τριων ουσιων,airol,daktodor,minox,τα χρησιμοποιεις 10 μερες,διακοπτεις την daktodor για 3 μηνες επανεκφυση θα δεις απο το πρωτο 24ωρο το πολυ 48ωρο.
συνεχιζεις τα αλλα δυο,και ξανα απο την αρχη
 

vayero

Member
Απ: αποτελεσματα revivogen

η skinoren που χρησιμοποιείς κι εσύ είναι σε τζελ? όσο άφορα τη χρήση τους θα πρέπει να τα βάζω βράδυ πριν την Μινόξ γιατί έχω μεγάλα κενά και θα φαίνεται η κρέμα ή τζελ ανάλογα τι είναι αν βγω εξω.η daktodor είναι η ίδρο κορτιζόλη, δεν κατάλαβα στο άλλο link που μου έδωσες έλεγε για εφαρμογή στο δέρμα άσε συνεχή γραμμή? γενικά τι παρενέργειες να περιμένω. αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι έχω αραιά πολύ τα λιγοστά μαλλιά, και χρειάζομαι συνεχεία λούσιμο, με λίγο αέρα η καπέλο ή σκούφο ή αν βάζω όλα αυτά (Μινόξ κλιπ) χαλάει όλη η εικόνα, γίνομαι χειρότερα και αν τα κουρέψω πολύ κοντά υπάρχουν άλλα θέματα ( και η γραμμή από fue)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα revivogen

η skinoren που χρησιμοποιείς κι εσύ είναι σε τζελ?
εχω μια τζελ και μια κρεμα,χρησιμοποιω το τζελ αυτην την στιγμη,αλλα το τονιζω την airol δεν την φτανει η skinoren
όσο άφορα τη χρήση τους θα πρέπει να τα βάζω βράδυ πριν την Μινόξ γιατί έχω μεγάλα κενά και θα φαίνεται η κρέμα ή τζελ ανάλογα τι είναι αν βγω εξω.
ταυτοχρονα και τα 3,η μινοξιδιλη θα βοηθησει τις κρεμες να πανε παντου,και μια εφαρμογη την μερα θα κανει την δουλεια αρκει να τα αφησεις πολλες ωρες.
φροντισε να τα εφαρμοζεις μετα την βραδυνη εξοδο και στριμωξε ενα μπανιο απογευματινες η βραδυνες ωρες στην ημερα,ετσι θα μενουν 20 ωρες στο κεφαλι και το επομενο πρωι δεν θα φαινονται επειδη θα εχουν απορροφηθει
η daktodor είναι η ίδρο κορτιζόλη, δεν κατάλαβα στο άλλο link που μου έδωσες έλεγε για εφαρμογή στο δέρμα άσε συνεχή γραμμή? γενικά τι παρενέργειες να περιμένω. αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι έχω αραιά πολύ τα λιγοστά μαλλιά, και χρειάζομαι συνεχεία λούσιμο, με λίγο αέρα η καπέλο ή σκούφο ή αν βάζω όλα αυτά (Μινόξ κλιπ) χαλάει όλη η εικόνα, γίνομαι χειρότερα και αν τα κουρέψω πολύ κοντά υπάρχουν άλλα θέματα ( και η γραμμή από fue)
η daktodor ειναι υδροκορτιζονη,φυλασεται στο ψυγειο,ειναι πολυ ελαφρια σαν φαρμακο και μην περιμενεις καμια παρενεργεια,περα απο κατακρατηση υγρων στο προσωπο και αν συμβει,10 μερες χρηση 3 μηνες διακοπη η daktodor
 

vayero

Member
Απ: αποτελεσματα revivogen

όταν λες ταυτόχρονα εννοείς: dactador πρώτα την απλώνω (αφού έχω πρόβλημα σε όλο) frontline-πάνω-vertex & μετά την airol & μετά μινοξ? δεν περιμένω να περάσει χρόνος το ένα μετά το άλλο? οι επωνυμίες στο φαρμακείο αν τα ζητήσω είναι αυτές δηλ. dactador - airol
εσύ γιατί βάζεις skinoren?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα revivogen

όταν λες ταυτόχρονα εννοείς: dactador πρώτα την απλώνω (αφού έχω πρόβλημα σε όλο) frontline-πάνω-vertex & μετά την airol & μετά μινοξ? δεν περιμένω να περάσει χρόνος το ένα μετά το άλλο? οι επωνυμίες στο φαρμακείο αν τα ζητήσω είναι αυτές δηλ. dactador - airol
ολα μαζι ταυτοχρονα,εχουμε και δουλειες να κανουμε δεν θα προσκυναμε ολη μερα την θεραπεια μας,μην περιμενεις,με την σειρα που τα λες.
αυτες ειναι οι εμπορικες ονομασιες τους

εσύ γιατί βάζεις skinoren?

