Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

καλα τα ειπε ο τσακαλος οτι δεν πρεπει να κανεις παιδι αν παιρνεις proscar αλλα
με το revivogen τι γινετε υπαρχει σαφης ενημερωση πανω στο θεμα
παιρναει τιποτα στο αιμα μεσο τον τριχωθυλακιων της κεφαλης καθως λουζομαστε ????????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

Περνάει πολύ μικρή ποσότητα ναι.
Αλλά είναι αμιλητέα για να φτάσει "μακρυά" και διαλύεται.
Αυτό μου το απάντησαν οι υπευθυνοι του Revivogen όταν τους ρώτησα σε ένα email.
Μάλιστα μου είχαν πει, να πέρνω μόνο Revivogen και Rogaine και δεν θα χρειαστώ τπτ άλλο.
Και ένα καλό σαμπουάν.

Καθώς λουζόμαστε δεν νομίζω γιατί εκεί παίζουν ποιό αδύναμα συστατικά σε πολύ μικρό χρόνο (~10').
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

οταν εννοεις καλο σαμπουαν κατι σαν nizoral k tricomin εννοεις ναι αλλα αυτα δεν ειναι για καθημερινο λουσιμο
τουλαχιστον οχι το nizoral
 

Άκης

Administrator
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

barman είπε:
παντως sexygas οφειλω να ομολογησω οτι υπαρχει διαφορα αποψεων στο θεμα ποια προιοντα δουλευουν στο μπροστινο μερος της κεφαλης..το regain εχω διαβασει πως κανει μονο για την κορυφη πισω...τωρα για το revivogen ειναι πραγματι ενα καλο φαρμακο το οποιο σταθεροποιει την κατασταση και δινει και μια μικρη ωθηση να βγουν νεες τριχες..σε συνδιασμο με καποιο σκευασμα μινοξιδιλης θα εχεις πολλυ δυνατα αποτελεσματα..μιλω απο προσωπικη εμπειρια.

Πάντως SEXYGAS καλό είναι αν θέλεις να κάνεις κάτι, να το κάνεις άμεσα.
Ξεκίνα με proscar και rogaine. Άν έχεις την οικονομική άνεση, πάρε κάποιο δυνατό όπως το Xandrox 15% Plus, (δεν το γνωρίζω,σκοπέυω να το παραγγείλω) που περιέχει -σχεδόν- τα πάντα.
Αναμένω νέα σου με το πώς τα πάς και τί αποφάσισες.

Αλλά αν αρχίσεις κάτι και δείς αποτέλεσμα, μην το σταματάς. Είναι κανόνας, ότι δουλεύει να το συνεχίσεις.
Γι'αυτο και δεν φεύγω από το revivogen, μιας και αυτό μου έδωσε αποτελέσματα. Απλώς προσθέτω ή αφαιρώ προϊόντα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

panagiotisf είπε:
οταν εννοεις καλο σαμπουαν κατι σαν nizoral k tricomin εννοεις ναι αλλα αυτα δεν ειναι για καθημερινο λουσιμο
τουλαχιστον οχι το nizoral
Καλά σαμπουάν είναι τα Schwarzkopf ACTIV M Shampoo, revivogen, tricomin αλλά και πολλά άλλα φαρμακείου (συνήθως αυτά με φυτικά συστατικά επειδή κάνουν καλό στο δέρμα και αφαιρούν το λάδωμα κλπ, όχι απαραίτητα για τριχόπτωση).
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

ACTIV M Shampoo, revivogen, tricomin

ναι αλλα και τα 3 κανουν διαφορετικη δουλεια
το ακτιβ και το ρεβιβοζεν τα χρησιμοποιησα το τρικομιν οχι ακομη
και απο τα 2 ευχαριστιμενος ειμαι
 

Άκης

Administrator
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

Πάντως, εγώ προσωπικά δεν δίνω και πολύ σημασία στα σαμπουάν.
Εννοώ δηλαδή γνωρίζω 2-3 καλά και σε αυτά μένω.
Γνώμη μου είναι ότι το σαμπουάν είναι μεν πρόσθετο στη θεραπεία, αλλά όχι και το σημαντικότερο.
 

