Φαλακρα και ρατσισμος

Droven_89

Member
Droven το οτι σε απερριψαν μερικες γυναικες δεν σημαινει οτι σε απερριψαν λογο φαλακρας, κι εγω εχω πλεον σοβαρο προβλημα μετα την χρηση regain (με τσακησε) μου εφυγαν παρα πολλα μαλλια και πλεον εχω τερμα ξυρισμενο κεφαλι σαν τον μηδενιστη. Η πλακα ειναι οτι με ξυρισμενο κεφαλι μου την πεφτουν πολυ περισσοτερες γκομενες και μαλιστα εχω μια σοβαρη σχεση και 3 παραλληλες σχεσεις.

Το ιδιο θα ελεγα για τον Μηδενιστη, ολες οι 19χρονες κοβουν φλεβα για παρτυ του. Το θεμα δεν ειναι το μαλλι, το θεμα ειναι το alpha style και κατα ποσο καποιος μπορει να το υποστηριξει. Φυσικα και ο Βεγγος θα τρωει δουλεμα για την φαλακρα και οι γκομενες θα τον θεωρουν ασχημο και γελοιο, το ιδιο ομως θα εκαναν ακομα κι αν ειχε μαλλια γιατι πολυ απλα ειναι beta male.

Θα θελα να δω τον Vin Diesel ή τον Jason Statham να τους αποκαλεσει καποια καραφλες,στα παπακια τους, αυτο το κανουν για να δουν κατα ποσο εισαι δυνατος. Αν δεν ειχες την καραφλα θα ελεγαν κατι αλλο για να σε πικαρουν γιατι παντα οι γκομενες τεσταρουν την αυτοπεποιθηση σου. Και γουσταρουν περισσοτερο το alpha male δυνατο αρσενικο που θα νοιωθουν ασφαλεια μαζι του και θα τους χαρισει ηδονη απο το παιδακι με τα μαλλια.

Θα σου πω και κατι αλλο, ετρωγα δουλεμα απο γκομενα , ερχοταν στο κλαμπ και μου ελεγε σε βρηκα απο την λαμψη της καραφλας και γενικα με εκανε χαβαλε για το καραφλο μου κεφαλι. Ε αυτη ειναι που εχω σοβαρη σχεση αυτο το καιρο και μαλιστα με ζηλευει απιστευτα (οχι αδικα) .

Πως μπορει ομως καποιος με καραφλα να βγει απο πανω ? Λες εισαι γυμνασμενος και ψηλος, τι αλλο θελεις εχεις το πακετο του alpha male, υιοθετησε και ενα στυλ bad boy και δες τες να υγραινονται.



τελικα απο οτι βλεπω κανενας δεν πιανει το νοημα του αρχικου μου ποστ.

δεν ειμαι ψηλος φιλε 1,80 ειμαι, δεν ειπα οτι με απεριψαν λογω φαλακρας οπωσδηποτε
μολις γυρισα την πλατη μου τα ακουγα αυτα απο κοπελες οχι καταμουτρα
αλλα κυριως απο αντρες
και να φανταστεις απο ατομα που ουτε καν τους εχω μιλησει ποτε η γνωρισει εμπαινα
πχ σε ενα μαγαζι η σε ενα μερος και ακουγα σχολια τριγυρω και μολις γυριζα το κεφαλι μου να τους κοιταξω το κοβανε
επαναλαμβανω ολοι κραζουν του καραφλους στην ελλαδα ειτε ειναι αντρες ειτε γυναικες το αντιμετωπιζουν λες και ειναι ασθενεια.


πολλες φορες εχω δει να σκαει μυτη ενας καραφλος σε μια καφετερια και τριγυρω να ακους διαφορα σχολια για την ραφλα του εκτος αν ειναι κανα γομαρι 185-190 τοτε ολοι το χουνε ραμμενο γιατι φοβουντε μην φανε καμια ψηλη.

τωρα δεν ξερω ποσο χρονων εισαι και με τι ηλικιες κοριτσιων παιζεις γιατι στις
πιο πολλες κοπελες κατω των 25-26 δεν τους αρεσουν οι φαλακροι εκτος αν εχει ολο
το πακετο δλδ φατσα σωμα υψος μαυρισμα

δεν κλαψουριζω για το αν οι χαζογκομενιτσες μου ριχνουν χυλοπιτα αδερφε
λαθος καταλαβες μονο beta male δεν με λες,καμια κοπελα δεν εχει τολμησει να μου
το πει καταμουτρα απλα με αποφευγουν ευγενικα και η διαισθηση μου καταλαβαινει
τον λογο.
πολυ απλα δεν γουσταρουν ρε φιλε τους αρεσουν τα μαλλια.
οι γυναικες ολο για τους μελαχρινους δεν μιλανε?
με την ραφλα τι θα θαυμασει το λαμπατερ κεφαλι σου>?

εννοουσα οτι γενικα δεν μου αρεσει που οι ελληνες σαν λαος
κρατανε αυτη την σταση στους φαλακρους

και τον μηδενιστη που ανεφερες πηγαινε δες στα βιντεο του απο κατω τα σχολια ...
ολο κατι τετοια θα δεις
"α ρε νουμερο μηδενιστη α ρε καραφλα ""πως εισαι ετσι ρε καραφλα γελαει ο κοσμος" κλπ κλπ

ο μηδενιστης εχει περαση στις πιτσιρικες γιατι εχει φημη ,για να ηταν ενας απλος
φαλακρος απο το πουθενα και θα σου πω εγω αν θα τον γουσταραν οι 19 αρες και
αν θα ειχε τοσο περαση στις γυναικες. παροτι ειναι φατσα ο τυπος
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

amunt

Member
Αλλο πραγμα εννοουσα αλλο καταλαβες,η "γκομενα" δεν σε απορριπτει απο ρατσισμο σε απορριπτει απλα επειδη δεν εισαι ο τυπος της
επειδη πχ αυτη για καποιο λογο προτιμα μονο μαλλιαδες,αλλες τους αρεσουν οι φαλακροι και γυμνασμενοι
σε αλλες παλι αρεσουν οι μετροsexual ,γουστα ειναι αυτα.

εγω αυτο που εννοουσα ειναι οτι οι ελληνες γενικα,ειτε ειναι αντρες ειτε γυναικες αντιμετωπιζουμε τους φαλακρους με ρατσιστικη νοοτροπια,και ολο τεινουμε να κρινουμε καποιον που ειναι φαλακρος,κοντος ,χοντρος η απλα
διαφορετικος απο εμας κλπ κλπ
και αυτο ειναι τονισμενο στους ελληνες οσο σε κανεναν αλλο λαο.
το πιασες το νοημα?

ασχετο
δεν ειναι τυχαιο που η χρυση αυγη ειναι τριτο κομμα και κοντευει να παει και πρωτο

αυτο λεει πολλα για μια χωρα σε πια αλλη ευρωπαικη δημοκρατικη χωρα καταφερε να ανεβει τοσο ψηλα ενα ρατσιστικο κομμα?
αυτο λεει πολλα γιατι οι ανθρωποι την ψηφισαν την χρυση αυγη,

βλεπεις τον εχουμε στο αιμα μας τον ρατσισμο οι ελληνες(οχι ολοι εννοειτε)
αν οχι ρατσισμο τοτε σιγουρα φοβο για το διαφορετικο.

Αδερφε τα ιδια σχολια κανουν και για αυτους που εχουν περιττα κιλα, για αυτους που ντυνονται περιεργα, αυτους με τα γυαλια, τους μαλλιαδες τους αποκαλουν "που παει αυτος ο μαλλεας". Η ακομα κι αυτους με τα περιεργα κουρεματα τους λενε σουργελα νουμερα κτλ.
Το θεμα ειναι οτι ολο και κατι θα βρουν να σου πουν αν δεν σε γουσταρουν, και τον μηδενιστη οσοι δεν τον γουσταρουν τον λενε φαλακρα, αν δεν ηταν καραφλος θα εβρισκαν κατι αλλο να πουν.
Το θεμα ειναι οτι ο μηδε και σαν καραφλος παλι λιωνουν οι γκομενες για αυτον, σου ειπα και η δικια μου ελεγε για την φαλακρα που το εχω τερμα γουλι. Και κατι αλλο απο ξενους δεν εχω ακουσει ποτε σχολια, μονο απο κοντινους φιλους κτλ να με πικαρουν κι εννοειτε τους γραφω στα παπακια μου
 