η airol εμενα μου δινει μπουκλες στριφογυριστες,αυτο το διαστημα δοκιμαζω astressin b στους κροταφους,αν συνεχιζα airol τα αποτελεσματα θα ηταν της airol,τωρα ειναι μονη της η astressin
 

vayero

Member
Απ: αποτελεσματα revivogen

αν βάζω μια φορά Μινόξ κατά προτίμηση βράδυ μαζί με αυτά που είπες θα είναι κάτι ελλειπες ή λαθος? γιατί έλεγα το πρωί να βάζω κάτι άλλο crinagen ή... τι άλλο? (εκτος κι αν βρω φαρμακοτρίφτη να μου φτιάξει το zix)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα revivogen

vayero είπε:
αν βάζω μια φορά Μινόξ κατά προτίμηση βράδυ μαζί με αυτά που είπες θα είναι κάτι ελλειπες ή λαθος? γιατί έλεγα το πρωί να βάζω κάτι άλλο crinagen ή... τι άλλο? (εκτος κι αν βρω φαρμακοτρίφτη να μου φτιάξει το zix)
το σχημα αυτο που ανεφερα,με kirkland κοστιζει 11 ευρω τον μηνα,παιρνει 30 δεπτερολεπτα την ημερα απο τον χρονο σου και δινει ραστα.ειναι οτι ποιο δυνατο-αποτελεσματικο-ασφαλες υπαρχει.
μεχρι στιγμης δεν εχει αντιπαλο,παιζει μονο του μπαλα :19m:
αν θες να βαζεις και κατι το πρωι μπορεις.
το zix ειναι πολυ ευκολο να το φτιαξεις και μονος σου και θα κανεις και καλο στην τσεπη ;)
 

vayero

Member
Απ: αποτελεσματα revivogen

ok κατάλαβα για βράδυ, αλλά για να είναι πλήρης η θεραπεία απαιτείται και το πρωί μινοξ? αυτή είναι η απορία μου, αν θα πρέπει να βάζω 2 φορές την ήμερα μινοξ ή μια (και αν χρειάζεται και τις δυο φορές τις κρέμες) ή αν με μια φορά το βράδυ είμαι καλυμμένος και άρα το πρωί θα μπορούσα να βάζω κάτι άλλο (zix, revivogen, crinagen κλπ) συνδυασμός με revita shampoo και emu oil πως σου φαίνεται?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα revivogen

vayero είπε:
ok κατάλαβα για βράδυ, αλλά για να είναι πλήρης η θεραπεία απαιτείται και το πρωί μινοξ? αυτή είναι η απορία μου, αν θα πρέπει να βάζω 2 φορές την ήμερα μινοξ ή μια (και αν χρειάζεται και τις δυο φορές τις κρέμες) ή αν με μια φορά το βράδυ είμαι καλυμμένος και άρα το πρωί θα μπορούσα να βάζω κάτι άλλο (zix, revivogen, crinagen κλπ) συνδυασμός με revita shampoo και emu oil πως σου φαίνεται?
εχω παρατηρησει οτι η δραση της airol ειναι 24ωρη,αν δεν κανω μπανιο δεν φευγει,και με μια εφαρμογη το σχημα θα δωσει το ιδιο καλα αποτελεσματα.
βαζε και το πρωι σκετη μινοξ,δοκιμασε το για 10 μερες μονο του χωρις τιποτα αλλο.
μετα τις 10 μερες οπωσδηποτε κοβεις την daktodor και προσθετεις το πρωι zix,η revivogen,η crinagen στην θεση της πρωινης μινοξιδιλης.
ο συνδιασμος revita shampoo emu oil ειναι καλος
 

somari

Active Member
Απ: αποτελεσματα revivogen

kapamarou είπε:
ταυτοχρονη εφαρμογη και των τριων ουσιων,airol,daktodor,minox,τα χρησιμοποιεις 10 μερες,διακοπτεις την daktodor για 3 μηνες επανεκφυση θα δεις απο το πρωτο 24ωρο το πολυ 48ωρο.

polls_wait_wat_2006_630715_answer_2_xlarge.jpeg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

maximusgr

Member
Απ: αποτελεσματα revivogen

kapamarou μία ερώτηση! Ο ψευδάργυρος του revivogen πόση ώρα ώρα μένει στο scalp? Εννοώ εάν το βάλω 12 το βράδυ και ξεπλύνω το κεφάλι μετά από 9-10 ώρες θα έχει φύγει ο ψευδάργυρος ώστε να δράσει καλά το regaine που θα χρησιμοποιήσω το πρωί; Ή θα ακυρώσει τη δράση της μινοξ;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα revivogen

maximusgr είπε:
kapamarou μία ερώτηση! Ο ψευδάργυρος του revivogen πόση ώρα ώρα μένει στο scalp? Εννοώ εάν το βάλω 12 το βράδυ και ξεπλύνω το κεφάλι μετά από 9-10 ώρες θα έχει φύγει ο ψευδάργυρος ώστε να δράσει καλά το regaine που θα χρησιμοποιήσω το πρωί; Ή θα ακυρώσει τη δράση της μινοξ;
πιστευω οτι μενει μεχρι το επομενο μπανιο,αν βαλεις το βραδυ,μπανιο το πρωι και μετα regaine ειναι καλα
 
Μπλουζα