Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

ellinikas φιλε με βρισκεις απολυτα συμφωνο με την διακοπη για καποιο χρονικο διαστημα οποιασδηποτε μακροχρονιας θεραπειας......
αυτο ειναι λογικο και το βλεπεις ακομα και στα πιο απλα πραγματα......
θα βαζεις κολωνια για πολυ καιρο πχ και θα λες γιατι δεν μυριζει πια οπως πριν???
η θα πινεις depon για βιταμινες και θα λες γιατι δεν μου κανει τπτ? θελω κατι πιο δυνατο....
ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΤΑ...
και θεωρω λαθος να μην το κανουμε γιατι οπως ειπες ο οργανισμος ειναι τελεια μηχανη και πρσαρμοζεται παντα....
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

φιλε με τους γιατρους συνηθως δεν συμφωνω

γιατι πελατης ειναι ο καθε ασθενης και πρεπει να βγαλουν λεφτα απο αυτον

καμια φορα τους καταλαβαινω ομως ειναι μερικες φορες σε δυσκολη θεση

ξερω θα μου πει κανεις υπαρχουν και καλοι γιατροι που αγαπαν την δουλεια τους και λοιπα και λοιπα

ειναι λιγοι ομως αυτοι πολυ λιγοι
 

barman

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Άκης είπε:
Φτιάξτε τοπική ντουταστερίδη
Έπειτα από αναζήτηση, βρήκα ότι η maximum ασφαλής ποσότητα σε ένα μπουκάλι μινοξιδίλης είναι τα 4 χάπια Avodart. Αυτό γιατί με αυτήν την ποσότητα, εγγυάστε ότι η ποσότητα ντουταστερίδης που θα περάσει στο αίμα σας, δεν θα επηρεάσει το 5ar ένζυμο στον εγκέφαλο σας (που συμβαίνει με την λήψη της ντουταστερίδης από το στόμα), αλλά μόνο στο δέρμα της κεφαλής.
η απορια μου ειναι πως σε ενα μπουκαλι μινοξιδιλης η ασφαλης ποσοτητα ειναι 4 χαπια avodart ενω στο double A βαζουμε 1 χαπακι και το χρησιμοποιουμε ανα 2 μερες..δηλαδη για ενα μηνα χρησης των 2 ''πατεντων μας'' απ'την μια θα εχουμε λαβει τοπικα 4 χαπια ντουντας (μεσα στην μινοξ), ενω απο την αλλη γυρω στα 15 (double A)..που ειναι το λαθος μας? και δεν νομιζω η απαντηση να ειναι στο οτι μεσα στην μινοξιδιλη υπαρχει οινοπνευμα αρα περισσοτερη δυεισδητικοτητα καθως η ντουντα αποροφαται απολυτα στο δερμα απο μονη της.επισης υπο αυτην την λογικη 8α ειναι απαγορευτικο μετα το double A να βαζουμε μινοξιδιλη.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

barman η δοσολογια ειναι καθαρα στο αερα

κοιτα εγω βαζω 12 χαπια νουτας 6 το πρωι σε μια λοσιον και 6 το βραδυ σε μια λοσιον

και δεν ειχα sides τωρα αν βαλει καποιος αλλος αυτην την ποσοτητα δεν ξερω τι sides θα παρουσιασει

ενα εξυπνο κολπο ειναι να ξεκιναμε με την μικροτερη δυνατη ποσοτητα και να ανεβαζουμε σταδιακα
 

barman

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Παναγιωτης είπε:
κοιτα εγω βαζω 12 χαπια νουτας 6 το πρωι σε μια λοσιον και 6 το βραδυ σε μια λοσιον
...μμμμ....πολλες μυστικες λοσιον διακρινω παναγιωτη.......!! για πες τιποτα........ :p :p :D 8)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

χαχχαχ οχι δεν ειναι μυστικες φιλε απλα δεν τις εχω ποσταρει ακομα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

όλοι οι υπερατλαντικοί "κρατάνε" κάνα 2 άσσους στο μανίκι τους... ;D
 

dimp

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

γεια σας παιδια...!
θελω να φτιαξω regain με Proscar ποσα χαπακια πρεπει να βαλω σε ενα μπουκαλακι regain??
γιατι τωρα με το avodar φοβαμαι λιγο...
τελικα regain με Proscar κανει δουλεια η αντιδρανε μεταξυ τους?
εγω παλια εβαζα για 2 χρονια regain και επειδη δεν εβλεπα αποτελεσματα ασε που εχανα κ πολλα μαλλια εκει που το εβαζα και το σταματησα... τωρα που ξανα πηγα στο γιατρο μου ειπε κακος εκανεσ κ οτι πρεπει να το ξανα συνεχισω κ μου εδωσε κατι σαμπουαν της hair force εγω τωρα θελω να βαλω Proscar για να το δυναμωσω λιγο!! ποσα χαπακια πρεπει να βαλω κ κανει καθολου δουλεια? γιατι καπου σαν να διαβασα κ δεν πανε μαζι κ τα 2(regain με Proscar) η μηπως πρεπει να φτιαξω κατι ξεχωριστω με το proscar να τα εχω ολα ξεχωριστα?
ευχαριστω
 

sovagg

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Ειχα κανει πιο παλια την ιδια ερωτηση με σενα και μου απαντηθηκε οτι το προσκαρ δεν μπορει να διαλυθει σωστα στη μινοξ.Αν θες τη γνωμη μου ή φτιαξε τοπικη φινανστεριδη του Ακη ή παρε προσκαρ απ το στομα ξεκινωντας αρχικα με 1/8 του χαπιου και σταδιακα(καθε 7-10 μερες),να αυξανεις τη δοση σε 1/7,1/6,1/5 μεχρι να δεις σε πιοα δοση θα σου παρουσιασει sides(αν σου παρουσιασει).Αυτο θα κανω και εγω σε λιγους μηνες,απλα περιμενω να δω τι θα μου δωσει η ντουτα τοπικα... ::) ???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

στην αρχη ο ακης δινει τον τροπο που φτιαχενι ηα θα εφτιαχνε την φιναστεριδη
διαβασε τι γραφει
επισης διαβασε την δοσολογια που γραφει

η επιλογη δικη σου
 

dimp

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

συγνώμη κ πάλι ... που θα ρωτήσω...
αλλα επειδη δεν κατάλαβα απο το Post στα 60ml που είναι το μπουκάλι regain πόσο χάπια βαζω 12χαπια των 5mg?
και κάτι αλλο μπορώ να φτιάξω ένα συσκευασμα οπωs ειναι το adalctone?
δλδ απιονισμενο νερό, οινόπνευμα κ το regain? αφοσον δεν διαλύεται καλά στο regain?
και κάτι άλλο πόσες ψυκασιες είναι πάνω κάτω το 1ml (από το regain οταν ψυκαζω )?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

dimp είπε:
συγνώμη κ πάλι ... που θα ρωτήσω...
αλλα επειδη δεν κατάλαβα απο το Post στα 60ml που είναι το μπουκάλι regain πόσο χάπια βαζω 12χαπια των 5mg?
και κάτι αλλο μπορώ να φτιάξω ένα συσκευασμα οπωs ειναι το adalctone?
δλδ απιονισμενο νερό, οινόπνευμα κ το regain? αφοσον δεν διαλύεται καλά στο regain?
και κάτι άλλο πόσες ψυκασιες είναι πάνω κάτω το 1ml (από το regain οταν ψυκαζω )?
λεει ο ακης για δοσολογια στα 60ml ενα χαπι των 5mg νομιζω λεει ο ακης
ναι μπορεις να φτιαξεις ενα σκευασμα οπως το aldactone
δεν το δοκιμασα να το διαλυσω στο regain θεωριτικα διαλυεται μια χαρα
1ml περιπου 5 ψεκασμοι
 

dimp

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα!!
τελικα το εβαλα μαζι με το adalcone καπου διαβασα στο σιτε οτι δουλεβουν μαζι μια χαρα!!!
στο adalcone που ειναι 200 ml .. ποσο βαζω? 15 χαπια?
επειδει ειναι με το αdactone μαζι να βαλω λιγοτερα? εγω εβαλα 5-6 χαπια στα 200ml μαζι με το adactone στο ιδιο μπουκαλι
κ εβαλα κ στο regain 4-5 χαπια
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

200 ml νομιζω ειναι η συνταγη του trophues
δεν συμφωνω και εχω γραψει αναλυτικα τους λογους

εγω 60αρα λοσιον φτιαχνω με φλουταμιδη η σπειρονολακτονη
 

dimp

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

γιατι δεν συμφωνεις? εαν μπορουσες να μου πεις!! πιστευεις οτι ειναι μεγαλη ποσοτητα?
εγω ειχα φτιαξει την συνταγη με το adalcone και απλως προσθεσα κ το proscar για να το δυναμωσω και μπας και δω κανενα αποτελεσμα απλως ηθελα να δω ποσες καψουλες επρεπε να προσθεσω!
 

dimp

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

σορρυ παλι να σε ρωτησω
εσυ πως φτιαχνεις το διαλυμα εαν δεν το βραζεις? τα διαλυεισ τα χαπια με γουδι και μετα ριχνεις οινοπνευμα? στο διαλυμα των 60 ml ποσα χαπια βαζεις?
και μπορω να βαλω μεσα και χαπια proscar? εαν ναι ποσα?
και κατι αλλο η σπιρο θελει θερμοκρασιες πανω απο 15 στο ψυγειο εχει 4-6-8 δλδ πιο κατω αρα δν θελει ψυγειο ετσι δεν ειναι?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

dimp είπε:
σορρυ παλι να σε ρωτησω
εσυ πως φτιαχνεις το διαλυμα εαν δεν το βραζεις? τα διαλυεισ τα χαπια με γουδι και μετα ριχνεις οινοπνευμα? στο διαλυμα των 60 ml ποσα χαπια βαζεις?
και μπορω να βαλω μεσα και χαπια proscar? εαν ναι ποσα?
και κατι αλλο η σπιρο θελει θερμοκρασιες πανω απο 15 στο ψυγειο εχει 4-6-8 δλδ πιο κατω αρα δν θελει ψυγειο ετσι δεν ειναι?
το διαλυμα το φτιαχνω σαν αυτο που εχει γραψει ο ακης
τα χαπια τα διαλυω με αιθυλικη αλκοολη
σαν δοσολογια εγω βαζω λιγα παραπανω απο οσα γραψει ο ακης αλλα σε συμβουλευω να μην υπερβεις το οριο που εχει γραψει ο ακης

για τις θερμοκρασιες λεει οτι το χαπι πρεπει να παραμενει σε θερμοκρασια δωματιου
κοντα στους 30
με το βρασιμο πρεπει να φτανει τους 100 βαθμους περιπου οποτε ειναι μεγαλη η διαφορα

ειναι και αλλα

τελως παντων
αυτην ειναι γνωμη μου
εσυ να παιρνεις οτι νομιζεις καλυτερο για σενα
 
Μπλουζα