Άκης

Administrator
Αδερφε τα ιδια σχολια κανουν και για αυτους που εχουν περιττα κιλα, για αυτους που ντυνονται περιεργα, αυτους με τα γυαλια, τους μαλλιαδες τους αποκαλουν "που παει αυτος ο μαλλεας". Η ακομα κι αυτους με τα περιεργα κουρεματα τους λενε σουργελα νουμερα κτλ.
Το θεμα ειναι οτι ολο και κατι θα βρουν να σου πουν αν δεν σε γουσταρουν, και τον μηδενιστη οσοι δεν τον γουσταρουν τον λενε φαλακρα, αν δεν ηταν καραφλος θα εβρισκαν κατι αλλο να πουν.
Το θεμα ειναι οτι ο μηδε και σαν καραφλος παλι λιωνουν οι γκομενες για αυτον, σου ειπα και η δικια μου ελεγε για την φαλακρα που το εχω τερμα γουλι. Και κατι αλλο απο ξενους δεν εχω ακουσει ποτε σχολια, μονο απο κοντινους φιλους κτλ να με πικαρουν κι εννοειτε τους γραφω στα παπακια μου

Γενικά ο κόσμος κοροϊδεύει σε γενικές γραμμές. Άλλος το κάνει επειδή ζηλεύει τον άλλο και ψάχνει να βρει ατέλειες, άλλος επειδή απλά δεν χωνεύει τον άλλο και θέλει να τον μειώνει. Όσοι έτυχε να διαβάσετε τα σχόλια προς την Παπαρίζου ή τη Ελεονώρα Ζουγανέλη, θα είδατε ότι κανείς δεν γλυτώνει (αν και εδώ τα σχόλια έγιναν περισσότερο από ζήλια, πιστεύω). Αν όμως σε σέβεται (ή σε φοβάται) ο άλλος, δεν πρόκειται να σου πει κάτι (τουλάχιστον στα μούτρα), άσχετα αν το έχει στο μυαλό του (πχ Βαρουφάκη, Μηδενιστή, Vin Diesel).

Από το "κράξιμο" δεν ξέφυγε ούτε ο πρίγκιπας Γουίλιαμ, btw...
priansc5.jpg
 

edyuser1

Active Member
Γενικά ο κόσμος κοροϊδεύει σε γενικές γραμμές. Άλλος το κάνει επειδή ζηλεύει τον άλλο και ψάχνει να βρει ατέλειες, άλλος επειδή απλά δεν χωνεύει τον άλλο και θέλει να τον μειώνει. Όσοι έτυχε να διαβάσετε τα σχόλια προς την Παπαρίζου ή τη Ελεονώρα Ζουγανέλη, θα είδατε ότι κανείς δεν γλυτώνει (αν και εδώ τα σχόλια έγιναν περισσότερο από ζήλια, πιστεύω). Αν όμως σε σέβεται (ή σε φοβάται) ο άλλος, δεν πρόκειται να σου πει κάτι (τουλάχιστον στα μούτρα), άσχετα αν το έχει στο μυαλό του (πχ Βαρουφάκη, Μηδενιστή, Vin Diesel).

Από το "κράξιμο" δεν ξέφυγε ούτε ο πρίγκιπας Γουίλιαμ, btw...
priansc5.jpg
στα @@ του εχει μια γυναικαρα στο καστρο του και ενα παιδακι που τον περιμενουν
 

Άκης

Administrator
στα @@ του εχει μια γυναικαρα στο καστρο του και ενα παιδακι που τον περιμενουν

Οι άλλοι γιατί να μην είναι στα @@ τους τότε και "πέφτουν" ψυχολογικά με την παραμικρή αναφορά στο θέμα μαλλί;

ο αδερφός του όμως, αφάνα
Και πιο "ζωηρός" από τον ίδιο :)
 

Droven_89

Member
λοιπον το thread εχει παει τελειως off topic,παντως με το θεμα της ομοφυλοφιλιας δικαιωμα του καθενος να κανει οτι
θελει στο κρεβατι του,αλλα οτι η ομοφυλοφιλια ειναι ανωμαλια ειναι αληθεια οσο και αν ενοχλει την
jen,
εγω οπως ειπα δεν αντιπαθω τους ομοφυλοφιλους μαλιστα εχω και φιλους που ειναι ομοφυλοφιλοι και ποτε δεν
ειχα καποιο θεμα μαζι τους,την δουλεια τους αυτοι την δουλεια μου εγω
απλα το οτι η ομοφυλοφιλια ειναι ανωμαλια πρεπει καποιοι να το αποδεχτουν και να μην προσπαθουν να μας το περασουν ως φυσιολογικο γιατι δεν ειναι.
ο αδαμ με την ευα αμαρτησε (εκανε αυτο που εκανε)οχι με τον ευα-γγελο
LOL
 

Droven_89

Member
Οι άλλοι γιατί να μην είναι στα @@ τους τότε και "πέφτουν" ψυχολογικά με την παραμικρή αναφορά στο θέμα μαλλί;


Και πιο "ζωηρός" από τον ίδιο :)


Aγαπητε φιλε ακη

εσυ εισαι ησουνα τυχερος και δεν εφαγες ηττα σε νεαρη ηλικια
δεν εφαγες ενα total norwood 5-6 στα 24-26 σου
αν το παθαινες να δεις πως θα σου φευγε η μαγκια....

τωρα να υποθεσω οτι εσυ εισαι 35-40 και εχεις ακομα καποια μαλλια
οχι σαν και εμενα που ειμαι 26 και οι 50ρηδες εχουν πιο πολλα μαλλια απο εμενα

ο αντρας αμα πατησει τα 30 και μετα στα @@@ του για την καραφλα πολυ απλα
γιατι η κοινωνια και οι γυναικες το θεωρουν λογικο απ τα 30+καποιος να κανει φαλακρα
ασε που συμβαδιζει και εμφανισιακα γιατι στα 30+ εχεις αντρικη φατσα
ενω στ 20-26 εχεις baby face
οταν εισαι early middle-twenties(20-26)εκει το πραγμα αλλαζει κατα πολυ εχει να φας τρελες ηττες στην ερωτικη σου ζωη μονο στα one night stands θα εχεις περαση
σε θεμα σοβαρων σχεσεων λιγες νεες κοπελιτσες μπορουν να δουν ρομαντικα εναν
φαλακρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Serifis

Active Member
Παιδιά έχει βγει off το θέμα. Δεν χρειάζεται νομίζω να συζητάμε για ρατσισμό. Το τι λέει και το τι πιστεύει ο καθένας για το κεφάλι μου, θετικό η αρνητικό, ούτε αυξάνει ούτε μειώνει τις τρίχες που έχω στο κεφάλι μου, ούτε αλλάζει την άποψη που έχω εγώ για την κατάστασή μου. Η αα μας ενοχλεί όλους, γιατί πολύ απλά μας κάνει ασχημότερους, συνεπώς το παλεύουμε το προσπαθούμε για εμας. Και να εκλήψει ο "ρατσισμός" και να αλλάξουν τα μυαλλά των ανθρώπων, ένα πράγμα δεν αλλάζει. Το ότι ένα μεγάλο μέρος του άλλου φύλλου το βρίσκει απωθητικό, όπως και εμείς βρίσκουμε κάποια πράγματα απωθητικά στο άλλο φύλλο. End of story.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sito

Active Member
Ας πω και 'γω την άποψη μου όντας στο σπορ της φαλάκρας εδώ και 6 χρόνια.

Δεν πιστεύω οτι υπάρχει "ρατσισμός" στους άνδρες με ΑΑ. Σίγουρα υπάρχει ένα πείραγμα από κάποιους, άλλα όχι περισσότερο σε σχέση με τους γεματούλιδες, αυτούς με γαμψή μύτη, τους τριχωτούς, τους άτριχους κτλ.

Δεν θα το αναλύσω παραπάνω απλώς θα κλείσω με μία φράση

"αν δεν αγαπάς/δέχεσαι/εκτιμάς τον εαυτό σου, μην περιμένεις να σε αγαπήσουν/δεχτούν/εκτιμήσουν οι υπόλοιποι"

Υ.Γ.: όσον αφορά τις γυναίκες και το εξωτερικό, έχοντας ζήσει αρκετά χρόνια εξωτερικό, νομίζω τα παραλέει ο ντροβεν και γενικά οι δυτικοευρωπαίες κοιτάνε μόνο την πάρτη τους και είναι υπερβολικά συμφεροντολόγες (όχι οτι οι δικές μας δεν είναι) και άρα δεν τις ενδιαφέρει η ράφλα, απλά η δουλειά τους να γίνει.
 

edyuser1

Active Member
ΟΟΟΟ πινω μπαφους και παιζω PRO

πηγαινε παιξε pro.σκακι.ταβλι,videogames βαλε μουσικη να ακουσεις
κανε κατι τελοσπαντων να απασχοληθεις και ξεκολλα απ αυτο τo thread
εμμονη εχεις και οπως ειπε ο προηγουμενος πολυ εγωισμο και αγενεια
αλλα οχι μονο αυτα ,επισης χειραγωγηση
λες στους αλλους το τι θα κανουν ωστε να ικανοποιηθεις εσυ
μεχρι και προσωπικα μυνηματα στελνεις σε χρηστες και τους απειλεις οτι αμα δεν κανουν edit τα post τους θα
τους κανεις report κλπ
ε ρε ban που σου χρειαζεται...
κλωτσιδων να φυγεις απ το φορουμ αμα συνεχισεις ετσι..
droven χαλαρωσε ρε φιλε και εσυ λιγο σου εχει σπασει τα νευρα ενταξει σεβαστο αλλα δεν ειναι ευπρεπων και εσυ να μιλας ετσι
 

Stripar

Established Member
Ναι παιδιά ψυχραιμία!...είναι και κοπέλα ΔΕΝ είναι σωστό να τα ισοπεδώνουμε όλα!

(άμαν και αμάν κάναμε να δούμε ένα άτομο στο forum με άποψη...δέν είναι ανάγκη να συμφωνούμε)

Όσους ενδιαφέρει η συζήτηση , μπορούνε να γράψουνε στο άλλο νήμα , προκειμένου και ο @Droven_89 να κρατήσει το θέμα του ακέραιο!...
 

edyuser1

Active Member
ρε παιδια εγω σαββατοκυριακο μαλλον θα ανεβω ολλανδια για δουλεια εκει περα πως βλεπουν καποιον με αραιωση θα ηθελα ετσι να μου πειτε γιατι δεν γνωριζω και την κουλτουρα του καθε λαου.ποιο πολυ αναφερομαι για το αλλο φυλο την γυναικα.με λιγα λογια θα μαμησουμε εκει περα η θα το κανουμε σφεντονα :)
 

GiannisTak

Active Member
Στην Ολλανδία υπάρχουν ομάδες ατόμων που όταν δουν φαλακρό, φτύνουν την παλάμη και "αστραφτουν" σφαλιάρα στο σημείο της αραίωσης, ενώ οι περαστικοί ξεκαρδίζονται στα γέλια και φωνάζουν -και άλλο! και αλλο- στα ολλανδικά φυσικά. :)

Τί ρώτησες ρε μαν... Μια χαρά χώρα είναι η Ολλανδία, έχει σούπερ γκόμενες. Βέβαια ρατσισμός υπάρχει πολύ περισσότερο από εδώ όχι όμως σε φαλάκρες αλλά σε ολόκληρους ανθρώπους. Υπάρχει θέμα με τους μετανάστες από τον ευρωπαϊκό νότο και ειδικά με τους Έλληνες αλλά προς το παρόν δεν έχω ακούσει βίαια επεισόδεια. Οι Ολλανδοί ταίζονται από κάτι άθλιες φυλλάδες τύπου Bild που σπέρνουν ψέματα και δηλητήριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

edyuser1

Active Member
Στην Ολλανδία υπάρχουν ομάδες ατόμων που όταν δουν φαλακρό, φτύνουν την παλάμη και "αστραφτουν" σφαλιάρα στο σημείο της αραίωσης, ενώ οι περαστικοί ξεκαρδίζονται στα γέλια και φωνάζουν -και άλλο! και αλλο- στα ολλανδικά φυσικά. :)

Τί ρώτησες ρε μαν... Μια χαρά χώρα είναι η Ολλανδία, έχει σούπερ γκόμενες. Βέβαια ρατσισμός υπάρχει πολύ περισσότερο από εδώ όχι όμως σε φαλάκρες αλλά σε ολόκληρους ανθρώπους. Υπάρχει θέμα με τους μετανάστες από τον ευρωπαϊκό νότο και ειδικά με τους Έλληνες αλλά προς το παρόν δεν έχω ακούσει βίαια επεισόδεια. Οι Ολλανδοί ταίζονται από κάτι άθλιες φυλλάδες τύπου Bild που σπέρνουν ψέματα και δηλητήριο.


χαχαχαχαχα ρε φιλε επιτυχημενο αυτο με τις ομαδες. απλως ρωταω ρε παιδι μου να ξερω που παω μεχρι να συναντηθω με την πρωτη μικρη ολλανδεζα.οσο τωρα για τον ρατσισμο προς το εθνος πιστευω ειναι στο χερι μου να τους κανω να με σεβαστουν
 

Nikgeor

New Member
ακομα και απο γκομενες εχω φαει δουλεμα αρχικα να με αποφευγουν ευγενικα
και μετα απο λιγο μολις φυγω και γυρισω την πλατη μου
να γελανε με τις φιλες τους και να λενε¨α τον ειδες τον καραφλα που ηρθε και μου την επεσε"
"α εγω θα του αγοραζα μια περουκα και θα του την φορουσα¨λεει η φιλη της
και να χασκογελανε οι γκομενες μεταξυ τους..
και να πως σου φευγει η μαγκια 2 μετρα αντρας φαλακρος και γυμνασμενος με κατι τετοια σχολια απο γυναικες....

φιλε αν σου φευγει η μαγκια 2 μετρα κοτζαμ γομαρις απο μερικα σχολια μιας τυχαιας και αγνωστης κοτας τοτε το προβλημα δεν ειναι στα μαλλια αλλα στα μυαλα..
 

Harris_G

Well-Known Member
χαχαχαχαχα ρε φιλε επιτυχημενο αυτο με τις ομαδες. απλως ρωταω ρε παιδι μου να ξερω που παω μεχρι να συναντηθω με την πρωτη μικρη ολλανδεζα.οσο τωρα για τον ρατσισμο προς το εθνος πιστευω ειναι στο χερι μου να τους κανω να με σεβαστουν
Δυο χρονια εκανα μαστερ στην Ολλανδια. Καταρχην σαν μ.ο. παντα οι γκομενες ειναι χαλια (υπερβολικα ψηλες και αντροφερνουν) και το ιδιο λεγαμε ολοι δεν ειναι προσωπική άποψη. Δευτερον υπαρχουν αρκετοι φαλακροι σε στυλ Ρόμπεν (κλασσικό Ολλανδικό look) αλλά και πολλοί γλυψομαλλιάδες που θεωρώ ότι είναι ακόμα χειρότεροι από τους φαλακρούς.Κατ'εμέ καλύτερα να ασχοληθείς με τα "αρωματοπωλεία" τους παρά με γκόμενες. Και τελος ναι ειναι ρατσιστες και απορω πως μια χωρα που σε καθε πολεμο παραδιδονταν αμαχητι εξ'ου και το γνωστό "dutch defence" να προαγει τοσο το ρατσισμο.Who knows...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα