Τοπ 3 θεραπείες

stefa191

New Member
Αν σκέφτεσαι συνεχώς όλες τις παρενέργειες πολύ πιθανόν να εμφανίσεις και κάποιες, εγώ προσωπικά δεν είχα καμία ούτε στην αρχή ούτε τώρα αλλά και 2 μέρες είναι πολύ νωρίς για να δεις κάτι. Επίσης καλά έκανες κατά τη γνώμη μου και ξεκίνησες νωρίς τις θεραπείες αφού βλέπεις ότι και ο πατέρας σου τα έχει χάσει όλα. Την φιναστερίδη να ξες ότι αφού την ξεκίνησες και δεις αποτελέσματα δεν πρέπει να τη σταματήσεις ποτέ, εκτός και αν σου βγάλει sides, γιατί ότι σου έδωσε θα το χάσεις πολύ σύντομα και απότομα και μετά θα είναι πάρα πολύ δύσκολο να ανακτήσεις κάπως το έδαφος. Σου εύχομαι καλή επιτυχία με τη θεραπεία σου φίλε μου!

Τωρα προσεξα το μυνημα σου, κλεινω σχεδον μια εβδομαδα και ακομα δεν εχω την παραμικρη παρενεργεια οποτε υποθετω οτι ειμαι απο τους τυχερους. Ισως το οτι επαιρνα saw palmetto πριν ξεκινησω φιναστεριδη εκανε τον οργανισμο μου να συνηθισει.
Το γνωριζω οτι θα το παιρνω μια ζωη, αλλωστε ειχα κανει και ερευνα στο ιντερνετ το μεγιστο που επαιρνε καποιος φιναστεριδη, και πετυχα εναν σε ενα φορουμ που το ξεκινησε απο τοτε που βγηκε, δηλαδη 1980 αν δεν κανω λαθος μεχρι σημερα, και εχει και 2 παιδια.

Με το saw palmetto ειχα ελαφριους πονους στους ορχεις ελαχιστους βεβαια για 1-2 μερες και απο τοτε τιποτα αλλο.
Τωρα παιρνω φιναστεριδη καθε πρωι πριν φαω πρωινο και στο λουσιμο παρατηρησα οτι χανω λιγοτερες τριχες πλεον.
Συμπληρωματικα με τη φιναστεριδη :
Μαυρο τσαι καθε μερα, πρασινο τσαι χτυπημα στο μιξερ με γαλα σογιας, τσαι κουρκουμα, γενικα εξαιρετικα υγιεινη παλεο διατροφη με τιποτα τυποποιημενο, ζαχαρη ελαχιστη εως μηδαμινη. Λουσιμο με priorin και κρεμα fungoral καθε 2-3 μερες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

stefa191

New Member
Χρησιμοποιουσα κρεμα fungoral καθε μερα επι 1 μηνα, μεχρι που διαβαζει οτι δεν κανει για καθε μερα, ισως μονο στην αρχη.
Βεβαια σε 1,5 μηνα δεν μπορεις να παρατηρησεις και πολλα, ισως να ηταν και το saw palmetto, καποια χνουδια απο ανενεργους θυλακες αρχισαν να γινονται πλεον καινουργια τριχακια.
Αλλα για την κρεμα fungoral λενε χρειαζονται περιπου 8 μηνες για ορατα αποτελεσματα, και θελει σε βρεγμενα μαλλια να μπαινει. Εγω εβαζα το πρωι, και το βραδυ εκανα εξτρα μασαζ στο ιδιο σημειο που ηταν η κρεμα με εγχυμα (νερο) απο δεντρολιβανο που εφτιαξα και ειχε γινει καταμαυρο. Προσοχη γιατι αλλοιωνεται ευκολα και θελει ψυγειο για οποιον θελει να το εφαρμοσει.
Βεβαια το οτι εχω ελαχιστη αραιωση ισως βοηθησε οτι πριν απο λιγα χρονια λουζομουν τακτικα με σαμπουαν fungoral επειδη ειχα σοβαρο προβλημα με την πιτυριδα. Αλλα και το οτι πινω μαυρο τσαι καθε μερα τα τελευταια χρονια που λεγετε οτι βοηθαει στη μειωση της DHT. Αυτα.
 

Socratis

Active Member
Άσχετη ερώτηση. Πόσο περίπου dht πρέπει να έχει κάποιος για να πούμε ότι η φινα θα δράσει καλά χωρίς προβλήματα? Έκανε ο αδελφός μου εξετάσεις και του την μέτρησαν 0,7
 

crossfire

Well-Known Member
Άσχετη ερώτηση. Πόσο περίπου dht πρέπει να έχει κάποιος για να πούμε ότι η φινα θα δράσει καλά χωρίς προβλήματα? Έκανε ο αδελφός μου εξετάσεις και του την μέτρησαν 0,7

Δεν παίζει κανένα ρόλο ........Μην ασχολείσαι.
Μπορεί να πάρει φίνα με χαμηλή dht και να μην βγάλει sides και με υψηλή dht να βγάλει.
 

Socratis

Active Member
Aa ok,γιατι ειχα ακουσε καπου εδω μεσα οτι αν καποιος εχει χαμηλη dht ισως να μην ειναι αγα αυτο που προκαλει την πτωση.Αλλα νομιζω 0.7 ειναι απο τα υψηλα νουμερα
 

traman

Member
Ρε παιδιά για ενδυνάμωση εχετε να προτείνετε καποιο σαμπουαν, λοσιον ή κατι αλλο? Ελεγα να παρω τα σκευασματα της Frezyderm hair force, υπαρχει κατι καλυτερο? Δεν εχω θεμα με απωλεια, απλα εχω λιγο αδύναμα και αραιά μαλλια απο παντα.
 

stefa191

New Member
Ηρθα να ποσταρω την πορεια μου, μετα απο σχεδον 4 μηνες στη φιναστεριδη (1mg proscar) αρχισα πλεον να βλεπω πολλες καινουργιες τριχες στους κροταφους σε νεκρα σημεια, οχι οτι εχω καποιο σοβαρη προβλημα με την τριχοπτωση, το προλαβα τελειως στην αρχη αφου παρατηρησα μια μικρη υποχωρηση στους κροταφους.
Παρενεργεια απολυτως καμια. Μην πω οτι η λιμπιντο αυξηθηκε κιολας.
 

zaxosdogkanos

Active Member
και εγω 2 χρονια τωρα χρηστης αυξημενη λιμπιντο εχω.μπορει να οφειλετε στην βελτιωση της ψυχολογιας.

καλη επιτυχια στην συνεχεια της θεραπειας φιλε μου
 

mikeles13

Member
Μια ερωτηση για τις θεραπειες. Σκεφτομαι να ξεκινησω με μινοξιδιλη αφρο πρωι και σταδιακα και βραδυ για να εχω μια καλη μεταβαση στην ουσια και παραλληλα revivogen σαμπουαν και conditioner.
Το revivogen σαμπουαν σαν DHT Blocker κανει τιποτα η' ειναι απλα ενα σαμπουαν?Μπερδευτηκα λιγο με την θεραπεια στην αρχη και οταν λεμε revivogen τι εννουμε το scalp therapy η' το σαμπουαν? Απλα σκεφτομαι οτι αν το σαμπουαν δρα σαν τοπικο Blocker μηπως μπορεσω στην πορεια της θεραπειας να ενταξω και το προσκαρ στην θεραπεια αλλα σε μικροτερη δοση πχ 0.5mg.Φυσικα οχι για θεμα κοστους αλλα για θεμα sides.Ξερω ειναι λιγο μπακαλιστικη σαν σκεψη αλλα σκεφτομαι μηπως αυτα τα δυο δηλαδη 0.5 προσκαρ και revivogen shampoo συνδηαστικα πιασουν το αποτελεσμα που χρειαζεται φυσικα παντα και με χρηση της μινοξιδιλης.Τι λετε? Να προσθεσω κατι ακομα? Ευχαριστω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

spido

New Member
Καλησπερα παιδια,η φίνα απο ποιες ηλικίες και μετα χάνει την αποτελεσματικότητα της ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

erwinor

Member
Το revivogen σαμπουαν σαν DHT Blocker κανει τιποτα η' ειναι απλα ενα σαμπουαν?Μπερδευτηκα λιγο με την θεραπεια στην αρχη και οταν λεμε revivogen τι εννουμε το scalp therapy η' το σαμπουαν? Απλα σκεφτομαι οτι αν το σαμπουαν δρα σαν τοπικο Blocker

Είναι απλά ένα καλό σαμπουάν τίποτα άλλο.Κανένα σαμπουάν δεν λειτουργεί σαν θεραπεία,απλά τα καλά συμβάλλουν στην καλή υγεία δέρματος.
Υπόψιν πως έχει ZINC και δεν κάνει να χρησιμοποιήσεις αμέσως μινόξ.
Revivogen σημαίνει το scalp therapy....εμένα πάντως δεν μου έκανε κάτι σημαντικό και το σταμάτησα
 

mikeles13

Member
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου
αρα κακως παραγγειλα το σαμπουαν και το κοντισιονερ
αν το ηξερα θα το ειχα αποφυγει
τεσπα ας δουμε αν λεει και τιποτα (παρασυρθηκα οτι ειναι πολυ καλο ισως και το καλυτερο και για το κοντισιονερ οτι δινει σωμα στην τριχα..)

μια ερωτηση ακομα
τα περισσοτερα βλεπω τα σταματησες αρα απο αποτελεσμα τιποτα?
επισης ελαγα για kirkland αλλα βλεπω ειχες φαγουρα..να παω σε regaine?

καλο θα ηταν να ανανεωθει λιγο το πρωτο ποστ μιας και εχει περασει καιρος απο τοτε που γραφτηκε και προφανως καποια πραγμ,ατα εχουν αλλαξει

ευχαριστω!
 

erwinor

Member
Δεν είδα διαφορά με αυτά και τα σταμάτησα.
Με το regain πάω καλύτερα,βλέπω κιόλας τριχούλες στη hairline και δεν έχω την ίδια φαγούρα.
Θα αρχίσω όμως ξανά σίδηρο μιας και η φεριτίνη μου είναι χαμηλή ..
 

Underdog

New Member
Καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται από που μπορώ να προμηθευτώ φθηνή φιναστεριδη είτε propecia είτε proscar. Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν εχουνε την ίδια δράση και ποιο απ τα δυο μου προτείνετε να επιλέξω
 

kaiba

Active Member
Το proscar ειναι πανφτηνο σε οποιοδηποτε φαρμακειο αγοραζεις ενα κουτι κοβεις καθε χαπι στα 4 και σου κραταει λιγο πανω απο 1 μηνα
 

ΛΕΣ

Active Member
Το proscar ειναι πανφτηνο σε οποιοδηποτε φαρμακειο αγοραζεις ενα κουτι κοβεις καθε χαπι στα 4 και σου κραταει λιγο πανω απο 1 μηνα
Να κανω μια ερωτηση απο που και ως που ενα χαπι αν το κοψεις στα 4 η στα 5 η δραστικη ουσια που περιεχει κατανεμετε ισοποσα?
 

kaiba

Active Member
Έχει πει ο Lorenzo ότι μετράει η εβδομαδιαία ποσοτητα βέβαια κάποιοι έχουνε πει ότι με το propecia είδαν καλύτερα αποτελέσματα αλλά η διαφορά τιμής είναι τέτοια που εγώ κόβω το proscar στα 4 έτσι κι αλλιώς διαφορά είδα από εκεί που χρειαζόμουν 3.000 grafts τώρα χρειάζομαι 2.500 και δεν έχω κλείσει ακόμα το 6μηνο αν σε παίρνει οικονομικά πάρε το propecia
 
Μπλουζα