Φίνα και οι παρενέργειες μου

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Para_Trixa

New Member
Καλησπέρα παιδιά k θέλω να ζητήσω 1000 "συγνωμη" για τα greeklish μου...απλά έχω μετακομίσει εδώ k 2 μήνες στο Toronto-Καναδά και το pc εδώ δεν αναγνωρίζει ελληνική γλώσσα. Είναι το πρώτο και τελευταίο μου μηνυμα στα greeklish!

Λοιπόν. είμαι 23 χρονων k NW2 k μπορώ να πω ότι εδώ k 1 χρόνο χρησιμοποιώ συστηματικά φίνα(proscar) μερικές φορες 1/5 k μερικές φορες 1/4(αφού ποτε δη τα κόβω ισόποσα.
Έχω καταφέρει να κρατήσω ο,τι μαλλί μου έχει μείνει(k είμαι σίγουρος ότι "θα μουν" NW3 τώρα χωρίς τη φίνα) k επίσης να το χοντρύνω k να το σκουρύνω λίγο....ίσως να έγιναν k καμια 500ria τρίχες regrowth...απ οτι μου λένε οι τριγύρω μου είμαι σε καλύτερη κατάσταση από πέρυσι

Το θέμα είναι όμως ότι έχω παρατηρήσει στο θέμα του sex πολλά και διαφορα πράγματα...ΟΠΩΣ: όχι 100% σκληρότητα του πέους(όπως πριν ξεκινήσω φίνα)

εκσπερματώνω πολύ πιο γρήγορα(σε σχέση με πριν ξεκινήσω φίνα)
δεν έχω την ίδια διάθεση..(πριν ξεκινήσω φίνα είχα πάντα διάθεση για sex)
έχτος από το πρωί που ξυπνάω...το πέος μου δεν σηκώνεται χωρίς λόγο πια(ενώ πριν ξεκινήσω φίνα σηκωνόταν ενώ έπλενα τα δόντια μου p.x)
ενοχλήσεις κατά διαστήματα στον δεξί μου ορχη (όχι ανησυχητικές και έντονες)
και μερικές φορες πάνω στην συνουσία είναι εύκολο να μου πέσει(ενώ πριν την φίνα ΟΥΤΕ ΚΑΝ)

Γενικά στη ζωή μου δεν είμαι αγχώδης τύπος και δεν με ανησυχούν τέτοια πράγματα. και πιστεύω είμαι σε μια ηλικία που είναι παράλογα όλα αυτά για το πέος μου...
Τρώω μια χαρά και είμαι υγιέστατος αλλα καπνίζω και κανονικά τσιγάρα αλλα και από τα αλλα...(πράγμα που έκανα και πριν την φίνα και δε μου είχαν δημιουργήσει πρόβλημα)

ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΜΕ TΙΠΟΤΑ γιατί δεν θα είμαι ωραίος χωρίς μαλλιά και το ξέρω...αλλα επίσης δε θέλω να χάσω και το πουλί μου για πάντα...

Τι να κάνω? τα φώτα σας παρακαλώ

edit: greeklish σε Ελληνικά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Para_Trixa

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

ξέχασα να προσθέσω πως η μονη μου θεραπεία είναι: Φίνα, Fungoral(που τώρα πια ηδη το βρίσκω εδώ Καναδά) και ένα shampoo του Κορρε φυτικό για λιπαρά μαλλιά και συμπλήρωμα διατροφής (ιπποφαές η σπυρουλινα :αλλάζω για ποικιλία)


edit: greeklish σε Ελληνικά
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Δεν έγγραψες απλά greeklish, τα έγγραψες και διακεκομμένα για να μην μεταφράζοντε από τον copmiler!!! furious3

Αν για οποιδήποτε λόγο δεν μπορείς να γράψεις Ελληνικά θα πηγένεις σε αυτό το site http://services.innoetics.com/greeklish/ , θα γράφεις το κείμενό σου σε greeklish (κανονικά greeklish, όχι διακεκομμένα του τύπου το "kai" το γράφουμε "k" κτλ, θα πατάς μετατροπή και θα κανεις copy paste το κείμενο σου κανονικά στο forum.
 

n094

Active Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Para_Trixa είπε:
Καλησπέρα παιδιά k θέλω να ζητήσω 1000 "συγνωμη" για τα greeklish μου...απλά έχω μετακομίσει εδώ k 2 μήνες στο Toronto-Καναδά και το pc εδώ δεν αναγνωρίζει ελληνική γλώσσα. Είναι το πρώτο και τελευταίο μου μηνυμα στα greeklish!

Λοιπόν. είμαι 23 χρονων k NW2 k μπορώ να πω ότι εδώ k 1 χρόνο χρησιμοποιώ συστηματικά φίνα(proscar) μερικές φορες 1/5 k μερικές φορες 1/4(αφού ποτε δη τα κόβω ισόποσα.
Έχω καταφέρει να κρατήσω ο,τι μαλλί μου έχει μείνει(k είμαι σίγουρος ότι "θα μουν" NW3 τώρα χωρίς τη φίνα) k επίσης να το χοντρύνω k να το σκουρύνω λίγο....ίσως να έγιναν k καμια 500ria τρίχες regrowth...απ οτι μου λένε οι τριγύρω μου είμαι σε καλύτερη κατάσταση από πέρυσι

Το θέμα είναι όμως ότι έχω παρατηρήσει στο θέμα του sex πολλά και διαφορα πράγματα...ΟΠΩΣ: όχι 100% σκληρότητα του πέους(όπως πριν ξεκινήσω φίνα)

εκσπερματώνω πολύ πιο γρήγορα(σε σχέση με πριν ξεκινήσω φίνα)
δεν έχω την ίδια διάθεση..(πριν ξεκινήσω φίνα είχα πάντα διάθεση για sex)
έχτος από το πρωί που ξυπνάω...το πέος μου δεν σηκώνεται χωρίς λόγο πια(ενώ πριν ξεκινήσω φίνα σηκωνόταν ενώ έπλενα τα δόντια μου p.x)
ενοχλήσεις κατά διαστήματα στον δεξί μου ορχη (όχι ανησυχητικές και έντονες)
και μερικές φορες πάνω στην συνουσία είναι εύκολο να μου πέσει(ενώ πριν την φίνα ΟΥΤΕ ΚΑΝ)

Γενικά στη ζωή μου δεν είμαι αγχώδης τύπος και δεν με ανησυχούν τέτοια πράγματα. και πιστεύω είμαι σε μια ηλικία που είναι παράλογα όλα αυτά για το πέος μου...
Τρώω μια χαρά και είμαι υγιέστατος αλλα καπνίζω και κανονικά τσιγάρα αλλα και από τα αλλα...(πράγμα που έκανα και πριν την φίνα και δε μου είχαν δημιουργήσει πρόβλημα)

ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΜΕ TΙΠΟΤΑ γιατί δεν θα είμαι ωραίος χωρίς μαλλιά και το ξέρω...αλλα επίσης δε θέλω να χάσω και το πουλί μου για πάντα...

Τι να κάνω? τα φώτα σας παρακαλώ

edit: greeklish σε Ελληνικά

Ακριβώς τα ίδια έχω παρατηρήσει και εγώ και δυστυχώς είμαι στη διαδικασία διακοπής της φίνας από την προηγούμενη εβδομάδα. Την παίρνω και εγώ ακριβώς ένα χρόνο. Τους πρώτους μήνες δεν είχα ιδιαίτερες παρενέργειες πλην του νερωμένου σπέρματος και της σχετικά μειωμένης διάθεσης για σεξ, ωστόσο κατά τη διάρκεια της πράξης ήμουν οκ. Ωστόσο, τις τελευταίες βδομάδες παρατηρώ μια έντονη στυτική δυσλειτουργία (και κατά τη διάρκεια της πράξης) και άρα δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα άλλο από το να την κόψω (ακόμα και αν δεν φταίει η φίνα γι’ αυτό, από κάπου πρέπει να ξεκινήσω). Στην αρχή για 6 μήνες έπαιρνα 1/6 κάθε μέρα, στη συνέχεια 1/5 κάθε δύο μέρες και τώρα την κόβω σταδιακά. Παίρνω 1/6 κάθε τρεις μέρες και θα συνεχίσω έτσι για τις επόμενες δύο εβδομάδες και στη συνέχεια 1/6 κάθε 4 μέρες για τρεις πάλι βδομάδες μέχρι να την κόψω οριστικά. Διάλεξα την σταδιακή μείωση ως ενδεδειγμένη λύση χωρίς να συμβουλευτώ γιατρό, απλά γιατί θεωρώ ότι ίσως είναι καλύτερο για τον οργανισμό μου να μην υποστεί μια απότομη διακοπή. Τώρα ελπίζω τα συμπτώματα να υποχωρήσουν και να επανέλθω στο φυσιολογικό… όσο για τα μαλλιά μου και εγώ κράτησα περισσότερο τα υπάρχοντα φυσικά. Δεν είδα φοβερή επανέκφυση, αλλά σίγουρα κάποια χνούδια δυνάμωσαν, όμως τι να τις κάνω τις τρίχες αν δεν μπορώ να κάνω σεξ…
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Τα πραγματα ειναι φιλε απλα.Κοψε την φινα και αν οπως λες δεν σου παει το ξυρισμενο-η μονη λυση ειναι μεταμοσχευση.
 

kos1987

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Μιας και εισαι Καναδα ζητα προσφορα απο το Ονταριο chem για την ουσια ru58841.Κοιταξε και τα αντιστοιχα θεματα στο hairloossgr(τοπικα dht blockers).Οι τιμες κυμαινονται στα 350$/10 γρ. θα χρειαστεις 50-60mg τη μερα δλδη 18-19 γρ. το χρονο.
Aμα μπορεις να διαθετεις τοσα λεφτα, go for it...
Το πραγματικο ru διαλυεται πληρως σε αιθανολη, αν εσυ λεμε τωρα παραγγειλεις και δεν διαλυεται καλα τοτε το ru δεν ειναι καθαρο(εχουν ακουστει διαφορα για συγκεκριμενες παρτιδες απο αυτο το εργαστηριο) ζητα να μιλησεις με εναν Ηenry ή καπως ετσι και πες του το.Λογικα θα πρεπει να στο αντικαταστησει...
Η φινα σε χαλαει κοψτην σιγα σιγα.

ΥΓ Υπαρχει ψηφοφορια σχετικα με τη φινα και τις παρενεργειες.Μπες, ψηφισε, κανε copy paste τα συμπτωματα που σ δωσε.
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Μου πέφτει η ψυχολογία τώρα...
ένιωθα σίγουρος με τη φίνα...ότι δεν θα μου πέσουν ποτε αυτά που έχω
μου αρέσει τα κοπλιμέντα που μου κάνουν: ψηλός ΜΕΛΑΧΡΙΝΟΣ
άμα "σταμνατησω" τη φίνα θα άκσυσι να ανοίγει το vertex k θα αναγκαστώ να τα ξυρίζω(μου πάνε πολύ ξυρισμένα αλλα όταν ήμουν 19 χρονων που είχα την hairline του Brad Pitt) όχι τώρα που έχουν μπει οι κρόταφοι μέσα...

θα σταματήσω να δείχνω μελαχρινός...αλλα από την άλλη άμα θέλω να έχω μαλλιά δεν θα ικανοποιώ την κοπέλα m

ώρες ώρες νοιώθω καταραμένος που πήρα το διά του baba
gt οι άλλοι να έχουν τόσο μαλλί k να μη χρειάζεται να βάζουν τόσες ουσίες μέσα τους όσες εμείς...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

γεια χαρα para trixa
ειμαι ο εκπροσωπος της εταιρειας pierre fabre hellas A.E.
αν σου αρεσουν τα αποτελεσματα της θεραπειας μου με 40 μερες χρησης μονο http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1272.45.html
τοτε ακολουθησε με
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Δεν ξέρω ρε Καπαμάρου..
έχω ξενερώσει τώρα που πρέπει να σταματήσω την φίνα..

τα μαλλιά m ήταν ωραία μετά το μπάνιο πάντα..
άμα είναι να ξεκινήσω τα topic και να βγαίνω με λιγδωμένα μαλλιά και τέτοια...

Έτσι μου έρχεται να τα παρατήσω όλα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Para_Trixa είπε:
Δεν ξέρω ρε Καπαμάρου..
έχω ξενερώσει τώρα που πρέπει να σταματήσω την φίνα..

τα μαλλιά m ήταν ωραία μετά το μπάνιο πάντα..
άμα είναι να ξεκινήσω τα topic και να βγαίνω με λιγδωμένα μαλλιά και τέτοια...

Έτσι μου έρχεται να τα παρατήσω όλα
η φινα μοιαζει η τελεια θεραπεια,κουμπωνεις ενα χαπακι την ημερα και εισαι ξεγνοιαστος,αλλα ειναι μικρο το ποσοστο που δεν θα ριξει την λιμπιντο.
οτι και να λεμε οσο και να διαφωνουμε ολοι dht σημαινει λιμπιντο και δεν δουλευουν ολοι οι οργανισμοι ακομα και λιγο να την αγγιξεις.
δεν ειμαι κατα της φιναστεριδης,ειμαι υπερ στο να την δοκιμασουν ολοι.
και τα δικα μου ειναι ωραια μετα το μπανιο αλλα κανω μια θυσια στο να υπαρχουν απλα,ειναι το τιμημα
 

nikosgf7

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Παντως για το ru που χρησιμοποιω εγω σαν τοπικο την πρωτη μιαμιση περιπου ωρα ειναι σαν βρεγμενα κ μετα που στεγνωνει φαινεται σαν να μην εχουν τπτ τα μαλλια πανω κ δεν μυριζει καθολου...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Para_Trixa

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Σκέφτομαι μιας και έχω έρθει στον Καναδά k οι δουλειές εδώ πέρα προσφέρουν καλά λεφτά,να συνεχίσω τη φίνα μέχρι να μαζέψω ένα ποσο για μεταμόσχευση..

αλλα για ποσο καιρό θα την αντέξει ακόμα ο οργανισμός μου? είμαι ήδη έτοιμος να κλείσω 1 χρόνο..

k μήπως μείνει ΜΟΝΙΜΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ για πάντα να μη μου σηκώνεται?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Para_Trixa είπε:
Σκέφτομαι μιας και έχω έρθει στον Καναδά k οι δουλειές εδώ πέρα προσφέρουν καλά λεφτά,να συνεχίσω τη φίνα μέχρι να μαζέψω ένα ποσο για μεταμόσχευση..

αλλα για ποσο καιρό θα την αντέξει ακόμα ο οργανισμός μου? είμαι ήδη έτοιμος να κλείσω 1 χρόνο..

k μήπως μείνει ΜΟΝΙΜΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ για πάντα να μη μου σηκώνεται?
ο κανονας και εγω μαζι που την σταματησα 4 φορες λογο παρενεργειων λεει οτι ειναι ασφαλες φαρμακο και θα φυγουν οι παρενεργειες της.
αν επιλεξεις μεταμοσχευση εχε υποψιν οτι τα μεταμοσχευμενα θα εχουν την μιση πυκνοτητα απο τα φυσικα σου
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Gt θα έχουν τη μιση ρε?
αφού θα πάρουν μοσχεύματα από την safe-area που είναι πυκνή k δυνατή η τρίχα..
k εδώ είναι Καναδάς δεν είναι Ελλάδα k Κύπρο
ίσως νάναϊ καλύτερη δουλειά
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Para_Trixa είπε:
Gt θα έχουν τη μιση ρε?
αφού θα πάρουν μοσχεύματα από την safe-area που είναι πυκνή k δυνατή η τρίχα..
k εδώ είναι Καναδάς δεν είναι Ελλάδα k Κύπρο
ίσως νάναϊ καλύτερη δουλειά
no way!!!!!στο υπογραφω!!!!!!!
στην καλυτερη θα εχει την μιση πυκνωτητα των φυσικων σου.
το κεφαλι μας εχει 120.000+ graft περιπου συνολικα,στην καλυτερη να παρεις 10.000graft απο πλαγια και πισω,τι θα καλυψεις με αυτο? :chinscratch
το toppik δεν θα το γλυτωσεις!!!!
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Ρε συ...ηρέμησε
NW 2 είμαι... και με 5.000 grafts
2.000 στο vertex και αλλα 3.000 hairline
είμαι γγ πιστεύω

ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙΣ ΤΑ ΦΤΕΡΑ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Para_Trixa είπε:
Ρε συ...ηρέμησε
NW 2 είμαι... και με 5.000 grafts
2.000 στο vertex και αλλα 3.000 hairline
είμαι γγ πιστεύω

ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙΣ ΤΑ ΦΤΕΡΑ
γιατι λεω την αληθεια,η μεταμοσχευση ειναι μια μπαρουφα που πρεπει να σκασει με πραγματικους αριθμους και πυκνωτητα,δεν αποκλειεται βεβαια να καταφυγω και εγω εκει
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

edit
να δω τι θα λέει η γυναικα σου όταν θα της λες πάω τουαλέτα να βάλω αλοιφές
και πως θα πας διακοπές άμα θες να κανεις ένα ελεύθερο cambing το καλοκαίρι

θα borc χωρίς τη λοσιόν σου?
η θα την exc μια ζωή στη τσέπη σου?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Para_Trixa είπε:
edit
να δω τι θα λέει η γυναικα σου όταν θα της λες πάω τουαλέτα να βάλω αλοιφές
και πως θα πας διακοπές άμα θες να κανεις ένα ελεύθερο cambing το καλοκαίρι

θα borc χωρίς τη λοσιόν σου?
η θα την exc μια ζωή στη τσέπη σου?
δεν σου κρυβω οτι αυτο ειναι κατι που το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.
παρολο που δεν επιτρεπεται να μιλας με αυτο το υφος στο φορουμ ναι εχεις δικιο!!!
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Έχεις δίκιο τώρα που το ξαναδιαβάζω φαίνεται κάπως με υφάκι η πρόταση

αλλα ΟΥΤΕ ΚΑΝ πίστεψε με..
έχουμε ίδιο πρόβλημα δεν έχω διάθεση να είμαι εριστικός με κανέναν εδώ μέσα..
με συγχωρείς
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα