Φτιάξτε τοπική φλουταμίδη 2%

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

show_palmettos

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φλουταμίδη 2%

Ολοι λενε οτι η φιναστεριδη εχει λιγοτερες παρενεργειες και δραση απο την ντουταστεριδη,παντως η φιναστεριδη καπου διαβασα οτι μετα απο καποιο χρονικο διαστημα ανεβαζει την χοληστερολη ενω η βητα σιτοστερολη και ριχνει τη διυδροτεστορερονη οπως κανει η φινα και η ντουτα αλλα και ριχνει τη χοληστερολη πραγμα το οποιο σιγουρα δεν κανει η φινα αρα λογικα δε θα το κανει ουτε η ντουτα..αρα να ενα πλεονεκτημα της βητα σιτοστερολης ως προς ντουταστεριδη και φινα

η φλουταμιδη σιγουρα εχει περισσοτερες παρενεργειες απο την σπιρονολακτονη Παναγιωτη..αν μιλησουμε για παρενεργειες σε σχεση με φλεγμονη τοτε με αλοη βερα ολα λυνονται,αν μιλησουμε για παρενεργειες σε σχεση με τον ανδρισμο μας τοτε η λυση δεν ειναι απλη και αυτο ισχυει και για τοπικη χρηση φλουτας και για τοπικη χρηση σπιρο...αλλα οσον αφορα το ποια ειναι ποιο αποτελεσματικη,...πως το ξερεις? πηρες φλουταμιδη το ιδιο χρονικο διαστημα που πηρες και σπιρονολακτονη ωστε να μπορεις να συγκρινεις? εχεις φωτογραφιες πριν και μετα απο χρηση σπιρονολακτονης και φωτογραφιες πριν και μετα απο χρηση φλουταμιδης?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φλουταμίδη 2%

δεν βρισκω τον λογο να παρει κανεις β σιτοστερολη
γιατι και παρομοιες παρενεργεις εχει και σιγουρα δεν κανει την δουλεια που κανουν φινα και ντουτα οποτε αδικος κοπος η σιτεοστερολη

τωρα για την σπειρονολακτονη και την φλουτα . πανω κατω το ιδιο χρονικο διαστημα χρησιμοποιω παριπου 4 μηνες το καθενα

οσο για την φωτο που λες δεν εχω αναγκη να αποδειξω κατι
αν θελεις να δεις σε τι κατασταση ειναι τα μαλλια μου μπορω να σου δειξω

φωτο παλιες εχω επισης να σου δειξω αλλα οχι φωτο οπως πρεπει να βγουν ξερεις απο κοντα και μονο στα μαλλια
κανονικες φωτο , απο εκει δεν θα μποεσεις να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα

τελος παντων δεν καταλαβαινω γιατι εγραψες ως προς τι αυτα με τις φωτο

τελος αναφορες οπως και του tropheus για την σιτοστερολη που επαιρνε
ηταν οι ιδιες παρενεργεις της σιτοστερολης και λιγοτερο αποτελεσμα
 

show_palmettos

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φλουταμίδη 2%

μα σε ρωτησα για τις φωτο οχι για να μου αποδειξεις για ποιο λογο υπερτερει η φλουτα..ισα ισα δεν εχω προβλημα να μαθω ποια δουλευει καλυτερα και για αυτο υπαρχει το σαιτ.....φωτο σε ρωτησα αν εχεις για να τις ανεβασεις να κανω συγκριση την οποια και εσυ θα εχεις κανει αν τις εχεις...οπως ανεβασε ο γιωργος απο τουμπα φωτος ακολουθωντας αλλη θεραπεια βεβαια ετσι ζητησα και απο σενα αν ειχες να ανεβασες...αυτο που εγραψα δεν ηταν αμφισβητηση προς εσενα..διαλογο κανουμε και σε πιστευω σε οσα γραφεις! δε σημαινει οτι με τις φωτο αποδεικνυεις κατι σε μενα
η σιτοστερολη δεν εχει αποτελεσματα σε κανεναν επισκεπτη ξενων φορουμς?
ο τροφεους δεν ειδε αποτελεσματα απο σιτοστερολη αλλα δεν εχει γραψει καπου αν εχει δει με φινα γιατι τωρα κανει ληψη της και αυτηνης και της ντουτα παραλληλως...η σιτοστερολη πλεονεκτει στον τομεα της χοληστερολης αφου την μειωνει και δεν την ανεβαζει οπως η ντουτα και η φινα
μακαρι να υπαρχε ουσια με την αποτελεσματικοτητα της φλουτα αλλα ταυτοχρονα και με τις παρενεργειες της σπιρο που ειναι μικροτερης εκτασης απο της φλουτα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φλουταμίδη 2%

οχι αδερφε
δεν εκατσα ποτε να βγαζω φωτος οταν αλλαζα θεραπεια

βασικα κατι σαν κανονα το βλεπω εγω
οσο πιο light ειναι ενα φαρμακο τοσο πιο λιγοτερα τα αποτελεσματα του
δυστυχως !!

εγω ψαχνω να βρω οσο το δυνατον το φαρμακο με τα καλα αποτελεσματα
και τις λιγοτερες παρενεργεις
και σε αυτο επαιζα με τις δοσολογιες

δεν εχω ασχοληθει και πολυ με την σιτοστερολη
αλλα και σε καποια ξενα φορουμς δεν ειδα κατι εντυπωσιακο

συν το οτι εχει παρομοιες παρενεργεις με την φινα η σιτοστερολη
την βλεπω πιο αδυναμη και ανικανη σε σχεση με την φινα

για μενα η σιτοστερολη θα ηταν καλη αν εδινε τις μισες παρενεργεις απο οσες δινει και μην σου πω και πιο κατω

γνωμη μου ειναι αν καποιος πει να παρει σιτοστερολη καλυτερα να παρει φιναστεριδη
 

Άκης

Administrator
Απ: Φτιάξτε τοπική φλουταμίδη 2%

show_palmettos έχει ξανασυζητηθεί (μαζί σου κιόλας σε κάποιο θέμα) για palmetto και σιτοστερολη. Δεν κάνουν δουλειά γιατί μπλοκάρουν την DHT αφού δημιουργηθεί και δεν την μπλοκάρουν πριν.
Η φινα, περιορίζει την μετατροπή της, βρίσκεται στο αίμα και πηγαίνει μαζί με όλα τα άλλα στο θύλακα. Εκεί "δένει" με τους υποδοχείς και δεν επιτρέπει την σύνθεση της DHT, με αποτέλεσμα να σώζει τον θύλακα. Αυτό είναι που επιθυμούμε, αυτό είναι που παλεύουμε να κάνουμε με τα κατάλληλα οχήματα στα τοπικά.
Η σιτοστερολη δεν έχει αποδειχτεί ότι κάνει αυτήν την δουλειά. Αυτό που πρέπει να κάνει είναι να σταματά την DHT μετά την σύνθεση της (πολύ χειρότερο αυτό), έχοντας περισσότερα sides και μακράν χειρότερο αποτέλεσμα στην τριχόπτωση.
Αν πάλι έχουμε και περισσότερους υποδοχείς τύπου 1 στο δέρμα της κεφαλής, τότε εκεί είναι που δεν κάνουν μία τα βότανα, καθώς δεν είναι "φτιαγμένα" για αυτήν την δουλειά.

Τώρα αν εσύ φοβάσαι να πάρεις φινα, οκ δεκτό. Αλλά επειδή φοβάσαι, δεν σημαίνει ότι η σιτοστερολη είναι ασφαλείς και είναι και αποτελεσματική και πρέπει να την πάρουν όλοι...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα