Ψάχνω που να κανω μεταμόσχευση...

Ibarumah

Active Member
Καλησπέρα παιδιά . 35 ετών . Κροταφοι λίγο πίσω, μια μικρή αραίωση στη μέση και ένα μπιφτεκακι σπέσιαλ πίσω.
Φωτός δεν είναι διαθέσιμες τώρα κάποια άλλη στιγμή.

Με ενδιαφέρει κυρίως το θέμα στους κροτάφους και το μπιφτέκι .

Είχα μιλήσει και κλήσει ραντεβού με τον καΓΚΟΥΡΑ αλλά επειδή διάβασα εδώ περίεργα σχόλια φοβάμαι να.παω.

Σήμερα έχω ραντεβού με την DHI να μιλήσω κ με αυτούς.

Σε λίγες μέρες θα βρεθώ να μιλήσω και με τον κύριο Παπανικολάου που δούλευε στην dhi παλιότερα και διάβασα από εδώ ότι είναι καλός.εχει δική του κλινική στη Γλυφάδα.

Δεδομένου ότι ΔΕΝ υπάρχει χρόνος και χρήμα για εξωτερικό.... Τι με συμβουλεύετε να κάνω από τα παραπάνω;

Υ.σ. έχω τρεις φίλους που έκαναν κροτάφους στη dhi κ έμειναν πολύ ικανοποιημένοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Αφού τρεις φίλοι σου έκαναν DHI και είναι πολύ ικανοποιημένοι, γιατί ρωτάς εμάς και όχι αυτούς. Μην το πάρεις σαν μομφή απλά την απάντηση μπορείς να την βρεις βλέποντας πραγματικά αποτελέσματα και ειδικά αν είναι και γνωστοί σου, ακόμα καλύτερα.
 

Ibarumah

Active Member
Παρακαλώ να μου απαντήσει οποίος θέλει να βοηθήσει παιδιά.
Το γιατί ποσταρω εδώ είναι προφανές .οι 3 φιλοί μου έχουν εμπειρία από μια κλινική .επειδή υπάρχουν κ άλλες κλινικές γι'αυτό ρωτάω εδώ.
 

Ibarumah

Active Member
Αποτι έχω διαβάσει ο Παπανικολάου ήταν απτά δυνατά ονόματα της dhi.μηπως είναι καλύτερα να πάω απευθείας σε αυτόν αντί για τη dhi?
Τι προτείνετε;
 

koumparos

Well-Known Member
Ελλάδα μόνο βεκρη.Οι υπόλοιποι είναι πίσω σε θέματα φυτρωση και no φυτρωση no party.Βεβαιως με τα γνωστα προβλήματα στο θέμα εμφάνισης δοτριας σε αρκετές περιπτώσεις.
 

Ibarumah

Active Member
Πληροφοριακα να αναφερω οτι για κροταφους και crown ο καγκουρας μου ειπε 4.000 ευρω ενω σημερα που πηγα στην DHI μου ειπαν για το ιδιο πραγμα 2.500 και περι τις 3.500 τριχες megasession.
epishσ μου ειπαν στη DHI οτι θα μου δωσουν γραπτως οτι θα υπαρχει τουλαχιστον 90% φυτρωση και αν γινει κατι διαφορετικο θα το διορθωσουν δωρεαν.
επισης μου ειπαν οτι εχω αριστη δοτρια και θα μπορουσα να κανω σιγουρα αλλες 4-5 μεταμοσχευσεις χωρις να υπαρξει εμφανης αραιωση στη δοτρια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

anargiros88

Well-Known Member
Αποτι έχω διαβάσει ο Παπανικολάου ήταν απτά δυνατά ονόματα της dhi.μηπως είναι καλύτερα να πάω απευθείας σε αυτόν αντί για τη dhi?
Τι προτείνετε;

Ρε αδερφέ , μόνος σου τα ρωτάς μόνος σου τα απαντάς !!! πήγαινε απ ευθείας στου Λευτέρη και έλα μετά να μας πεις τιμές και εντυπώσεις !
 

tol

Well-Known Member
επισης μου ειπαν οτι εχω αριστη δοτρια και θα μπορουσα να κανω σιγουρα αλλες 4-5 μεταμοσχευσεις

4-5 μεταμοσχευσεις;

Φιλε μου, η DHI για αλλη μια φορα "γραφει ιστορια".

Τουλαχιστον ειναι ειλικρινεις........... για να πετυχουν ενα ικανοποιητικο αποτελεσμα θελουν 5 μεταμοσχευσεις (!!!!!).

Θελουν μονιμους πελατες εφ' ορου ζωης.......με την ελπιδα οτι καποτε (ισως μετα απο μια δεκαετια) μπορεσουν με συνεχομενες μετριες επεμβασεις να εχουν ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα.

Τελος, οσον αφορα την εγγυηση και τη δωρεαν διορθωση.........ξεχασε τα. Οταν θα πηγαινεις, για να εκτιμησουν το αποτελεσμα της εκαστοτε μμ, θα σου λενε οτι η φυτρωση ειναι της ταξης του 90%, αλλα εχασες τα μαμα μαλλια και γι' αυτο το αποτελεσμα δεν θα ειναι ικανοποιητικο.
 

Ibarumah

Active Member
Tol,είσαι πολύ απόλυτος. Είναι σίγουρο για σένα δηλαδή ότι η ddhi είναι απατεωνες;
Όπως σου ξαναειπα έχω τρεις φίλους που κάνανε κροτάφους και όλοι τους έχουν γεμίσει ωραία,τα έχω δει με τα μάτια μου.
Δε καταλαβαίνω γιατί λες με τόση σιγουριά κάτι τέτοιο.εχεις προσωπική εμπειρία ;

Υ.σ. μου είπαν ότι έχω άριστη δοτρια όπως το ίδιο μουχει πει και στη προηγούμενη κλινική ο καγκουρας και ότι μπορώ ΑΝ θέλω να επαναλάβω την επέμβαση σίγουρα μερικές φορές ακόμα ΣΕ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ Η ΑΡςΙΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ. ΕΧΩ δηλαδή αρκετά περιθώρια λόγω πολύ πυκνής δοτριας.
Δε μου είπαν δηλαδή ότι για να δω αποτέλεσμα θα πρέπει ντε.κ καλά να επαναλάβω 5 φορες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Tol,είσαι πολύ απόλυτος. Είναι σίγουρο για σένα δηλαδή ότι η ddhi είναι απατεωνες;
Όπως σου ξαναειπα έχω τρεις φίλους που κάνανε κροτάφους και όλοι τους έχουν γεμίσει ωραία,τα έχω δει με τα μάτια μου.
Δε καταλαβαίνω γιατί λες με τόση σιγουριά κάτι τέτοιο.εχεις προσωπική εμπειρία ;

Φιλε μου, φυσικα εχω εμπειρια.

Διαβασε, αν θελεις, απο το προφιλ μου πολλα προηγουμενα σχολια για τις μμ μου στη DHI και θα καταλαβεις που στηριζω την αποψη μου για τις περιορισμενες δυνατοτητες της συγκεκριμενης κλινικης.

Βεβαια, επειδη αναφερεσαι στις περιπτωσεις των 3 φιλων σου, αν οι προσδοκιες/απαιτησεις σου ειναι χαμηλες, τοτε μπορεις να εχεις ενα μετριο φυσικο αποτελεσμα.

Συγκρινοντας ομως μεταμοσχευσεις διαφορων κλινικων (δες τα αντιστοιχα νηματα) θα διαπιστωσεις οτι η DHI υστερει στον τομεα των μμ.

Γι' αυτο η συμβουλη μου ειναι να προσπαθησεις να βρεις καποια αλλη καλυτερη επιλογη (π.χ. Κυπρο, Τουρκια).

Σου ευχομαι καλη συνεχεια και να εχεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα, οπουδηποτε πραγματοποιησεις τη μεταμοσχευση σου.
 

Ibarumah

Active Member
Φίλε μου για να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια δέκα φορές έχω γράψει από πάνω ότι δεν υπάρχει χρήμα ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ για εξωτερικο οπότε αναζητώ την καλύτερη λύση εντός.ελλαδας.

Κατάντη γνώμη σου αν πρέπει να μείνεις Ελλάδα,ποιον θα προτιμούσες κ γιατί;
 

Tsek

Well-Known Member
Εντάξει φαίνεται πως ειναι βαλτός η τρολ με αυτά που λέει και απαντά μονος του.
 

Ibarumah

Active Member
Εντάξει φαίνεται πως ειναι βαλτός η τρολ με αυτά που λέει και απαντά μονος του.

Σε.μενα αναφέρεσαι; Αν ναι, κάνω μια πάρα πολύ απλή ερώτηση.
Κοίταξε πόσο απλή.
Ποια λέτε είναι η πιο αξιόπιστη κλινική στην Ελλάδα όσον αφορά τη φυτρωση-πυκνοτητα-value for money?

Απαντιεται με μια λέξη .δε χρειάζεται ούτε να είναι τρολ ο άλλος ούτε ο διευθυντής κλινικής που ήρθε να διαφημίσει.
Απλούστατη ερώτηση .γι'αυτό το λόγο γράφτηκα εδώ .
Αλλιώς αν είναι να πάω στη τύχη πήγαινα και μόνος μου χωρίς να έρθω εδω.

Αυτό που μου κάνει τρομερή εντυπωαη εδώ είναι που κανένας δε λέει ποια κλινική προτιμά ο ίδιος και γιατί αλλά κάθεται και φιλοσοφεί και λέει τις θεωρίες του γενικά και αόριστα
 

makis25

Well-Known Member
φιλε ibarumah θα σου απαντησω εγω πως θα προτιμουσα να παω στη dhi γιατι δε μου αρεσει το τσουρομαδημα της δοτριας του βεκρη που συμβαινει γιατι βγαζουν απο δοτρια με πολυ συγκεριμενο pattern , ειναι με μοτερ και δε ξερω το εργαλειο τι διαμετρο εχει , απο τα δειγματα που ειδα δεν ειναι και το πιο μικρο . Τουλαχιστον απο dhi φωτογραφιες απο δοτριες ειναι πολυ καλες δε δειχνουν κουτσουρεμενες με κοντο μαλλι . Πας να φτιαξεις το μπροστα και το πανω και χαλας το πισω . Επισης στο βεκρη , οι hairline τους μου φαινονται πολυ αποτομες , σα να καθονται τα μοσχευματα πολυ καθετα . Και στις περισσοτερες φωτογραφιες απο βεκρη βλεπω τοσα πολλα διτριχα και πολυτριχα μπροστα σε hairline , με τιποτα δε θα το εκανα σε εμενα αυτο, ουτε θα το ηθελα για κανενα φιλο μου η καποιον που θα φτιαξει νεα hairline. Τωρα η dhi εχει προβλημα με τον αριθμο των μοσχευματων που βαζει , και επισης το ποσοστο επιβιωσης ειναι κατι που θελει προσοχη . Πλεον βλεπω πως το ημερησιο σεσσιον μεχρι 4000 τριχες το εχουν ριξει στα 2500 ευρω . Ειχα σχολιασει σε αλλο νημα πριν κανα 6μηνο ισως η περυσι πως το race to bottom ειναι μια λυση για τη dhi . Θα προτιμουσα να ηταν 500 και 1000 ευρω ακριβοτεροι αλλα να βλεπουμε αποτελεσματα τουλαχιστον ισαξια της κυπρου . Τωρα πλεον οπως φαινεται η dhi πουλα πλεον 1,5-1,6 ευρω το graft . Επισης γνωμη μου ειναι πως στο βεκρη ειναι χαμηλοτερο το standard of care .
 

Ibarumah

Active Member
φιλε ibarumah θα σου απαντησω εγω πως θα προτιμουσα να παω στη dhi γιατι δε μου αρεσει το τσουρομαδημα της δοτριας του βεκρη που συμβαινει γιατι βγαζουν απο δοτρια με πολυ συγκεριμενο pattern , ειναι με μοτερ και δε ξερω το εργαλειο τι διαμετρο εχει , απο τα δειγματα που ειδα δεν ειναι και το πιο μικρο . Τουλαχιστον απο dhi φωτογραφιες απο δοτριες ειναι πολυ καλες δε δειχνουν κουτσουρεμενες με κοντο μαλλι . Πας να φτιαξεις το μπροστα και το πανω και χαλας το πισω . Επισης στο βεκρη , οι hairline τους μου φαινονται πολυ αποτομες , σα να καθονται τα μοσχευματα πολυ καθετα . Και στις περισσοτερες φωτογραφιες απο βεκρη βλεπω τοσα πολλα διτριχα και πολυτριχα μπροστα σε hairline , με τιποτα δε θα το εκανα σε εμενα αυτο, ουτε θα το ηθελα για κανενα φιλο μου η καποιον που θα φτιαξει νεα hairline. Τωρα η dhi εχει προβλημα με τον αριθμο των μοσχευματων που βαζει , και επισης το ποσοστο επιβιωσης ειναι κατι που θελει προσοχη . Πλεον βλεπω πως το ημερησιο σεσσιον μεχρι 4000 τριχες το εχουν ριξει στα 2500 ευρω . Ειχα σχολιασει σε αλλο νημα πριν κανα 6μηνο ισως η περυσι πως το race to bottom ειναι μια λυση για τη dhi . Θα προτιμουσα να ηταν 500 και 1000 ευρω ακριβοτεροι αλλα να βλεπουμε αποτελεσματα τουλαχιστον ισαξια της κυπρου . Τωρα πλεον οπως φαινεται η dhi πουλα πλεον 1,5-1,6 ευρω το graft . Επισης γνωμη μου ειναι πως στο βεκρη ειναι χαμηλοτερο το standard of care .
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση,αυτές οι απαντήσεις βοηθάνε πραγματικά εμάς τους καινούργιους εδώ.
 

Tsek

Well-Known Member
Σε.μενα αναφέρεσαι; Αν ναι, κάνω μια πάρα πολύ απλή ερώτηση.
Κοίταξε πόσο απλή.
Ποια λέτε είναι η πιο αξιόπιστη κλινική στην Ελλάδα όσον αφορά τη φυτρωση-πυκνοτητα-value for money?

Απαντιεται με μια λέξη .δε χρειάζεται ούτε να είναι τρολ ο άλλος ούτε ο διευθυντής κλινικής που ήρθε να διαφημίσει.
Απλούστατη ερώτηση .γι'αυτό το λόγο γράφτηκα εδώ .
Αλλιώς αν είναι να πάω στη τύχη πήγαινα και μόνος μου χωρίς να έρθω εδω.

Αυτό που μου κάνει τρομερή εντυπωαη εδώ είναι που κανένας δε λέει ποια κλινική προτιμά ο ίδιος και γιατί αλλά κάθεται και φιλοσοφεί και λέει τις θεωρίες του γενικά και αόριστα
Εξαρτάται απο το ποσα μοσχεύματα χρειαζεσαι.
Αν θες πολλά για να μαζεψεις το κοστος πας Βεκρή, αν δεν θες πολλα και ειναι ελεγχομενο το κοστος θα κοιταζα και Γεωργιου Κυπρο
 

Ibarumah

Active Member
Εξαρτάται απο το ποσα μοσχεύματα χρειαζεσαι.
Αν θες πολλά για να μαζεψεις το κοστος πας Βεκρή, αν δεν θες πολλα και ειναι ελεγχομενο το κοστος θα κοιταζα και Γεωργιου Κυπρο

Ρε συ έχω γράψει τρεις φορές από πάνω ότι δε.με.ενδιαφερει εκτός Ελλάδας .έχω κάποιο οικογενειακό θέμα εδώ και.δε.μπορω να λείψω ΚΑΘΌΛΟΥ.
Κροτάφους έχω.ενα.μετριο θέμα και πίσω crown .
 

naruto

Well-Known Member
Φίλε μου για να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια δέκα φορές έχω γράψει από πάνω ότι δεν υπάρχει χρήμα ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ για εξωτερικο οπότε αναζητώ την καλύτερη λύση εντός.ελλαδας.

Κατάντη γνώμη σου αν πρέπει να μείνεις Ελλάδα,ποιον θα προτιμούσες κ γιατί;

θα μπορουσες να περιμενεις λιγο καιρο μεχρι να μπορεις να εισαι ετοιμο για μεταμοσχευση.
Αν θες μονο Ελλαδα τοτε ειτε dhi ειτε βεκρης .Με τα καλα τους κ τα κακα τους φυσικα.
Για μενα κανεις λαθος που βιαζεσε.Η μεταμοσχευση δεν ειναι αμαξι που αν δεν σου αρεσει το πουλας.Το αποτελεσμα της και της συνεπειες θα το κουβαλας πανω σου για παντα
 
Μπλουζα