Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

weznem είπε:
ρε παιδια δεν μπορει κανεις να βοηθησει τι να πω δεν νομιζω να σας αρεσε αν ζητουσατε βοηθεια να σας εγραφαν..και να μηνσ αν εδειναν σημασια..

χαχαχχα...ωπα ρε δικε μου κατσε χαλαρωσε....μια ερωτηση εκανες και αφησες να περασει μονο μια μερα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

kapamarou είπε:
δες εδω http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2982.0.html
αν χρησιμοποιεις σπιρονολακτονη δεν χρειαζεται να το προσθεσεις,αν χρησιμοποιες μονο μινοξιδιλη βαλε και απο αυτο μεσα
ευχαριστω για τον χρονο σ.. χρησιμοππιω σπυρο,αν το προσθεα στιν μινοξιδιλη θα ειχα αντιθετα αποτελεσματα η απλα ειναι περιττο?βλεπω την θεραπεια σ παλια χρησιμοποιουσες αβονταρτ στο ρεγκαιν εχει αποτελεσματα αυτο πιστευεισ τι ειδες με αυτο το σκευασμα?και κατι τελευταιο χρησιμοποιω την συνταγη του ακη στην σπιρο αλλα βαζω15χαπια ποσο δυνατο ειναι αυτο διοτι εχω 2μερες κατι τσιμπηματα στο στηθος το αριστερο ελαφρια λιγα δεν ξερω αν ειναι απο αυτο 14 χαπια εβαζα με ενα χαπι να εχω παρενεργειες τι λες??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

ευχαριστω για τον χρονο σ.. χρησιμοππιω σπυρο,αν το προσθεα στιν μινοξιδιλη θα ειχα αντιθετα αποτελεσματα η απλα ειναι περιττο?
θα σου βουλωνε το ψεκαστιρακι παλι.
βλεπω την θεραπεια σ παλια χρησιμοποιουσες αβονταρτ στο ρεγκαιν εχει αποτελεσματα αυτο
τιποτα μηδεν.
και κατι τελευταιο χρησιμοποιω την συνταγη του ακη στην σπιρο αλλα βαζω15χαπια ποσο δυνατο ειναι αυτο διοτι εχω 2μερες κατι τσιμπηματα στο στηθος το αριστερο ελαφρια λιγα δεν ξερω αν ειναι απο αυτο 14 χαπια εβαζα με ενα χαπι να εχω παρενεργειες τι λες??
ειναι παρενεργεια και μπορει να εξελιχθει σε γυναικομαστια.σημερα κιολας τριπλασιασε τα υγρα στα ιδια χαπια.
δεν αντεχει το σωμα σου αυτην την περιεκτικοτητα
 

weznem

Well-Known Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

kapamarou είπε:
θα σου βουλωνε το ψεκαστιρακι παλι.τιποτα μηδεν.ειναι παρενεργεια και μπορει να εξελιχθει σε γυναικομαστια.σημερα κιολας τριπλασιασε τα υγρα στα ιδια χαπια.
δεν αντεχει το σωμα σου αυτην την περιεκτικοτητα
τοτε αμα θελεισ να παρεισ προγεστερονη τι κανεισ αλλο διαλλυμμα?
παρενεργεια λεσ ε?τα υγρα να τριπλασιασω πια εννοεις?το απιονισμενο νερο φανταζομαι μονο?απο οτι καταλαβαινω δηλαδη τα χαπια προσκαρ και αβονταρτ οσο καλο κανουν δια στοματος τζιφος τοπικα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

τοτε αμα θελεισ να παρεισ προγεστερονη τι κανεισ αλλο διαλλυμμα?
η προγεστερονη υπσρχει και σε υγρη μορφη
παρενεργεια λεσ ε?τα υγρα να τριπλασιασω πια εννοεις?το απιονισμενο νερο φανταζομαι μονο?
ναι
απο οτι καταλαβαινω δηλαδη τα χαπια προσκαρ και αβονταρτ οσο καλο κανουν δια στοματος τζιφος τοπικα?
η ντουτα αλληλεπιδρα με την μινοξιδιλη,κανενας δεν ειδε αποτελεσματα με αυτον τον συνδιασμο,ουτε και εγω
 

heyya

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

kapamarou είπε:
η ντουτα αλληλεπιδρα με την μινοξιδιλη,κανενας δεν ειδε αποτελεσματα με αυτον τον συνδιασμο,ουτε και εγω

Απ'όσο θυμάμαι ο Παναγιώτης με αυτό τον συνδυασμό κατέβηκε norwood!
 

Scientist

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

kapamarou, με ποια εμπορικη ονομασια ζητας την υγρη προγεστερονη απο το φαρμακειο? Πόσο κοστιζει και τι ποσοτητα βάζεις μέσα στη μινοξιδιλη?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

heyya είπε:
Απ'όσο θυμάμαι ο Παναγιώτης με αυτό τον συνδυασμό κατέβηκε norwood!
doyble a και μινοξιδιλη χωριστα ναι συμφονω.
ντουτα μεσα στην μινοξ μονο sheeding ατελειωτο προκαλει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Scientist είπε:
kapamarou, με ποια εμπορικη ονομασια ζητας την υγρη προγεστερονη απο το φαρμακειο? Πόσο κοστιζει και τι ποσοτητα βάζεις μέσα στη μινοξιδιλη?
proluton depot,17-20 ευρο,εχει 3 αμπουλες μεσα,μια βαζεις στο μπουκαλακι της μινοξιδιλης
 

Scientist

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

kapamarou είπε:
proluton depot,17-20 ευρο,εχει 3 αμπουλες μεσα,μια βαζεις στο μπουκαλακι της μινοξιδιλης


Σ' ευχαριστώ.. Ειναι ακριβουτσικες βεβαια, αλλα θα τις δοκιμασω.. Θα ρωτησω μηπως συνταγογραφουνται, μπας και καταφερουμε να τις παιρνουμε πιο φτηνα...
 

roukoun

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Scientist είπε:
Σ' ευχαριστώ.. Ειναι ακριβουτσικες βεβαια, αλλα θα τις δοκιμασω.. Θα ρωτησω μηπως συνταγογραφουνται, μπας και καταφερουμε να τις παιρνουμε πιο φτηνα...
18,30 εχουν..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

roukoun

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

καποιος που εχει χρησιμοποιησει αυτα τα 2 προιοντα υπαρχει?παιζει καποιο απο τα δυο να δωσει και λιγο regrowth?
 

heyya

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

kapamarou είπε:
doyble a και μινοξιδιλη χωριστα ναι συμφονω.
ντουτα μεσα στην μινοξ μονο sheeding ατελειωτο προκαλει

Όχι, θυμάμαι ανέφερε για ντουτα μες στην μίνοξ! ίσως το polysorbate ισομερή καταμερισμό να έκανε την διαφορά :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Όχι, θυμάμαι ανέφερε για ντουτα μες στην μίνοξ! ίσως το polysorbate ισομερή καταμερισμό να έκανε την διαφορά :chinscratch
καποια πατεντα εχουν οι εταιρειες οσον αφορα την αλληλεπιδραση φαρμακων στο ιδιο σκευασμα.
κυκλοφορουν σκευασματα με μινοξιδιλη και τρετινοινη στο ιδιο μπουκαλι.
εγω οταν εριξα ρετινοειδη μεσα στην μινοξ,κατεληξε μουφα
 

weznem

Well-Known Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

καλημερα σε ολους kapamaru ημουν ζακυνθο και γι αυτο δεν απαντησα δεν εκανα τπτ λογο χρονου πιεζομουν να φυγω και αναγκαστικα το πηρα οπως ηταν εβαλα ξανα σπιρολακτονη και την επομενη μερα χεσμενος μην την ακουσω παλι με τις σουβλιες αλλα εξαφανιστηκαν.. ;D δεν ειχα πονο στο στηθος το τελειωσα το μπουκαλι και αυριο θα φτιαξω αλλο..δεν εχω πλεον πονο στο στηθος αρα ηταν συμπτωματικο η εμμενειςοτι ηταν παρενεργεια αρα να βαλω 14 χαπια η να συνεχισω με τα 15?εγω βαζω καμια 13αρια ψεκασιες πρωι και το ιδιο ξανα το βραδυ και μ τελειωνει στις 2βδομαδες ειναι περβολη λες?βαζω σε ολο το κεφαλι επανω και για προληψη..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

weznem είπε:
καλημερα σε ολους kapamaru ημουν ζακυνθο και γι αυτο δεν απαντησα δεν εκανα τπτ λογο χρονου πιεζομουν να φυγω και αναγκαστικα το πηρα οπως ηταν εβαλα ξανα σπιρολακτονη και την επομενη μερα χεσμενος μην την ακουσω παλι με τις σουβλιες αλλα εξαφανιστηκαν.. ;D δεν ειχα πονο στο στηθος το τελειωσα το μπουκαλι και αυριο θα φτιαξω αλλο..δεν εχω πλεον πονο στο στηθος αρα ηταν συμπτωματικο η εμμενειςοτι ηταν παρενεργεια αρα να βαλω 14 χαπια η να συνεχισω με τα 15?εγω βαζω καμια 13αρια ψεκασιες πρωι και το ιδιο ξανα το βραδυ και μ τελειωνει στις 2βδομαδες ειναι περβολη λες?βαζω σε ολο το κεφαλι επανω και για προληψη..
απο την στιγμη που χρησιμοποιεις σπιρονολακτονη τα τσουξιματα στο στηθος ειναι υπαρκτα.
μην κοιτας την περιεκτικοτητα σε μια λοσιον γιατι δεν εχει καμια απολυτως σημασια.
αυτην που χρησιμοποιω εγω ειναι 0,2%.
βαζε οσο χρειαζεται για να καλυψεις την περιοχη της τριχοπτωσης.
καθε φορα που θα νιωθεις τσουξιμο,αραιωνε την λοσιον προσθετωντας αποιονισμενο νερο.
την επομενη που θα την φτιαχνεις,κανε την αναλογεια που δεν ετζουζε
 

weznem

Well-Known Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

kapamarou είπε:
απο την στιγμη που χρησιμοποιεις σπιρονολακτονη τα τσουξιματα στο στηθος ειναι υπαρκτα.
μην κοιτας την περιεκτικοτητα σε μια λοσιον γιατι δεν εχει καμια απολυτως σημασια.
αυτην που χρησιμοποιω εγω ειναι 0,2%.
βαζε οσο χρειαζεται για να καλυψεις την περιοχη της τριχοπτωσης.
καθε φορα που θα νιωθεις τσουξιμο,αραιωνε την λοσιον προσθετωντας αποιονισμενο νερο.
την επομενη που θα την φτιαχνεις,κανε την αναλογεια που δεν ετζουζε
ok σε ευχαριστω πολυ για ολα σημερα πηρα και την αληφη αιρολ να βαζω με το ρεγκαιν θελω να δω αν κανει ομτως σε εμενα οσο υποστηριζεισ που λογικα θα κανει..
να πω οτι εγω ειμαι 24 ακι μονο στους κροταφους ειχα αραιωση και μετο ρεγκαιν καλυφθηκε πολυ μεγαλο μερος..σπιρο χρησιμοποιω απο τον γεναρη και οι τριχες στους κροταφους αυξανονται ολο και πιο μπροστα βγαζω τριχες,μια απορια αν αλλαζεις δοσολογιες στα χαπια για σπιρο μιλαω δηλαδη.μια12 την αλλη 13 τον αλλο μηνα 14 αυτο δημιουργει shedding?φιλια σε ολους και καλη δυναμη..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

ok σε ευχαριστω πολυ για ολα σημερα πηρα και την αληφη αιρολ να βαζω με το ρεγκαιν θελω να δω αν κανει ομτως σε εμενα οσο υποστηριζεισ που λογικα θα κανει..
κανει,το υπαγραφει ο καπα :9m:
να πω οτι εγω ειμαι 24 ακι μονο στους κροταφους ειχα αραιωση και μετο ρεγκαιν καλυφθηκε πολυ μεγαλο μερος..σπιρο χρησιμοποιω απο τον γεναρη και οι τριχες στους κροταφους αυξανονται ολο και πιο μπροστα βγαζω τριχες,μια απορια αν αλλαζεις δοσολογιες στα χαπια για σπιρο μιλαω δηλαδη.μια12 την αλλη 13 τον αλλο μηνα 14 αυτο δημιουργει shedding?
δεν δημιουργει αλλα δεν υπαρχει λογος να το κανεις
φιλια σε ολους και καλη δυναμη..
:-* :-*
 

weznem

Well-Known Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

kapamarou είπε:
κανει,το υπαγραφει ο καπα :9m:δεν δημιουργει αλλα δεν υπαρχει λογος να το κανεις :-* :-*
φιλε ζηταω την βοηθεια σου..λοιπον επιχειρησα τωρα την αλοιφη εχω ερωτηματα να μου εξηγησεισ πωτ το κανεις,οσο ευκολο ακουγεται τοσο δυσκολο ηταν στην εφαρμογη.
να γινω πιο σαφης..αρικα εβαλα λιγη αλοιφη στον κροταφο και δεν καλυπτε μεγαλη περιοχη εβαλα ρεγκαιν απο πανω αλλα με το τριψιμο. εξαφανστηκε η αλοιφη,λεσ να ηθελε περισσοτερη ποσοτητα αλοιφη? αν εβαζα ρεγκαιν και μετα απο πανω την αλοιφη θα ηταν πιο ευκολο?οπως καταλαβαινεις τα εχασα :D?επισης μετα απο ποσο χρονο μπρορω να βγω στον ηλιο?περιεγραψε μου πως το κανεις ρε φιλε να καταλαβω διοτι στην πραξη το βαζω αλοιφη ,απο πανω ρεγκαιν και απλωνω δεν μου βγηκε εμενα ποσο αλοιφη ποσο ρεγκαιν?σοορυ αν σε πριζω..επισης,,και κατι γενικο απο που εισαι?εγω απο πατρα κομμωτης ειμαι εδω και 1χρονο..μιλαμε μιλαμε και δεν ξερω ουτε απο που εισαι..καλημερα!!!!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

weznem είπε:
φιλε ζηταω την βοηθεια σου..λοιπον επιχειρησα τωρα την αλοιφη εχω ερωτηματα να μου εξηγησεισ πωτ το κανεις,οσο ευκολο ακουγεται τοσο δυσκολο ηταν στην εφαρμογη.
να γινω πιο σαφης..αρικα εβαλα λιγη αλοιφη στον κροταφο και δεν καλυπτε μεγαλη περιοχη εβαλα ρεγκαιν απο πανω αλλα με το τριψιμο. εξαφανστηκε η αλοιφη,λεσ να ηθελε περισσοτερη ποσοτητα αλοιφη? αν εβαζα ρεγκαιν και μετα απο πανω την αλοιφη θα ηταν πιο ευκολο?οπως καταλαβαινεις τα εχασα :D?επισης μετα απο ποσο χρονο μπρορω να βγω στον ηλιο?περιεγραψε μου πως το κανεις ρε φιλε να καταλαβω διοτι στην πραξη το βαζω αλοιφη ,απο πανω ρεγκαιν και απλωνω δεν μου βγηκε εμενα ποσο αλοιφη ποσο ρεγκαιν?σοορυ αν σε πριζω..επισης,,και κατι γενικο απο που εισαι?εγω απο πατρα κομμωτης ειμαι εδω και 1χρονο..μιλαμε μιλαμε και δεν ξερω ουτε απο που εισαι..καλημερα!!!!!!!
αυξησε την ποσοτητα της κρεμας,μεχρι να καλυψει την περιοχη της αραιωσης,και μετα ριξε μινοξ.βαζε το βραδυνες ωρες για να μην σε πειραξει απο τον ηλιο.
απο τρικαλα
 
Μπλουζα