SEXYGAS

New Member
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

Λοιπον παιδια ακουστε κατι. Ακη πεσ μου καταρχην. Εχεις Βγαλει εμφανως μαλια? Αυτη την απαντηση δεν την εχω παρει ακομα. δηλαδη ειχες καπου χνουδι και αυτο εγινε κανονικο μαλι? ειχες καπου εμφανως αραιη περιοχη και γεμισε? το Xandrox 15% Plus τι ειναι Lotion η χαπι? Ενασ φιλος παντως το επερνε απο το 96 (τη φιναστεριδι) στην Αγγλια και μου ειχε πει να το παρω. τον ειδα μετα απο χρονια και μου ειπε οτι δεν εκανε τιποτα και οτι το επερνε για χρονια. Τζιφος. Γιουλ Μπρινερ ο τυπος. Για αυτο παιδια πρεπει να ξερουμε τι γινεται με το μαλι μασ. Ειναι σιγουρο οτι θα πεσει η νομιζουμε και υπο συνθηκες πανικου αρχιζουμε τα φαρμακα νομιζοντας οτι κανουν κατι αλλα στην ουσια το μαλι δεν παιφτει απο τη φυση του, παραμονο εχει υποστει καποια αραιωση. δωστε ακριβεις απαντησεις για να βρουμε κοινο κωδικα. Για Λοσιον ξεχαστε το δεν κανουν τιποτα εχω συζητησει με παρα πολους γιατρους. Ολοι λενε τα ιδια .Αν ειναι να παισει η λοσιον δεν κανει τιποτα.
 

barman

Member
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

sexygas αν θες την μονη και σιγουρη λυση για να μην πεσουν ποτε τα μαλλια σου, κανε παρεμβολες στο dna σου... προς το παρον παλευουμε με τις λοσιον και τα χαπακια.
 

Άκης

Administrator
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

SEXYGAS είπε:
Ακη πεσ μου καταρχην. Εχεις Βγαλει εμφανως μαλια? Αυτη την απαντηση δεν την εχω παρει ακομα. δηλαδη ειχες καπου χνουδι και αυτο εγινε κανονικο μαλι? ειχες καπου εμφανως αραιη περιοχη και γεμισε?

Όπως έχω ξαναανεφέρει, σε σημεία που υπήρχε απλώς δέρμα, τώρα εμφανίστηκε χνούδι. Αναφέρεται και σαν baby hair και είναι το χνούδι που έχουμε και σε άλλα σημεία μας.
Αυτό είναι και το πρώτο σημάδι ότι κάτι γίνεται. Αυτό είναι και αυτό που βλέπουν όλοι στην αρχη και αυτό που περιμένω να πέσει ώστε να ξαναβγεί κανονική τρίχα (αυτή είναι η διαδικασία).
Απλώς είναι χνούδι, που φαίνεται. Και οφείλεται στην rogaine, από την χρήση της το πρόσεξα.

το Xandrox 15% Plus τι ειναι Lotion η χαπι?
Λοσιόν με πολλά συστατικά.


Ενασ φιλος παντως το επερνε απο το 96 (τη φιναστεριδι) στην Αγγλια και μου ειχε πει να το παρω. τον ειδα μετα απο χρονια και μου ειπε οτι δεν εκανε τιποτα και οτι το επερνε για χρονια. Τζιφος. Γιουλ Μπρινερ ο τυπος.
Αυτό δεν μου λέει τίποτα. Απολύτος τίποτα.
1)Έπερνε σε καθημερινή βάση? Πόσα mg? Χρησιμοποιούσε και regrowth stimulator σαν το rogaine? Σε τί κλίμακα ήταν όταν ξεκίνησε να το πέρνει? Μήπως παράλληλα είχε φλεγμονή η οποία και κάνει τον σώμα μας να αντιμετωπίζει τις ρίζες σαν ξένα σώματα και να τα επιτήθετε? Αυτό από μόνο του δεν διορθώνετε με το proscar, θέλει και SODs σαν το tricomin.
Απάντησε μου όλα όσα σου ρωτάω για να συνεχίσουμε την κουβέντα σε αυτό το θέμα...
Άσχετο, αλλά η Merck που φτιάχνει το proscar ανέφερε ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑΝ αποτελέσματα στις κλινικές τους έρευνες, εως ότου πρόσθεσαν nizoral στην θεραπεία τους.

Για αυτο παιδια πρεπει να ξερουμε τι γινεται με το μαλι μασ. Ειναι σιγουρο οτι θα πεσει η νομιζουμε και υπο συνθηκες πανικου αρχιζουμε τα φαρμακα νομιζοντας οτι κανουν κατι αλλα στην ουσια το μαλι δεν παιφτει απο τη φυση του, παραμονο εχει υποστει καποια αραιωση. δωστε ακριβεις απαντησεις για να βρουμε κοινο κωδικα.
Ακριβής απαντήσεις δίνουμε. Εσύ δεν τις δέχεσαι από τι κατάλαβα...
Τα φάρμακα ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ότι κάνουν κάτι, διαβάζουμε τις έρευνες που υπάρχουν, τα αποτελέσματα, τα OK που λαμβάνουν από το FDA Αμερικής και τα χιλιάδες άτομα που είχαν αποτελέσματα.

Για Λοσιον ξεχαστε το δεν κανουν τιποτα εχω συζητησει με παρα πολους γιατρους. Ολοι λενε τα ιδια .Αν ειναι να παισει η λοσιον δεν κανει τιποτα.
Ποιοί γιατροί στα λένε αυτά;
Μήπως οι ίδιοι που όταν πας σου λένε "αστο φιλαράκο θα πέσουν, είναι κληρονομικό" και σε γράφουν κανονικά?
Ή αυτοί που σου δίνουν ένα στάνταρ σαμπουάν και μία στάνταρ λοσιόν που αμφιβάλλω αν γνωρίζουν τί περιέχει μέσα.
Ε, αυτές οι λοσιόν είναι που δεν δουλεύουν με τίποτα.
Εσένα τί κόμπλεξ σου έχει πιάσει με τις λοσιόν? Το rogaine το γνωρίζεις? Αυτό τί νομίζεις είναι χάπι? Λοσιόν και αφρός είναι.
Το nizoral το γνωρίζεις? Σαμπουάν είναι.
Όλα τα παραπάνω δουλεύουν και μάντεψε, είναι σαν λοσιόν, δεν είναι χάπια.
Οπότε εάν έχεις τρανταχτά επιχειρήματα ότι δεν δουλεύει κάτι από αυτά που λέμε, ανέφερε τα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

barman είπε:
sexygas αν θες την μονη και σιγουρη λυση για να μην πεσουν ποτε τα μαλλια σου, κανε παρεμβολες στο dna σου... προς το παρον παλευουμε με τις λοσιον και τα χαπακια.

;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

ακη συμφωνω μαζι σου
σε εμενα το rogaine δουλεψε μια χαρα μαζι με το revivogen παει γαντι
δεν εβγαλα ακομη μαλλια αλλα προσεξα πως οι τριχες μου εγιναν πιο χονρες και πιο δυνατες
σαν αποτελεσμα να φαινομαι οτι πυκνοσαν τα μαλλια μου
αν καταφερω να βγαλω και τριχες απο ανενεργα τριχοθυλακια
τοτε προς το παρον ξεχναω την σκεψη που εχω καποια στιγμη μολις βρω αρκετα χρηματα να κανω μεταμοσχευση
οποτε θεωρω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα

αλλα sexygas για να δεις αποτελεσμα χρειαζονται και μηνες δεν γινετε μεσα σε λιγες μερες
και χρειαζετε συστηματικη θεραπεια οχι μια η 2 το πολυ 3 φορες την εβδομαδα
μην απογοητευεσαι
κρατα αυτο που ειπε ο ακης δες το σαν να βουρτσιζεις τα δοντια σου καθε βραδυ ετσι δες το
 

Άκης

Administrator
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

Και μόνο ότι α)Οι τρίχες είναι ποιο χοντρές και β) η τριχόπτωση σου είναι διπλάσια μετά από 3 εβδομάδες και μετά απο 1 μήνα ξεκινά να μειώνεται αισθητά, αποτελεί απόδειξη ότι δουλεύει.
Άλλωστε, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να το "θάψω" κυριολεκτικά αν δεν έβλεπα σε μένα το παραμικρό.
Το ότι το αναφέρω πάει να πεί ότι δουλεύει. Άλλωστε αν πάρετε όλα τα μέλη αύριο revivogen, ή δεν πάρει κανένας άλλος εκτός από μένα, το ίδιο είναι, δεν έχω κέρδος από πουθενά για να σε "σπρώξω" κάπου.
 

john_e

New Member
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

αυτό ακριβώς που λές Admin, εδώ τα πράγματα είναι καθαρά στα διεθνή σιτε τα ποιο πολλά είναι στημένα και τα υπέρ και τα κατά.
Καλά παιδιά το σιτε μου έγινε ψύχωση. super
 

SEXYGAS

New Member
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

Λοιπον Μαγκες ακουστε γιατι με ποναει πολυ το θεμα. Καταρχην Παναγιωτη σε εσενα. Σε Βλεπω αποφασισμενο να κανεις μεταμοσχευση. Σκεψου το καλα. Αν η περιοχη που θελεις να μεταμοσχευσεις ειναι μεγαλη τοτε η διαφορα των μεταμοσχευμενων με τα φυσικα θα ειναι μεγαλη και θα φενεται. Μονο αν η περιοχη ειναι μικρη λεει και αν εχεις χοντρη τριχα. Καλυτερα φαλακρος και αξιοπρεπης παρα με μαλια και καραγκιοζης. Ασε που αν η περιοχη της φαλακρας συνεχιζει να μεγαλωνει δεν καλυπτεται επαρκωςκαι τοτε να δεις αντιαισθτητικο αποτελεσμα.

απαντηση για DNA. Οι ερωτησεις που κανω ειναι ακριβως για το λογω της αποφυγης μεταλαξης του DNA μου κατι που κανεις δεν μας λεει αν συμβαινει. εγω απλως ρωτω: ειναι καποιος σιγουρος οτι το προσκαρ λειτουργει? εβγαλε σαφως μαλια? ή ειναι ολα μεσα στο πλαισιο σωστου λαθους?

Αποτελεσματα λονσιον. εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις λονσιον επι χρονια εκτος απο κανα δυο οπως το ρεβικατι. Ολες μουφα μαγκες. Και δεν το λεω μονο εγω.
Τελος παντων τα λεμε
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

φιλε sexygas
αρχη να σου πω πως ημουν προθυρα να κανω την μεταμοσχευση
αλλα επειτα απο το σιτε και ετσι οπως πανε τα μαλλια μου η θα το καθυστερυσω για αρκετα χρονια
η θα το ματαιωσω

οσο για το proscar που ρωτας αν δουλευει μα και βεβαια δουλευει
ξερεις ομως οτι υπαρχουν πολλα ειδη τριχοπτωσης και η τριχοπτωση δεν οφειλεται στην ενωση της τεστοστερονης με το ενζυμο 5alpha τοτε δεν θα δουλεψει το proscar λογικο ειναι
οσο για της λοσιον που αναφερεις φιλε
φυσικα και δεν δουλευουν ολες
φυσικα και πολλοι υπαρχουν που κοροιδευουν και πεζουν με τον πονο και τα χρηματα των ανθρωπων υπαρχουν μερικες λοσιον που αναφερονται και στο σιτε που ατομα που δοκιμασαν δεν δουλεψαν και το εγραψαν εδω για να ενημερωθουμε και εμεις
λιγα πραγματα δουλευουν ψαξε καταρχην την αιτια της τριχοπτωσης σου για να παρεις το καταλληλο φαρμακο η λοσιον ωστε να μπορεσεις να δεις αποτελεσματα

ελπιζω να σε καλυψα
 

Άκης

Administrator
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

Καταρχάς το να κάνει κάποιος μεταμόσχευση στο Ellada είναι σαν να θέλει να πετάξει τα λεφτά του.
Γιατί αυτό θα είναι το αποτέλεσμα. Εκτός αν πάτε έξω, οπότε και αλλάζει το πράγμα, δείτε τα μαλλιά του tsakalou.
ΜΗΝ περιμένετε τέτοια αποτελέσματα εδώ, διαβάστε τα πρώτα post του tsakalou και θα καταλάβετε.

panagiotisf κάλυψες απόλυτα το θέμα με το proscar.
Να αναφέρω στις λοσιόν ότι είναι σαν να πάρεις ένα αυτοκίνητο χαμηλής ποιότητας και να το τρέχεις στα συνεργεία μερόνυχτα.
Ε, δεν πάει να πεί ότι όλα τα αυτοκίνητα θα είναι μετά το ίδιο.

@SEXYGAS
"Αποτελεσματα λονσιον. εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις λονσιον επι χρονια εκτος απο κανα δυο οπως το ρεβικατι. Ολες μουφα μαγκες. Και δεν το λεω μονο εγω. "
Ποιές λοσιόν όμως δεν μας λες. Αυτές που υπάρχουν εδώ στα φαρμακεία τύπου vichy? Ή πήρες καμμία απο έξω όπως πχ του DR Lee?

Για το DNA ασφαλώς και δεν τύθεται καν θέμα συζήτησης. Μπορείς να διαβάσεις περισσότερα στο wikipedia για το τί το επιρεάζει.
 

SEXYGAS

New Member
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

ΑΚΗ εχεις βαλει καπου φωτο στου σκαλπ σου? Με πειν και μετα? πωσ μπορω να τισ δω? δεν ξερω
 

Άκης

Administrator
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

Έχω photos από πριν βάλω οτιδήποτε αφορά προϊόν τριχόπτωσης, όπως είναι τα μαλλιά μας κανονικά. "Παρθένα" από οποιαδήποτε μορφή θεραπείας δηλαδή.
Και μία έχω μετά από 12 μήνες χρησης Revivogen και Tricomin MONO και αυτό γιατί δοκίμαζα το revivogen.
Τώρα, όταν πχ πρόσθεσα το proscar και την rogaine είχα τρελή τριχόπτωση.
Στην αρχή πίστευα ότι ήταν καμιά διαταραχή revivogen με proscar ή rogaine αλλά τριχόπτωση βλέπεις πάντοτε όταν ένα προϊόν δουλεύει. Τώρα θα αφήσω μερικούς μήνες να σταθεροποιηθεί η κατάσταση στο κεφάλι προτού ξαναβγάλω να συγκρίνω με την πρώτη.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χρόνος που μένει το Proscar στο αίμα μας

εμενα με τρομαζει λιγο το σκεπτικο οτι πεφτουν τα μαλλια με τρελους ρυθμους στην αρχη αλλα αν αυτο ειναι το τιμημα
τοτε δεν μπορουμε να κανουμε κατι παρα να το δεχτουμε

να σας ενημερωσω πως παραγγειλα και το complete combo revivogen και 4 σαμπουαν revivogen μαζι με τα εξοδα αποστολης μου βγηκαν 200.77 δολλαρια και τα περιμενω να ερθουν σε 5 με 10 εργασιμες
επισης αγορασα για προμηθεια 2 regaine και ενα fugnoral το αντιστοιχο nizoral
ευχαριστω ακη που μου ειπες για το fugnoral μιας και δεν το γνωριζα στην ελληνικη του ονομασια
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα