Φιναστεριδη και ασκηση

spiros27

Member
καλησπερα σε ολα τα μελη,
Φτιαχνω αυτο το νημα γιατι ειανι λιγο χαοτικη η κατασταση και θα ηθελα να ρωτησω κατι συγκεκριμενο.
Η τριχοπτωση με ταλαιπωρει απο τα 17 μου οταν αρχισαν λιγο να εμαφανιζονται οι κροταφοι τωρα στα 22 ειμαι NW 2 και με 2 χρονια χρηση μινοξιδιλης γενικα δεν βλεπω τριχες στο εδαφος ουτε στο νηπτηρα αλλα με τον καιρο παρατηρω μια αραιωση στη hairline κατι που με ανησυχει .
Σκεφτηκα λοιπον να βοηθησω λιγο την θεραπεια και να παρω φιναστεριδη πηρα προσκαρ το εχω κοψει το εχω εδω και καιρο αλλα δεν εχω ξεκινησει γιατι φοβαμαι κατι.
Σκεφτομαι αν θα με επηρεασει με τον πρωταθλητισμο τον οποιο ασχολουμαι και γενικα αν θα με καταβαλει στην καθημερινοτητα μου;Επιπλεον υπαρχει καποια ωρα η οποι αινεια η καλυτερη του για την προσληψη;;
Σας ευχαριστω :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gang

Member
αν κανεις πρωταθλητισμο καλο θα ειναι να ρωτησεις τον προπονητη σου αν επιτρεπεται στο αθλημα σου, γιατι μπορει να χαρακτηριστει σαν αναβολικο αν δεν κανω λαθος, εμενα προσωπικα στο αθλημα που κανω δεν με επειρεασε σωματικα, πιο πολυ η μινοξ με ενοχλησε
 

wtf21

Member
ειχα διαβαση καπου οτι επειδη ριχνει το dht η κανονικη τεστοστερονη ανεβαινει (δεν ξερω κατα ποσο ισχυει).
αν κ βγαζει καποιο νοημα, αφου κατα την εκσπερματωση μειωνεται η τεστο και ανεβαινει το dht , μπορει οταν μειωνεται το dht να ανεβαινει η τεσο
 
Μπλουζα